Aliexpress- all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Sega222
Posts: 553
Joined: 04/08/2020 01:38

#2501 Re: Aliexpress- all about

Post by Sega222 »

Ipak je danas doslo dvije posiljke sa Ub/Lt oko 17dana.Izgleda da posta ili carina sporije obradjuje ne registrovane posiljke.
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#2502 Re: Aliexpress- all about

Post by Hakiz »

Nije Aliexpress, ali na Banggoodu više nema oznake da ne šalju u BiH i kolko vidim cijene transporta nisu previsoke. Uglavnom je, koliko vidim, opcija transporta Air parcel register.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#2503 Re: Aliexpress- all about

Post by boshniak »

Ima li ko iskustva sa dhgate, kakvi su po pitanju zastite kupaca i ima li puno prevaranata kao na WISHu
kikibobe
Posts: 25
Joined: 29/06/2003 00:00

#2504 Re: Aliexpress- all about

Post by kikibobe »

golddigger wrote: 12/10/2020 20:11 Ako jos neko ima problema sa placanjem na AliExpressu neka se javi ovdje izgleda da prave problem sa Prepaid karticama. Kod mene je Visa prepaid od BBI banke.
Image

Imam identican problem, da li je neko uspio rijesiti ovu gresku sa bankom?
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2505 Re: Aliexpress- all about

Post by konektovan »

Ja imam dopunjivu od unicredit banke, kakva je situacija sa unicredit???
Papucarec
Posts: 111
Joined: 06/12/2016 21:34

#2506 Re: Aliexpress- all about

Post by Papucarec »

elq wrote: 18/10/2020 11:51 @golddigger @Papucarec

jestel rijesili?
Za aliexpress nisam rijesio, ne mogu kupovat, izgleda da je ovaj problem dosta raje zahvatio i da se mora zvati banka da odobre transakciju. Kod mene visa electron RF.
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#2507 Re: Aliexpress- all about

Post by Concord »

Concord wrote: 07/09/2020 17:14 Narucih maloprije item, 3 dolara, free shipping (Cainiao Super Economy Global). Bas da vidim kad ce doci, ako ga uopste posalje.
Naruceno 7. Septembra, stiglo 15. Oktobra, sto je ok u vremenu ove bolescure. Postal Ninja kaze da je paket vec 21. Septembra bio u Litvaniji a 29 usao u BiH, sto ne mora biti tacno jer nije registrovani TN.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#2508 Re: Aliexpress- all about

Post by deny_s »

Naručio nešto prije 70 dana i siguran sam da neće doći,jer se radi o onom famoznom dolasku u bosnu za desetak dana,sa neregistrovanom pošiljkom.
Čeka me otvaranje dispute i refund ..
Problem je što ne mogu otvoriti dispute još za 20 dana a kartica mi izlazi krajem ovog mjeseca.
Zna li neko kako sada to namjestiti da mi refund legne na novu karticu..
Čitao sam dosta o tome ali nisam našao odgovora,samo se uvijek spominje onaj alipay i kako na njemu možeš ukloniti/dodati karticu..
Drugo pitanje je vezano za plaćanje na aliju..Koliko sam shvatio iz vaših postova,postoji problem sa viza, prepaid, debitnim karticama a pošto sam upravo
takve koristio,ne vidim zašto bih uzimao novu jer ne mogu plaćati sa njom
golddigger
Posts: 80
Joined: 19/11/2013 10:45

#2509 Re: Aliexpress- all about

Post by golddigger »

Izvadio sam novu Visa prepaid karticu i nece ni ona na AliExpressu tako da je definitivno do kartice i AliExpressa a ne banke.
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#2510 Re: Aliexpress- all about

Post by Averus »

Pisao sam ranije da sam naručio sa Wish.com jer mi je trebala alternativa Aliexpress-u, a koja ne naplaćje ogromne shippinge u ovom periodu.

Naručio naljepnicu 17.9., stigla 16.10. u poštu, ja pokupio jučer, dakle 20.10.
Sve uredno :)
Čekam još dva artikla koja sam naručio isti dan, oni još nisu stigli...


Čisto da imate info, ako koga zanima.




Moje iskustvo sa Wish.com:
Užasan im je pretraživač i user interfejs, ali može se čovjek snaći.
Imaju te neke dealove, pa neke stvari se mogu naći čak i jeftinije.
Ne uzimajte ono što je "just pay shipping" jer je to najčešće smeće roba koja košta isto ili manje i kad nije "akcija", jer obično to "just pay shpping" bude 7-10-15KM
Ne bih se usudio uzeti nešto skuplje, ali stvari do 20ak KM mislim da se mogu kupovati bez brige, ali...
VEOMA BITNO je da čitate opise i review-e. Znači bezbroj artikala nisu ono što piše u naslovu ili je prikazano na slici, nego kroz review ili detaljni opis istog otkrijete npr da nije sijalica H7 nego H4, ili nije naljepnica za Golfa nego za Ibizu itd.

