Alergičari, na šta ste alergični?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#476 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by konektovan »

channel10 wrote:Znam da nije u redu piti dvije tablete odjednom, ali sam stvarno morao. Inace izbjegavam piti tablete, ali jucer me je dobro uhvatilo. Ujutro popio jednu za svaki slucaj jer sam primjetio da me pomalo "hvata" ovih dana. U toku dana poceo kihati i poslijepodne mi se nos zacepio i pocele ociti svrbiti. Onda popijem drugu tabletu od drugog proizvodjaca i nakon sat vremena popusti. Danas opet oko tri sata pocnu oci da svrbe. I dalje znas.

Ove dvije danas sto sam popio su Cetirizin od Rathio pharma, a ona od jucer poslijepodne je Cetirizin od Hexala. Ovaj od Hexala mi se pokazao kao najbolji, ali ih nemam vise. Ostale samo tri cini mi se pa ih izbjegavam piti dok me muka ne natjera.

Takodjer imam Cetirizin od KSK Pharma, ali vidim da mi on malte ne nikako ne pomaze, a njih imam podosta.
Vidjecu ovih dana kako cu reagovati na polen pa cu otici u apoteku da uzmem nesto za oci. Nekako se prezivi ova alergija sa kihanjem i zacepljenjem nosa, ali ovaj svrab ociju te unisti. Ne mozes nista raditi, nego samo lezi i pokusavaj se oduprijeti svrabu i cesanju ociju.

Pokusat cu sve ovo, pa cemo vidjeti na sta ce izaci. Hvala :thumbup:
Odeš do Dr. Zehre Dizdarević, primiš infuziju i budeš k'o nov. Samo, ponesi love. :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#477 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by MarlboroGold »

Radio testove i ispostavilo se da sam alergičan na brezu (na skali od 0-100 bilo preko 90) i u manjem broju na psečiju dlaku iako imam psa. Sve ostalo je bilo 0 osim grinja u neznatnom broju, a na to smo mislim svi manje više alergični. Za hranu je sve bilo 0.
S vremena na vrijeme znam nekontrolisano kihati zbog psa, ali nije problem i ne moram koristiti nikakve tablete, jer popusti veoma brzo. Kod breze, kada cvjeta je već druga priča, jer mi ona zna izazvati i alergijsku astmu, tako da se zna desiti da noćima ne spavam dobro. Tad stalno pijem Xados, koristim sprej za nos i ljute bombone/žvake kako bi malo popustili, a prozor otvaram samo kada moram.
User avatar
irac300
Posts: 9028
Joined: 18/07/2009 18:36

#478 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by irac300 »

Meni jedino pomaže awamys sprej za nos i ventolin inhalator za astmu. Ostalo ništa. Ovo dvoje kako koristim, nemam više problema. Na sreću ne moram koristiti stalno, samo kada osjetim simptome. I to živim sa mačkom na koju sam alergičan. Nikad prije nisam imao alergije na mačke, ali eto, doktor mi reče s godinama može doći do promjena.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#479 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by MarlboroGold »

irac300 wrote:Meni jedino pomaže awamys sprej za nos i ventolin inhalator za astmu. Ostalo ništa. Ovo dvoje kako koristim, nemam više problema. Na sreću ne moram koristiti stalno, samo kada osjetim simptome. I to živim sa mačkom na koju sam alergičan. Nikad prije nisam imao alergije na mačke, ali eto, doktor mi reče s godinama može doći do promjena.
Tako je i meni bilo sa psima. Nikad prije nisam bio. Čak su i spavali samnom u krevetu. Ali eto, u posljednjih 5 godina se to promijenilo.
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#480 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by GarfieldLover »

Dijete (8 godina) godinama - muku mučio sa alergijama u proljeće i ranu jesen. Flonidan, Lostop, čak i Singulair... Zadnje dvije godine sredinom aprila odemo u Ljubuški kod dr.Sadikovića i preuzmemo homeopatske bobice protiv alergije. Koristi ih neka 2-3 mjeseca i kuc-kuc nikakvih problema nema. Kad je BAŠ intenzivirano cvjetanje (breza ili lipa pogotovo), malčice teže diše noću, ali je to neuporedivo sa ranijim godinama, i ne zahtijeva nikakve medikamente. Mi smo se preporodili... Naravno, prvenstveno dijete, ali i mi uz njega.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#481 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by ExNihilo »

Hebalo majku, nikada nisam bio alergičan ni na šta. Međutim, zadnje 2-3 godine me redovno uhvati maj-juni. Svrbi nepce, svrbi nos, kišem kao lud.

