Aliexpress- all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#26 Re: Aliexpress- all about

Post by ferratilis »

Da li je neko kupovao odjecu preko alija? Koliko su pouzdane njihove velicine? Vidim da imaju do 6XL, ali sta to znaci po nasem sistemu?
User avatar
drndalo
Posts: 22790
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#27 Re: Aliexpress- all about

Post by drndalo »

nlt wrote:ubacivanje robe u vreću- IZVOZ

Prispijeće pošiljke u Izmjenicnu poštu - UVOZ

na koliko se može razvući trajanje između ove gore dvije stavke?

prošlo je više od sedam dana, stoji i dalje na 'ubacivanje robe u vreću- IZVOZ'
7-14 dana...
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#28 Re: Aliexpress- all about

Post by Humljanin »

VladaFBiH wrote:
Stockk wrote:na aliexpresu ono bješe mora direktno sa kartice plaćanje ići?
da, prije je bio Alipay ali više ne funkcioniše
Kako ne funkcionira?
Mene prilikom svake kupnje preko mobilne aplikacije aliexpressa sama aplikacija ulogira na Alipay (lijepo se vidi kada potvrdiš plaćanje da Alipay u pozadini radi).
I meni se čini da sam podatke o kartici upisivao na Alipay.
Ili se mozda sad drugačije zove?

Moji su dojmovi Alexpressa pozitivni. Kupovao sam možda 20ak puta. Najviše siću a jednom i mobitel. Sve prošlo uredno.
Jedan artikal nije došao dobio sam povrat novca.
Sa jednim mi se dogodilo da je došao pogrešan pa mi je Kinez poslo drugi džabe.

Uglavnom kupoprodaja funkcionira bez problema.

Moja glavna zamjerka je to što su postali skupi. I što je puno loše robe na prodaju. Ako je nešto jeftino - e onda je takvog i kvaliteta. Nema neke velike razlike između Aliexpressa i Ebaya i sličnih.. sve je to došlo u par deka.
Nisu više ni Kinezi mahniti da prodaju robu džabe.
Sve više i više se mislim kad nešto trebam kupiti isplati li se uopće naručivati iz Kine pa čekati i mislit se kakvog će kvaliteta biti ili da u susjedstvu kupim za par maraka skuplje i odmah vidim šta kupujem.

Uglavnom, kupovina je lagana, podrška je extra, ali mi se sve manje i manje sviđa ponuda. Imam osjećaj da su se u zadnjih par godina drastično pogoršali po tom pitanju.
pama
Posts: 53
Joined: 23/03/2010 11:52

#29 Re: Aliexpress- all about

Post by pama »

ferratilis wrote:Da li je neko kupovao odjecu preko alija? Koliko su pouzdane njihove velicine? Vidim da imaju do 6XL, ali sta to znaci po nasem sistemu?
Ne bih ti preporucio da kupujes odjecu ili ako bas moras dobro proprati ocijene za artikal.U svakom slucaju iz mog iskustva ja bih to propustio.

Sto se tice same kupovine na aliju ja ga koristim vec godinama i do sada nisam imao vecih problema.Sve uredno ispostovano.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#30 Re: Aliexpress- all about

Post by zlo zlo »

ferratilis wrote:Da li je neko kupovao odjecu preko alija? Koliko su pouzdane njihove velicine? Vidim da imaju do 6XL, ali sta to znaci po nasem sistemu?
svaki xl je drugačiji na aliji, ako nema dodatno točnih mjera za svaku veličinu ( obično bude bar američkih veličina)zaobiđi artikl, i da obavezno gledaj feedback od kupaca, može se kupit finih stvari ako se ovo dvoje prati.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#31 Re: Aliexpress- all about

Post by Revolucionar ★ »

Da se upisem, obavio prvu kupovinu na Aliju, pa javim dojmove. Onako, proces je i previse jednostavan, ali zanima me kakva bi bila podrska za slucaj da item dodje fušeraj
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4420
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#32 Re: Aliexpress- all about