TL;DR: Pamet u glavu.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2511 Re: Aliexpress- all about

Post by zippoo87 »

ima li jos neko na temi da je narucio pakete u sedmom mjesecu a da jos nisu stigli ?
kod mene evo istekao i onaj rok,nigdje jos nista...sitnice su nekeu pitanju,maskice za telefon
preko cianiao ili kako vec poste je poslato
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2512 Re: Aliexpress- all about

Post by un1ted »

Nema razlike izmedju wisha i aliexpressa, jer svi na kraju koriste istu dostavu.
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#2513 Re: Aliexpress- all about

Post by Averus »

Ima razlike jer kad sam naručivao ovo, za iste artikle je preko Aliexpress-a dostava bila 40 dolara, a preko Wish-a 3KM
Sega222
Posts: 553
Joined: 04/08/2020 01:38

#2514 Re: Aliexpress- all about

Post by Sega222 »

zippoo87 wrote: 21/10/2020 13:15 ima li jos neko na temi da je narucio pakete u sedmom mjesecu a da jos nisu stigli ?
kod mene evo istekao i onaj rok,nigdje jos nista...sitnice su nekeu pitanju,maskice za telefon
preko cianiao ili kako vec poste je poslato
Men svi paketi dolaze brzo,bilo iz Kine ili Usa.Ali jedan preko SunYou registrovane poste +100dana ga cekam ni traga ni glasa mu... A registrovana je tkd bi znao da ga je carina u Bih prihvatila,sto je cudno par drugova iz Srb preko SunYou dobili za 13dana pakete,isto full trackable islo preko LT... Nije mi jasno kako i sta,ali da za Bih koriste drugu rutu ? Svi koriste Lt i Nl za Bih,al izgleda SunYou nope ili sam ja u krivo vrijeme narucio i da je zavrsilo negdje drugo,ti se sigurno zalis na cainao za special goods ? Ima Lp kod i kad ukucas na PostalNinja dobijes niz brojeva cini mi se 7-8 kao alternativni kod.To znaci da je SunYou stavio waybill Kyrgyz express poste,ne ide preko Kirgistana,ali lijepe te kodove jer imaju ugovor sa njima,kao npr kad dobijes preko Tongao ono ne ide preko Tongao,neg sam je broj njihov.Nego iz HK ide za Bih... Rijetkost je npr PostNl iz Kine prima i salje za destinaciju i jos par posti.To je rijetkost ugl kompanija u Kini nalijepi waybill te kompanije i iz Kine tranzitom ide do nas... Preko special goods oko 60-120dana ide sada.Prilicno sam siguran da ovo special goods znaci da ide brodom :)
Sega222
Posts: 553
Joined: 04/08/2020 01:38

#2515 Re: Aliexpress- all about

Post by Sega222 »

Averus wrote: 21/10/2020 13:34 Ima razlike jer kad sam naručivao ovo, za iste artikle je preko Aliexpress-a dostava bila 40 dolara, a preko Wish-a 3KM
Ti izgleda ne kontas sta ovaj ti govori ? Govori da su tranzitne rute ugl 90% iste jer su isti shipinzi.Rijetko je kad drugacije kontas ? To sto nisi naso na aliju,ne znaci da ovaj na wishu otkrio toplu vodu za dostavu za Bih.Eto da pogadjam paket poslat preko LT ?
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2516 Re: Aliexpress- all about

Post by zippoo87 »

Image
Evo sta mi pise na aliexpressu i tu je zapelo za oba paketa


Sega222 wrote: 21/10/2020 13:42
zippoo87 wrote: 21/10/2020 13:15 ima li jos neko na temi da je narucio pakete u sedmom mjesecu a da jos nisu stigli ?
kod mene evo istekao i onaj rok,nigdje jos nista...sitnice su nekeu pitanju,maskice za telefon
preko cianiao ili kako vec poste je poslato
Men svi paketi dolaze brzo,bilo iz Kine ili Usa.Ali jedan preko SunYou registrovane poste +100dana ga cekam ni traga ni glasa mu... A registrovana je tkd bi znao da ga je carina u Bih prihvatila,sto je cudno par drugova iz Srb preko SunYou dobili za 13dana pakete,isto full trackable islo preko LT... Nije mi jasno kako i sta,ali da za Bih koriste drugu rutu ? Svi koriste Lt i Nl za Bih,al izgleda SunYou nope ili sam ja u krivo vrijeme narucio i da je zavrsilo negdje drugo,ti se sigurno zalis na cainao za special goods ? Ima Lp kod i kad ukucas na PostalNinja dobijes niz brojeva cini mi se 7-8 kao alternativni kod.To znaci da je SunYou stavio waybill Kyrgyz express poste,ne ide preko Kirgistana,ali lijepe te kodove jer imaju ugovor sa njima,kao npr kad dobijes preko Tongao ono ne ide preko Tongao,neg sam je broj njihov.Nego iz HK ide za Bih... Rijetkost je npr PostNl iz Kine prima i salje za destinaciju i jos par posti.To je rijetkost ugl kompanija u Kini nalijepi waybill te kompanije i iz Kine tranzitom ide do nas... Preko special goods oko 60-120dana ide sada.Prilicno sam siguran da ovo special goods znaci da ide brodom :)
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#2517 Re: Aliexpress- all about

