"Alfie" sindrom?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#1 "Alfie" sindrom?

Post by anais_nin »

Odgledah juce film "Alfie"...Jude Law-a nije problem gledat 2 debela sata, ali nije on bit filma....Alfie (glavni lik) "nikad nije sreo zenu koju nije ljubio"....mlade, stare, lijepe, ruzne, Alfie ima lijepu rijeci za svaku od njih, Alfie drzi do sebe, do mode, sebican je, zivi samo za trenutak, zna kad sta kome i kako da kaze, zivi 300 na sat, zesci hedonista...divno krasno...sigurno svi znate neku takvu osobu...ili ste (nekad bili) jedan (jedna) od njih....

Znaci ne mislim na one "navodne" jebace koji se satrase od prica koga su sve osvojili, i u kojim sve pozama blablabla....ne, pricam o onim istinskim "zavodnicima" (i zavodnicama naravno) kojima je to jednostavno u krvi....

kako gledate na takve ljude? da li im zavidite? da li ih zalite? da li biste zeljeli biti kao oni? da li ste pokusavali biti kao oni? da li ste kao oni? mislite li da se takvi ljudi ikad promjene, "smire", skrase i da li bi uopste trebali da se "smiruju"?

u ovom slucaju film je bio o muskarcu ali sam veoma svjesna cinjenice da postoji takve osobe i zenskog roda....tako da me interesuje vase misljenje o "Alfie"-ijama u muskog i zenskog roda :D
krkan
Posts: 367
Joined: 31/12/2004 04:13

#2

Post by krkan »

izgleda da si ti ograisala na jednog takvog pa te najvise interesuje ovo

citat:

mislite li da se takvi ljudi ikad promjene, "smire", skrase i da li bi uopste trebali da se "smiruju"?
beta vulgaris
Posts: 55
Joined: 15/07/2005 09:47
Location: EU

#3

Post by beta vulgaris »

Alfi u sustini vise ne postoji, i sve manje ima ovih koji bar malo lice na "alfija".

Danasnji alfi koji zivi u materijalnnom svijetu nazalost nemoze da pokupi toliko dobrih koka ako nije dobro situiran.
Bitno je da ima i vrijeme i novac, pa tek onda "izgled i talenat". Samo izled i talenat ce mu pomoci da kupi pijane grobove po barovima.
Vrijeme i novac mu donose nesto sto se zove "conveniance" (ne znam na nasem kako se kaze, a ako sam pogresno spolovo, izvinjavam se) sto u dananjsem "fast pace" svijetu je veeelika prednost.

Alfi kako lik iz filma predstavlja romanticno sjecanje na neka stara vremena romanticara i latino ljubavnika u veneciji sa ruzom iza suha i boteljom dobrog vina.


No, da odgovorim na pitanje. Danjasnja verijza alfija ima slobodnog vremena i love. Jedna od sigurnih navlakusa je ajmo u bec na kafu, vikend u veneciji (govorim o zapadu ne o balkanu), ajmo na izlet mojim porseom, ajmo u najbolji restoran na svijetu i tako dalje...Svakog vikenda moze druga "sponzorusa" a ako ima malo kordinacije frajer, moze ih imati po 3-4 konstantno.

Znam licno tipa koji ima 3 koke stalno, ali ih debelo finansira, jednoj je i dao karticu (sa limitom)
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Ovi pravi zavodnici i romanticari nazalost danas i ne stignu da operisu kako valja jer:
koke sve vise zanima samo LOVA i "udobnost", jebo romantiku, sta ce joj pjesnik kad je nemoze ni u dobar stan odvest, nemoze sa njim na vikend nidje otici...Nema se vremena za toga.
ima dosta sponzora koji su spremni da ulaze u takve odnose sa takivm zenama i to je to....

Svojevremeno sam radio u jednom baru i ovo je moje licno iskustvo i misljenje.
Vidio sam kako 100000 puta ruzniji i gluplji frajeri pokupe trebe ispred nosa romanticarima, pjesnicima, slikarima, umjetnicima, pravim zavodnicima....
Ali ova prva grupa kupi skupi sampanjac, stavi butelju na sto i ceka....
Obucen nista extra, vidi se samo da ima love, ali sve bez stila, bez smeka, bez karaktera....

Pored njega na sanku stoji jedan "alfi", super obucen (sa vrlo malo para) sa nekim salom, pije casu vina ili piva, iz ociju mu izbija romanticizam, govori 4 jezika, vitak je....

LJepe zene ulaze u bar, gladaju ga sestrinskim pogledom, uzdahnu, i okrenu se prema ovom sa sampanjcem.


