All about Dragan Mektić

User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#551 Re: All about Dragan Mektić

Post by Maraschino »

Tebi kao drago :D ili se ibretis

HDZ i SNSD blokiraju promjene zakona a Bosnjacima vize. :-) :-)
smjesko071
Posts: 689
Joined: 07/04/2014 22:48

#552 Re: All about Dragan Mektić

Post by smjesko071 »

rađani ispred VSTV-a dočekali Mektića: "Takav čovjek treba državi, klanjamo za tebe u Sarajevu..."

nama je jedan genocid malo
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#553 Re: All about Dragan Mektić

Post by Nivelacija »

Ima li tema o protestima ili je Samra i vlada jednog kantona vaznija od tuzilastva cijele drzave ?
User avatar
shbc
Posts: 3348
Joined: 20/07/2012 12:13

#554 Re: All about Dragan Mektić

Post by shbc »

Nivelacija wrote:Ima li tema o protestima ili je Samra i vlada jednog kantona vaznija od tuzilastva cijele drzave ?
Sto nisi na protestima ako ti je toliko bitno?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#555 Re: All about Dragan Mektić

Post by Nivelacija »

shbc wrote:
Nivelacija wrote:Ima li tema o protestima ili je Samra i vlada jednog kantona vaznija od tuzilastva cijele drzave ?
Sto nisi na protestima ako ti je toliko bitno?
Kako znas da nisam ?
User avatar
shbc
Posts: 3348
Joined: 20/07/2012 12:13

#556 Re: All about Dragan Mektić

Post by shbc »

Nivelacija wrote:
shbc wrote:
Nivelacija wrote:Ima li tema o protestima ili je Samra i vlada jednog kantona vaznija od tuzilastva cijele drzave ?
Sto nisi na protestima ako ti je toliko bitno?
Kako znas da nisam ?
Jer vas ne placaju da protestvujete
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#557 Re: All about Dragan Mektić

Post by horkesh »

Nivelacija wrote:Ima li tema o protestima ili je Samra i vlada jednog kantona vaznija od tuzilastva cijele drzave ?
Kakva zamjena teza :lol: SDA-u je više stalo do obaranja trenutne Vlade KS od cijele države, uključujući tu i VSTV.

Na kraju, nisu valjda Konaković i Kojović isporučili Čoviću i Dodiku sve ključne pozicije u VSTV-u. Ne, ne, to je bila SDA.

Inače, cijela nedavna afera s Tegeltijom je povezana s pljačkom predsjednika KO SDA USK, Amira Avdića.

Jedva čekam da vidim tu temu koju će ezdeaovci otvoriti o današnjim protestima i oštro osuditi kriminal vrhovnih kadrovika svoje stranke. Umjesto da, što su prepisali od Vučića, za sve što su uradili u posljednjih par decenija optužuju opoziciju, i to na kantonalnom nivou 8)
User avatar
shbc
Posts: 3348
Joined: 20/07/2012 12:13

#558 Re: All about Dragan Mektić

Post by shbc »

A nije i da tema ne postoji. Samo, jbg, ko ce gledati fakte
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#559 Re: All about Dragan Mektić

Post by Nivelacija »

shbc wrote:
Jer vas ne placaju da protestvujete
ja sam dobio dnevnicu da ne protestujem :zzzz:
izvrsni direktor
Posts: 9346
Joined: 20/12/2018 16:11

#560 Re: All about Dragan Mektić

Post by izvrsni direktor »

Nivelacija wrote:Ima li tema o protestima ili je Samra i vlada jednog kantona vaznija od tuzilastva cijele drzave ?
Ima li tema o korumpiranosti i kriminalu u tutilarstvu ili je obaranje vlade kantona vaznija tema od tuzilarstva cijele drzave?
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#561 Re: All about Dragan Mektić

Post by basicm »

Zasto se avaz natovario Mekticu onako, svaki dan protiv njega, i jos nazivaju ove proteste kao podrsku Davidu i Dzenanu.
jagugu
Posts: 1154
Joined: 28/07/2018 16:02

#562 Re: All about Dragan Mektić

Post by jagugu »

basicm wrote:Zasto se avaz natovario Mekticu onako, svaki dan protiv njega, i jos nazivaju ove proteste kao podrsku Davidu i Dzenanu.
https://twitter.com/DraganMektic/status ... 7965415424

https://twitter.com/DraganMektic/status ... 8822166528

https://twitter.com/DraganMektic/status ... 4550266880
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#563 Re: All about Dragan Mektić

