Alkoholizam, problemi i tako to

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#226 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by berenice »

Ommadawn wrote:
triconja wrote: Nesto me ne cudi sto imate problema sa alkoholom kad slusati prljave metalike :lol: :lol: :lol:

Salu na stranu i sam volim rok, sto zesce to bolje :D :thumbup:
Nemam problema sa alkoholom - iako je moglo biti blizu.
- kad sam se poceo opijati u tinejdzerskim danima, jedno jutro dosao stari u sobu, sjeo na krevet, a ja jarane mahmuran ko cep. I samo rece "Zalomio sinoc s rajom, ha? Jebiga, i to je za ljude. Ustaj, mater ti je skuhala supe. I da znas, od danas ti ja vozacku ne finansiram".
- polozio vozacku, ovdje zakon jeben, prve dvije godine ako te uhvate pijanog za volanom, ode vozacka, plus kazna, plus ponovo ispocetka je moras polagati. Skupo a nije da sam imao bas para tada. Plus sto je stari rekao "Ja sam pijan vozio nekad a budes li ti - ja cu te zaklati"
- u studentskim danima sam intenzivnije cugao, poslije raskida sa curom pogotovo, malo se to pocelo odrazavati na rezultate a malo i ekonomiju i povucem rucnu.
- zadnji put mahmurao prije 6 godina, povracao u WC-u i cujem kcerku kako govori "Dagi moj tajo, bojestan puno" i rekao sebi "Jebo ti svoju majku ako vise ikad pijan dodjes kuci".
:kiss: Pa to i jest najveci pogon za mene da se dohavizam vise. Jebes proslost - nemres nista promijeniti - ali to malo bice ima pravo da dobar zivot sa dobrim roditeljima. A ja znam da jesam dobra.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#227 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Ommadawn »

berenice wrote:
Ommadawn wrote:
berenice wrote: Poslusacu. Pa zar nisi ti imao onaj neki avatar sa Patkom?
Nikad ja nisam imao nikakav avatar. Avatar s Patkom ti ima forumas Jack Be Nimble.
Izvini onda na zbunjozi. Upravo slusam ovaj tvoj lijek. :D
Nevermind... :) Sad me baci u razmisljanje da nabavim i ja avatar :)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#228 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by HAVANA »

medvjed23 wrote:bogme, kad se u čovjeku ukorijeni težnja ka samodestrukciji, teško je, jako teško do svjetla.. al eto, kažu da se može.. :D

ja bih rekao da je u tom smislu potrebno kloniti se foruma i sličnih platformi te se okrenuti porodici, prijateljima i stručnim licima.. sretno svima :D
Kae umri mlad i budi lijep les...Umri ti jebo ti mater. :lol: To mozes do 20 i kusur furat,onda pocne zigat...
User avatar
medvjed23
Posts: 26820
Joined: 16/07/2010 13:49

#229 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by medvjed23 »

pa zato što nisi umro na vakat :D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#230 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by Ommadawn »

HAVANA wrote:
medvjed23 wrote:bogme, kad se u čovjeku ukorijeni težnja ka samodestrukciji, teško je, jako teško do svjetla.. al eto, kažu da se može.. :D

ja bih rekao da je u tom smislu potrebno kloniti se foruma i sličnih platformi te se okrenuti porodici, prijateljima i stručnim licima.. sretno svima :D
Kae umri mlad i budi lijep les...Umri ti jebo ti mater. :lol: To mozes do 20 i kusur furat,onda pocne zigat...
Taj je i umro. Kratko mu trajala ta ljepota.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#231 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by triconja »

HAVANA wrote:
medvjed23 wrote:bogme, kad se u čovjeku ukorijeni težnja ka samodestrukciji, teško je, jako teško do svjetla.. al eto, kažu da se može.. :D

ja bih rekao da je u tom smislu potrebno kloniti se foruma i sličnih platformi te se okrenuti porodici, prijateljima i stručnim licima.. sretno svima :D
Kae umri mlad i budi lijep les...Umri ti jebo ti mater. :lol: To mozes do 20 i kusur furat,onda pocne zigat...
Umri mlad i doniraj tijelo da se mogu studenti ucit, ne treba bit skrt :lol: :thumbup:
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#232 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by berenice »

medvjed23 wrote:bogme, kad se u čovjeku ukorijeni težnja ka samodestrukciji, teško je, jako teško do svjetla.. al eto, kažu da se može.. :D

