Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
sahbazzz
Posts: 310
Joined: 19/07/2020 12:27

#1 Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by sahbazzz »

Pozdrav,

pokusavam da aktiviram racun na AWS preko one forme za automatsku aktivaciju ili kako se vec zove, izbaci mi error.
Otvorim ticket i support me pokusa nazvati na moj broj i ne prolazi im, jednostavno ne zvoni ni njima ni meni.
Kaze mozda imas neku restrikciju na broju. Sad se cujem sa BH Telecom podrskom i oni mi rekose da nema nikakve restrikcije na broju.

Da li se neko prije susretao sa ovim problemom? Nista mi nije jasno, trebalo bi da ide sve smoothly ali jok.
john_obraz
Posts: 2
Joined: 10/01/2018 15:59

#2 Re: Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by john_obraz »

Potpuno isti problem sam imao, isti error, isti odgovor od supporta, cak sam i telekom kontaktirao i oni su mi rekli isto sto i tebi :-D
Uglavnom, uspjeli su me nekako nazvati i sjecam se da sam im preko telefona potvrdio ime i email i onda su me aktivirali. Bilo je to sredinom prosle godine. Nadam se da si i ti uspio aktivirati.
survie
Posts: 99
Joined: 13/08/2013 18:29

#3 Re: Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by survie »

Evo ga isti problem. Da li je neko rjesio ovo gresku i kako?
survie
Posts: 99
Joined: 13/08/2013 18:29

#4 Re: Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by survie »

Evo valjda ce me pokusati nazvati iz Dublina ili Mumbai, dao im dva broja mobilnog (oba od bhtelecoma) ni jedan nije mogao da prodze. Je li moguce da je do bhtelecoma?
survie
Posts: 99
Joined: 13/08/2013 18:29

#5 Re: Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by survie »

DUPUNA
Zvali iz irske +353 1 907 0000 i tako smo verifikovali broj mobitela. U cemu je bio problem pa nisam mogao preko sms-a?
Prilikom poziva na tel mi izbacilo Suspected spam! ali posto sam ocekivao poziv javio sam se i to su bili iz amazona Irska. Pretpostavljam da bi "hiya" (to je ono "samsung smart call") mogla praviti probleme u blokiranju brojeva, mada nisam siguran da li blokira odnosno filtrira samo pozive ili i sms poruke ali sumnjam na nju. Inace koristim samsung mobitel ako ce to nekome pomoci. Uglavnom preko chat helpdeska smo dogovorili da me nazovu iz centra u europi i tako smo aktivirali. U slucaju da nekome jos zapne da zna. Sad me kreditna kartica zeza ali vjerujem da cu i nju skontat. Puno lakse je na google cloud registrovat.
User avatar
gentoo
Posts: 3210
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#6 Re: Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by gentoo »

Problem je sto smo zemlja treceg svijeta i cesto (u 99% sucajeva) smo po default-u na "blacklisti" popularnih transactional call/sms providera tipa twilio pa i Amazon SNS. Cesto je to 2 min posla da se +387 whitelist-a ali to vecina niti hoce niti agent s kojim ti pricas to zna/moze. Dakle nije ni do Telecom-a ni Samsunga nego taj poziv nikad i ne dodje do +387
survie
Posts: 99
Joined: 13/08/2013 18:29

#7 Re: Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by survie »

gentoo wrote: 17/03/2022 20:27 Problem je sto smo zemlja treceg svijeta i cesto (u 99% sucajeva) smo po default-u na "blacklisti" popularnih transactional call/sms providera tipa twilio pa i Amazon SNS. Cesto je to 2 min posla da se +387 whitelist-a ali to vecina niti hoce niti agent s kojim ti pricas to zna/moze. Dakle nije ni do Telecom-a ni Samsunga nego taj poziv nikad i ne dodje do +387
Sumnjam da je do neke black liste, po toj logici i neki operater koji bi dosao u BiH poslovati imao bih te probleme. Stavljati nacionalni pozivni broj na neku black listu bez nekog velikog razolga ne znam bas koliko je to istina, jer ne vidim da se bas odavde izvode neki cyber napadi ili da se krse neka autorska prava ne vise nego u drugim zemljama okruzenja.
survie
Posts: 99
Joined: 13/08/2013 18:29

