Alimentacija

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

GVIP
Posts: 90
Joined: 01/03/2017 22:20

#26 Re: Alimentacija

Post by GVIP »

Miss Moonlight wrote:
GVIP wrote:Moze se prigovor i odbaciti.
Da li je ista uplatio? Da li tvrdi da placa u skladu sa svojim mogucnostim?
Nije nikada ništa, niti tvrdi. Parola je "imam kredit za stan, ne mogu plaćati alimentaiju, plata mi je preopterećenja".

Pitala sam advokata, ona kaže da bi sudija trebao tu žalbu odbiti jer aliment ima prednost nad kreditom. On bi onda trebao da nadje dodatni izvor prihoda ili proda stan, vrati kredit iplaća alimentaiju. On radi u dobroj firmi, oni bi odbijali aliment...a on neka vidi šta će sa kreditom za stan. Ali ovaj sudija ne reaguje, obavjestio me i šuti, mislim nidje veze....
Svakako da ovdje interesi djeteta imaju prednost, gospodin u svakom slučaju mora plaćati, čak se može i krivična prijava podnijeti zbog neizvršavanja, i biti krivično gonjen pogledajte član 223 KZ FBiH (Izbjegavanje izdržavanja).
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#27 Re: Alimentacija

Post by Euphoria »

GVIP wrote:
Miss Moonlight wrote:
GVIP wrote:Moze se prigovor i odbaciti.
Da li je ista uplatio? Da li tvrdi da placa u skladu sa svojim mogucnostim?
Nije nikada ništa, niti tvrdi. Parola je "imam kredit za stan, ne mogu plaćati alimentaiju, plata mi je preopterećenja".

Pitala sam advokata, ona kaže da bi sudija trebao tu žalbu odbiti jer aliment ima prednost nad kreditom. On bi onda trebao da nadje dodatni izvor prihoda ili proda stan, vrati kredit iplaća alimentaiju. On radi u dobroj firmi, oni bi odbijali aliment...a on neka vidi šta će sa kreditom za stan. Ali ovaj sudija ne reaguje, obavjestio me i šuti, mislim nidje veze....
Svakako da ovdje interesi djeteta imaju prednost, gospodin u svakom slučaju mora plaćati, čak se može i krivična prijava podnijeti zbog neizvršavanja, i biti krivično gonjen pogledajte član 223 KZ FBiH (Izbjegavanje izdržavanja).
Da, ali šta sada ja da radim? Ovo je zadnje što sam dobila:

U pravnoj stvari tražioca izvršenja xxx I drugi protiv izvršenika xxxxx, radi izvršenja.

U prilogu Vam se dostavlja prigovor izvršenika od 25.10.2018. godine na izjašnjenje u roku 3. dana, od dana prijema istog.



Sudija
GVIP
Posts: 90
Joined: 01/03/2017 22:20

#28 Re: Alimentacija

Post by GVIP »

Miss Moonlight wrote:
GVIP wrote:
Nije nikada ništa, niti tvrdi. Parola je "imam kredit za stan, ne mogu plaćati alimentaiju, plata mi je preopterećenja".

Pitala sam advokata, ona kaže da bi sudija trebao tu žalbu odbiti jer aliment ima prednost nad kreditom. On bi onda trebao da nadje dodatni izvor prihoda ili proda stan, vrati kredit iplaća alimentaiju. On radi u dobroj firmi, oni bi odbijali aliment...a on neka vidi šta će sa kreditom za stan. Ali ovaj sudija ne reaguje, obavjestio me i šuti, mislim nidje veze....
Pretpostavljam da je rok za izašnjenje davno protekao tako da možeš samo čekat.
Ne znam obim posla sudije, ali ako ubrzo ne odbaci prigovor, mislim da bi se moglo zakazati ročište povodom prigovora, a što bi moglo potrajati tj. sigurno neće biti ove godine
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#29 Re: Alimentacija

Post by Euphoria »

GVIP wrote:
Miss Moonlight wrote:
GVIP wrote:
Nije nikada ništa, niti tvrdi. Parola je "imam kredit za stan, ne mogu plaćati alimentaiju, plata mi je preopterećenja".

Pitala sam advokata, ona kaže da bi sudija trebao tu žalbu odbiti jer aliment ima prednost nad kreditom. On bi onda trebao da nadje dodatni izvor prihoda ili proda stan, vrati kredit iplaća alimentaiju. On radi u dobroj firmi, oni bi odbijali aliment...a on neka vidi šta će sa kreditom za stan. Ali ovaj sudija ne reaguje, obavjestio me i šuti, mislim nidje veze....
Pretpostavljam da je rok za izašnjenje davno protekao tako da možeš samo čekat.
Ne znam obim posla sudije, ali ako ubrzo ne odbaci prigovor, mislim da bi se moglo zakazati ročište povodom prigovora, a što bi moglo potrajati tj. sigurno neće biti ove godine
Je li ovo bio rok meni da se izjasnim po osnovu prigovora :?: :?: :?:

Ja sam mislila da je to rok u kojem se on žalio na rješenje o izvršenju :cry:

Sad onda da čekam dal da odbaci prigovor ili zakaže ročište???
Pa stvarno, malo mi razvoda i svih uvreda, sad još i na sud da idem da se borim da pridonosi izdržavanju svoje djece... :cry:
GVIP
Posts: 90
Joined: 01/03/2017 22:20

#30 Re: Alimentacija

Post by GVIP »

Miss Moonlight wrote:
GVIP wrote:
Je li ovo bio rok meni da se izjasnim po osnovu prigovora :?: :?: :?:

Ja sam mislila da je to rok u kojem se on žalio na rješenje o izvršenju :cry:

Sad onda da čekam dal da odbaci prigovor ili zakaže ročište???
Pa stvarno, malo mi razvoda i svih uvreda, sad još i na sud da idem da se borim da pridonosi izdržavanju svoje djece... :cry:
To je rok za izjasnjenje bio, ne znam kako vam to advokat nije objasnio.
Možes samo čekat eventualno bi mogla preko advokata urgenciju das e ubrza ali čisto sumnjam da bi koristilo.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#31 Re: Alimentacija

Post by Euphoria »

A ne znam...ja sam sama ovo sve započela, kasnije sam nju angazovala u vezi sa imovinskim pitanjima i za sve dr savjete....Zvala je na telefon i rekla joj, ona kaze ne trebaš ništa. Damn
GVIP
Posts: 90
Joined: 01/03/2017 22:20

#32 Re: Alimentacija

Post by GVIP »

Miss Moonlight wrote:A ne znam...ja sam sama ovo sve započela, kasnije sam nju angazovala u vezi sa imovinskim pitanjima i za sve dr savjete....Zvala je na telefon i rekla joj, ona kaze ne trebaš ništa. Damn
Pa dobro izjašnjenje na prigovor nije neophodno, situacija bi mozda bila ista i u tom slučaju.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#33 Re: Alimentacija

Post by Euphoria »

GVIP wrote:
Miss Moonlight wrote:A ne znam...ja sam sama ovo sve započela, kasnije sam nju angazovala u vezi sa imovinskim pitanjima i za sve dr savjete....Zvala je na telefon i rekla joj, ona kaze ne trebaš ništa. Damn
Pa dobro izjašnjenje na prigovor nije neophodno, situacija bi mozda bila ista i u tom slučaju.
Da, hvala ti, vidimo šta će biti. Prošao je rok od tri dana davno :lol:
Post Reply