ja bih rekao da je u tom smislu potrebno kloniti se foruma i sličnih platformi te se okrenuti porodici, prijateljima i stručnim licima.. sretno svima :D
Upravu si medjedje - teznja ka samodestrukciji je... tesko se odviknuti - ali ima nesto sto ju je i podstaklo - ponekad upali i sa samopsihoanalizom - ali tezak je put. A to: klonuti se foruma i sl. - davno napravljeno - ponekad naletim; okrenuta porodici i strucnim licima: ali opet je tesko i stvarno pomaze nekada prozboriti koju sa nekim ko ima isti problem. Samo onako.
Last edited by berenice on 14/03/2018 10:31, edited 1 time in total.
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#233 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by berenice »

Ommadawn wrote:
berenice wrote:
Ommadawn wrote:
Nikad ja nisam imao nikakav avatar. Avatar s Patkom ti ima forumas Jack Be Nimble.
Izvini onda na zbunjozi. Upravo slusam ovaj tvoj lijek. :D
Nevermind... :) Sad me baci u razmisljanje da nabavim i ja avatar :)
Budi sunce :D
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#234 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by berenice »

HAVANA wrote:
medvjed23 wrote:bogme, kad se u čovjeku ukorijeni težnja ka samodestrukciji, teško je, jako teško do svjetla.. al eto, kažu da se može.. :D

ja bih rekao da je u tom smislu potrebno kloniti se foruma i sličnih platformi te se okrenuti porodici, prijateljima i stručnim licima.. sretno svima :D
Kae umri mlad i budi lijep les...Umri ti jebo ti mater. :lol: To mozes do 20 i kusur furat,onda pocne zigat...
Neka hina! Otac mi je umro mlad - dosta od mene. Zivot je valjda tu da se zivi.
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#235 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by berenice »

Ommadawn wrote:
berenice wrote:Da, u tim sam godinama. 37. Imam sve. Odnos s mužem je super - dok ne cugnem. Onda dolazi do promjene ličnosti. Užas. Naravno da i njemu ponestaje sabura. Uzgred budi rečeno, sve ja stižem kao - i posao i drugi studij i porodicu - ali ponestaje mi zraka - umorna stalno.
Living life is easy if you know which way you´re going..*

Svjesna si svog problema i trazis pomoc. Sretno!
Treba imati hrabrost priznati to samoj sebi.

*"Rock´n´roll kid", Black Sabbath, album Technical Ecstasy, Warner Bros Records 1976.
Uff, koja stvarka! Ne znam sta da ti kazem. Bice mi himna sljedecih dana. Thanx, my friend!
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#236 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Ommadawn »

berenice wrote:
Ommadawn wrote:
berenice wrote:Da, u tim sam godinama. 37. Imam sve. Odnos s mužem je super - dok ne cugnem. Onda dolazi do promjene ličnosti. Užas. Naravno da i njemu ponestaje sabura. Uzgred budi rečeno, sve ja stižem kao - i posao i drugi studij i porodicu - ali ponestaje mi zraka - umorna stalno.
Living life is easy if you know which way you´re going..*

Svjesna si svog problema i trazis pomoc. Sretno!
Treba imati hrabrost priznati to samoj sebi.

*"Rock´n´roll kid", Black Sabbath, album Technical Ecstasy, Warner Bros Records 1976.
Uff, koja stvarka! Ne znam sta da ti kazem. Bice mi himna sljedecih dana. Thanx, my friend!
:thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#237 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by Ramzess Veliki »

medvjed23 wrote:bogme, kad se u čovjeku ukorijeni težnja ka samodestrukciji, teško je, jako teško do svjetla.. al eto, kažu da se može.. :D

ja bih rekao da je u tom smislu potrebno kloniti se foruma i sličnih platformi te se okrenuti porodici, prijateljima i stručnim licima.. sretno svima :D
Prvo pravilo pogledaj sa kim sjedis.
Covjek nesvjesno dozvoli da se pocne druziti sa tegobnim ljudima ... kako ti znaju da te pune svojim negativnim stavovima ... :shock:
Najgore je kad izadjes popiti kafu na miru, a onda se pojavi jedan takav, i eto ti ga pored tebe, casti pivu, zatim dodje drugi, i on casti, i vec se stvori kriticna masa za kukanje i crnjake, pocnu o politici, ekkonomiji, odlascima, nezadovoljni drzavom, zenama, drugim ljudima ... i kad hoces da zbrises, oni te hvataju za ruku, neka jos jednu ...

