Alergičari, na šta ste alergični?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#501 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Zejnep »

Ima li neko alergiju na ubod komarca? Šta od prirodnih lijekova pomaže jer mi tablete i synopen ne djeluju. Ruka mi je otekla, od šake do nadlaktice, crvena je i boli me. Usput i svrbi a koža je vrela na dodir.
Ovo je pakao :cry:
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#502 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by graue_maus »

obloge od sirceta
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#503 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Zejnep »

graue_maus wrote:obloge od sirceta
Probala. Malo pomaže. Evo sam opet dobila dexometazon i synopen injekcije.

Bem ti komarce :twisted:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#504 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Bluemore »

Strava
Kazes u knjizi i postu lijek
I Jesi se izlijecio Ili si samo citao :?

Btw uvijek ima vise rjesenja jednog problema
(Sigurno ima knjiga u Kojima to mozes procitati)
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#505 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by madesa »

mene vec copilo, ne znam kad prije :-) . Imate li kakve tablete da su vam pomogle. Prosle godine ove "obicne" flonidan itd nisu nista pomogle.
User avatar
konektovan
Posts: 40062
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#506 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by konektovan »

madesa wrote:mene vec copilo, ne znam kad prije :-) . Imate li kakve tablete da su vam pomogle. Prosle godine ove "obicne" flonidan itd nisu nista pomogle.
I mene je, doduse simptomi još nisu strasni, ali uglavnom pocelo je. Ja uzimam flonidan par dana, i koliko toliko pomaze. Ja po obicaju zavrsim kod dr. Zehre Dizdarevic na infuziji (koktel) kad se simptomi pogorsaju, i kad obicne tabletice ili sirupi ne pomazu.

Mozda da pokušaš sa jednim od lijekova zadnje generacije, alerix(fexofenadin) aerius (desloratadin) xyzal, cetirizin.....
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#507 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by madesa »

konektovan wrote:
madesa wrote:mene vec copilo, ne znam kad prije :-) . Imate li kakve tablete da su vam pomogle. Prosle godine ove "obicne" flonidan itd nisu nista pomogle.
I mene je, doduse simptomi još nisu strasni, ali uglavnom pocelo je. Ja uzimam flonidan par dana, i koliko toliko pomaze. Ja po obicaju zavrsim kod dr. Zehre Dizdarevic na infuziji (koktel) kad se simptomi pogorsaju, i kad obicne tabletice ili sirupi ne pomazu.

Mozda da pokušaš sa jednim od lijekova zadnje generacije, alerix(fexofenadin) aerius (desloratadin) xyzal, cetirizin.....
bio sam kod doktorice jucer i kaze samo cink da pijem i da necu osjetit alergiju ni sekunde :shock: . Kupio sam i jucer sam poceo pa cemo vidjeti .
User avatar
konektovan
Posts: 40062
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#508 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by konektovan »

madesa wrote:
konektovan wrote:
madesa wrote:mene vec copilo, ne znam kad prije :-) . Imate li kakve tablete da su vam pomogle. Prosle godine ove "obicne" flonidan itd nisu nista pomogle.
I mene je, doduse simptomi još nisu strasni, ali uglavnom pocelo je. Ja uzimam flonidan par dana, i koliko toliko pomaze. Ja po obicaju zavrsim kod dr. Zehre Dizdarevic na infuziji (koktel) kad se simptomi pogorsaju, i kad obicne tabletice ili sirupi ne pomazu.

Mozda da pokušaš sa jednim od lijekova zadnje generacije, alerix(fexofenadin) aerius (desloratadin) xyzal, cetirizin.....
bio sam kod doktorice jucer i kaze samo cink da pijem i da necu osjetit alergiju ni sekunde :shock: . Kupio sam i jucer sam poceo pa cemo vidjeti .
Iskreno, prvi put cujem za cink, da nisi bio slucajno kod urologa??? :mrgreen: Salim se, ja vec 25 godina imam probleme i znam da je kalcij pozeljan da se pije, za cink mi nikad nisu sugerisali.
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#509 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by madesa »