Post by VladaFBiH »

Humljanin wrote:
VladaFBiH wrote:
Stockk wrote:na aliexpresu ono bješe mora direktno sa kartice plaćanje ići?
da, prije je bio Alipay ali više ne funkcioniše
Kako ne funkcionira?
Mene prilikom svake kupnje preko mobilne aplikacije aliexpressa sama aplikacija ulogira na Alipay (lijepo se vidi kada potvrdiš plaćanje da Alipay u pozadini radi).
I meni se čini da sam podatke o kartici upisivao na Alipay.
Ili se mozda sad drugačije zove?

Moji su dojmovi Alexpressa pozitivni. Kupovao sam možda 20ak puta. Najviše siću a jednom i mobitel. Sve prošlo uredno.
Jedan artikal nije došao dobio sam povrat novca.
Sa jednim mi se dogodilo da je došao pogrešan pa mi je Kinez poslo drugi džabe.

Uglavnom kupoprodaja funkcionira bez problema.

Moja glavna zamjerka je to što su postali skupi. I što je puno loše robe na prodaju. Ako je nešto jeftino - e onda je takvog i kvaliteta. Nema neke velike razlike između Aliexpressa i Ebaya i sličnih.. sve je to došlo u par deka.
Nisu više ni Kinezi mahniti da prodaju robu džabe.
Sve više i više se mislim kad nešto trebam kupiti isplati li se uopće naručivati iz Kine pa čekati i mislit se kakvog će kvaliteta biti ili da u susjedstvu kupim za par maraka skuplje i odmah vidim šta kupujem.

Uglavnom, kupovina je lagana, podrška je extra, ali mi se sve manje i manje sviđa ponuda. Imam osjećaj da su se u zadnjih par godina drastično pogoršali po tom pitanju.
u pravu si - nisam baš bio jasan: ne funkcionira više "Alipay balance service" - već skoro 2 godine
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#33 Re: Aliexpress- all about

Post by ferratilis »

Ako neko koristi Chrome ili Operu, postoji nekoliko korisnih ekstenzija za Ali pomocu kojih se moze pratiti promjena cijena i kako se mijenja reputacija prodavaca. Meni je AliTools najbolji. Mozda nekom bude korisno.

https://chrome.google.com/webstore/deta ... bdfb?hl=en
https://addons.opera.com/en/extensions/ ... ali-tools/
Naslovnica
Posts: 27837
Joined: 20/03/2013 15:38

#34 Re: Aliexpress- all about

Post by Naslovnica »

Došao jutros Smart Watch 696 Y1, za djecu, cca 20KM, FANTASTIČAN, pogotovu za te pare.
pelcer224
Posts: 167
Joined: 20/07/2014 12:56

#35 Re: Aliexpress- all about

Post by pelcer224 »

Ovako narucio bih preko Aliexpress za dijete cipele za latino ples. Cijena nekih 20 dolara.
Tamo imaju na slici kako odabrati dimenzije kako izmjeriti stopalo za dijete duzinu u cm od pete do prsta, i velicine uporedno americke i evropske.
Koliko se mogu osloniti na te velicine da cu dobiti pravu velicinu?
Nema paypal placanje pa koliko je sigurno placanje direktno sa kartice da posle ne bude skidaju i varaju jos novca i posle kupovine?
Dostava pise China Post Registered Air Mail 20-45 dana free bez tracking (pracenja), a ako hocu preko dhl i druge opcije kosta po 50 dolara dostava?!
gagy06
Posts: 799
Joined: 03/11/2010 19:35

#36 Re: Aliexpress- all about

Post by gagy06 »

Narucio cipele pocetkom decembra. Stigle jutros. Sve extra kao na slikama. Veličina ko da sam u radnji probavao. Inace koristio sam te njihove mjere i još po preporuci šublerom izmjerio stopalo i to je to.
pelcer224
Posts: 167
Joined: 20/07/2014 12:56