Post by Averus »

Jebe se meni odakle dolazi i kako dolazi. Meni je bitno da ne platim velik shipping i da mi proizvod dođe :D
Ne kažem ja da on nije u pravu, samo sam spomenuo Wish kao jednu od alternativa Aliexpress-u.

Kao korisniku, mnogo mi je lakše otići na futavi Wish i kupiti nešto nego pretražiti na Aliexpress milion artikala dok dođem do onog koji mi nudi normalan shipping

Sve ozbiljnije narudžbe svakako radim drugim putevima
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#2518 Re: Aliexpress- all about

Post by Averus »

Ma bukvalno uzeo dvije tri sitnice, samo da vidim da li radi i šta je :D

I dalje preferiram ebay i ali kad se može
Eventualno computeruniverse


Za sve ostalo, tu su newegg i amazon :D
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#2519 Re: Aliexpress- all about

Post by Averus »

Ne, ali ima Pesoto :)
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#2520 Re: Aliexpress- all about

Post by deny_s »

zippoo87 wrote: 21/10/2020 13:54 Image
Evo sta mi pise na aliexpressu i tu je zapelo za oba paketa


Sega222 wrote: 21/10/2020 13:42
zippoo87 wrote: 21/10/2020 13:15 ima li jos neko na temi da je narucio pakete u sedmom mjesecu a da jos nisu stigli ?
kod mene evo istekao i onaj rok,nigdje jos nista...sitnice su nekeu pitanju,maskice za telefon
preko cianiao ili kako vec poste je poslato
Men svi paketi dolaze brzo,bilo iz Kine ili Usa.Ali jedan preko SunYou registrovane poste +100dana ga cekam ni traga ni glasa mu... A registrovana je tkd bi znao da ga je carina u Bih prihvatila,sto je cudno par drugova iz Srb preko SunYou dobili za 13dana pakete,isto full trackable islo preko LT... Nije mi jasno kako i sta,ali da za Bih koriste drugu rutu ? Svi koriste Lt i Nl za Bih,al izgleda SunYou nope ili sam ja u krivo vrijeme narucio i da je zavrsilo negdje drugo,ti se sigurno zalis na cainao za special goods ? Ima Lp kod i kad ukucas na PostalNinja dobijes niz brojeva cini mi se 7-8 kao alternativni kod.To znaci da je SunYou stavio waybill Kyrgyz express poste,ne ide preko Kirgistana,ali lijepe te kodove jer imaju ugovor sa njima,kao npr kad dobijes preko Tongao ono ne ide preko Tongao,neg sam je broj njihov.Nego iz HK ide za Bih... Rijetkost je npr PostNl iz Kine prima i salje za destinaciju i jos par posti.To je rijetkost ugl kompanija u Kini nalijepi waybill te kompanije i iz Kine tranzitom ide do nas... Preko special goods oko 60-120dana ide sada.Prilicno sam siguran da ovo special goods znaci da ide brodom :)
To je ono famozno stizanje pošiljke za desetak dana i koja po običaju nikad ne dođe..
Imam jednu takvu koju čekam preko 70 dana..
Nakon nekoliko poruka razmjenjenih sa tim lopovom od prodavca u kojem lik trubi uvijek istu pričui da je stiglo u bosnu a ja mu vraćam da nije i da se radi o fejk traking numberu koji prati pošilku samo u kini,danas dobivam od njega ovakvu poruku:

I'm really sorry. Our tracking is only in your country. When we arrive in your country, we will hand it over to your country Post Office. There is no tracking. Please understand, if you need to track the whole process, you can choose standard logistics, thank you..
da se čovjek zapita jesu li ti likovi uopšte normalni..znam da je google translate loš ali ovo je ipak neki novi level....morat ću ga upitati kada misli da
dođe u bosnu,nek ponese drugi artikal
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#2521 Re: Aliexpress- all about

Post by deny_s »

golddigger wrote: 21/10/2020 12:18 Izvadio sam novu Visa prepaid karticu i nece ni ona na AliExpressu tako da je definitivno do kartice i AliExpressa a ne banke.
Koja je banka,može li se znati
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#2522 Re: Aliexpress- all about