Na šta sam alergičan? :D
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#482 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by konektovan »

ExNihilo wrote:Hebalo majku, nikada nisam bio alergičan ni na šta. Međutim, zadnje 2-3 godine me redovno uhvati maj-juni. Svrbi nepce, svrbi nos, kišem kao lud.

Na šta sam alergičan? :D
Uradi alergo test, i znat ces. :mrgreen:
Inace, vegetacija u tom periodu je najjaca, moze biti svasta nešto, od drveca do trave.
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#483 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Truba »

ja kad kosim travu budem alergičan ako upadnem u oblak polena
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#484 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Daryl Dixon »

irac300 wrote:Meni jedino pomaže awamys sprej za nos i ventolin inhalator za astmu. Ostalo ništa. Ovo dvoje kako koristim, nemam više problema. Na sreću ne moram koristiti stalno, samo kada osjetim simptome. I to živim sa mačkom na koju sam alergičan. Nikad prije nisam imao alergije na mačke, ali eto, doktor mi reče s godinama može doći do promjena.
avamys sprej babo :thumbup: koristio sam ga prije, sad ga navodno nema u apotekama ima neka zamjena na istoj bazi, zove se mometazon :thumbup:
s@mson
Posts: 893
Joined: 23/03/2007 10:50

#485 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by s@mson »

Ravno deset godina zaredom april-maj za neizdrzati, bez flonidana ili lostopa 2x dnevno nisam mogao izdrzati...
ove godine nista, ama ni da dirne...
al' zato sam postao alergican na prazan novcanik, i ne popusta hebemumamu...
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 407
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#486 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by srce_ruke_lopata »

Alergičan sam na politiku i političare, ostalo mi ništa ne smeta.
User avatar
irac300
Posts: 9028
Joined: 18/07/2009 18:36

#487 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by irac300 »

Daryl Dixon wrote:
irac300 wrote:Meni jedino pomaže awamys sprej za nos i ventolin inhalator za astmu. Ostalo ništa. Ovo dvoje kako koristim, nemam više problema. Na sreću ne moram koristiti stalno, samo kada osjetim simptome. I to živim sa mačkom na koju sam alergičan. Nikad prije nisam imao alergije na mačke, ali eto, doktor mi reče s godinama može doći do promjena.
avamys sprej babo :thumbup: koristio sam ga prije, sad ga navodno nema u apotekama ima neka zamjena na istoj bazi, zove se mometazon :thumbup:
Nisam znao da ga nema. Ja kupio još jesenas, al' ga koristim možda svakih 7 do 10 dana. Stvarno je odličan, i što je najvažnije, za razliku od onih običnih sprejeva za nos koji se uzimaju kod prehlada, ne stvara ovisnost. Hvala na informaciji, da znam šta da tražim ako ga ne bude. :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#488 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by channel10 »

Bio sam u apoteci i dadose mi kapi za oci Neodeksacin (deksametazon, neomicin). Citam u uputstvu da sadrze kortikosteroide i nigdje ne pise da su za alergiju!

Sta da radim, da li da ih koristim ili da ih vratim? Da li ih je neko koristio?
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#489 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by konektovan »

channel10 wrote:Bio sam u apoteci i dadose mi kapi za oci Neodeksacin (deksametazon, neomicin). Citam u uputstvu da sadrze kortikosteroide i nigdje ne pise da su za alergiju!

Sta da radim, da li da ih koristim ili da ih vratim? Da li ih je neko koristio?
Ja svake godine u terapiji imam ukljuxene kortikosteroide, i evo ziv sam. :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#490 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by channel10 »

konektovan wrote:
channel10 wrote:Bio sam u apoteci i dadose mi kapi za oci Neodeksacin (deksametazon, neomicin). Citam u uputstvu da sadrze kortikosteroide i nigdje ne pise da su za alergiju!