#37 Re: Aliexpress- all about

Post by pelcer224 »

A sta mislis vezano za placanje?
Ja sam mislio da moze pay pal, a ovako mora se direktno sa Visa kartice placati, na kojoj imam vise novca od tog koliko kosta proizvod. Citao sam da neki sajtovi pokusavaju i posle te kupovine opteretiti racun uzeti novac..
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#38 Re: Aliexpress- all about

Post by freelancerBIH »

gagy06 wrote:Narucio cipele pocetkom decembra. Stigle jutros. Sve extra kao na slikama. Veličina ko da sam u radnji probavao. Inace koristio sam te njihove mjere i još po preporuci šublerom izmjerio stopalo i to je to.
De postaj link do tih cipela da vidim kakve su pa da i ja sebi narucim :D Jesu udobne ? :lol:
User avatar
SONY_91
Posts: 1839
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#39 Re: Aliexpress- all about

Post by SONY_91 »

pelcer224 wrote:A sta mislis vezano za placanje?
Kupujem na aliju preko 3 godine i imam preko 300 paketa sigurno koje sam primio i dijamantski sam level. Nikad ni najmanjih problema nisam imao ni sa plaćanjem ni sa povratom novca ako nešto nije kako treba. Što se tiče vremena dostave tu nema pravila, kad dođe dođe. Meni je najbrži paket stigao za 10 dana od narudžbe a najduži sam čekao 7 mjeseci :D .
CrayOn
Posts: 132
Joined: 21/04/2013 21:17

#40 Re: Aliexpress- all about

Post by CrayOn »

Šta mislite o ovome: https://samsungchina.aliexpress.com/sto ... _6116694.1
Jel ko narucivao sta? Jeftino mi previše :D
gagy06
Posts: 799
Joined: 03/11/2010 19:35

#41 Re: Aliexpress- all about

Post by gagy06 »

freelancerBIH wrote:
gagy06 wrote:Narucio cipele pocetkom decembra. Stigle jutros. Sve extra kao na slikama. Veličina ko da sam u radnji probavao. Inace koristio sam te njihove mjere i još po preporuci šublerom izmjerio stopalo i to je to.
De postaj link do tih cipela da vidim kakve su pa da i ja sebi narucim :D Jesu udobne ? :lol:
Evo linka, probao samo po kuci (tek stigle) i cini se kao da su udobne :-). A inace sam narucio jer mi se svidja dizajn.
https://www.aliexpress.com/item/2018-Su ... 4c4d9kaegA
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#42 Re: Aliexpress- all about

Post by nlt »

prvu stvar koju sam naručio sa aliexpressa je bila mobitel, sve korektno i još super prošao sa cijenom.
sa kartice ti se skine iznos, a aliexpress ne radi te neke muljaže i krađe tako da je sigurno.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#43 Re: Aliexpress- all about

Post by freelancerBIH »

Raja koliko inace cekate stvari narucene sa Aliexpressa? :D

gagy06 wrote:
freelancerBIH wrote:
gagy06 wrote:Narucio cipele pocetkom decembra. Stigle jutros. Sve extra kao na slikama. Veličina ko da sam u radnji probavao. Inace koristio sam te njihove mjere i još po preporuci šublerom izmjerio stopalo i to je to.
De postaj link do tih cipela da vidim kakve su pa da i ja sebi narucim :D Jesu udobne ? :lol:
Evo linka, probao samo po kuci (tek stigle) i cini se kao da su udobne :-). A inace sam narucio jer mi se svidja dizajn.
https://www.aliexpress.com/item/2018-Su ... 4c4d9kaegA

Narucio sam i ja sebi jedne. Taman ce valjat, hvala za preporuku :)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18592
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#44 Re: Aliexpress- all about

Post by SmokingMan »

Prvi put narucujem preko Aliexpresa.Vidim da im je tracking puno ažurniji nego kod Ebay.a.Prvu isporuku očekujem već naredne sedmice (DC/DC Converter). :thumbup:

