Alkoholizam, problemi i tako to

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#176 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by bosan »

Alkohol treba volit a ne lokat .
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#177 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by berenice »

triconja wrote:
berenice wrote:Da, u tim sam godinama. 37. Imam sve. Odnos s mužem je super - dok ne cugnem. Onda dolazi do promjene ličnosti. Užas. Naravno da i njemu ponestaje sabura. Uzgred budi rečeno, sve ja stižem kao - i posao i drugi studij i porodicu - ali ponestaje mi zraka - umorna stalno.
Pijes li antidepresive?
Ma pijem i to. Bezze. Fluoxetin - bio popularan davno pod Prozac.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#178 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by triconja »

berenice wrote:
triconja wrote:
berenice wrote:Da, u tim sam godinama. 37. Imam sve. Odnos s mužem je super - dok ne cugnem. Onda dolazi do promjene ličnosti. Užas. Naravno da i njemu ponestaje sabura. Uzgred budi rečeno, sve ja stižem kao - i posao i drugi studij i porodicu - ali ponestaje mi zraka - umorna stalno.
Pijes li antidepresive?
Ma pijem i to. Bezze. Fluoxetin - bio popularan davno pod Prozac.
Mozes li opisati kako ti dodju ti "napadi" i kako se manifestuju?
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#179 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by berenice »

HAVANA wrote:Prvu stepenicu si presla.Svjesna si problema.Idi na drugu.Sve se moze.I s heroina se ljudi skinu...
To mi je cilj. I prije sam ja sama prestajala - po nekoliko dana, sedmica, pa i mjeseci, ali vratim se opet čim neko malo sranje naleti. Meščini, ja bih se prije sa žutog skinula - ovo svugdje oko tebe...
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#180 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by berenice »

@triconja Kako misliš 'napadi'?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#181 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by triconja »

berenice wrote:@triconja Kako misliš 'napadi'?
Ne znam kako bih se izrazio pa napisah napadi jer mi je nekako logicno da je napad rijec koja oznacava nesto sto prepadne covjeka i pokaze mu da on nije u tolikoj mjeri vlasnik svog tijela kao sto je mislio.

Sjecam se kad su me opljackali u trajvanu, doso jedan i pokazuje mi nesta u onoj pederusi, nesto ko cakija i ja se usro a mozak ko da je na autopilot prebacio. Ja se rasprico sa njim i dam mu mobitel i para nesta malo sto sam imo i nekako se dogovorim da mi da karticu (sim) i probo sam da mi vrati i memorijsku karticu ali sam vidio da se poceo agresivno ponasat. Da je to uspjelo onda bi isko da mi vrati i mobitel, jelte. :lol: :lol: :lol: . Da mi je neko prico da cu se tako ponasat u "stresnoj" situaciji ne bih mu vjerovo :lol: :lol: :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#182 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by HAVANA »

berenice wrote:
HAVANA wrote:Prvu stepenicu si presla.Svjesna si problema.Idi na drugu.Sve se moze.I s heroina se ljudi skinu...
To mi je cilj. I prije sam ja sama prestajala - po nekoliko dana, sedmica, pa i mjeseci, ali vratim se opet čim neko malo sranje naleti. Meščini, ja bih se prije sa žutog skinula - ovo svugdje oko tebe...
Borba pocinje tek kad prestanes.Odrzati to je veca borba.Nadji put.Svjesna si sta te ceka ako ne nadjes.To ti je plus.Ko hoce,moze.Ko nece,popusio ga je,da izvines.
apsolutno romantican
Posts: 151
Joined: 13/02/2018 06:21

#183 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by apsolutno romantican »

sta je lokanje?
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#184 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by berenice »

@triconja

Aaaa, to mislis - stresna situacija. Moram priznati da ti je dobro to pitanje. Evo razmislila sam malo i to ovako nekako izgleda (s obzirom da sam full time mama i domacica, part time radnica i full time studentica) - kad mi je previse svega, a to je nekada i svaki dan, onda kontam samo: Kad ce proci dan? Kad ce momci zaspati? Kod mene je to malo razvijenije. Nadam se da te nisam razocarala odgovorom - godinama covjek postane proracunat. Mislim, svi misle da da alkosi leze negdje ispod mostova i da nemaju veze sa realnoscu - ali bas ta realnost izgleda skroz drugacije.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#185 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by triconja »

apsolutno romantican wrote:sta je lokanje?
Kad ne pijes alkohol radi "uzivanja" (koju rakiju ili jednu pivu nekad u nekoliko vremena) nego radi neceg drugog, uglavnom dokazivanja ili problema u bliskim intervalima.
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#186 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by berenice »