Post by deny_s »

elq wrote: 20/10/2020 23:35
deny_s wrote: 20/10/2020 11:13 Naručio nešto prije 70 dana i siguran sam da neće doći,jer se radi o onom famoznom dolasku u bosnu za desetak dana,sa neregistrovanom pošiljkom.
Čeka me otvaranje dispute i refund ..
Problem je što ne mogu otvoriti dispute još za 20 dana a kartica mi izlazi krajem ovog mjeseca.
Zna li neko kako sada to namjestiti da mi refund legne na novu karticu..
Čitao sam dosta o tome ali nisam našao odgovora,samo se uvijek spominje onaj alipay i kako na njemu možeš ukloniti/dodati karticu..
Drugo pitanje je vezano za plaćanje na aliju..Koliko sam shvatio iz vaših postova,postoji problem sa viza, prepaid, debitnim karticama a pošto sam upravo
takve koristio,ne vidim zašto bih uzimao novu jer ne mogu plaćati sa njom
nez sta se desava al je visa prepaid blokirana na aliexpressu barem u bih, nez kakvo je stanje sa visom electron, mastercard radi
ja sam narucivo sa visom prepaid pocetkom septembra i to je stiglo, izgleda da je blokirana u oktobru
moze bit da je visa blokirana jer ne moze primat refund
Ma ko ih hebe,ja sam prekinuo sa alijem. valjda je ok za ostale trgovine
Sega222
Posts: 553
Joined: 04/08/2020 01:38

#2523 Re: Aliexpress- all about

Post by Sega222 »

zippoo87 wrote: 21/10/2020 13:54 Image
Evo sta mi pise na aliexpressu i tu je zapelo za oba paketa


Sega222 wrote: 21/10/2020 13:42
zippoo87 wrote: 21/10/2020 13:15 ima li jos neko na temi da je narucio pakete u sedmom mjesecu a da jos nisu stigli ?
kod mene evo istekao i onaj rok,nigdje jos nista...sitnice su nekeu pitanju,maskice za telefon
preko cianiao ili kako vec poste je poslato
Men svi paketi dolaze brzo,bilo iz Kine ili Usa.Ali jedan preko SunYou registrovane poste +100dana ga cekam ni traga ni glasa mu... A registrovana je tkd bi znao da ga je carina u Bih prihvatila,sto je cudno par drugova iz Srb preko SunYou dobili za 13dana pakete,isto full trackable islo preko LT... Nije mi jasno kako i sta,ali da za Bih koriste drugu rutu ? Svi koriste Lt i Nl za Bih,al izgleda SunYou nope ili sam ja u krivo vrijeme narucio i da je zavrsilo negdje drugo,ti se sigurno zalis na cainao za special goods ? Ima Lp kod i kad ukucas na PostalNinja dobijes niz brojeva cini mi se 7-8 kao alternativni kod.To znaci da je SunYou stavio waybill Kyrgyz express poste,ne ide preko Kirgistana,ali lijepe te kodove jer imaju ugovor sa njima,kao npr kad dobijes preko Tongao ono ne ide preko Tongao,neg sam je broj njihov.Nego iz HK ide za Bih... Rijetkost je npr PostNl iz Kine prima i salje za destinaciju i jos par posti.To je rijetkost ugl kompanija u Kini nalijepi waybill te kompanije i iz Kine tranzitom ide do nas... Preko special goods oko 60-120dana ide sada.Prilicno sam siguran da ovo special goods znaci da ide brodom :)
Pa tjt.Cainiao special goods sto ima waybill kyrgyz express poste,doce ti kad tad.Samo prati buyer protekciju.I ja imam jednu posiljku preko toga,al tek je 20ak dana u tranzitu.Po mom iskustvu to je zaglavilo u Hong Kong aerodromu.Ili u najboljem slucaju Dubai(al prije da ce biti HK),pojedini zaboravljaju i da kad je sve bilo super takve stvari su isle +60dana.Ja sam vidjao ljiudi preko SunYou dobijali pakete 150-220dana hahaha.Najgore je nama u Evropi...
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#2524 Re: Aliexpress- all about

Post by Guadalajara »

4-5 paketa mi nije doslo :lol:
golddigger
Posts: 80
Joined: 19/11/2013 10:45

#2525 Re: Aliexpress- all about

Post by golddigger »

deny_s wrote: 21/10/2020 15:53
golddigger wrote: 21/10/2020 12:18 Izvadio sam novu Visa prepaid karticu i nece ni ona na AliExpressu tako da je definitivno do kartice i AliExpressa a ne banke.
Koja je banka,može li se znati
BBI Banka
Post Reply