Ima i finih zena jos, nije sve izgubljeno za danasnje alfije, ali sve manje i manje i u kolicini koja ipak PUNO ManjA nego na filmu.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#4

Post by anais_nin »

krkan wrote:izgleda da si ti ograisala na jednog takvog pa te najvise interesuje ovo

citat:

mislite li da se takvi ljudi ikad promjene, "smire", skrase i da li bi uopste trebali da se "smiruju"?
najiskrenije NISAM :D srecom po moje osjetljivo srce nesto mi nikad nisu bili privlacni slatkorijecivi frajeri :D ali isto tako igrom slucaja sam dosta dobra prijateljica sa par momaka koji bi se uklopili u gore navedenu kategoriju...

s jedne strane sam zesca liberala ono zivi svoj zivot, ko sam ja da ti pricam sta tebe cini sretnim, ali mi ih nekad zao, jer imam osjecaj da je to patolosko zavodjenje samo brza igra da se prikrije nedostatak ljubavi u zivotu...da se oni u biti toliko boje toga da ne daj Boze neka zena njih ne ostavi da se uvijek pobrinu da oni prvi ostavljaju...jedino sto mi smeta u toj jednacini je trag slomljenih srca koje ostaje iza njih, stvaraju nered u ostatku populacije koja nije zainteresirana za povrsne avanturice, ostavljaju iza sebe povrijedjene osobe koje se onda "iskale" na sljedecoj osobi suprotnog pola koja sretnu i tako ukrug :sad:
beta vulgaris
Posts: 55
Joined: 15/07/2005 09:47
Location: EU

#5

Post by beta vulgaris »

nisu vam alfijevci krivi ako se vi same zajebete pa nasjednete.
zene nisu glupe, znaju one sta ih ceka sa takvima, ali im opet SLJEPO idu u zagrljaj...

A poslje u plac

uostalom, nemoras biti DJUBRE da bi bio "dobar" zenskaros, ali je problem u tome sto "djubre" vise treba pokupi od "fer" zavodnika...
Djubre laze, obecava kule i gradove, lako kaze volim te, zene pobudale i osljepe preko noci.
"fer" zavodnik ne pominje ljubav, stalno koci u smislu pa nemojmo ovakav odnos da imamo, pa hajmo lagano, zeleci da ostvari vise "ljubavnicke" veze nego klasicne sa drzam za rucice i predstavljanje mamama....
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#6

Post by anais_nin »

o betice ti i ja kao da nismo isti film gledali :D okova ti Alfija u zvijezde :D a sam Alfi na kraju kaze, ja im nisam dao NISTA osim rijeci...one su davale njemu...paznju, ljubav, njeznost, vrijeme, dok njega boli dzon, samo nek je dobro sada, a tudje emocije manje vise....

s druge strane u pravu si sto se materijalizma tice...ne trebas gledati na Zapad, nije ni kod nas puno "bolje"....u subotu navece u Sarajevu zalutah u jedan kafic (tj red kafica) koji mi je inace pod nosom, ali osim po danu navece nikad ne zaglavih tu...vjerovatno vise nikad ni necu...zene tip top boli glava, sve ljepsa od ljepse, polugole...guzva za sekundu...likovi neveza zesca, u odijelima po onoj vrucini, ali prije ulaska u bar ili stajanja pred istim ide obavezni ritual zabrndaj autom gore dole ispred par puta jer to im je u biti najjaci adut....i dok se meni stomak okretao i dok sam promatrala cijeli taj ritual barenja u nevjerici polugole zene su balile....ne optuzujem niti sudim ni jednoj ni drugoj polovini te populacije, jedna egzistira radi druge, simbioza im dobro frcera :D tu sam po prvi put u zivotu bila malo kuchka i odbila sam par poslatih pica, jer eto vas tamo zivite po tim standardima ako zelite, ja tu igru ne igram...u neka doba mi je toliko dojadilo da sam malo glasnije prokomentarisala "e sto nece naici neki u fici ili u bubi, kako bih ga slatko odradila" :lol: :lol: :lol: komentar popracen smijehom, ali sumnjam da su i nakon toga skontali... :sad:
beta vulgaris
Posts: 55
Joined: 15/07/2005 09:47
Location: EU

#7

Post by beta vulgaris »

normlano da sam ga okovao u zvijede
"....hiljadu sesto sedemdeset zena, pa to je nesto covece" (mi nismo andjeli citat)

uostalom, jedna vrsta bez druge "nemre"

steta sto ne vozim ficu.... ili bubu.
krkan
Posts: 367
Joined: 31/12/2004 04:13

#8

Post by krkan »

anais_nin wrote:
krkan wrote:izgleda da si ti ograisala na jednog takvog pa te najvise interesuje ovo

citat:

mislite li da se takvi ljudi ikad promjene, "smire", skrase i da li bi uopste trebali da se "smiruju"?
najiskrenije NISAM :D srecom po moje osjetljivo srce nesto mi nikad nisu bili privlacni slatkorijecivi frajeri :D ali isto tako igrom slucaja sam dosta dobra prijateljica sa par momaka koji bi se uklopili u gore navedenu kategoriju...