HAVANA wrote:
berenice wrote:
HAVANA wrote:Prvu stepenicu si presla.Svjesna si problema.Idi na drugu.Sve se moze.I s heroina se ljudi skinu...
To mi je cilj. I prije sam ja sama prestajala - po nekoliko dana, sedmica, pa i mjeseci, ali vratim se opet čim neko malo sranje naleti. Meščini, ja bih se prije sa žutog skinula - ovo svugdje oko tebe...
Borba pocinje tek kad prestanes.Odrzati to je veca borba.Nadji put.Svjesna si sta te ceka ako ne nadjes.To ti je plus.Ko hoce,moze.Ko nece,popusio ga je,da izvines.
Materi se izvinjavaj :lol: Nema tu izvini - to je tako. Ako znas, a neces - o tome onda ne treba ni raspredat'... Godinu samo da imas da zivis, a da si suh/cist, kako god - isplati se. Ja sad opet imam dug put pred sobom. Ali mu se radujem.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#187 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by insomnia78 »

A ko to odredjuje?
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#188 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by berenice »

Ko odredjuje? Pa valjda sam ti, ako imalo razmisljas.
apsolutno romantican
Posts: 151
Joined: 13/02/2018 06:21

#189 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by apsolutno romantican »

triconja wrote:
apsolutno romantican wrote:sta je lokanje?
Kad ne pijes alkohol radi "uzivanja" (koju rakiju ili jednu pivu nekad u nekoliko vremena) nego radi neceg drugog, uglavnom dokazivanja ili problema u bliskim intervalima.
koliko znam lokanje je kad nemas mjere u alkoholu
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#190 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by _BataZiv_0809 »

Lokali su mjesta za lokanje.
User avatar
Fuzzy Dunlop
Posts: 436
Joined: 18/04/2012 00:40
Location: Ispred monitora

#191 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Fuzzy Dunlop »

Veoma je mali broj onih koji "imaju mjeru" u konzumiranju alkohola.

Šta ja znam, sve i nekako dok tu nije porodica. Uvijek je tu neka patnja, bijeda, trauma. Kad vidim kako ljudi hladno bez ustezanja piju dok su djeca tu :sad:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#192 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by insomnia78 »

berenice wrote:Ko odredjuje? Pa valjda sam ti, ako imalo razmisljas.
Na mislio sam na tananu granicu izmedju pica i lokanja
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#193 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by triconja »

berenice wrote:@triconja

Aaaa, to mislis - stresna situacija. Moram priznati da ti je dobro to pitanje. Evo razmislila sam malo i to ovako nekako izgleda (s obzirom da sam full time mama i domacica, part time radnica i full time studentica) - kad mi je previse svega, a to je nekada i svaki dan, onda kontam samo: Kad ce proci dan? Kad ce momci zaspati? Kod mene je to malo razvijenije. Nadam se da te nisam razocarala odgovorom - godinama covjek postane proracunat. Mislim, svi misle da da alkosi leze negdje ispod mostova i da nemaju veze sa realnoscu - ali bas ta realnost izgleda skroz drugacije.
Dobar je odgovor i da se iz njega svasta nesto zakljuciti, ti mislis da si zagrizla velik komad i da dajes sve od sebe a da se to "slabo vidi". Ovo vidjenje nekog rada mi je zanimljiv fenomen jer to uglavnom od stare garde iz doba socijalizma koji nisu "iskoristili" blagodeti socijalizma, mislim prvenstveno na zene, pa tako su (uglavnom one po selima i u tradicionalnim porodicama) imale tradicionalnu ulogu, to jeste riljale ko konji po njivama i kuci (oko 10ero djece i hajvana i covjeka) i koje kad ostare uvide gresku koju su cinile nakon sto ih muzevi i djeca odjebu jer tako to obicno biva (ima i iza tog citava nauka) i one onda pune neke mrznje govori niko mi nista ne vidi a ja dala svoje najbolje godine za porodicu.

