Amarov grijeh...

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#1 Amarov grijeh...

Post by Pooll »

jel neko gledao ovaj filma?

unam da je vec izasao skoro prije 2 godine, ali ja kasnim :-?

Mene je bas doJmiJo...

Desavaju li se stvarno onakve stvari u crkvama?

Ako je ko gledao kako vam se cini cjelokupan film...

Image

Image


Amaro je ambiciozni mladi svećenik koji dolazi u meksički gradić Los Reyes kako bi asistirao starijem Benitu. Ipak, neće mu dugo trebati da shvati u kakvu se okruženju našao: mentor mu ima ljubavnicu, bolničku kliniku gradi novcem narko bossa a ni sam Amaro nije imun na čari lijepe Amelije, izrazito religiozne djevojke koja mu otvoreno na ispovijedima otkriva kako ima problema sa svojom "pojačanom seksualnošću" (pa ma što to značilo). Istovremeno, Amaro upoznaje i svećenika koji službuje u šumama, zajedno s gerilcima koji se protive vlasti. Sve će to načeti Amarova moralna načela, ali ništa više nego veza s mladom Amelijom koja nakon nekog vremena ostaje trudna. S Amarom, jasno, sa svećenikom za kojeg bi celibat trebao biti stvar izbora te svećenika koji je, prema vlastitom priznanju, i muškarac, ali to ga ne opravdava u činu koji je van svakog ljudskog i civilizacijskog dostojanstva, bez obzira riječ bila o svećeniku, liječniku, nogometašu ili dokeru…


NASLOV ORIGINALA:
El Crimen del Padre Amaro
REŽIJA:
Carlos Carrera
SCENARIJ:
Vicente Lenero prema istoimenom romanu iz 1875. portugalskog pisca Maria Eça de Queiroza
GLAVNE ULOGE:
Gael García Bernal, Sancho Garcia, Ana Claudia Talancón, Damián Alcázar, Angélica Aragón, Luisa Huertas, Ernesto Gómez Cruz, Gastón Melo
ŽANR:
Drama / Religijski
PRODUKCIJA:
Alameda Films / Instituto Mexicano de Cinematografía / Columbia / Samuel Goldwyn
DISTRIBUCIJA:
Blitz
TRAJANJE:
119 min
GODINA:
2002




Image Image
mag
Posts: 666
Joined: 30/08/2003 00:00

#2

Post by mag »

hm...film nisam vidila, citala sam neke komentare a Carrera je jedan od zanimljivijih rezisera, zanimalo bi kako je to Lenera ovaj put napisao
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#3

Post by Pooll »

I onda na 52-goj strani Starta tekst o ovom filmu :D

Nista nije slucajno...

mag obavezno pogledaj film ;)
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4

Post by Truba »

poslije ovakvih filmova se loše osjećam
kanibali su mila majka
nisam gledao film niti namjeravam
mag
Posts: 666
Joined: 30/08/2003 00:00

#5

Post by mag »

:lol:
imas 'zanimljivo' razmisljanje
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#6

Post by hananah »

Super film, danas sam ga pogledala. Ima poentu, no sve se nekako desava realno, ljudske reakcije su realne, ne kao u Americkim filmovima, puno obrta i na kraju sretan zavrsetak. Tako nije u ovom filmu, on je zaista ogolio sve svoje likove do kosti.
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#7

Post by Pooll »

da... vrlo se tesko odluciti "na koju stranu" stati... nije kao u holly sranjima da od prve secunde znas kako bi se mogao odvijati i zavrsiti film..
Post Reply