Najbolje promijeni kafanu i raju ili ces potonut' ...

Sjecam se jednom izasli nas nekoliko, vesela raja, samo pozitiva i zafrkancija, ismijes se ko lud, sutra ti sve dobro ... i vidim jedan jaran ode do toaleta, usput prolazi pored lika naslonjenog na sank ... ovaj mu nesto rece, drug zastane, rijec - dvije i ovaj nas vec naslonjen na sank pored njega.
Odem da ga odlijepim, vec ide prica "Sve je sranje, sve je relativno, nista nema smisla ..."
Odvucem ga nekako, reko "Koji ti je k... da se jaranis sa solistima za sankom?"
- "Ma eto ... lik pametno govori ..."
- "Ne navlaci se na njegovu pricu, nema tu nista pametno, samo palamudjenje, trazi zrtvu da mu pravi drustvo."
- "Ma ne, nije tako, ok je lik ..."

Sutradan na kafi dok se otrijeznio druga prica: "Jest j...te, bio si u pravu ... prica bezveze, samo neka kuknjava, nista pametno ... koji sam ja kreten kako me uvuce u pricu ..."
User avatar
medvjed23
Posts: 26820
Joined: 16/07/2010 13:49

#238 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by medvjed23 »

Ramzess Veliki wrote:
Sjecam se jednom izasli nas nekoliko, vesela raja, samo pozitiva i zafrkancija, ismijes se ko lud, sutra ti sve dobro ... i vidim jedan jaran ode do toaleta, usput prolazi pored lika naslonjenog na sank ... ovaj mu nesto rece, drug zastane, rijec - dvije i ovaj nas vec naslonjen na sank pored njega.
Odem da ga odlijepim, vec ide prica "Sve je sranje, sve je relativno, nista nema smisla ..."
Odvucem ga nekako, reko "Koji ti je k... da se jaranis sa solistima za sankom?"
- "Ma eto ... lik pametno govori ..."
- "Ne navlaci se na njegovu pricu, nema tu nista pametno, samo palamudjenje, trazi zrtvu da mu pravi drustvo."
- "Ma ne, nije tako, ok je lik ..."

Sutradan na kafi dok se otrijeznio druga prica: "Jest j...te, bio si u pravu ... prica bezveze, samo neka kuknjava, nista pametno ... koji sam ja kreten kako me uvuce u pricu ..."
a izvini, jebiga.. da sam znao da je tvoj jaran, ne bih ga gnjavio..
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#239 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by Nastasia »

triconja wrote:Citam na forumu da dosta raje opravdava pijancenje dok se svijest covjeku ne zamuti i dok covjek ne postane zombi kojem mozak ima jedinu funkciju da salje ocima signal da trepcu i odlucih se otvoriti temu.

Nadam se da znate kakav uticaj alkohol ima na covjeka i da je prva linija odbrane organizma od pretjerane konzumacije (ne vrijedi za alkoholicare) je povracanje i to bi trebao biti znak da treba stati. Svaki gutljaj nakon ovog je po pravilu korak do belaja, hoce pijan covjek da skace, vozi, pliva samo da dokaze da moze to raditi pijan i da se pokaze. Umalo zaboravih i onu narodnu "dobar je on ko hljeb ali kad popije malo je na svoju ruku" koja pokusava amnestirati sve belaje koje uradi pijanac i eto treba mu oprostiti jer ga je prenijelo. Iskustva imam sa alkoholom dovoljno da znam o cemu pricam a kad se alkoholizujem do te mjere da ne mogu hodati odvojim se od drustva (socialno, ne pricam nista sa njima) i budem sam sa sobom u mislima, naucio sam na primjerima ostalih da je tako najbolje jer od pijanstva nema hajra i moze samo belaj iz toga ispasti kad si u drustvu.

Zanima me vase misljenje zasto ljudi od sebe prave budale svaki put kad popiju? Zasto i dalje piju iako znaju da ce praviti budalu i da ce biti belaja (znam da cu popusiti maru svaki put kad prodjem nekom ulicom a ja i dalje idem tom ulicom- analogija)?
Pa, sad je to sve relativno što si rekao.
Alkohol iz ljudi čini mi se izvuče ono njihovo "pravo" ja.