Mislim da je tebe strah da takva zena i sama ne postanes jer eto kako kazes radis na drugom fakultetu i radis neki "part time" poso i eto oko djece i covjeka i kuce sta treba. Sigurno si i sama imala dodira sa slucajevima kao sto sam ih opisao pa te nakon nekih poteskoca, tj. kad stvari ne idu kako si planirala baci u neki trans i tu potezes za "lijekom" (koji to nije) i tako to radis neko vrijeme dok "napad" ne ode u svoju pecinu i pusti te na miru.

To je sto sam mogao zakljuciti iz navedenog, ne mogu vise nista da nabadam jer fali informacija. Javi pa reci jesam li potrefio ;-)
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#194 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by berenice »

_BataZiv_0809 wrote:Lokali su mjesta za lokanje.
Zato bih ja malo promijenila naziv teme - cisto zato sto sam se izofirala. :D
Ne pijem u lokalima - striktno. Voljela bih da, ako se slazu postavljac teme i moderatori, malo to drugacije nazovemo. Tako, da se ljudi ne ustrucavaju pricati. Da si ne izgledaju ko budale. Mislim, meni je svejedno - ja znam. Ali mozda bismo mogli pomoci nekome.
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#195 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by berenice »

insomnia78 wrote:
berenice wrote:Ko odredjuje? Pa valjda sam ti, ako imalo razmisljas.
Na mislio sam na tananu granicu izmedju pica i lokanja
Pa opet - valjda svako za sebe. Ne treba ti doctore za to.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#196 Alkoholizam, problemi i tako to

Post by triconja »

berenice wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Lokali su mjesta za lokanje.
Zato bih ja malo promijenila naziv teme - cisto zato sto sam se izofirala. :D
Ne pijem u lokalima - striktno. Voljela bih da, ako se slazu postavljac teme i moderatori, malo to drugacije nazovemo. Tako, da se ljudi ne ustrucavaju pricati. Da si ne izgledaju ko budale. Mislim, meni je svejedno - ja znam. Ali mozda bismo mogli pomoci nekome.
Evo dobar je naziv "Alkoholizam, problemi i tako to", moce dolazit ovi da se takmice ciji je veci i ovi koji imaju problema sa istim.
apsolutno romantican
Posts: 151
Joined: 13/02/2018 06:21

#197 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by apsolutno romantican »

to promjeni u prvom postu
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#198 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by berenice »

triconja wrote:
berenice wrote:@triconja

Aaaa, to mislis - stresna situacija. Moram priznati da ti je dobro to pitanje. Evo razmislila sam malo i to ovako nekako izgleda (s obzirom da sam full time mama i domacica, part time radnica i full time studentica) - kad mi je previse svega, a to je nekada i svaki dan, onda kontam samo: Kad ce proci dan? Kad ce momci zaspati? Kod mene je to malo razvijenije. Nadam se da te nisam razocarala odgovorom - godinama covjek postane proracunat. Mislim, svi misle da da alkosi leze negdje ispod mostova i da nemaju veze sa realnoscu - ali bas ta realnost izgleda skroz drugacije.
Dobar je odgovor i da se iz njega svasta nesto zakljuciti, ti mislis da si zagrizla velik komad i da dajes sve od sebe a da se to "slabo vidi". Ovo vidjenje nekog rada mi je zanimljiv fenomen jer to uglavnom od stare garde iz doba socijalizma koji nisu "iskoristili" blagodeti socijalizma, mislim prvenstveno na zene, pa tako su (uglavnom one po selima i u tradicionalnim porodicama) imale tradicionalnu ulogu, to jeste riljale ko konji po njivama i kuci (oko 10ero djece i hajvana i covjeka) i koje kad ostare uvide gresku koju su cinile nakon sto ih muzevi i djeca odjebu jer tako to obicno biva (ima i iza tog citava nauka) i one onda pune neke mrznje govori niko mi nista ne vidi a ja dala svoje najbolje godine za porodicu.

Mislim da je tebe strah da takva zena i sama ne postanes jer eto kako kazes radis na drugom fakultetu i radis neki "part time" poso i eto oko djece i covjeka i kuce sta treba. Sigurno si i sama imala dodira sa slucajevima kao sto sam ih opisao pa te nakon nekih poteskoca, tj. kad stvari ne idu kako si planirala baci u neki trans i tu potezes za "lijekom" (koji to nije) i tako to radis neko vrijeme dok "napad" ne ode u svoju pecinu i pusti te na miru.

