Alkoholizam, problemi i tako to

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#201 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by triconja »

berenice wrote: Pa ne znam bas kako je bilo na njivama - iako nisam iz velegrada, a ni porodica mi nije tradicionalna bila... Imas par trefova, ali moras jos raditi na tome. Uglavnom - nije to to sto je meni. Nevermind. Svejedno, dobro gadjas - vidi, ravno do mjeseca :-) :-) :lol:
Evo da malo prevedem na nas da bolje razumijes, uglavnom ti si dovedena u ulogu da moras raditi i tradicionalno i novotarijski (mislim da se i sama aktiviras u poslu i doprinosenju porodici radeci negdje za platu) i imas slabo (po tvom misljenju) pozitivno potkrepljenje (positive reinforcement) od strane tebi bitnih ljudi i to u tebi stvara negativne osjecaje koji se nekad ispolje kako se ispolje a ti to pokusavas da utopis u alkoholu.

U biti je identicno sa onim sto sam napisao prije, samo sto nema njiva i konja vrana :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#202 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by insomnia78 »

Nemoj vise bgt
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#203 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by berenice »

Morala sam guglat - nisam ti nesto sa imenima, bolje pamtim brojke... pa sesti bio, nije lose. btk :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#204 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by triconja »

insomnia78 wrote:Nemoj vise bgt
Haj ti probaj nesto, nemoj samo ulijetat ko avet na teme i trolat. Mozda te strah pokazati ili ne znas kako, i ti znas razmisljat?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#205 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by insomnia78 »

Ne igram se psihologa amatera. Svako nek se bori sa svojim demonima
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#206 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by triconja »

berenice wrote:Morala sam guglat - nisam ti nesto sa imenima, bolje pamtim brojke... pa sesti bio, nije lose. btk :lol:
Covjek promasio sve sto se da promasit :lol: :lol: :lol:
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#207 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by berenice »

insomnia78 wrote:Nemoj vise bgt
Moram se nadovezati na ovog segnora. Nemoj me psihoanalizirati. Nema smisla, kad znam sta je. Samo bih voljela da ljudi skontaju neke stvari. Za sebe.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#208 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by triconja »

insomnia78 wrote:Ne igram se psihologa amatera. Svako nek se bori sa svojim demonima
A igras se djecijih igara i dobacivanja (trolanja) a imas 40 godina? :lol: :lol: :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#209 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by insomnia78 »

Ne ide ti sinko. Ne brukaj se
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#210 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by berenice »

triconja wrote:
insomnia78 wrote:Ne igram se psihologa amatera. Svako nek se bori sa svojim demonima
A igras se djecijih igara i dobacivanja (trolanja) a imas 40 godina? :lol: :lol: :lol:
Pusti. Gospodin je tu odavno. Sve sto radi je to.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#211 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by triconja »

insomnia78 wrote:Ne ide ti sinko. Ne brukaj se
Bolje i los pokusaj i neuspjeh nego neaktivnost i misljenje da su svi drugi pametniji/gluplji od tebe i da ti nemas pravo na misao. Nadat se da ce bit i bolje nakon neuspjeha je ljudski a to u vecini slucajeva i bude, jer kakav si ti majstor na cnc masini ako nisi sjebo nesto par puta.

Neaktivnost i dovodi ljude do psihickih problema jer svaka prilika sto si promasio da nesto uradis te polahko izjeda i povecava ti nivo frustracije koja moze u najgorem trenutku da se ispolji i da najebes.

Hajd sad ti uleti tamo na siriju i baci trol, ne znas za bolje :D :thumbup:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#212 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Ommadawn »

berenice wrote:Da, u tim sam godinama. 37. Imam sve. Odnos s mužem je super - dok ne cugnem. Onda dolazi do promjene ličnosti. Užas. Naravno da i njemu ponestaje sabura. Uzgred budi rečeno, sve ja stižem kao - i posao i drugi studij i porodicu - ali ponestaje mi zraka - umorna stalno.
Living life is easy if you know which way you´re going..*

Svjesna si svog problema i trazis pomoc. Sretno!
Treba imati hrabrost priznati to samoj sebi.

