Alle in One Pc - Lenovo

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
fatality

Alle in One Pc - Lenovo

Post by fatality » 16/04/2011 13:09

Namjeravam sebi da uzmem jedan ovakav racunar, preciznije ovaj
http://www.notebooksbilliger.de/lenovo+ideacentre+a700+intel+core+i7+740qm+vcg4dge?refcampaign_id=8f14e45fceea167a5a36dedd4bea2543 , ali nazalost ne mogu nigdje da isprobam,ali me interesuje jedna stvar.
Posto racunar ima Touchscreen zanima me da li neko ima iskustva sa istim, tj. "kakav" je touch. Da li je vise Iphone like,znaci da radi jako precizno i da ne moras pritisnut kao levat da se nesta desi, ili pak moras kao na nekim telefonima "sjest" na display da bi nesta kliknuo. Najgore je sto sam negdje procitao da slijedeca serija ovih racunara treba imat taj resistivni touch kao na iphone-u ali mrsko mi cekat a i ne znam jel 100% tacno, no ako je touch uredu uzeo bih ga odma.

Drvosjeca iz Dejcica

Re: Alle in One Pc - Lenovo

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 16/04/2011 13:26

fatality wrote:Namjeravam sebi da uzmem jedan ovakav racunar, preciznije ovaj
http://www.notebooksbilliger.de/lenovo+ideacentre+a700+intel+core+i7+740qm+vcg4dge?refcampaign_id=8f14e45fceea167a5a36dedd4bea2543 , ali nazalost ne mogu nigdje da isprobam,ali me interesuje jedna stvar.
Posto racunar ima Touchscreen zanima me da li neko ima iskustva sa istim, tj. "kakav" je touch. Da li je vise Iphone like,znaci da radi jako precizno i da ne moras pritisnut kao levat da se nesta desi, ili pak moras kao na nekim telefonima "sjest" na display da bi nesta kliknuo. Najgore je sto sam negdje procitao da slijedeca serija ovih racunara treba imat taj resistivni touch kao na iphone-u ali mrsko mi cekat a i ne znam jel 100% tacno, no ako je touch uredu uzeo bih ga odma.

Ja sam prije par dana probao M90z AIO http://shop.lenovo.com/us/landing_pages/thinkcentre/2010/m90z i mogu reći da je touch sasvim dobar, dobro nije kao na Iphone-u, ali nije daleko ispod toga. Sada zavisi za šta ćeš koristiti računar ali sigurno da nećeš pogriješiti ako se uzmeš ovaj model. Na kraju Lenovo nije brand koji se tek pojavio na tržištu.

Sretno.

fatality

Post by fatality » 16/04/2011 13:31

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
fatality wrote:Namjeravam sebi da uzmem jedan ovakav racunar, preciznije ovaj

Ja sam prije par dana probao M90z AIO http://shop.lenovo.com/us/landing_pages/thinkcentre/2010/m90z i mogu reći da je touch sasvim dobar, dobro nije kao na Iphone-u, ali nije daleko ispod toga. Sada zavisi za šta ćeš koristiti računar ali sigurno da nećeš pogriješiti ako se uzmeš ovaj model. Na kraju Lenovo nije brand koji se tek pojavio na tržištu.

Sretno.

hvala na odgovoru, a nisam slucajno izabrao lenovo :). A prvo sam htio i uzet ovaj model sto si poslao,no graficka mi je bila onako te sam onda nasao ovaj

cappy_tempo

Post by cappy_tempo » 06/05/2011 15:21

izvinjavam se autoru na uzurpiranju teme ali da ne otvaram novu :mrgreen: . dakle beze rovim laptope i vidim u imtecu lenovo all in one b305 i komponente mi se svidise pravo.

Image

realno nisam puno cacko oko ovoga pa me zanima jel mi dodje kao normalni komp,da letam po netu, da razbacim sa vremena na vrijeme koju igricu cisto da se vrijeme skrati,da se sta napise ili nacrta u autocadu,itd... ili ako cu za ovo koristiti da se uhvatim laptopa nekog dobrog? wifi mi je koliko toliko vazan.

eh jos jedno pitanje,trenutni komp mi je intel core 2 duo 2,33ghz (2x 1,8),graficka asus eah 2400 serias 512mb,dva HDD po 500gb cini mi se,dvd,diskete nema :mrgreen: ,monitor acer wide 19",tastatura koja nema one nogare male logitech i mis isto logitech. eto onako igracki mafia 2 na malo jacem low sam igrao. win 7 ultimate instaliran, naravno nije orginal :D pa me zanima odprilike koliko bi mogao traziti para za ovo?