Sta da radim, da li da ih koristim ili da ih vratim? Da li ih je neko koristio?
Ja svake godine u terapiji imam ukljuxene kortikosteroide, i evo ziv sam. :mrgreen:
Otišao i zamijenio za druge tablete :).
Bez mene :)
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#491 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by konektovan »

channel10 wrote:
konektovan wrote:
channel10 wrote:Bio sam u apoteci i dadose mi kapi za oci Neodeksacin (deksametazon, neomicin). Citam u uputstvu da sadrze kortikosteroide i nigdje ne pise da su za alergiju!

Sta da radim, da li da ih koristim ili da ih vratim? Da li ih je neko koristio?
Ja svake godine u terapiji imam ukljuxene kortikosteroide, i evo ziv sam. :mrgreen:
Otišao i zamijenio za druge tablete :).
Bez mene :)
Kortikosteroidi se koriste godinama u lijecenju mnogih bolesti i alergija, ne vidim u cemu je problem. Za takve stvari, ako sumnjas, posavjetuješ se sa doktorom.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#492 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by moonca »

Biber :twisted:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#493 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Nastasia »

Na lubenicu :(

Ujed pauka .. :run:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#494 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Bluemore »

konektovan wrote:
channel10 wrote:
konektovan wrote:
Ja svake godine u terapiji imam ukljuxene kortikosteroide, i evo ziv sam. :mrgreen:
Otišao i zamijenio za druge tablete :).
Bez mene :)
Kortikosteroidi se koriste godinama u lijecenju mnogih bolesti i alergija, ne vidim u cemu je problem. Za takve stvari, ako sumnjas, posavjetuješ se sa doktorom.
Koriste a koriste se i godinama pogresno
Sve zavisi od doktora
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#495 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by konektovan »

Bluemore wrote: Koriste a koriste se i godinama pogresno
Sve zavisi od doktora
Pa kad pojedeš kilu jagoda napraviš sebi belaj, tako je i sa kortikosteroidima ili nekim drugim lijekovima, poenta je u nepretjerivanju i konsultaciji sa doktorom.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#496 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by pizarro »

kakav sad crni belaj zbog kile jagoda?
pa kila jagoda, to je nista :D
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#497 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by konektovan »

pizarro wrote:kakav sad crni belaj zbog kile jagoda?
pa kila jagoda, to je nista :D
Kako kome. :mrgreen:
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#498 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by pizarro »

konektovan wrote:
pizarro wrote:kakav sad crni belaj zbog kile jagoda?
pa kila jagoda, to je nista :D
Kako kome. :mrgreen:
aha, do tebe je znaci :thumbup: :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#499 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by moonca »

konektovan wrote:
channel10 wrote:Bio sam u apoteci i dadose mi kapi za oci Neodeksacin (deksametazon, neomicin). Citam u uputstvu da sadrze kortikosteroide i nigdje ne pise da su za alergiju!

Sta da radim, da li da ih koristim ili da ih vratim? Da li ih je neko koristio?
Ja svake godine u terapiji imam ukljuxene kortikosteroide, i evo ziv sam. :mrgreen:
Mozes ih koristiti,( i to samo ako nista drugo 'ne radi') zbog toga i postoje ali samo kratkotrajno. Tako su i meni dr savjetovali.
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#500 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by konektovan »

moonca wrote:
konektovan wrote:
channel10 wrote:Bio sam u apoteci i dadose mi kapi za oci Neodeksacin (deksametazon, neomicin). Citam u uputstvu da sadrze kortikosteroide i nigdje ne pise da su za alergiju!

Sta da radim, da li da ih koristim ili da ih vratim? Da li ih je neko koristio?
Ja svake godine u terapiji imam ukljuxene kortikosteroide, i evo ziv sam. :mrgreen:
Mozes ih koristiti,( i to samo ako nista drugo 'ne radi') zbog toga i postoje ali samo kratkotrajno. Tako su i meni dr savjetovali.
Primim tri infuzije, koje su mix lijekova, vitamina, antibiotika i kortikosteroida
Post Reply