Alija-Tito?

Locked
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1876 Re: Alija-Tito?

Post by славянин »

CPT wrote:
Cek... Ako je Alija kriv za 95k Bosanaca zasto ovih ostalih 250.000 otislo? Klima? Nesto malo za drzavu poput Austrije?! :-)
Od tih 250 k iz svih ex yu republika sta mislis onako odokativno i pametno kakav i jesi :D koliko je u ratu i poslije rata otislo- to sto ostane razgodi na 50 godina jugoslavije :wink:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1877 Re: Alija-Tito?

Post by CPT »

славянин wrote:
CPT wrote:
Cek... Ako je Alija kriv za 95k Bosanaca zasto ovih ostalih 250.000 otislo? Klima? Nesto malo za drzavu poput Austrije?! :-)
Od tih 250 k iz svih ex yu republika sta mislis onako odokativno i pametno kakav i jesi koliko je u ratu i poslije rata otislo- to sto ostane razgodi na 50 godina jugoslavije :wink:
Onako odokativno, malo. Jer ti sigurno kako se nekad islo tj. radilo u Austriji. :wink:
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1878 Re: Alija-Tito?

Post by pici »

Image

“Bosanci, Crnogorci, Hrvati i Srbi sinoć ušli u kafić u Berlinu tj. ekonomisti, matematičari, fizičari, sociolozi, liječnici, marketeri, psiholozi, farmaceuti, informatičari, statističari i NEĆETE VJEROVATI ŠTO SE DOGODILO! Sjeli su na piće, družili se i smijali! Pouka: nije bitno gdje ste rođeni i u kojeg boga vjerujete, već jeste li govnar/šupak ili čovjek!”


Fotografija je, kako su prokomentirali neki, istodobno i tužna jer pokazuje koliko mladih, obrazovanih ljudi napušta ove krajeve u potrazi za boljim životom. Facebook grupa “Njemački kutak” okuplja mlade ljude s prostora bivše Jugoslavije koji rade ili studiraju u Njemačkoj.
napokon nasli zajednicki jezik... njemački

asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#1879 Re: Alija-Tito?

Post by asker »

славянин wrote:
Maraschino wrote:
Nije Jugoslavija samo BiH i cazin i V.Kladusa.
Pola Makedonije je vani, Kosovo isto tako, jug Srbije nema gdje ih nema i to generacija 70tih godina...
Nac'i jen'o 10 miliona ljudi iz ex yu je po njemackoj i austriji :D
Negdje sam gledao da je izmedju 65 - 71 g otislo milion i po Jugoslovena vani, na osnovu nekog sporazuma i "otvaranja kapije".......................glupani, iz onakvog rahatluka bjezali :shock:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1880 Re: Alija-Tito?

Post by славянин »

CPT wrote:
Onako odokativno, malo. Jer ti sigurno kako se nekad islo tj. radilo u Austriji. :wink:
Ti znas pretpostavljam - postavio sam ti pitanje gore iznad da neke procjene izvrsis jer si uvazen strucnjak pa eto... misljenje ? :D
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1881 Re: Alija-Tito?

Post by славянин »

asker wrote:
славянин wrote:
Maraschino wrote:
Nije Jugoslavija samo BiH i cazin i V.Kladusa.
Pola Makedonije je vani, Kosovo isto tako, jug Srbije nema gdje ih nema i to generacija 70tih godina...
Nac'i jen'o 10 miliona ljudi iz ex yu je po njemackoj i austriji :D
Negdje sam gledao da je izmedju 65 - 71 g otislo milion i po Jugoslovena vani, na osnovu nekog sporazuma i "otvaranja kapije".......................glupani, iz onakvog rahatluka bjezali :shock:
Ja negdje gledao da je bakir ranjen ... jel to istina :lol: (ne vezano za jugoslaviju) ali sa tobom ne raspravljam poznati su mi tvoji podanicki stavovi prema sultanu :wink:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1882 Re: Alija-Tito?

Post by CPT »

ti sigurno znas da takvi klubi/druzenja postoje bar 30 godina?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1883 Re: Alija-Tito?

Post by славянин »

CPT wrote:ti sigurno znas da takvi klubi/druzenja postoje bar 30 godina?
Ima u Sarajevu i klub slovenaca.... :lol:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1884 Re: Alija-Tito?

Post by CPT »

славянин wrote: Ti znas pretpostavljam - postavio sam ti pitanje gore iznad da neke procjene izvrsis jer si uvazen strucnjak pa eto... misljenje ? :D
0,368%
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1885 Re: Alija-Tito?