zafaljivam :sax:

davorf
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

Post by davorf » 06/05/2011 15:44

Generalno, od kad je Lenovo kupio IBM-ov odjel za proizvodnju radnih stanica i laptopa, kvalitet im je drasticno opao. Nisu ni 10% onoga sto je IBM bio :roll: Druga stvar, ja od AMD-a godinama bjezim, sto bi rekli, k'o djavo (vampir) od krsta :lol: :lol: Nisu mi se pokazali dovoljno dobri. ATI grafika je OK, samo je konkretno ova kartica dosta slabe serije. Po meni, ispod 5600 serije ja sebi ne bih uzimao. I treca stvar...sta ako mu bilo koja komponenta "crkne"...sta sa tim all-in-one raditi? :roll:

jurgen

Post by jurgen » 09/05/2011 12:45

ma laptop brate, možeš naći za fine parice puno puno bolje

bordo gandalf
Has thanked: 1 time

Post by bordo gandalf » 09/05/2011 12:51

cappy_tempo wrote:eh jos jedno pitanje,trenutni komp mi je intel core 2 duo 2,33ghz (2x 1,8),graficka asus eah 2400 serias 512mb,dva HDD po 500gb cini mi se,dvd,diskete nema :mrgreen: ,monitor acer wide 19",tastatura koja nema one nogare male logitech i mis isto logitech. eto onako igracki mafia 2 na malo jacem low sam igrao. win 7 ultimate instaliran, naravno nije orginal :D pa me zanima odprilike koliko bi mogao traziti para za ovo?

zafaljivam :sax:

Isplatnije je prodati u dijelovima ako ti nije mrsko peglati se sa time idi na hardwarebase forum imas temu oglasi stavi da zelis procjenu toga i ljudi ce ti procjeniti samo pazi uvijek procjene nize pa ti na piku slobodno mozes staviti 10-15 KM vise :)

udrch

Post by udrch » 09/05/2011 14:02

davorf wrote:Generalno, od kad je Lenovo kupio IBM-ov odjel za proizvodnju radnih stanica i laptopa, kvalitet im je drasticno opao. Nisu ni 10% onoga sto je IBM bio :roll: Druga stvar, ja od AMD-a godinama bjezim, sto bi rekli, k'o djavo (vampir) od krsta :lol: :lol: Nisu mi se pokazali dovoljno dobri. ATI grafika je OK, samo je konkretno ova kartica dosta slabe serije. Po meni, ispod 5600 serije ja sebi ne bih uzimao. I treca stvar...sta ako mu bilo koja komponenta "crkne"...sta sa tim all-in-one raditi? :roll:

Generalno, slab si ocjenjivač ili imaš jako malo dodira sa ovom tehnikom..
Tiče se kvalitete Lenovo računara i AMD procesora..
Što bi rekli, samo si onako hlupio..

davorf
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

Post by davorf » 09/05/2011 23:27

udrch wrote:
davorf wrote:Generalno, od kad je Lenovo kupio IBM-ov odjel za proizvodnju radnih stanica i laptopa, kvalitet im je drasticno opao. Nisu ni 10% onoga sto je IBM bio :roll: Druga stvar, ja od AMD-a godinama bjezim, sto bi rekli, k'o djavo (vampir) od krsta :lol: :lol: Nisu mi se pokazali dovoljno dobri. ATI grafika je OK, samo je konkretno ova kartica dosta slabe serije. Po meni, ispod 5600 serije ja sebi ne bih uzimao. I treca stvar...sta ako mu bilo koja komponenta "crkne"...sta sa tim all-in-one raditi? :roll:

Ok...a recimo da je kroz firmu u kojoj radim, i koja je radila sa IBM-om, a sada radi sa Lenovom, proslo u zadnjih 7 godina barem 2.000 racunara...sto IBMova ranije, sto Lenova sada...i da znam koliko ih se vracalo prije, a koliko i kako cesto se vracaju sada. A za AMD sam govorio da mi se nisu pokazali...sto znaci...moj licni utisak. Ne generalna ocjena. I u jednom trenutku jesu bili cak i bolji po performansama od Intela, ali se zadnje 3 generacije uopste ne mogu porediti.