Recimo moj brat, nije što mi je brat, nego je tako, koliko god da popije neće napraviti belaj niti biti neodgovoran, osim što će biti vidno raspoloženiji nego inače, nasmijaniji. Imam prijatelja sa kojim bih na Mars smjela otić kad popije.

Ima ljudi koje ne volim pogledat kad su pjani, ali 99% tih ljudi ne volim gledat ni kad su trijezni.

A i jebo ba alkohol, on je niđe veze, samo sex, droga i rokenrol :trep:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#240 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by triconja »

Nastasia wrote:
triconja wrote:Citam na forumu da dosta raje opravdava pijancenje dok se svijest covjeku ne zamuti i dok covjek ne postane zombi kojem mozak ima jedinu funkciju da salje ocima signal da trepcu i odlucih se otvoriti temu.

Nadam se da znate kakav uticaj alkohol ima na covjeka i da je prva linija odbrane organizma od pretjerane konzumacije (ne vrijedi za alkoholicare) je povracanje i to bi trebao biti znak da treba stati. Svaki gutljaj nakon ovog je po pravilu korak do belaja, hoce pijan covjek da skace, vozi, pliva samo da dokaze da moze to raditi pijan i da se pokaze. Umalo zaboravih i onu narodnu "dobar je on ko hljeb ali kad popije malo je na svoju ruku" koja pokusava amnestirati sve belaje koje uradi pijanac i eto treba mu oprostiti jer ga je prenijelo. Iskustva imam sa alkoholom dovoljno da znam o cemu pricam a kad se alkoholizujem do te mjere da ne mogu hodati odvojim se od drustva (socialno, ne pricam nista sa njima) i budem sam sa sobom u mislima, naucio sam na primjerima ostalih da je tako najbolje jer od pijanstva nema hajra i moze samo belaj iz toga ispasti kad si u drustvu.

Zanima me vase misljenje zasto ljudi od sebe prave budale svaki put kad popiju? Zasto i dalje piju iako znaju da ce praviti budalu i da ce biti belaja (znam da cu popusiti maru svaki put kad prodjem nekom ulicom a ja i dalje idem tom ulicom- analogija)?
Pa, sad je to sve relativno što si rekao.
Alkohol iz ljudi čini mi se izvuče ono njihovo "pravo" ja.

Recimo moj brat, nije što mi je brat, nego je tako, koliko god da popije neće napraviti belaj niti biti neodgovoran, osim što će biti vidno raspoloženiji nego inače, nasmijaniji. Imam prijatelja sa kojim bih na Mars smjela otić kad popije.

Ima ljudi koje ne volim pogledat kad su pjani, ali 99% tih ljudi ne volim gledat ni kad su trijezni.

A i jebo ba alkohol, on je niđe veze, samo sex, droga i rokenrol :trep:
Jes ti muzicar pa postujes tu poslovicu?
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#241 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by bleee_sa »

User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#242 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by Nastasia »

triconja wrote:
Nastasia wrote:
triconja wrote:Citam na forumu da dosta raje opravdava pijancenje dok se svijest covjeku ne zamuti i dok covjek ne postane zombi kojem mozak ima jedinu funkciju da salje ocima signal da trepcu i odlucih se otvoriti temu.

Nadam se da znate kakav uticaj alkohol ima na covjeka i da je prva linija odbrane organizma od pretjerane konzumacije (ne vrijedi za alkoholicare) je povracanje i to bi trebao biti znak da treba stati. Svaki gutljaj nakon ovog je po pravilu korak do belaja, hoce pijan covjek da skace, vozi, pliva samo da dokaze da moze to raditi pijan i da se pokaze. Umalo zaboravih i onu narodnu "dobar je on ko hljeb ali kad popije malo je na svoju ruku" koja pokusava amnestirati sve belaje koje uradi pijanac i eto treba mu oprostiti jer ga je prenijelo. Iskustva imam sa alkoholom dovoljno da znam o cemu pricam a kad se alkoholizujem do te mjere da ne mogu hodati odvojim se od drustva (socialno, ne pricam nista sa njima) i budem sam sa sobom u mislima, naucio sam na primjerima ostalih da je tako najbolje jer od pijanstva nema hajra i moze samo belaj iz toga ispasti kad si u drustvu.

Zanima me vase misljenje zasto ljudi od sebe prave budale svaki put kad popiju? Zasto i dalje piju iako znaju da ce praviti budalu i da ce biti belaja (znam da cu popusiti maru svaki put kad prodjem nekom ulicom a ja i dalje idem tom ulicom- analogija)?
Pa, sad je to sve relativno što si rekao.
Alkohol iz ljudi čini mi se izvuče ono njihovo "pravo" ja.