s jedne strane sam zesca liberala ono zivi svoj zivot, ko sam ja da ti pricam sta tebe cini sretnim, ali mi ih nekad zao, jer imam osjecaj da je to patolosko zavodjenje samo brza igra da se prikrije nedostatak ljubavi u zivotu...da se oni u biti toliko boje toga da ne daj Boze neka zena njih ne ostavi da se uvijek pobrinu da oni prvi ostavljaju...jedino sto mi smeta u toj jednacini je trag slomljenih srca koje ostaje iza njih, stvaraju nered u ostatku populacije koja nije zainteresirana za povrsne avanturice, ostavljaju iza sebe povrijedjene osobe koje se onda "iskale" na sljedecoj osobi suprotnog pola koja sretnu i tako ukrug :sad:
drago mi je da nisi :D ali iz tvog nastavka zakljucujem

alfie=kompleksas :-)
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#9

Post by anais_nin »

beta vulgaris wrote:normlano da sam ga okovao u zvijede
"....hiljadu sesto sedemdeset zena, pa to je nesto covece" (mi nismo andjeli citat)

uostalom, jedna vrsta bez druge "nemre"

steta sto ne vozim ficu.... ili bubu.
e vidis to me interesovalo :D znaci ti se takvim likovima makar donekle divis...ili si i sam bio jedan od njih (cim ti spominjes radju u baru sumnjiv si ti meni :lol:)...

nemam nista protiv Alfija :D mislim da svaka zena u zivotu makar jednom ima period u kad joj jedan Alfi dobro dodje...i slazem se da postoji razlika izmedju likova koji se nose kao djubrad i ne prezaju ni od cega da bi stigli do cilja, ali i Alfie laze zar ne? :D

a sto se bube i/ili fice tice, cista simbolika...moze i bez auta ako je sadrzaj bogat iznutra a ne nakicen sa izvana :D
beta vulgaris
Posts: 55
Joined: 15/07/2005 09:47
Location: EU

#10

Post by beta vulgaris »

e vidis to me interesovalo Very Happy znaci ti se takvim likovima makar donekle divis...ili si i sam bio jedan od njih (cim ti spominjes radju u baru sumnjiv si ti meni Laughing)
NE divim se takvim likovima, bio sam sarkastican sa citatom iz fima.
Tj, mozes reci da sam reagovao pomalo shovinisticki.

Commendable je to koliko je on zena u sustini uspio zajebati...
tj fascinantno, kada bi takav trgovac bio samo da te talente koristi u komercijalne svrhe.
zamisli
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#11

Post by anais_nin »

krkan wrote:
drago mi je da nisi :D ali iz tvog nastavka zakljucujem

alfie=kompleksas :-)
ne mislim da su to ljudi kompleksasi...mozda sam ja naivna, ili previse gledam na sve iz svog ugla ali mislim da i pored svih tih osvajanja, i oni teze ka ljubavi...mozda ne svi, ali makar neki od njih...samo ne znam ono sto sam licno vidjela i dozivjela, takvi likovi isto kao i ovaj u filmu se mogu zaljubiti samo u onu zenu koju u biti ne mogu imat...sto je fakat tuzno :sad:

beta, i ja sam se malo zezala, i ja sam radila u baru, i bartenderi, sankeri, konobari, neki od najuspjesnijih zavodnika koje znam :D i meni nije tako fascinantno, psihologija njegovog nastupa je jednostavna...zene traze paznju (ok vecina ne sve), traze njeznost, traze ljubav...on nanjusi one najslabije (onu koju muz zapostavlja, samohranu majku, otkacenu manicno-depresivnu zensku, prevarenu zenu) da im taman dovoljno gore navedenog da one "odlijepe" a onda u biti moze raditi sta god hoce jer su one vec "pale"...

pa i iz obrnutog ugla, znam da je to veliko pojednostavljivanje stvari, ali postoje sabloni ponasanja, neke psihicke igrice, da kad je neko dovoljno motiviran da se zada u to budu veoma efikasne...mislim da i kod muskaraca postoji "sistem", da zena ne mora biti nevjerovatno lijepa, samo "dovoljno" atraktivna, sigurna u sebe, i celicnih zivaca da se drzi pravila igre i moze jednostavno biti zenski Alfie...samo cini mi se da su zene manje dosljednje u toj igri, nekako im brze neki "dodje glave" :D
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#12

Post by bug »

Alfie u pozadini gotovo uvijek ima neki problem. Obicno problem identiteta, tesko se pronalazi, tesko da zna sta hoce i cime bi se mogao zadovoljiti. Najcesce je monofobican i taj ga strah tjera da luta. S druge strane "strah od straha" ce ga ciniti opreznim. Zeli nekog kraj sebe ali nikome nece dozvoliti da pridje previse blizu. Ne dok ne bude siguran. A nikada nece biti. Zadovoljit ce se i sa malo ali ce uvijek traziti vise.

