All about Dragan Mektić

Post Reply
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#451 Re: All about Dragan Mektić

Post by pustopoljina »

PM72 wrote:Čovjek u ratu na hijerarhijskim ljestvicama napreduje samo u slučajevima:

1.Dobar ratnik koji se dokazao u borbama - što Mektić nije.
2.Ekstrem dokazan u uništavaju svih vrijednosti i svetinja kod drugih naroda.
3.Stranka a ona te postavila jer si bio aktivan na stavci br.2
4.Rodbinske veze.

Meni je Mektić simpatičan dok je mi je onaj Lukač prava hinja krvavih očiju...
Lukac je otisao predaleko, a da bi stao i okrenuo nazad.
on se svojoj sudbini prepustio.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#452 Re: All about Dragan Mektić

Post by zavrzlama »

GandalfSivi wrote:
zavrzlama wrote:Ebiga ljestvica se spusta sve vise...

Danas umjesto da pricamo o gromadama u srba kao Lazovic,Mijatovic,Bogicevic itd,nama ostali ko alternativa dodiku Sarovic,Mektic i slicni...

Sve podsjeca na onu mantru" Mi naucili da nas kolju u ubijaju pa ovi sto rade protiv BIH ali bar ne ubijaju ,dodju ko Gandi u usporedbi sa onim prvim".
Svaka cast gore navedenima, ali dzaba kada ne mogu dobiti ni 100 glasova u PC-u. Ne trazimo mi Srbe Srba radi, nego nekoga ko nam moze biti partner iz manjeg entiteta...
Slazem se. .ali nazalost srpsku politiku u BIH ne kreiraju bih srbi nego srbija,tako da cak ni mektic i sarovic nemaju nikakve sanse ,da ne pricamo o Lazovicu,Bogicevicu i slicnim.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18277
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#453 Re: All about Dragan Mektić

Post by GandalfSivi »

zavrzlama wrote:
GandalfSivi wrote:
zavrzlama wrote:Ebiga ljestvica se spusta sve vise...

Danas umjesto da pricamo o gromadama u srba kao Lazovic,Mijatovic,Bogicevic itd,nama ostali ko alternativa dodiku Sarovic,Mektic i slicni...

Sve podsjeca na onu mantru" Mi naucili da nas kolju u ubijaju pa ovi sto rade protiv BIH ali bar ne ubijaju ,dodju ko Gandi u usporedbi sa onim prvim".
Svaka cast gore navedenima, ali dzaba kada ne mogu dobiti ni 100 glasova u PC-u. Ne trazimo mi Srbe Srba radi, nego nekoga ko nam moze biti partner iz manjeg entiteta...
Slazem se. .ali nazalost srpsku politiku u BIH ne kreiraju bih srbi nego srbija,tako da cak ni mektic i sarovic nemaju nikakve sanse ,da ne pricamo o Lazovicu,Bogicevicu i slicnim.
To je vec posebna prica...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#454 Re: All about Dragan Mektić

Post by Maraschino »

JThomas wrote:pa dodik je što se tiče rata ubjedljivo najčišći iz sadašnjeg vrha politike rs starijih generacija. ozbiljno. a danas...
Dodik danas isto radi sto i Karadzic u ratu. Iste stvari u drugim okolnostima.

Za Mektica sam nedavno napisao. Radi protiv Dodika pa ispadne na racun drzave, sutra kada ga Srbija uzme pod svoje, isto ce raditi kao Dodik.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#455 Re: All about Dragan Mektić

Post by PM72 »

On to pametno radi.Da ne provodi "probosansku spiku" -odletio bi ko fišek.Ovako ima šanse za još kakav ministarski mandat a onda može rahat u maksimalnu penziju.
A i ja sam ubjeđen da bi sutra srao gore od Dodika.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#456 Re: All about Dragan Mektić

Post by JThomas »

džaba je sve, ako nisi za raspad i podjelu države od nečega se mora krenuti. a novog dejtona zasad neće biti. kad bi svi samo radili ono što im je u opisu radnog mjesta samo iz straha da ne odlete - nama bi bilo 100% bolje u startu, i moglo bi se dalje popravljati.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#457 Re: All about Dragan Mektić

Post by walk_M-A-N »