Recimo moj brat, nije što mi je brat, nego je tako, koliko god da popije neće napraviti belaj niti biti neodgovoran, osim što će biti vidno raspoloženiji nego inače, nasmijaniji. Imam prijatelja sa kojim bih na Mars smjela otić kad popije.

Ima ljudi koje ne volim pogledat kad su pjani, ali 99% tih ljudi ne volim gledat ni kad su trijezni.

A i jebo ba alkohol, on je niđe veze, samo sex, droga i rokenrol :trep:
Jes ti muzicar pa postujes tu poslovicu?
Ja se sa talentom za umjetnost ni u putu nisam srela.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#243 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by triconja »

Nastasia wrote:
triconja wrote: Jes ti muzicar pa postujes tu poslovicu?
Ja se sa talentom za umjetnost ni u putu nisam srela.
Ih kad bih ti ja pokazo koji akord svirala bi ti sve u sesnes :D
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#244 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by Nastasia »

triconja wrote:
Nastasia wrote:
triconja wrote: Jes ti muzicar pa postujes tu poslovicu?
Ja se sa talentom za umjetnost ni u putu nisam srela.
Ih kad bih ti ja pokazo koji akord svirala bi ti sve u sesnes :D

e pa divno. oduvijek sam htjela svirat. :curica:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#245 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by stakasa »

berenice wrote:Da, u tim sam godinama. 37. Imam sve. Odnos s mužem je super - dok ne cugnem. Onda dolazi do promjene ličnosti. Užas. Naravno da i njemu ponestaje sabura. Uzgred budi rečeno, sve ja stižem kao - i posao i drugi studij i porodicu - ali ponestaje mi zraka - umorna stalno.
E jebemu misha. Valjda ces smoci snage. A nije lako. Jednom sam pricao na ovu temu sa tada bivsim alkoholicarem, kaze ne postoje izljeceni, samo zaljeceni alkoholicari. Tada nije pio nekih pet sest godina. Eno ga opet pije. Naletila zivotna kriza, sasadio se prvi put i nastavio. Sretno barenice!
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#246 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Ommadawn »

stakasa wrote:
berenice wrote:Da, u tim sam godinama. 37. Imam sve. Odnos s mužem je super - dok ne cugnem. Onda dolazi do promjene ličnosti. Užas. Naravno da i njemu ponestaje sabura. Uzgred budi rečeno, sve ja stižem kao - i posao i drugi studij i porodicu - ali ponestaje mi zraka - umorna stalno.
E jebemu misha. Valjda ces smoci snage. A nije lako. Jednom sam pricao na ovu temu sa tada bivsim alkoholicarem, kaze ne postoje izljeceni, samo zaljeceni alkoholicari. Tada nije pio nekih pet sest godina. Eno ga opet pije. Naletila zivotna kriza, sasadio se prvi put i nastavio. Sretno barenice!
Moja mati imala rodicu koja se udala za jednog alkoholicara. Taj je svojevremeno znao popiti za noc cijelu svoju platu plus pola zenine. Zivjeli su jako tesko, djeca su to trpila a ona je prodavala i stvari iz kuce da bi sastavili kraj s krajem.
Na kraju on ode u ljeciliste za alkoholicare. Jedan dan ode ona sa djecom da ga posjeti i ponese mu nesto hrane i novine da cita.
Kada ih je on tako sve vidio, rasplakao se i rekao joj "Od danas ili cu piti a biti sam ili ne piti nikako vise". I presjekao.
I 30 godina vec tako. Imao je on svoje muke, nije da nije ali izborio se. A i zivot se poboljsao. Na malo prije rata su otisli da zive u inostranstvo, djecu iskolovali, cim su navrsili 18 godina i polozili vozacku on je svakom kupio auto i to pravo skupo, zeni je gledao da ispuni svaku zelju, nije dao da kap kise njoj na glavu padne - covjek za primjer. Oni koji ga nisu poznavali od prije su ga hvalili kao porodicnog covjeka, uzornog oca i muza i niko nije vjerovao da je taj znao da se napije kao kreten, dodje krvave glave kuci i jos izbaci familiju napolje da cuce negdje cijelu noc i docekaju jutro.
Ali rano bi otisao sa svih slavlja, kada vec ljudi pocnu da se opijaju jer kako kaze - sve ga to podsjeca na njegove mracne periode ali i abstinencija je tu. Nije da on ne bi zveknuo jednu pivu sa merakom ali poslije jedne ce nastupiti dzehenem.
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#247 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by zavezata-vreca »