*"Rock´n´roll kid", Black Sabbath, album Technical Ecstasy, Warner Bros Records 1976.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#213 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by HAVANA »

berenice wrote:
HAVANA wrote:
berenice wrote:
To mi je cilj. I prije sam ja sama prestajala - po nekoliko dana, sedmica, pa i mjeseci, ali vratim se opet čim neko malo sranje naleti. Meščini, ja bih se prije sa žutog skinula - ovo svugdje oko tebe...
Borba pocinje tek kad prestanes.Odrzati to je veca borba.Nadji put.Svjesna si sta te ceka ako ne nadjes.To ti je plus.Ko hoce,moze.Ko nece,popusio ga je,da izvines.
Materi se izvinjavaj :lol: Nema tu izvini - to je tako. Ako znas, a neces - o tome onda ne treba ni raspredat'... Godinu samo da imas da zivis, a da si suh/cist, kako god - isplati se. Ja sad opet imam dug put pred sobom. Ali mu se radujem.
Prvih 5 godina je najteze,poslije je malo lakse. :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#214 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by triconja »

berenice wrote:
insomnia78 wrote:Nemoj vise bgt
Moram se nadovezati na ovog segnora. Nemoj me psihoanalizirati. Nema smisla, kad znam sta je. Samo bih voljela da ljudi skontaju neke stvari. Za sebe.
Ovo je krajnje bezobrazno pitanje ali zamolio bih da mi kazes gdje sam pogrijesio da mogu raditi na poboljsanju "tacnosti" procjene covjeka i tako tog. Pliz :razz:
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#215 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by berenice »

Ommadawn wrote:
berenice wrote:Da, u tim sam godinama. 37. Imam sve. Odnos s mužem je super - dok ne cugnem. Onda dolazi do promjene ličnosti. Užas. Naravno da i njemu ponestaje sabura. Uzgred budi rečeno, sve ja stižem kao - i posao i drugi studij i porodicu - ali ponestaje mi zraka - umorna stalno.
Living life is easy if you know which way you´re going..*

Svjesna si svog problema i trazis pomoc. Sretno!
Treba imati hrabrost priznati to samoj sebi.

*"Rock´n´roll kid", Black Sabbath, album Technical Ecstasy, Warner Bros Records 1976.
Neces mi vjerovati - nedavno sam bila prestala 10-ak dana, dosla kuci s posla, a na ARTE onaj zadnji koncert Black Sabbath-a... ja sam grandzerka, volim naravno i rock i roll, znam mnoge stvari od Sabbath-a, ali nisam ih nikad intenzivno slusala... kako mi je sjeo: rekla sam bila sebi: od sad slusam samo Black Sabbath i gledam filmove a la Prljavi ples... samo dobra muzika. Hvala na javljanju PajaPatak!
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#216 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by berenice »

    triconja wrote:
    berenice wrote:
    insomnia78 wrote:Nemoj vise bgt
    Moram se nadovezati na ovog segnora. Nemoj me psihoanalizirati. Nema smisla, kad znam sta je. Samo bih voljela da ljudi skontaju neke stvari. Za sebe.
    Ovo je krajnje bezobrazno pitanje ali zamolio bih da mi kazes gdje sam pogrijesio da mogu raditi na poboljsanju "tacnosti" procjene covjeka i tako tog. Pliz :razz:
    To kad bih ti rekla, pola foruma bi me znalo :-) Salim se. Ne kaci se na informacije koje se ticu vanjskih uticaja. Mislim, i to je bitno, ali samo u kombinaciji sa onim individualnim.
    User avatar
    triconja
    Posts: 16211
    Joined: 29/04/2012 07:04

    #217 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

    Post by triconja »

    berenice wrote:
    triconja wrote: Ovo je krajnje bezobrazno pitanje ali zamolio bih da mi kazes gdje sam pogrijesio da mogu raditi na poboljsanju "tacnosti" procjene covjeka i tako tog. Pliz :razz:
    To kad bih ti rekla, pola foruma bi me znalo :-) Salim se. Ne kaci se na informacije koje se ticu vanjskih uticaja. Mislim, i to je bitno, ali samo u kombinaciji sa onim individualnim.
    Moze i na pp ako nisi stidna, naime necu te stalkat i tako to nego samo me interesuje jer ne volim da neke stvari ne mogu poboljsat ili naucit, valjda razumijes taj osjecaj :D
    User avatar
    Ommadawn
    Posts: 8370
    Joined: 20/02/2014 21:15
    Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