udrch

Post by udrch » 10/05/2011 13:14

davorf wrote:
udrch wrote:

Ok...a recimo da je kroz firmu u kojoj radim, i koja je radila sa IBM-om, a sada radi sa Lenovom, proslo u zadnjih 7 godina barem 2.000 racunara...sto IBMova ranije, sto Lenova sada...i da znam koliko ih se vracalo prije, a koliko i kako cesto se vracaju sada. A za AMD sam govorio da mi se nisu pokazali...sto znaci...moj licni utisak. Ne generalna ocjena. I u jednom trenutku jesu bili cak i bolji po performansama od Intela, ali se zadnje 3 generacije uopste ne mogu porediti.

Kvalitet svega se smanjio, tako kažu..
Međutim to nije istina..
Kad ti je već toliko računara proško kroz ruke zašto ne uporediš cijene tih IBM računara i Lenovo računara koji ti danas prolaze kroz ruke..
Dok je postojao IBM nije ga kupovao svako zbog cijene koja je bila u prosjeku 1500 do 2000 KM..sa tim IBM-om ti porediš današnji Lenovo koji košta cirka 600 do 1000 KM..
Plati Lenovo ili bilo koji drugi brand sad 2 milje, pa će ti se kvarovi svesti na minimum..
Ne mogu se porediti žabe i babe..
Danas su brand računari i laptopi postali komercijaliziran proizvod, serijski se proizvode..
Ali i danas Lenovo, HP, Dell imaju posebne serije koje rade bezprijekorno..

davorf

Post by davorf » 10/05/2011 13:23

udrch wrote:Kvalitet svega se smanjio, tako kažu..
Međutim to nije istina..
Kad ti je već toliko računara proško kroz ruke zašto ne uporediš cijene tih IBM računara i Lenovo računara koji ti danas prolaze kroz ruke..
Dok je postojao IBM nije ga kupovao svako zbog cijene koja je bila u prosjeku 1500 do 2000 KM..sa tim IBM-om ti porediš današnji Lenovo koji košta cirka 600 do 1000 KM..
Plati Lenovo ili bilo koji drugi brand sad 2 milje, pa će ti se kvarovi svesti na minimum..
Ne mogu se porediti žabe i babe..
Danas su brand računari i laptopi postali komercijaliziran proizvod, serijski se proizvode..
Ali i danas Lenovo, HP, Dell imaju posebne serije koje rade bezprijekorno..

Upravo o tome i pricam. Kad su ih kupili Kinezi, smanjili su cijenu na racun kvaliteta. Pored svih kvarova koje se desavaju, dovoljno je pogledati rasklopljen racunar. Sve moguce "toolless" komponente su ukinuli, a vratili sarafe. Ukinuli su cak i metalni dio prednje maske koji je sluzio i kao drska za nosenje i ostavili samo plastiku. Cijena jeste smanjena, ali je i kvalitet drasticno opao. A te serije koje besprijekorno rade nisu serije standardnih radnih stanica, koje su prije pod IBMovim brandom bile za nekih 200-300$ skuplje, ali i dosta kvalitetnije, tako da o tim posebnim serijama nemam razloga ni da pisem. Dell je posebna prica, i ne vidim zasto bi njega u ovo uvlacili. On je i dalje na priblizno istom nivou kao i prije 10 godina, barem sto se kvaliteta izvedbe tice.

fatality

Post by fatality » 27/12/2011 17:55

elen na kraju sam uzeo sebi b520 all in one, i imam jedno pitanjce, naime da li neko posjeduje mozda isti racunar
( ovo kao onaj vic, kad se mujo vozio na motoru i vikao " ko ima 'vaki motor". Ljudi mislili on se hvali, a on htio pitat kako se gasi :D )

Uz njega sam dobio "motion" mis, sto toliko znaci da se mis moze koristiti kao pointer na prezentacijama. E to me nervira, jer kada podignem mis, on sasvim normalno prati moje kretanje, sto je jako iritantno ( onaj ko je ovo izmislio ocito nije koristio nikad ovaj mis). Elem trazio sam kako da to ukinem, ali bezuspijesno. sto je najveci problem, ne treba mu nikakav driver da bi to fukcionisalo, spojis ga (preko blueetoth) na bilo koji racunar i ta opcija je odmah aktivirana

elem ako je neko imao slican mis, i uspio ukinut ovu funkciju bio bih mu jako zahvalan za savjet :)

Post Reply