Image
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#45 Re: Aliexpress- all about

Post by nlt »

nije mi prošla narudžba, piše order canceled, i da ću dobiti refund
koliko treba da dobijem taj refund?
niho92
Posts: 530
Joined: 05/09/2012 14:29

#46 Re: Aliexpress- all about

Post by niho92 »

Je l' ima neko malo vise iskustva sa Aliexpress?
Prvi put sam kupio nesto na Aliexpress-u i vec 10 dana lik nije poslo.
Je l' to ok da se ceka duze ovisno od slucaja do slucaja?

Postavio sam pitanje na dvije teme pa gdje prije dobijem odgovor :-D
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#47 Re: Aliexpress- all about

Post by nlt »

niho92 wrote:Je l' ima neko malo vise iskustva sa Aliexpress?
Prvi put sam kupio nesto na Aliexpress-u i vec 10 dana lik nije poslo.
Je l' to ok da se ceka duze ovisno od slucaja do slucaja?

Postavio sam pitanje na dvije teme pa gdje prije dobijem odgovor :-D
Ja sam čekao desetak dana isto
niho92
Posts: 530
Joined: 05/09/2012 14:29

#48 Re: Aliexpress- all about

Post by niho92 »

nlt wrote:
niho92 wrote:Je l' ima neko malo vise iskustva sa Aliexpress?
Prvi put sam kupio nesto na Aliexpress-u i vec 10 dana lik nije poslo.
Je l' to ok da se ceka duze ovisno od slucaja do slucaja?

Postavio sam pitanje na dvije teme pa gdje prije dobijem odgovor :-D
Ja sam čekao desetak dana isto
OK, hvala
Znaci to je nesto standardno, moze poslat sutra dan ili za 20 dana.
Najgore je onaj period za slanje ojj 40 dana odbrojava to nije normalno.
Znaci 40 dana moguce da se ceka pa onda jos shiping 20-40 :-D
Haj makar prodavač ima velik procenat i dosta pozitivnih dojmova pa valjda bude sve ok :-D
User avatar
thekupus
Posts: 6805
Joined: 25/06/2011 22:38

#49 Re: Aliexpress- all about

Post by thekupus »

Sad vidim ovu temu, uđoh malo na aliexpress, potražim jednu kameru koju već neko vrijeme gledam, kad ono 300 KM jeftinija nego na ebayu. Eh sad, našao sam je i prije nekog vremena na nekoj stranici sa tom istom cijenom, ali kad sam malo istražio, skontao sam da je ta stranica prevara, kompanija koja je registrovana na tenerifima, i koja je otvorena sa novim imenom nakon nekih skandala. Dakle, kad nešto izgleda previše dobro da bi bilo istinito, uglavnom i nije.

Ovaj prodavač ima 95% pozitivnih feedbacka od 2012., pa mi ne izgleda neozibljno.

Šta mislite vi?
Hvala
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#50 Re: Aliexpress- all about

Post by nlt »

thekupus wrote:Sad vidim ovu temu, uđoh malo na aliexpress, potražim jednu kameru koju već neko vrijeme gledam, kad ono 300 KM jeftinija nego na ebayu. Eh sad, našao sam je i prije nekog vremena na nekoj stranici sa tom istom cijenom, ali kad sam malo istražio, skontao sam da je ta stranica prevara, kompanija koja je registrovana na tenerifima, i koja je otvorena sa novim imenom nakon nekih skandala. Dakle, kad nešto izgleda previše dobro da bi bilo istinito, uglavnom i nije.

Ovaj prodavač ima 95% pozitivnih feedbacka od 2012., pa mi ne izgleda neozibljno.

Šta mislite vi?
Hvala
kako god, aliexpress ti garantuje povrat novca, ako ti proizvod ne dođe. E sad je li to neka fejk kamera, budući da 300 KM jeftinija hmmm
Post Reply