Post by basicm »

Ah, nemam ja tu tvicu :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#564 Re: All about Dragan Mektić

Post by insomnia78 »

Strasno je da ministar sigurnosti pise ovakve tvitove :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#565 Re: All about Dragan Mektić

Post by Chmoljo »

čuj sviraj kurcu :lol: koji delija sunce ti poljubim :lol:
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#566 Re: All about Dragan Mektić

Post by Point. »

Čovjek iz naroda :mrgreen:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#567 Re: All about Dragan Mektić

Post by General War »

DW: Fenomen Dragan Mektić

- Mektić, zbog sistemskih blokada koje ga na mjestu ministra u pravilu čine nemoćnim, koristi javnu komunikaciju kako bi na bitne društvene probleme barem ukazao, one u vezi s pravosudnom vertikalom vlasti posebno. I iz te pozicije je jedan od rijetkih u institucijama BiH koji djeluje kao predstavnik državne vlasti, a ne kao izaslanik jedne etničke grupe. Stoga, što se mene tiče, da imamo više Mektića imali bi puno manje društvenih kočnica i bili bi puno bliže društvu evropskih naroda nego što jesmo", kaže profesor Kukić.
U BiH nije česta pojava da zvaničnik vlasti poziva na rušenje vlasti.

Svojim javnim istupima i tek otkrivenim pogodnostima društvenih mreža Dragan Mektić plijeni pažnju medija, građana ali i kritičara, konstatuje DW.

Pozivi na rušenje vlasti

Ne osvrćući se na ocjene kritičara koji tvrde kako nije baš uobičajena pojava da čovjek iz vlasti poziva na proteste protiv vlasti, Mektić na Tviteru ponovo poručuje: „Dragi narode, krajnje je vrijeme da silom rušimo ovu bagru sa vlasti. Ako imalo dobrog mislimo sebi i našoj deci, to je jedino rješenje".

Aktuelni ministar bezbjednosti BiH otkriva sve pogodnosti društvenih mreža pa su njegove poruke na Tviteru sve češće, kako one upućene političkim protivnicima, tako i zvaničnim državnim i pravosudnim organima.

„Koje dijabole, Tužilaštvo (BiH) utvrdi da nema krivičnog djela u slučaju 'selefije', a onda osumnjiči mene da sam odao tajnu u tom predmetu", napisao je Mektić na svom Tviter profilu, u jeku afere oko navodnog djelovanja hrvatskih bezbjednosnih službi u BiH.

Ugledni socilog i politički analitičar Slavo Kukić kaže da je u odnosu na javno djelovanje Dragana Mektića u javnom prostoru moguće sresti različite kritičke opservacije.

Pravi čovjek u pogrešnom sistemu?

„Grijeh bi, međutim, bilo ignorisati suštinu. A suština je da Mektić, zbog sistemskih blokada koje ga na mjestu ministra u pravilu čine nemoćnim, koristi javnu komunikaciju kako bi na bitne društvene probleme barem ukazao, one u vezi s pravosudnom vertikalom vlasti posebno. I iz te pozicije je jedan od rijetkih u institucijama BiH koji djeluje kao predstavnik državne vlasti, a ne kao izaslanik jedne etničke grupe. Stoga, što se mene tiče, da imamo više Mektića imali bi puno manje društvenih kočnica i bili bi puno bliže društvu evropskih naroda nego što jesmo", kaže profesor Kukić.

Psiholog i politički analitičar Ibrahim Prohić kaže da je „na prvi pogled" Dragan Mektić kontroverzan političar koji „ljekovito djeluje" na bošnjačko ili bosansko uho.

„No, dublja analiza traži i jednu dozu opreznosti. U ovakvom blatu valja čuvati svakoga s kim bi se moglo krenuti nabolje, čak i ako povremeno ispoljava određene slabosti. Činjenica je da se Mektić suprotstavlja Dodikovoj diktaturi. Ima demokratski potencijal, hrabar je, govori direktno i pošten je, za razliku od tipičnih političara u BiH. Materijalne vrijednosti mu nisu prioritet", kaže Prohić.

Šta je onda Mektićev motiv? Prohić podseća da ljudi često skrivaju svoje motive i da ljudski postupci, u pravilu, nisu determinisani samo jednim motivom.

