Alkoholizam, problemi i tako to

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#376 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by berenice »

Ommadawn wrote:Od svih gluposti koje sam napravio pijan - nisam nikada sjeo za volan. Nisam se potukao, nisam se posvadjao, nisam nikoga vrijedjao ali sam se znao probuditi na cudnim mjestima i pitati se "Otkud ja ovdje?".
Samo to? :zoka:
Dobro je to. Zahvali se Bogu ili cemu vec da je tako. Ja nikad nisam napravila nikakvo sranje, a da nije bilo pod uticajem alkohola. Nisam se bas puno rokala hemijom, ali ni tad nisam pravila sranje - samo sa alkom.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#377 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by Ommadawn »

berenice wrote:
Ommadawn wrote:Od svih gluposti koje sam napravio pijan - nisam nikada sjeo za volan. Nisam se potukao, nisam se posvadjao, nisam nikoga vrijedjao ali sam se znao probuditi na cudnim mjestima i pitati se "Otkud ja ovdje?".
Samo to? :zoka:
Dobro je to. Zahvali se Bogu ili cemu vec da je tako. Ja nikad nisam napravila nikakvo sranje, a da nije bilo pod uticajem alkohola. Nisam se bas puno rokala hemijom, ali ni tad nisam pravila sranje - samo sa alkom.
Pa sad...
Jednom sam se probudio u kući kod nekih ljudi koje nikada prije nisam sreo, oni su me pozdravljali kao da se godinama znamo a mene bilo blam da ih pitam ko su i odakle se znamo. Ponudili me kafom i doručkom. Kako sam se obradovao kad sam vidio da mi auto stoji ispred njihove kuće. Sudeći po tome kako je vozačko sjedište bilo namješteno (blizu volana i visoko, jer ja sam hajvan od 186 cm visine) skontao sam da ga je neko drugi dovezao tu. Zahvalio se ljudima na gostoprimstvu i panično pobjegao.
Drugi put se probudio kod jedne osobe koju sam poznavao a ispostavilo smo imali i seksualni odnos kojeg se ne sjećam. Tad me panika uhvatila da nisam kakvu bolest fasovao i da neće zatrudniti. Srećom ni jedno ni drugo.

Jedne prilike idem kroz grad sa radnim kolegom kad ide ogroman lik prema nama, zlatni lanac oko vrata, sunčane na glavi (iako je bilo prilično oblačno), pozdravlja se sa nama, ali mene grli, oslovljava imenom i pita kad ćemo opet dernečiti, te mi daje svoje brojeve mobitela, jedan švedski, jedan bosanski. Meni čudno ali hajde, pravim se kao da se znamo. Kad se udaljio, velim kolegi “Znaš ti majke ti ovoga?”, gleda me on u čudu pa kad je nakon par minuta skontao da fakat ne zajebavam i da ga ne poznajem veli mi da smo sedam dana ranije bili na istom derneku, da smo baš ja i taj, lik sa naočalima, dernečili. On ga je znao površno, lik je došao tu privremeno kod cure i da je neki baš zajeban. To će se i pokazati kad se vratio nazad u Bosnu, ta ga cura nazvala i raskinula sa njim, da bi on nakon tri-četiri mjeseca došao opet u Swe i isprebijao joj novog momka.
Javio mi se također iz BiH, gdje me zvao da dođem i da idemo u neke klubove u kojima je radio kao izbacivač “smještaj, hrana, p***ke i bijelo su ti obezbjeđeni, tvoje je samo da dođeš” - nisam odgovarao. Tad sam malo potegao ručnu po pitanju dernečenja, na neko vrijeme.
Ima tu još svašta ali... :-)
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#378 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by berenice »

Sve to što napisa pokazuje da si imao poprilično dobar život. Da si, kad i popiješ (pa i malo puno), više veseljak - moj dedo je bio takav, isto kao i buraz što je.
Nemoj me pogrešno shvatiti - ne mislim sad "dobar život" u smislu da nisi morao ništa raditi ili da je bilo sve lako - mislim da si imao stabilnost neku - emocionalnu. To je sve. Čak sasvim dovoljno da čovjek ne postane ovisnik.

S druge strane - ja sam vremenom od totalno popularne cure/žene postala nepoželjna u društvu zahvaljujući alkoholu. Ali izgleda da sam i ja imala nešto na što sam ipak mogla računati - sad znam šta... inače sigurno ne bih sad ovo pisala.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#379 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by Ommadawn »

berenice wrote:Sve to što napisa pokazuje da si imao poprilično dobar život. Da si, kad i popiješ (pa i malo puno), više veseljak - moj dedo je bio takav, isto kao i buraz što je.
Nemoj me pogrešno shvatiti - ne mislim sad "dobar život" u smislu da nisi morao ništa raditi ili da je bilo sve lako - mislim da si imao stabilnost neku - emocionalnu. To je sve. Čak sasvim dovoljno da čovjek ne postane ovisnik.

S druge strane - ja sam vremenom od totalno popularne cure/žene postala nepoželjna u društvu zahvaljujući alkoholu. Ali izgleda da sam i ja imala nešto na što sam ipak mogla računati - sad znam šta... inače sigurno ne bih sad ovo pisala.
Uh ovo boldirano je vec diskutabilno...
Post Reply