To je sto sam mogao zakljuciti iz navedenog, ne mogu vise nista da nabadam jer fali informacija. Javi pa reci jesam li potrefio ;-)
Pa ne znam bas kako je bilo na njivama - iako nisam iz velegrada, a ni porodica mi nije tradicionalna bila... Imas par trefova, ali moras jos raditi na tome. Uglavnom - nije to to sto je meni. Nevermind. Svejedno, dobro gadjas - vidi, ravno do mjeseca :-) :-) :lol:
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#199 Re: Alkoholizam, problemi i tako to

Post by berenice »

triconja wrote:
berenice wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Lokali su mjesta za lokanje.
Zato bih ja malo promijenila naziv teme - cisto zato sto sam se izofirala. :D
Ne pijem u lokalima - striktno. Voljela bih da, ako se slazu postavljac teme i moderatori, malo to drugacije nazovemo. Tako, da se ljudi ne ustrucavaju pricati. Da si ne izgledaju ko budale. Mislim, meni je svejedno - ja znam. Ali mozda bismo mogli pomoci nekome.
Evo dobar je naziv "Alkoholizam, problemi i tako to", moce dolazit ovi da se takmice ciji je veci i ovi koji imaju problema sa istim.
Nije lose. Joj, jedva cekam da vidim kako ko sta (valjda ne zvuci prebolesno) :zoka:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#200 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by triconja »

berenice wrote:
triconja wrote:
berenice wrote:@triconja

Aaaa, to mislis - stresna situacija. Moram priznati da ti je dobro to pitanje. Evo razmislila sam malo i to ovako nekako izgleda (s obzirom da sam full time mama i domacica, part time radnica i full time studentica) - kad mi je previse svega, a to je nekada i svaki dan, onda kontam samo: Kad ce proci dan? Kad ce momci zaspati? Kod mene je to malo razvijenije. Nadam se da te nisam razocarala odgovorom - godinama covjek postane proracunat. Mislim, svi misle da da alkosi leze negdje ispod mostova i da nemaju veze sa realnoscu - ali bas ta realnost izgleda skroz drugacije.
Dobar je odgovor i da se iz njega svasta nesto zakljuciti, ti mislis da si zagrizla velik komad i da dajes sve od sebe a da se to "slabo vidi". Ovo vidjenje nekog rada mi je zanimljiv fenomen jer to uglavnom od stare garde iz doba socijalizma koji nisu "iskoristili" blagodeti socijalizma, mislim prvenstveno na zene, pa tako su (uglavnom one po selima i u tradicionalnim porodicama) imale tradicionalnu ulogu, to jeste riljale ko konji po njivama i kuci (oko 10ero djece i hajvana i covjeka) i koje kad ostare uvide gresku koju su cinile nakon sto ih muzevi i djeca odjebu jer tako to obicno biva (ima i iza tog citava nauka) i one onda pune neke mrznje govori niko mi nista ne vidi a ja dala svoje najbolje godine za porodicu.

Mislim da je tebe strah da takva zena i sama ne postanes jer eto kako kazes radis na drugom fakultetu i radis neki "part time" poso i eto oko djece i covjeka i kuce sta treba. Sigurno si i sama imala dodira sa slucajevima kao sto sam ih opisao pa te nakon nekih poteskoca, tj. kad stvari ne idu kako si planirala baci u neki trans i tu potezes za "lijekom" (koji to nije) i tako to radis neko vrijeme dok "napad" ne ode u svoju pecinu i pusti te na miru.

To je sto sam mogao zakljuciti iz navedenog, ne mogu vise nista da nabadam jer fali informacija. Javi pa reci jesam li potrefio ;-)
Pa ne znam bas kako je bilo na njivama - iako nisam iz velegrada, a ni porodica mi nije tradicionalna bila... Imas par trefova, ali moras jos raditi na tome. Uglavnom - nije to to sto je meni. Nevermind. Svejedno, dobro gadjas - vidi, ravno do mjeseca :-) :-) :lol:
Isto ko Nedzad Fazlija, jelte :lol: :lol: :lol: :thumbup:
Post Reply