All-in-One računari

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
e><pert
Posts: 73
Joined: 07/10/2011 14:21

#1 All-in-One računari

Post by e><pert »

Pozdrav,

Zna li neko gdje se može kupiti HP ili Lenovo All-in-One PC, znam da je jedno vrijeme bilo u Imtec-ovoj ponudi i šta generalno mislite o ovim računarima, iskustva?

Image
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#2 Re: All-in-One računari

Post by Tahta »

a šta bi ti rekao :-) ni laptop ni desktop nego ono nako između
ne znaš za šta bi ga koristio i koja mu je svrha ni tamo ni vamo
mislim da bi bio problem servisiranja ako bi zatrebalo jer nije standardan
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#3 Re: All-in-One računari

Post by dragan.s »

Ima prednosti, ali i mana. Touch screen je dobra stvar, ali nezgodno ako se malo odmakneš od računara ili ako je uviše u odnosu na ruke. Zabole ruke nakon nekog vremena.
Neki dijelovi kao ploča i napojna nisu standardni i javlja se problem nabavke istih ako otkažu. Mislim, može se nabaviti, ali treba čekati. Pristup komponentama je jednostavan za razliku od Mac-a gdje se namučiš da dođeš do hard diska.
Pitanje proširenja je takođe problematično.
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#4 Re: All-in-One računari

Post by fatality »

dragan.s wrote:Ima prednosti, ali i mana. Touch screen je dobra stvar, ali nezgodno ako se malo odmakneš od računara ili ako je uviše u odnosu na ruke. Zabole ruke nakon nekog vremena.
Neki dijelovi kao ploča i napojna nisu standardni i javlja se problem nabavke istih ako otkažu. Mislim, može se nabaviti, ali treba čekati. Pristup komponentama je jednostavan za razliku od Mac-a gdje se namučiš da dođeš do hard diska.
Pitanje proširenja je takođe problematično.
ja posjedujem jedan b520 lenovo ( sa i7 quad) i mogu reci da sam i vise nego zadovoljan. Ne razumijem zasto ova vrsta racunara ispade slabija od desktopa, mislim da je ovaj all-in-one sto posjedujem jaci od 90% "pravih" racunara. Sto se touch screena tice, njega mogu reci da i ne koristim nikako. kada sam ga kupovao bilo mi je jako vazno da posjeduje tu "igracku", i u pocetku sam ga koristio kad god sam mogao, ali vremenom uvidis da to nije to a i ruke zabole :lol: . Elem slobodno uzmi i jefitiniju varijantu bez touch screena, neces nista izgubiti ( a mozda da ulozis te pare u bolje koponente), naravno osim ako ti racunar nece "lezati" na stolu kao gigantican tablet preko kojeg ces onda tipkati no onda ti ne trebaju mis i tastatura

Pozz
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#5 Re: All-in-One računari

Post by dragan.s »

fatality wrote: ja posjedujem jedan b520 lenovo ( sa i7 quad) i mogu reci da sam i vise nego zadovoljan. Ne razumijem zasto ova vrsta racunara ispade slabija od desktopa, mislim da je ovaj all-in-one sto posjedujem jaci od 90% "pravih" racunara. Sto se touch screena tice, njega mogu reci da i ne koristim nikako. kada sam ga kupovao bilo mi je jako vazno da posjeduje tu "igracku", i u pocetku sam ga koristio kad god sam mogao, ali vremenom uvidis da to nije to a i ruke zabole :lol: . Elem slobodno uzmi i jefitiniju varijantu bez touch screena, neces nista izgubiti ( a mozda da ulozis te pare u bolje koponente), naravno osim ako ti racunar nece "lezati" na stolu kao gigantican tablet preko kojeg ces onda tipkati no onda ti ne trebaju mis i tastatura

Pozz
Ne mislim ja da je slabija. Sve zavisi šta je unutra i je li nadogradivo. Koja mi korist od i7 kad ne mogu ubaciti dodatnu grafičku kartu pune veličine? Touch screen je kao što si i rekao dobar, ali i beskoristan za duži rad. Možda je dobra stvar kad računar radi kao recimo kiosk, ali ovako kući miš je zakon.
Neka svako procijeni mane i vrline i odluči.
Btw. nedavno sam pripremao jedan takav lenovo za isporuku. Jako dobra mašina.
pocetnik033
Posts: 130
Joined: 26/01/2012 23:03

#6 Re: All-in-One računari

Post by pocetnik033 »

e><pert wrote:Pozdrav,

Zna li neko gdje se može kupiti HP ili Lenovo All-in-One PC, znam da je jedno vrijeme bilo u Imtec-ovoj ponudi i šta generalno mislite o ovim računarima, iskustva?

Image
evo ovdje
http://www.ekupi.ba/All-in-one-g6227.aspx

i još kupiš dva kupona na kupujmo.ba pa ga dobiješ za 60 KM jeftinije
Post Reply