Post by Maraschino »

славянин wrote:

Pa ako su ljudi tada odlazili masovno - sta ti onda smatras masovnim koja je to brojka ? :?
Rekao sam stotine hiljada sto apsolutno ne odudara od stvarnosti
...Kako je to izgledalo, danas znamo zahvaljujući genijalnom dokumentarcu “Specijalni vlakovi” Krste Papića. U uvodu filma budući gastarbajteri prolaze njemački liječnički pregled, predstavnica hrvatske banke pouči ih kako da otvore račun i šalju novac, a predstavnik sindikata ih upozorava da oni i u inozemstvu “predstavljaju svoju zemlju”. U vlaku ih prati predstavnik Zavoda za zapošljavanje, a u Njemačkoj ih u prihvatnoj sobi prozivaju po broju ugovora o radu. Za takav “izvoz” radne snage očito je bilo napretek interesa jer popis stanovništva iz 1971. navodi da je takvih “radnika na privremenom radu u inozemstvu” već tada bilo 700 tisuća...

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... e/7114383/
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1886 Re: Alija-Tito?

Post by CPT »

славянин wrote:
CPT wrote:ti sigurno znas da takvi klubi/druzenja postoje bar 30 godina?
Ima u Sarajevu i klub slovenaca.... :lol:
izmedju ostalog.... :wink:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1887 Re: Alija-Tito?

Post by славянин »

Maraschino wrote:
славянин wrote:

Pa ako su ljudi tada odlazili masovno - sta ti onda smatras masovnim koja je to brojka ? :?
Rekao sam stotine hiljada sto apsolutno ne odudara od stvarnosti
...Kako je to izgledalo, danas znamo zahvaljujući genijalnom dokumentarcu “Specijalni vlakovi” Krste Papića. U uvodu filma budući gastarbajteri prolaze njemački liječnički pregled, predstavnica hrvatske banke pouči ih kako da otvore račun i šalju novac, a predstavnik sindikata ih upozorava da oni i u inozemstvu “predstavljaju svoju zemlju”. U vlaku ih prati predstavnik Zavoda za zapošljavanje, a u Njemačkoj ih u prihvatnoj sobi prozivaju po broju ugovora o radu. Za takav “izvoz” radne snage očito je bilo napretek interesa jer popis stanovništva iz 1971. navodi da je takvih “radnika na privremenom radu u inozemstvu” već tada bilo 700 tisuća...

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... e/7114383/
Da ali od tih stotina hiljada bi trebalo da predje u milione jer djeca unucad zenidbe jel.... mislim 70-80 godina nije malo :?

700 000 - iz juge komplet ili ?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1888 Re: Alija-Tito?

Post by CPT »

Maraschino wrote:
славянин wrote:

Pa ako su ljudi tada odlazili masovno - sta ti onda smatras masovnim koja je to brojka ? :?
Rekao sam stotine hiljada sto apsolutno ne odudara od stvarnosti
...Kako je to izgledalo, danas znamo zahvaljujući genijalnom dokumentarcu “Specijalni vlakovi” Krste Papića. U uvodu filma budući gastarbajteri prolaze njemački liječnički pregled, predstavnica hrvatske banke pouči ih kako da otvore račun i šalju novac, a predstavnik sindikata ih upozorava da oni i u inozemstvu “predstavljaju svoju zemlju”. U vlaku ih prati predstavnik Zavoda za zapošljavanje, a u Njemačkoj ih u prihvatnoj sobi prozivaju po broju ugovora o radu. Za takav “izvoz” radne snage očito je bilo napretek interesa jer popis stanovništva iz 1971. navodi da je takvih “radnika na privremenom radu u inozemstvu” već tada bilo 700 tisuća...

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... e/7114383/
'71, bar 700.000
2015, samo Srba preko 1.1mio+

znaci svi ex-Yu narodi bar 2mio
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1889 Re: Alija-Tito?

Post by славянин »

CPT wrote:
славянин wrote: Ti znas pretpostavljam - postavio sam ti pitanje gore iznad da neke procjene izvrsis jer si uvazen strucnjak pa eto... misljenje ? :D
0,368%
To kvocijent tvoje inteligencije ili procjena za koju sam te zamolio :?
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#1890 Re: Alija-Tito?

Post by asker »

pici wrote:dobro pa nas je alija ostavio u amanet erdoganu i turKima...

Zamisli da je bilo interneta i Klixa u tvoj vakat. Buntovnik i pravdoljubiv kakav jesi, razvezes jezik protiv Tita (tobejarabi) i partije..................kad ono kuc kuc, na vratima dvojica drugova, druze Pici podji s nama da ti otvorimo oci i prosirimo vidike.

Ta ce Alija diktator
:zzzz:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1891 Re: Alija-Tito?

Post by CPT »

славянин wrote:
CPT wrote:
славянин wrote: Ti znas pretpostavljam - postavio sam ti pitanje gore iznad da neke procjene izvrsis jer si uvazen strucnjak pa eto... misljenje ? :D
0,368%
To kvocijent tvoje inteligencije ili procjena za koju sam te zamolio :?
napisao sam ti vec, 2x... da ti nacrtam kartu do posta? gps koordinate?
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1892 Re: Alija-Tito?

