Alfa Romeo 145 JTD

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#1 Alfa Romeo 145 JTD

Post by Blizanac »

Naložio sam se u zadnje vrijeme da kupim ovo auto, pa me zanima ima li ko iskustva sa njima, obzirom da ga nisam nikad vozio...Dakle, koje su mu dobre i loše strane, kakav je za održavanje (rezervni dijelovi, servis, cijene usluga i dijelova itd.)...
Onako, vizuelno, pravo mi se sviđa, pa sad ne znam...
Hvala unaprijed!
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#2

Post by Citizen-X »

Nalozi se da kupis BILO KOJE POVOLJNO auto - dobro ocuvano, malo preslo, male potrosnje, niske cijene - TO JE NAJBOLJE AUTO... Ako kupujes auto srcem za**baces se...Ukljuci malo i razum... Ha ja
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#3

Post by Blizanac »

Malo teže je naći auto da je malo prešlo, dobro očuvano, malo troši a da je uz to i cijena niska....Pratim oglase, pijacu...Zaboravio si napomenuti da treba biti i regularno sa papirima! Imam ja i rezervnih varijanti za Alfu, ali ona mi se onako svidjela...Kontam da je i Saxo 1.1i dobro rješenje...Nije kao Alfa ali je dobar...Ofkurs, tu je i 306-ica...
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#4 Re: Alfa Romeo 145 JTD

Post by nineac »

Blizanac wrote:Naložio sam se u zadnje vrijeme da kupim ovo auto, pa me zanima ima li ko iskustva sa njima, obzirom da ga nisam nikad vozio...Dakle, koje su mu dobre i loše strane, kakav je za održavanje (rezervni dijelovi, servis, cijene usluga i dijelova itd.)...
Onako, vizuelno, pravo mi se sviđa, pa sad ne znam...
Hvala unaprijed!
Moj buraz je imao 146 1.6 boxer, i stvarno je bila dobra. Nije bilo nekih kvarova, bila je strasno upravljiva, kao i svaka alfa, ali znam da je to ponajbolji motor u tom autu. Ide stvarno extra. Imao sam priliku jednom da vozim tu alfu, i mogu reci da je stvarno OK. E sad, pazit se moras zupcastog remena, te ovjesa, koji je zbog tvrdje podesenosti podlozniji kvarovima.
Takodje motor je izuzetno nisko postavljen, sto doprinosi stabilnosti, ali saboravi penjanje po visokim torotoarima, brazbada kada snijeg pane itd.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#5

Post by ado-šampion »

Boxer motori se inače odlikuju niskim težištem, što doprinosi boljim voznim osobinama. Subaru i Porsche su se proslavili boxer motorima npr.
mladenknezevic
Posts: 1
Joined: 17/07/2007 00:25
Location: Bijeljina
Contact:

#6 Alfa Romeo 145 2.0 TS

Post by mladenknezevic »

vozdra ljudi, kupio sam alfu 145 full, 2000kub 150 ks crveni ekstra pravih 124000km presla.imali ko kakav pametan svjet u vezi nje>odrzavanje i ostalo.hvala
Post Reply