nekad se cugalo da valja ... ovo danas sve pickice ... kad vidim cetvoricu za stolom da piju kolu skocio bi im nogama u oci ... ili jos gore kad vidim da ona govna somersbije ili radlere piju ... jebo pijanstvo ako poslje njega nisi išo od trebe do trebe i s leđa im zavlačio ruku u guzicu i picu ... niz leđa ispod farmerki u u picu ... one jadne gledaju a ti ruku u usta.
Bellomo
Posts: 767
Joined: 15/03/2018 20:25

#248 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by Bellomo »

http://i67.klix.com/2638th4.jpg

10 ovih vatrenih i počinje upoznavanje novih vještina i sposobnosti. Kao neki slučaj prikrivene ličnosti. :lol: :lol: Nekima se raduju dame i djevojke, nekim raja itd. :izet: :evil: 3-4 puta sedmično i život je lijep. Ne kontam kako neko od tako lijepe stvari sebi pravi problem i bude problem. :? :?
Daj meni i daj svima.
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#249 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by berenice »

stakasa wrote:
berenice wrote:Da, u tim sam godinama. 37. Imam sve. Odnos s mužem je super - dok ne cugnem. Onda dolazi do promjene ličnosti. Užas. Naravno da i njemu ponestaje sabura. Uzgred budi rečeno, sve ja stižem kao - i posao i drugi studij i porodicu - ali ponestaje mi zraka - umorna stalno.
E jebemu misha. Valjda ces smoci snage. A nije lako. Jednom sam pricao na ovu temu sa tada bivsim alkoholicarem, kaze ne postoje izljeceni, samo zaljeceni alkoholicari. Tada nije pio nekih pet sest godina. Eno ga opet pije. Naletila zivotna kriza, sasadio se prvi put i nastavio. Sretno barenice!
Ajoj tebe, tako je, sta ces! Sve to traje tako dugo... naravno da ne postoje izlijeceni - ne u ovom svijetu - na svakom koraku ti je alkohol - a ako ti je nekada pomagao, tvoje tijelo i mozak se toga sjeca... znas kako, nakon duge veze, sto bi i onaj Balasevic rekao: "lijepe slike zamjenjuju ruzne", tako nekako funkcionise ovisnost. Sta god da se ruzno desilo, a sto je potpomognuto alkoholom, izbise se, jer je jace ono sto je ubilo bilo kakvu vrstu bola nekad prije. Tako to ide. Koliko god mi mislili da smo gazde svog zivota - moramo isto tako biti svjesni toga da se neke stvari desavaju (vecina) bili mi tu ili ne... a energija putujeeee

Sto se mene tice - ja mogu da ne pijem - do prve pogodne prilike. Ko razumije - razumije. Ko ne - hvala Bogu sto ne razumije. Moj cilj je nauciti zivjeti bez ikakvih pomocnih sredstava. Bez pomocnih tockova voziti bicikl.

Hvala, staksa!
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#250 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Ommadawn »

berenice wrote: Ajoj tebe, tako je, sta ces! Sve to traje tako dugo... naravno da ne postoje izlijeceni - ne u ovom svijetu - na svakom koraku ti je alkohol - a ako ti je nekada pomagao, tvoje tijelo i mozak se toga sjeca... znas kako, nakon duge veze, sto bi i onaj Balasevic rekao: "lijepe slike zamjenjuju ruzne", tako nekako funkcionise ovisnost. Sta god da se ruzno desilo, a sto je potpomognuto alkoholom, izbise se, jer je jace ono sto je ubilo bilo kakvu vrstu bola nekad prije. Tako to ide. Koliko god mi mislili da smo gazde svog zivota - moramo isto tako biti svjesni toga da se neke stvari desavaju (vecina) bili mi tu ili ne... a energija putujeeee

Sto se mene tice - ja mogu da ne pijem - do prve pogodne prilike. Ko razumije - razumije. Ko ne - hvala Bogu sto ne razumije. Moj cilj je nauciti zivjeti bez ikakvih pomocnih sredstava. Bez pomocnih tockova voziti bicikl.

Hvala, staksa!
Ko trenira, postane jači. ;)
Post Reply