Post by pici »

славянин wrote:
CPT wrote:ti sigurno znas da takvi klubi/druzenja postoje bar 30 godina?
Ima u Sarajevu i klub slovenaca.... :lol:
Image

omasti brk... merHaba asker
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1893 Re: Alija-Tito?

Post by славянин »

CPT wrote:
Maraschino wrote:
славянин wrote:

Pa ako su ljudi tada odlazili masovno - sta ti onda smatras masovnim koja je to brojka ? :?
Rekao sam stotine hiljada sto apsolutno ne odudara od stvarnosti
...Kako je to izgledalo, danas znamo zahvaljujući genijalnom dokumentarcu “Specijalni vlakovi” Krste Papića. U uvodu filma budući gastarbajteri prolaze njemački liječnički pregled, predstavnica hrvatske banke pouči ih kako da otvore račun i šalju novac, a predstavnik sindikata ih upozorava da oni i u inozemstvu “predstavljaju svoju zemlju”. U vlaku ih prati predstavnik Zavoda za zapošljavanje, a u Njemačkoj ih u prihvatnoj sobi prozivaju po broju ugovora o radu. Za takav “izvoz” radne snage očito je bilo napretek interesa jer popis stanovništva iz 1971. navodi da je takvih “radnika na privremenom radu u inozemstvu” već tada bilo 700 tisuća...

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... e/7114383/
'71, bar 700.000
2015, samo Srba preko 1.1mio+

znaci svi ex-Yu narodi bar 2mio
Znaci u 50 god jugoslavije (ajde uzet cemo i poslije i rat i sve ) 2 miliona ... koliko je u zadnjih 5 godina otislo samo iz bih zna li se ?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1894 Re: Alija-Tito?

Post by славянин »

asker wrote:
pici wrote:dobro pa nas je alija ostavio u amanet erdoganu i turKima...

Zamisli da je bilo interneta i Klixa u tvoj vakat. Buntovnik i pravdoljubiv kakav jesi, razvezes jezik protiv Tita (tobejarabi) i partije..................kad ono kuc kuc, na vratima dvojica drugova, druze Pici podji s nama da ti otvorimo oci i prosirimo vidike.

Ta ce Alija diktator
:zzzz:
Kod alije ti samo cetnik moze zakucati na vrata da te zakolje jer nece biti rata a ako bude insala spremni smo.
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1895 Re: Alija-Tito?

Post by pici »

asker wrote:
pici wrote:dobro pa nas je alija ostavio u amanet erdoganu i turKima...

Zamisli da je bilo interneta i Klixa u tvoj vakat. Buntovnik i pravdoljubiv kakav jesi, razvezes jezik protiv Tita (tobejarabi) i partije..................kad ono kuc kuc, na vratima dvojica drugova, druze Pici podji s nama da ti otvorimo oci i prosirimo vidike.

Ta ce Alija diktator
:zzzz:

yesyesyesyes... slobodni smo... evo me grickam kukuruz
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#1896 Re: Alija-Tito?

Post by asker »

славянин wrote:
Ja negdje gledao da je bakir ranjen ... jel to istina :lol: (ne vezano za jugoslaviju) ali sa tobom ne raspravljam poznati su mi tvoji podanicki stavovi prema sultanu :wink:
WTF :roll:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1897 Re: Alija-Tito?

Post by CPT »

славянин wrote:znaci svi ex-Yu narodi bar 2mio
Znaci u 50 god jugoslavije (ajde uzet cemo i poslije i rat i sve ) 2 miliona ... koliko je u zadnjih 5 godina otislo samo iz bih zna li se ?[/quote]

ne... skontaj do petka pa javi ako ne skontas....
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1898 Re: Alija-Tito?

Post by славянин »

CPT wrote:
ne... skontaj do petka pa javi ako ne skontas....
Petak je neradni ovdje u islamskoj republici sarajevo - da vidis djamija masala i ljepote - dodji bolan vrati se od kaura sad napokon kad smo slobodni :D :D :D :D
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1899 Re: Alija-Tito?

Post by CPT »

славянин wrote:
CPT wrote:
ne... skontaj do petka pa javi ako ne skontas....
Petak je neradni ovdje u islamskoj republici sarajevo - da vidis djamija masala i ljepote - dodji bolan vrati se od kaura sad napokon kad smo slobodni :D :D :D :D
neces ti to ni do subote, iduce :lol:
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#1900 Re: Alija-Tito?

Post by asker »

славянин wrote: Kod alije ti samo cetnik moze zakucati na vrata da te zakolje jer nece biti rata a ako bude insala spremni smo.
Jos jedan rijetko glupav post :roll:
Locked