Ili ovo nije alfie? :D
beta vulgaris
Posts: 55
Joined: 15/07/2005 09:47
Location: EU

#13

Post by beta vulgaris »

on nanjusi one najslabije
kljucna sposobnost, ili "talenat" kojim nije obdaren svaki muskarac
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#14

Post by anais_nin »

beta vulgaris wrote:
on nanjusi one najslabije
kljucna sposobnost, ili "talenat" kojim nije obdaren svaki muskarac
srecom nije, inace bi devar bio :lol: :D

ali kao sto rekoh isto vrijedi i za zene...kod zena radi isti princip...ne postoji ni jedna zena koja moze zavesti SVE muskarce na svijetu...poenta je osvrnut se oko sebe i biti u stanju prepoznati one koje mozes :D
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#15

Post by BigusDickus »

Hm, mozda je "Alfie" samo neka vrsta odbrambenog sistema... koji se moze dobro iskoristiti (i koji se najcesce koristi) u napadacke svrhe... :D
beta vulgaris
Posts: 55
Joined: 15/07/2005 09:47
Location: EU

#16

Post by beta vulgaris »

ne postoji ni jedna zena koja moze zavesti SVE muskarce na svijetu...poenta je osvrnut se oko sebe i biti u stanju prepoznati one koje mozes
bas im je vala tesko
:D
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#17

Post by bug »

pobijaju ti se ovi :D odbrambeni i napadacki sistemi :D medjusobno :D
ali moguce :D cudan je alfie :D
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#18

Post by BigusDickus »

Ma ne pobijaju, jer to je vise stvar politicke korektnosti... :D pa i amerikanci imaju samo department of defence... :D a ne sjecam se da su se puno puta branili... :D Ovo sa Alfijem ti je tu negdje... :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#19

Post by anais_nin »

beta vulgaris wrote:
ne postoji ni jedna zena koja moze zavesti SVE muskarce na svijetu...poenta je osvrnut se oko sebe i biti u stanju prepoznati one koje mozes
bas im je vala tesko
:D
zenama? :D pa i nije bas tako jednostavno? rijetko kojoj bi bio problem pokupiti muskarca za jednu noc...ali uraditi isto ono sto alfie radi zenama, e to je ipak umjece zavodjenja :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#20

Post by pitt »

Uhh ja prvo pomislih Alfi sindrom je nesto vezano za forumasha alfonsa K .....reko opet je fasovao sifilis ili nesto :D:D:D

Ma nekad muskarac luta od zene do zene (ili sa vise u isto vrijeme) jer jednostavno ne moze da nadje pravu kojoj bi se mogao posvetit cijelim srcem. :D
beta vulgaris
Posts: 55
Joined: 15/07/2005 09:47
Location: EU

#21

Post by beta vulgaris »

ali uraditi isto ono sto alfie radi zenama, e to je ipak umjece zavodjenja
Hm, znaci li to da su zene "povodnije" od muskaraca?
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#22

Post by CiCiban »

CiCiban:
he to je kao potjera za savrsenim talasom ..samo igra je vazna :razz: , sve drugo je prolazno :P :)
..osim :-) .. ako niste jedno drugom okean :skoljka:
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#23

Post by anais_nin »

beta vulgaris wrote:
ali uraditi isto ono sto alfie radi zenama, e to je ipak umjece zavodjenja
Hm, znaci li to da su zene "povodnije" od muskaraca?
u prosjeku ja bih rekla DA....mislim opasna generalizacija, ali u biti mislim da je lakse pronaci takvu zenu nego takvog muskarca :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#24

Post by anais_nin »

vidim ja cim nema bete nema ni konstruktivne rasprave na ovu temu :D
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#25

Post by bug »

anais_nin wrote:
beta vulgaris wrote:
ali uraditi isto ono sto alfie radi zenama, e to je ipak umjece zavodjenja
Hm, znaci li to da su zene "povodnije" od muskaraca?
u prosjeku ja bih rekla DA....mislim opasna generalizacija, ali u biti mislim da je lakse pronaci takvu zenu nego takvog muskarca :D
ja sam mislila de alfie :D nije musko :D tj, ne mora biti :D
Post Reply