#8 Re: Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by survie »

Ako ima netko savjet kako da se kreditna rjesi neka napise. Dobio sam mail u kojem pise da Amazon nije osposbljen primati kartice sa CVV2 sigurnosnim kodom, pa kao savjetuju da se taj kod odnosno ta provjera privremeno iskljuci, e sad ne znam koiko ce to bas banka da uradi!
sahbazzz
Posts: 310
Joined: 19/07/2020 12:27

#9 Re: Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by sahbazzz »

survie wrote: 17/03/2022 19:09 DUPUNA
Zvali iz irske +353 1 907 0000 i tako smo verifikovali broj mobitela. U cemu je bio problem pa nisam mogao preko sms-a?
Prilikom poziva na tel mi izbacilo Suspected spam! ali posto sam ocekivao poziv javio sam se i to su bili iz amazona Irska. Pretpostavljam da bi "hiya" (to je ono "samsung smart call") mogla praviti probleme u blokiranju brojeva, mada nisam siguran da li blokira odnosno filtrira samo pozive ili i sms poruke ali sumnjam na nju. Inace koristim samsung mobitel ako ce to nekome pomoci. Uglavnom preko chat helpdeska smo dogovorili da me nazovu iz centra u europi i tako smo aktivirali. U slucaju da nekome jos zapne da zna. Sad me kreditna kartica zeza ali vjerujem da cu i nju skontat. Puno lakse je na google cloud registrovat.
I ja sam na isti nacin rijesio, nazvao me lik iz Kostarike, zovi ovako zvoni onako, kaze cekaj da pokusam nesto. Nesto izvrluda kad zvoni.
Fakat smo zadnja rupa na svirali...
User avatar
gentoo
Posts: 3210
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#10 Re: Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by gentoo »

survie wrote: 17/03/2022 20:36
gentoo wrote: 17/03/2022 20:27 Problem je sto smo zemlja treceg svijeta i cesto (u 99% sucajeva) smo po default-u na "blacklisti" popularnih transactional call/sms providera tipa twilio pa i Amazon SNS. Cesto je to 2 min posla da se +387 whitelist-a ali to vecina niti hoce niti agent s kojim ti pricas to zna/moze. Dakle nije ni do Telecom-a ni Samsunga nego taj poziv nikad i ne dodje do +387
Sumnjam da je do neke black liste, po toj logici i neki operater koji bi dosao u BiH poslovati imao bih te probleme. Stavljati nacionalni pozivni broj na neku black listu bez nekog velikog razolga ne znam bas koliko je to istina, jer ne vidim da se bas odavde izvode neki cyber napadi ili da se krse neka autorska prava ne vise nego u drugim zemljama okruzenja.
To sto si napisao nema nikakve veze sa ovim sto sam ja napisao. Vidim da tek pocinjes da se bavis nekim stvarima pa cu te pustiti godinu-dvije da skontas sta je transactional email, transactional sms itd..

Pitaj Infobip ima li black liste ili ne..
survie
Posts: 99
Joined: 13/08/2013 18:29

#11 Re: Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by survie »

gentoo wrote: 17/03/2022 21:46
survie wrote: 17/03/2022 20:36

Sumnjam da je do neke black liste, po toj logici i neki operater koji bi dosao u BiH poslovati imao bih te probleme. Stavljati nacionalni pozivni broj na neku black listu bez nekog velikog razolga ne znam bas koliko je to istina, jer ne vidim da se bas odavde izvode neki cyber napadi ili da se krse neka autorska prava ne vise nego u drugim zemljama okruzenja.
To sto si napisao nema nikakve veze sa ovim sto sam ja napisao. Vidim da tek pocinjes da se bavis nekim stvarima pa cu te pustiti godinu-dvije da skontas sta je transactional email, transactional sms itd..