    #218 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

    Post by Ommadawn »

    berenice wrote:
    Neces mi vjerovati - nedavno sam bila prestala 10-ak dana, dosla kuci s posla, a na ARTE onaj zadnji koncert Black Sabbath-a... ja sam grandzerka, volim naravno i rock i roll, znam mnoge stvari od Sabbath-a, ali nisam ih nikad intenzivno slusala... kako mi je sjeo: rekla sam bila sebi: od sad slusam samo Black Sabbath i gledam filmove a la Prljavi ples... samo dobra muzika. Hvala na javljanju PajaPatak!
    Ma grandz sam i ja slusao ali intenzivnije metal i klasicni rock. A Black Sabbath gledao uzivo dva put :D Furao ih kao tinejdzer zesce...
    No zasto ti napisah taj stih - u vremena najjebenije depresije sam cuo taj stih (a pjesmu prije toga preslusao bukvalno milion puta ali nisam primjecivao) prokontao se dobro tu vecer i jednostavno ujutro donio neke drugacije odluke i odmah bilo sve bolje.

    Cuj Paja Patak... :lol: Otkud ti to? :D
    User avatar
    berenice
    Posts: 3173
    Joined: 17/06/2010 14:32

    #219 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

    Post by berenice »

    HAVANA wrote:
    berenice wrote:
    HAVANA wrote: Borba pocinje tek kad prestanes.Odrzati to je veca borba.Nadji put.Svjesna si sta te ceka ako ne nadjes.To ti je plus.Ko hoce,moze.Ko nece,popusio ga je,da izvines.
    Materi se izvinjavaj :lol: Nema tu izvini - to je tako. Ako znas, a neces - o tome onda ne treba ni raspredat'... Godinu samo da imas da zivis, a da si suh/cist, kako god - isplati se. Ja sad opet imam dug put pred sobom. Ali mu se radujem.
    Prvih 5 godina je najteze,poslije je malo lakse. :lol:
    Znala sam :) Ali sta je 5 poteskih naspram 20 dobrih? Isplati se valjda.
    User avatar
    berenice
    Posts: 3173
    Joined: 17/06/2010 14:32

    #220 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

    Post by berenice »

    Ommadawn wrote:
    berenice wrote:
    Neces mi vjerovati - nedavno sam bila prestala 10-ak dana, dosla kuci s posla, a na ARTE onaj zadnji koncert Black Sabbath-a... ja sam grandzerka, volim naravno i rock i roll, znam mnoge stvari od Sabbath-a, ali nisam ih nikad intenzivno slusala... kako mi je sjeo: rekla sam bila sebi: od sad slusam samo Black Sabbath i gledam filmove a la Prljavi ples... samo dobra muzika. Hvala na javljanju PajaPatak!
    Ma grandz sam i ja slusao ali intenzivnije metal i klasicni rock. A Black Sabbath gledao uzivo dva put :D Furao ih kao tinejdzer zesce...
    No zasto ti napisah taj stih - u vremena najjebenije depresije sam cuo taj stih (a pjesmu prije toga preslusao bukvalno milion puta ali nisam primjecivao) prokontao se dobro tu vecer i jednostavno ujutro donio neke drugacije odluke i odmah bilo sve bolje.