ja alergiju imam od rodjenja i svake godine me ufati pocetkom aprila i drzi me mjesec. zavrsim na infuziji i potrosim brdo tableta i pumpica. ja sam znao za kalcij ali kaze cink 100% pomaze bez tableta za alergiju . Javim utiske za jedno mjesec :D
User avatar
konektovan
Posts: 40062
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#510 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by konektovan »

madesa wrote:ja alergiju imam od rodjenja i svake godine me ufati pocetkom aprila i drzi me mjesec. zavrsim na infuziji i potrosim brdo tableta i pumpica. ja sam znao za kalcij ali kaze cink 100% pomaze bez tableta za alergiju . Javim utiske za jedno mjesec :D
Obavezno. To kod tebe onda nije strasno. Mene drzi od samog peeioda cvjetanja koje pocinje sve ranije i ranije, znalo me ufatiti i u februaru pa sve do juna, jula mjeseca. Najzesce je tamo do kraja maja....
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#511 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by insaneinthebrain »

kako se nosite sa ovim toplim vremenom. ima li alergija. mene ubi od kako je upeklo ovo sunce, nos,grlo . borba :roll:
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#512 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by JanuaryJones »

insaneinthebrain wrote:kako se nosite sa ovim toplim vremenom. ima li alergija. mene ubi od kako je upeklo ovo sunce, nos,grlo . borba :roll:
Meni koža postala pretijesna :shock:
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#513 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Droog »

Nisam bio alergican do januara (mislim da je januar) 2017...Sve jeo, pio...

Jedno jutro pojedem bananu...odmah osjetim nesto kao da gori u stomaku, kao da sam rakiju popio. :?
Ok bio jedno 20ak min kad krenu da me svrbe dlanovi, usi, kihanje, nos se zacepio...skoknem do ambulante i daju mi neku injekciju i nakon 5min ja dobar. (Samo me oborila da sam u firmi morao odspavati)

Prodje nekoliko mjeseci, slicna stvar...grozdje. Ali blazi oblik, samo dlanovi svrbili.

Opet nakon toga koji mjesec uzmem djem od malina i pekmez od sljiva (domace, stara pravila)
Navecer oko 12. (tada sam se najvise sasrao od straha)...
Budim se oko 4, svrbe ruke, suh jezik jer sam samo disao na usta...pogledam se na ogledalo, majke mi prep'o se sam sebe. Isto sova. Oci k'o da nisu moje. :shock:
U hitnu odem, dadose opet injekciju neku i ja opet bukvalno nakon 5min odlican. Jedva kuci dosao koliko me oborila ta injekcija. Da sam morao voziti jos 10 min, stao bih i u autu bih zaspao.

Onda se covjek usere od straha, sta smijem jesti jbt.
Smrsao 15kg za manje od 2 mj. :run:

Lagano onda krenem da "isprobavam" sta smijem a sta ne. Radio test neki gore, bocali me po ruci...nalaz nidje veze. Ni oni ne znaju tacno sta.
Evo vec skoro 2godine nemam alergije, ali i biram sta jedem. Povrce jedem skoro sve...voce bas i ne. Cak i vocne slatkise izbjegavam, sta ja znam.
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#514 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Astrix »

insaneinthebrain wrote:kako se nosite sa ovim toplim vremenom. ima li alergija. mene ubi od kako je upeklo ovo sunce, nos,grlo . borba :roll:
ja nikad nisam bio alergican ali evo zadnjih 7 dana se bas borim, valjda kako je ovo ugrijalo... samo kišem, nos curi, ponekad oči svrbe... ne znam šta je ni kako da se riješim toga. pijem onaj flonidan, kao da mi malo ublaži ali opet ima...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#515 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by channel10 »

konektovan wrote:
madesa wrote:
konektovan wrote:mene vec copilo, ne znam kad prije :-) . Imate li kakve tablete da su vam pomogle. Prosle godine ove "obicne" flonidan itd nisu nista pomogle.