Pitaj Infobip ima li black liste ili ne..
Mislim da nemam niti ja niti netko tko dodze citati ovdje koristi od famozne black liste jer relano niti imam neke dokaze niti mi je infobip relavantan u svemu ovome. Tema je AWS i aktivacija racuna pa da se zadrzimo na tome.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#12 Re: Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by pinkman »

survie wrote: 17/03/2022 20:40 Ako ima netko savjet kako da se kreditna rjesi neka napise. Dobio sam mail u kojem pise da Amazon nije osposbljen primati kartice sa CVV2 sigurnosnim kodom, pa kao savjetuju da se taj kod odnosno ta provjera privremeno iskljuci, e sad ne znam koiko ce to bas banka da uradi!
Ja znam masu ljudi kojima normalno prolazi... :)
survie
Posts: 99
Joined: 13/08/2013 18:29

#13 Re: Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by survie »

Da nadopunim vezano za temu za razliku od ovih trolova koji se razbacuju sa nekim informacijama sa kojima nitko nema nikakve koristi.
Naime verifikacija debitne/kreditne kartice je zaglavila (radi se o kartici Unicredit banke, imam i Raiffeisen koju koristim na GC gdje je proslo sve bez problema, na AWS sam htio ici preko UC banke). Uglavnom nakon upita banci da onemoguce CVV2 na oderdzeno vrijeme dobijem informaciju da oni u banci vide zahtjev od AWS-a (sto sumnjam na neki njihov filter koji je onemogucavao verifikaciju) ali meni na m-ba nema te transakcije. Zaboravio sam reci da sam od amazona dobio mail gdje navode kao da nisu u mogucnosti raditi sa CVV2 pa da se to onemoguci ili da vidim u banci da nije banka blokirala ili jos neke mogucnosti. Nakon tri sata gnjavaze (sto je mozda jos gore imate obicnog radnika u banci koji prenosi informacije izmedzu neke sluzbe i vas, pa dok se ta igra postara obavi) izgubim vise zivce za ovo i za sada cu ostaviti na ovome bez da je racun verifikovan. Imam GC koji sasvim solidno radi ono sto mi treba.
survie
Posts: 99
Joined: 13/08/2013 18:29

#14 Re: Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by survie »

Koje misljenje? Sta meni pomaze ta vasa informacija o tzv. crnim listama, na koji nacin ja mogu to iskoristiti u datoj situaciji? Imas li ti zivota ili ti je posao da trolas po forumima i internet bespucima. Jadan je tvoj zivot. Izadzi malo napolje budi malo socijalan. I samo jedna informacija, uopste ne radim u IT sektoru niti bih radio, mislim da su ti ljudi najvise antisocijalni od svih zanimanja, mislim da bih prije na gradzevini (bez omalovazavanja ikakve profesije) radio nego u IT-u. Ovo radim jer mi treba privatno i uopste mi nije vezano za posao. Zato prestani trolat temu, ako imas informacije-iskustva koja su PRIMJENJIVA podjeli ako zelis sa drugima.
User avatar
gentoo
Posts: 3210
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#15 Re: Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by gentoo »

Jedva cekam da dobijes racun za AWS :D

I kakve veze sad banka ima sa cinjenicom da nisi SMS primio ? 🤦‍♂️
User avatar
perfect_guy
Posts: 6502
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#16 Re: Amazon Web Services - Aktivacija Racuna

Post by perfect_guy »

pitanje za "obični" amazon... išao sam na resetovanje šifre i tu traži i potvrdu broja telefona. Probao par puta i sa i bez 387, nije prihvatilo, i sad ne mogu dalje. Može li se kako taj korak odraditi bez zvanja njih u USA?
Post Reply