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/71 ... esima.html
Kad sam na početku svog mandata borbu protiv kriminala i korupcije postavio kao prioritet u svom radu, nisam očekivao da će glavnu prepreku toj borbi predstavljati loše stanje u pravosuđu BiH, rekao je ministar sigurnosti BiH Dragan Mektić.
"Kad sam to govorio i kad sam pravio neku vrstu svojih prioriteta, nisam u tom momentu raspolagao podatkom i činjenicom da je takvo stanje u pravosudnim institucijama, da je tu zavladala korupcija, nepotizam, kriminal. Kad smo ušli u tu priču, onda smo vidjeli da imamo ogroman prazan hod, jednu opštu neefikasnost koju sam više od godinu dana morao da dokazujem, da bi shvatili i počeli govoriti o tome kao o nekom problemu", kaže ministar bezbjednosti u Savjetu ministara BiH Dragan Mektić.
Problem je što su nekompetentni i kriminalizovani ljudi došli na ključne pozicije u pravosuđu, otvorili vrata korupciji i dozvolili političarima da "poklope" pravosuđe i diktiraju određenim procesima u okviru pravosudnog sistema, putem svojih tužilaca i sudija, te ne dozvoljavaju da se te stvari pokrenu sa mrtve tačke, ističe ministar bezbjednosti.
Sa te mrtve tačke stvari će morati da se pokrenu, dodaje Mektić.
"Očekujem i pored svih tih problema da ću u svom mandatu dočekati to vrijeme kada će doći do efikasne borbe. Za mene borba protiv korupcije znači podizanje optužnica, pravosnaže presude, izrečene kazne i konfiskacija imovine. To je za mene borba protiv korupcije. Ovo je sve ostalo, da budem prost, šuplja priča."
Borba protiv kriminala i korupcije je ključ rješenja mnogih problema u BiH i bezbjednosnih, ali i ekonomskih, koji se odnose na veliku nezaposlenost, opšte siromaštvo, bježanje mladih ljudi iz države, poručuje ministar Dragan Mektić.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#458 Re: All about Dragan Mektić

Post by General War »

PM72 wrote:On to pametno radi.Da ne provodi "probosansku spiku" -odletio bi ko fišek.Ovako ima šanse za još kakav ministarski mandat a onda može rahat u maksimalnu penziju.
A i ja sam ubjeđen da bi sutra srao gore od Dodika.
http://www.rtvbn.com/emisija/78/izazovi

Pogledaj i ovo, jbg direktnije se ne moze govoriti...
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#459 Re: All about Dragan Mektić

Post by arzuhal »

:shock:

Mektić: Mi Srbi moramo proći katarzu i priznati genocid u Srebrenici

Image
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#460 Re: All about Dragan Mektić

Post by General War »

arzuhal wrote::shock:

Mektić: Mi Srbi moramo proći katarzu i priznati genocid u Srebrenici

Image
Sto je to toliko cudno, cuo sam barem deset puta da Mekta provlaci takvo misljenje.
Uglavnom...

:thumbup:
bhnapoleon1
Posts: 6501
Joined: 11/05/2014 23:47

#461 Re: All about Dragan Mektić

Post by bhnapoleon1 »

General War wrote:
arzuhal wrote::shock:

Mektić: Mi Srbi moramo proći katarzu i priznati genocid u Srebrenici

Image
Sto je to toliko cudno, cuo sam barem deset puta da Mekta provlaci takvo misljenje.
Uglavnom...

:thumbup:
steta sto ce ovo niti kraj njegove karijere ali neke stvari se moraju reci ako si obrazli
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#462 Re: All about Dragan Mektić

Post by Maraschino »

arzuhal wrote::shock:

Mektić: Mi Srbi moramo proći katarzu i priznati genocid u Srebrenici
Vidi sta se dobije kada se udupla doza agde a smanji leskovacka pljeskavica.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#463 Re: All about Dragan Mektić

Post by General War »

bhnapoleon1 wrote:
General War wrote:
arzuhal wrote::shock:

Mektić: Mi Srbi moramo proći katarzu i priznati genocid u Srebrenici

Image
Sto je to toliko cudno, cuo sam barem deset puta da Mekta provlaci takvo misljenje.
Uglavnom...