    Cuj Paja Patak... :lol: Otkud ti to? :D
    Poslusacu. Pa zar nisi ti imao onaj neki avatar sa Patkom?
    User avatar
    triconja
    Posts: 16211
    Joined: 29/04/2012 07:04

    #221 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

    Post by triconja »

    berenice wrote:
    Ommadawn wrote:
    berenice wrote:
    Neces mi vjerovati - nedavno sam bila prestala 10-ak dana, dosla kuci s posla, a na ARTE onaj zadnji koncert Black Sabbath-a... ja sam grandzerka, volim naravno i rock i roll, znam mnoge stvari od Sabbath-a, ali nisam ih nikad intenzivno slusala... kako mi je sjeo: rekla sam bila sebi: od sad slusam samo Black Sabbath i gledam filmove a la Prljavi ples... samo dobra muzika. Hvala na javljanju PajaPatak!
    Ma grandz sam i ja slusao ali intenzivnije metal i klasicni rock. A Black Sabbath gledao uzivo dva put :D Furao ih kao tinejdzer zesce...
    No zasto ti napisah taj stih - u vremena najjebenije depresije sam cuo taj stih (a pjesmu prije toga preslusao bukvalno milion puta ali nisam primjecivao) prokontao se dobro tu vecer i jednostavno ujutro donio neke drugacije odluke i odmah bilo sve bolje.

    Cuj Paja Patak... :lol: Otkud ti to? :D
    Poslusacu. Pa zar nisi ti imao onaj neki avatar sa Patkom?
    Nesto me ne cudi sto imate problema sa alkoholom kad slusati prljave metalike :lol: :lol: :lol:

    Salu na stranu i sam volim rok, sto zesce to bolje :D :thumbup:
    User avatar
    Ommadawn
    Posts: 8370
    Joined: 20/02/2014 21:15
    Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

    #222 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

    Post by Ommadawn »

    berenice wrote: Poslusacu. Pa zar nisi ti imao onaj neki avatar sa Patkom?
    Nikad ja nisam imao nikakav avatar. Avatar s Patkom ti ima forumas Jack Be Nimble.
    User avatar
    Ommadawn
    Posts: 8370
    Joined: 20/02/2014 21:15
    Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

    #223 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

    Post by Ommadawn »

    triconja wrote: Nesto me ne cudi sto imate problema sa alkoholom kad slusati prljave metalike :lol: :lol: :lol:

    Salu na stranu i sam volim rok, sto zesce to bolje :D :thumbup:
    Nemam problema sa alkoholom - iako je moglo biti blizu.
    - kad sam se poceo opijati u tinejdzerskim danima, jedno jutro dosao stari u sobu, sjeo na krevet, a ja jarane mahmuran ko cep. I samo rece "Zalomio sinoc s rajom, ha? Jebiga, i to je za ljude. Ustaj, mater ti je skuhala supe. I da znas, od danas ti ja vozacku ne finansiram".
    - polozio vozacku, ovdje zakon jeben, prve dvije godine ako te uhvate pijanog za volanom, ode vozacka, plus kazna, plus ponovo ispocetka je moras polagati. Skupo a nije da sam imao bas para tada. Plus sto je stari rekao "Ja sam pijan vozio nekad a budes li ti - ja cu te zaklati"
    - u studentskim danima sam intenzivnije cugao, poslije raskida sa curom pogotovo, malo se to pocelo odrazavati na rezultate a malo i ekonomiju i povucem rucnu.
    - zadnji put mahmurao prije 6 godina, povracao u WC-u i cujem kcerku kako govori "Dagi moj tajo, bojestan puno" i rekao sebi "Jebo ti svoju majku ako vise ikad pijan dodjes kuci".
    User avatar
    berenice
    Posts: 3173
    Joined: 17/06/2010 14:32

    #224 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

    Post by berenice »

    Ommadawn wrote:
    berenice wrote: Poslusacu. Pa zar nisi ti imao onaj neki avatar sa Patkom?
    Nikad ja nisam imao nikakav avatar. Avatar s Patkom ti ima forumas Jack Be Nimble.
    Izvini onda na zbunjozi. Upravo slusam ovaj tvoj lijek. :D
    User avatar
    medvjed23
    Posts: 26802
    Joined: 16/07/2010 13:49

    #225 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

    Post by medvjed23 »

    bogme, kad se u čovjeku ukorijeni težnja ka samodestrukciji, teško je, jako teško do svjetla.. al eto, kažu da se može.. :D

    ja bih rekao da je u tom smislu potrebno kloniti se foruma i sličnih platformi te se okrenuti porodici, prijateljima i stručnim licima.. sretno svima :D
    Post Reply