„Heroj" javne scene u BiH

„Jedan od motiva je oponirati Dodiku i time graditi svoj status heroja na javnoj sceni. Drugo može biti, ili bar ja priželjkujem da jeste, spoznaja da je BiH realitet i da se samo unutrašnjom kohezijom može graditi budućnost. Dakle, orjentacija na saradnju, a ne na konfrontaciju", zaključuje Prohić u izjavi DW.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#568 Re: All about Dragan Mektić

Post by General War »

Masovni protesti jedino rješenje

Ministar bezbjednosti BiH Dragan Mektić tvrdi da su novi i još masovniji protesti građana protiv čelnih ljudi Visokog sudskog i tužilačkog savjeta (VSTS) ostali jedini način borbe protiv kriminala i korupcije u toj instituciji.

Komentarišući za Insajder odluku Disciplinske komisije VSTS-a da odbaci disciplinsku prijavu protiv Milana Tegeltije, Mektić kaže da je to bilo i očekivano od onih koji se, prema njegovim riječima, sa predsjednikom VSTS-a nalaze u istom "kriminalnom kolu".

- Šta drugo očekivati od tijela u kojem sjedi Ružica Jukić? Jasno je da od institucionalnog kažnjavanja Tegeltije i svih ostalih koji su umiješani u korupciju nema ništa. To je sve ista ekipa i bilo je besmisleno od njih očekivati da rade jedni protiv drugih. Već dugo tvrdim da su masovni građanski protesti jedini preostali način borbe protiv kriminalne hobotnice koja kontroliše rad pravosuđa - kaže Mektić.

On dodaje i to da još nije određen termin održavanja novog protesta, ali da će do toga, kako poručuje, sigurno brzo doći.

- Novi protesti će biti još organizovaniji i masovniji nego oni što su bili održani prošle sedmice - poručuje Mektić u izjavi Insajderu.
Radovan Višković: "Bezbjedonosna situacija u RS stabilna"

@DraganMektic
3h3 hours ago
More Dragan Mektić Retweeted TV N1 Sarajevo
Ovaj se u bezbijednost razumije k'o Marica u krivi http://ku.ac .
:lol:

Mektic: Ne zamjerim ovim lopovima iz pravosuđa ali na narod sam ogorčen šta je sebi http://dozvolio.Pa gdje ti je dostojanstvo.

Sega mu twiter:
https://twitter.com/draganmektic
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#569 Re: All about Dragan Mektić

Post by mayab »

MEKTIĆ O SRPSKOJ KATARZI: "Zločin u Srebrenici ne umanjujem, poštujem presudu međunarodnog suda"

"Treba da prođe određena vremenska distanca i istorija će poslagati mnoge stvari oko toga“

"Ja ne negiram zločin, ne umanjujem zločin, poštujem presudu međunarodnog suda".

Izjavio je to ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine i visokorangirani član SDS-a Dagan Mektić na pitanje da li se u Srebrenici desio genocid.

"Naravno da postoji ta odluka međunarodnog suda u Hagu i manje više postoje ljudi koji je ne prihvataju i iskrivljuju. Mi na brzinu hoćemo da neke stvari legnu na svoje mjesto. Treba da prođe određena vremenska distanca i istorija će poslagati mnoge stvari oko toga“, rekao je Mektić danas za N1.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#570 Re: All about Dragan Mektić

Post by Point. »

Dragane imaš moj glas.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#571 Re: All about Dragan Mektić

Post by drug_profi »

Dobio bi i moj glas da je iz moje izborne jedinice. Ali pozitivno je sto neko glasno ovako govori. Neko ce se i tamo sloziti sa njime, a neko ce se zamisliti pa mozda nekad shvatiti.
User avatar
House
Posts: 46747
Joined: 17/03/2010 15:36

#572 Re: All about Dragan Mektić

Post by House »

Image
Image

:lol: :lol:
izvrsni direktor
Posts: 9346
Joined: 20/12/2018 16:11

#573 Re: All about Dragan Mektić

Post by izvrsni direktor »

Al koji odgovor na prozivku: Simo ga primo!

Like a boss!
:lol:
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#574 Re: All about Dragan Mektić

Post by megaman4 »

insomnia78 wrote:Strasno je da ministar sigurnosti pise ovakve tvitove :lol:
Dok pise ovakve twitove, ne brinem se za bezbjednost. :mrgreen:
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#575 Re: All about Dragan Mektić

Post by muzicar_iz_parka »

Konkretno ministar sigurnosti BiH niti ima neka ovlaštenja niti obaveze brinuti se o sigurnosti, tako da on nikakve obaveze ne zanemaruje.
Mene zanima dal on kasira dvije plate, jednu kao ministar a drugu kao poslanik u PS BiH?
Post Reply