:thumbup:
steta sto ce ovo niti kraj njegove karijere ali neke stvari se moraju reci ako si obrazli
Ako se sjetis i Dodik je rekao isto pa mu to bio uzlet karijere...ne mora nista znaciti...stvar je dogovora sa drugim nacionalistickim strankama kako ce drzati poluge vlasti na podjelama.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#464 Re: All about Dragan Mektić

Post by bh.tornjak »

mislim da je Mektic iskren i neiskvaren covjek i politicar....
to sto nekima smeta sto je bio pripadnik VRS ne znaci da je cetnik....
nositi pusku (iz sta ti ja znam nekog razloga)...i nositi pusku zbog neke ideologije nije isto....bilo je mnogo pripadnika VRS koji su nosili pusku sto su morali...neki sto su htjeli....a neki su zeljeli.....
niti ga branim niti ga kudim.....
i misljenja sam da ce ga ova izjava "staviti na stub srama"...politicki tesko ce ovo prezivjeti osim ako nema odnekuda neki "mig" ....tj. da ce mu neko cuvati ledja
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#465 Re: All about Dragan Mektić

Post by cyprus »

:shock: :shock: :shock:

Iako je od Mektića, moram priznat da sam iznenađen :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Velik je ovo korak... Kratkoročno možda dobar da Dodika, ali dugoročno bi mogao biti označen kao početak nekog pozitivnog trenda među bosanskohercegovačkim Srbima... Bar se nadam...
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#467 Re: All about Dragan Mektić

Post by GeeTnT »

Naslove...samo naslove, a onda brzebolje skrolaju test kako bi ubacili „intelegentni“ komentar.. lako ih je prepoznati i na forumu jer komentarisu iskljucivo postove od jedne recenice..
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#468 Re: All about Dragan Mektić

Post by zunazu »

Svakako je nevažno šta izvršioci genocida u BiH govore i misle, jer je historijsko i činjenično stanje utvrđeno na međunarodnom UN-ovom sudu, a tamo se kaže da su vojska i policija tzv RS izvršile genocid.

Potpuno je nebitno šta negatori tih neoborivih činjenica laprdaju.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11010
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#469 Re: All about Dragan Mektić

Post by Prpa.ba »

Uvijek je impresivna brzina kojom naivniji dio bosnjackog korpusa reterira, taman nakon sto se ponadaju da ih srbohrvati ustvari smatraju ravnopravnim sugradjanima i da ce mozda priznati pokoji materijalno dokazan i medjunarodno presudjen zlocin i genocid. :(
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#470 Re: All about Dragan Mektić

Post by criticos »

https://www.vecernji.hr/vijesti/snimka- ... 909?page=2

Ipak ću vjerovati audio zapisu i njegovom glasu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#471 Re: All about Dragan Mektić

Post by General War »

:shock:
Mektu prenjelo od kadaifa i hurmasica, ali agda nije izgleda bila dovoljno slatka
Last edited by General War on 10/02/2018 14:52, edited 1 time in total.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#472 Re: All about Dragan Mektić

Post by bingov buraz »

Vecernjak smjestio Mekticu,ministar sigurnosti se ne bi trebao tako lako upecati.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#473 Re: All about Dragan Mektić

Post by General War »

bingov buraz wrote:Vecernjak smjestio Mekticu,ministar sigurnosti se ne bi trebao tako lako upecati.
Uuu Ovo ce bit: nije mati karala Muju sto je kocko vec sto se vadio :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#474 Re: All about Dragan Mektić

Post by Maraschino »

Izgleda da je jutros na sabahu iz Srbije dobio leskovacu pljeskavicu.
Malo ima zgaravicu nakon one agde ali to njegov zeludac moze podnijeti.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#475 Re: All about Dragan Mektić

Post by bingov buraz »

General War wrote:
bingov buraz wrote:Vecernjak smjestio Mekticu,ministar sigurnosti se ne bi trebao tako lako upecati.
Uuu Ovo ce bit: nije mati karala Muju sto je kocko vec sto se vadio :D
Ovaj novinar Hasan Diab je poznat sto pise protiv Bosnjaka i uopste protiv BIH a ima zgodno ime i razlog da se Mekta opusti.
https://faktor.ba/vijest/ko-je-hrvatski ... a-e-225845

Urednik vecernjaka ovaj je lik
https://m.vecernji.ba/vijesti/potpisat- ... 777?page=1
procitah da je vjencani kum Dragana Covica

Odradio Covke uspjesno posao za sjevernoga brata.

SDS zdraooo
Post Reply