I mene je, doduse simptomi još nisu strasni, ali uglavnom pocelo je. Ja uzimam flonidan par dana, i koliko toliko pomaze. Ja po obicaju zavrsim kod dr. Zehre Dizdarevic na infuziji (koktel) kad se simptomi pogorsaju, i kad obicne tabletice ili sirupi ne pomazu.

Mozda da pokušaš sa jednim od lijekova zadnje generacije, alerix(fexofenadin) aerius (desloratadin) xyzal, cetirizin.....
bio sam kod doktorice jucer i kaze samo cink da pijem i da necu osjetit alergiju ni sekunde :shock: . Kupio sam i jucer sam poceo pa cemo vidjeti .
Iskreno, prvi put cujem za cink, da nisi bio slucajno kod urologa??? :mrgreen: Salim se, ja vec 25 godina imam probleme i znam da je kalcij pozeljan da se pije, za cink mi nikad nisu sugerisali.
Cink ti pomaze da ojacas imunitet, a samim tim ti pomaze i kod alergije.
User avatar
Optimus09
Posts: 3009
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#516 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Optimus09 »

Alergican na sve moguce :-x
User avatar
mk ultra
Posts: 19223
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#517 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by mk ultra »

mene je jucer bas uhvatilo, još sam u prošlom mjesecu pio royal jelly 2000 bosnalijekov, pio onaj imuno rastvor neki itd itd

probao jucer taj alerix i fino je djelovao, uzeo i kapsule ćurokota, 500mg vitamina C, pio vode i vode, danas sam dobar, samo do kad :lol:
moram i ja taj cink da probam :run:
splinter
Posts: 7348
Joined: 08/10/2011 12:28

#518 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by splinter »

Ne znam jel neko postavljao već al vrlo korisna brošura, doduše obrađuje KS samo ali sve je to u 5 deka:
https://mpz.ks.gov.ba/sites/mpz.ks.gov. ... rosura.pdf
User avatar
Optimus09
Posts: 3009
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#519 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Optimus09 »

Mometazon ili monalys sprej djeluje,samo pokusavam naci prirodnu varijantu.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#520 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by ćiribiribela »

Probajte Xados, meni je to bilo otkrice decenije kad sam zadnji put bila u BiH. :mrgreen:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#521 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by dobar osjecaj »

Mene je cvat kestena u maju doveo u nekoliko jako neugodnih situacija. Posebno mi je bilo nezgodno kad sam se ne znajuci da mi smeta nasla daleko od kuce, usred ogromnog parka prepunog stabala kestena a ja bez ikakvog antihistaminika. Jedva sam uspjela prijateljici izgovoriti da se gusim i da mi mora pomoci da sto prije odem. Nikad ne dizem paniku ni oko cega ali to je bio stravican osjecaj.
Ista situacija mi je s lipama. Nikad prije mi nisu smetali ni cvat kestena ni cvat lipe.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#522 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Gray »

ćiribiribela wrote:Probajte Xados, meni je to bilo otkrice decenije kad sam zadnji put bila u BiH. :mrgreen:

Xados je super, ja sam koristio zadnjih nekoliko godina i stvarno je pomagao, mada sada koristim i Avamys sprej, on je možda čak malo bolji od xadosa. Ja mislim da je meni alergija na lipu.
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#523 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by emmir1 »

Kako su prestale kiše i krenu toplo vrijeme.mene je sastavilo kao i svake godine

Ove godine je malo kasnilo, inače maj bude žestok.

Sumnjam na lipu ili brezu.

Nisam nikada ništa pio i krenem neki dan alerix, cijeli dan bez problema.

Nastavio sam i evo 5 dana nema problema.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#524 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by muha_sa »

na ljudsku glupost
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#525 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by stakasa »

emmir1 wrote:Kako su prestale kiše i krenu toplo vrijeme.mene je sastavilo kao i svake godine

Ove godine je malo kasnilo, inače maj bude žestok.

Sumnjam na lipu ili brezu.

Nisam nikada ništa pio i krenem neki dan alerix, cijeli dan bez problema.

Nastavio sam i evo 5 dana nema problema.
Na travu si alergican, na timotej. Lipa i breza su ti davno prosli
Post Reply