Alergičari, na šta ste alergični?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#551 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by banjaluka078 »

Na divlje trave i ježevicu i neka manja reakcija na histamin (4 mm, nije se puno osvrtala na to). Ranije sam samo malo kihala "na sunce." Prvi put alergična ove godine, ali baš onako burno, kašljanje, gušenje, žari grlo, blago povišena temperatura. Kontam korona. :D Negativan test, ali mi je trebalo dva mjeseca da se izborim sa zdravstvenim sistemom i dođem do alergotesta i specijaliste. Dobila Avamys mjesec dana i Ventolin po potrebi.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4747
Joined: 20/05/2011 22:49

#552 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by ljevoruki »

Tek sada otkrih ovu temu. :thumbup:

Alergican na sve i svasta. Polen, prasina, macke :run:, saso mange.
U zadnje vrijeme tesko disem, doktorica mi kaze da imam sve simptome astme. :(
Dala mi nesto da udisem, nije pumpica, da probam dvije sedmice.
Ako neko zna za neki prirodni lijek bio bih zahvalan.
User avatar
Optimus09
Posts: 3009
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#553 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Optimus09 »

Monalys ili mometazon meni jedino pomaze.Probao sve i svasta.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#554 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by ćiribiribela »

Dok me mucila urtikarija pila sam sok od aronije, csj od koprive i drazeje od koprive. Ne znam je li placebo, ali malo je pomoglo.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#555 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Euphoria »

ćiribiribela wrote: 26/06/2020 22:03 Dok me mucila urtikarija pila sam sok od aronije, csj od koprive i drazeje od koprive. Ne znam je li placebo, ali malo je pomoglo.
Kod urticaria pomaze jogurt I sumeci kalcij.
Od lijekova flonidan
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#556 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by ćiribiribela »

Miss Moonlight wrote: 26/06/2020 22:40

Kod urticaria pomaze jogurt I sumeci kalcij.
Od lijekova flonidan
Ma meni nista nije pomoglo, probala sam i autohemoterapiju, sve moguce antihistaminike, bila mjesecima na kortizonu... sve dok se u januaru ove godine nisam razboljela ko nikad u zivotu (temp 39.6, nisam 3 dana bila sposobna ustati iz kreveta, urtikarija po citavom tijelu, znaci 95% tijela mi je bilo zahvaceno) i od tad apsolutno nista. Vjerovatno nije povezano, ali ja biram da vjerujem da jeste. :mrgreen:

Mucila sam se sa ovim vise od 3 godine, kod mene je uzrok stres i nervoza, i otkako se ne pojavljuje vise, ja sam druga osoba. :sretan:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#557 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by banjaluka078 »

Uspijete li šta riješiti prirodnim sredstvima? Mene ovih dana bombarduju dobronamjerni kojekakvim receptima i preporukama, kao preventiva. Najčešće čujem za ćurekotovo ulje i Kalcijum direkt 400 (valjda ima i cink, C i D vitamin). D vitamin uzimam svakako u velikoj dozi, jer je pokazalo da imam strašan manjak.
Ja sam sad na Avamys spreju, uz upozorenje da će u avgustu biti skok alergena koji meni smeta. Pa kontam, ako ima nešto čim bih mogla "bustati" imuni sistem, da probam.
User avatar
Optimus09
Posts: 3009
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#558 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Optimus09 »

banjaluka078 wrote: 27/06/2020 13:09 Uspijete li šta riješiti prirodnim sredstvima? Mene ovih dana bombarduju dobronamjerni kojekakvim receptima i preporukama, kao preventiva. Najčešće čujem za ćurekotovo ulje i Kalcijum direkt 400 (valjda ima i cink, C i D vitamin). D vitamin uzimam svakako u velikoj dozi, jer je pokazalo da imam strašan manjak.
Ja sam sad na Avamys spreju, uz upozorenje da će u avgustu biti skok alergena koji meni smeta. Pa kontam, ako ima nešto čim bih mogla "bustati" imuni sistem, da probam.
Med,limun,ulje crnog kima za imunitet,pomoci ce ali nece zaustaviti.
Znam kihati 15 puta zaredom cim se probudim,5 minuta ne mogu sebi doci .
Hemija jedino pomaze nazalost.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#559 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by banjaluka078 »

Optimus09 wrote: 27/06/2020 13:19 Med,limun,ulje crnog kima za imunitet,pomoci ce ali nece zaustaviti.
Znam kihati 15 puta zaredom cim se probudim,5 minuta ne mogu sebi doci .
Hemija jedino pomaze nazalost.
Hvala. Skontala sam i ja to za hemiju i ne bježim od nje kad me uhvati.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#560 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by exliberal-ex »

pa tek sad vidjeh ovu temu....nasta sam alergican , lakse je napisat nasta nisam.

Radio sam testove i svaki uzorak je manje vise bio aktivan...prasina, vlaga, trava mace cuke...bubasvabe, perje...nedostatak para i sexa najvise :D
Salu nastranu kad sam uradio taj test onda su smuckali koktel na osnovi nalaza koji sam primao jednom sedmicno, mala inekcija pod kozu. Nesto nevjerovatno udjem kod doktora zaribao skroz , da mi tu malu inekciju za 30 sec ko nov.
To sam radio 2 godine i trebao sam jos dvije i navodno bi onda bio skoro allergy free ali...taj doktor koji me testirao stari prdonja iz texasa dodje trece godine i kaze ti si visok, zdrav daj da ti dam jaku dozu koja ce resetovat organizam i da on to meni kaze sjedi da vidimo ima li reakcije...za 15 minuta ja pocinjem da tesko disem, ...nemogu da guram pocinjem da se gusim...vidim ja da je on zabrinut i onda mi da jaku dozu adrealina da bi to proslo sto i bi ali jedva. Ostali smo 2 sata iza zatvaranje njegove ordinacije jer se bojao da se necu ponovo pocet gusit, jedva me pustio kuci i ono ako te pocne gusit daj sebi epi i zovi 911...elem dva dana sam bio los od tih inekcija ali sam poslije toga skoro dvije godine bio bez simptoma, trebao sam ponovo da primam te inekcije jednom sedmicno ali nisam bio u mogucnosti zbog posla...sad mi je najbolji prijatelj reactin i neke kapi za oci koje moram da koristim samo jednom dnevno...inace hocu da oci izvadim i properem u vodi koliko svrbe :twisted:

sad mi je najgori period kad drvece pocnije da "mirise", onaj slatki miris lipe, zove ili kad topole i jablanovi pocnu da cvjetaju.....uf .....kad to prodje onda je lakse
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#561 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by irac300 »

banjaluka078 wrote: 27/06/2020 15:52
Optimus09 wrote: 27/06/2020 13:19 Med,limun,ulje crnog kima za imunitet,pomoci ce ali nece zaustaviti.
Znam kihati 15 puta zaredom cim se probudim,5 minuta ne mogu sebi doci .
Hemija jedino pomaze nazalost.
Hvala. Skontala sam i ja to za hemiju i ne bježim od nje kad me uhvati.
Nazalost, slozit cu se sa @optimusom. Nema sta nisam probao od prirodnih stvari, C vitamin gutam k'o bombone, D isto tako, probao sa inhalacijama od nekih travulja, jedem med sa limunovim sokom... I sve je to OK, zdravo ovo ono, ali na kraju samo avamys i ventolin pumpica pomazu. Kod mene se i alergijska astma razvila, bez ventolina ne mogu funkcionisati. Sreca, potreban mi je samo navece pred spavanje kada sam u lezecem polozaju.
User avatar
Optimus09
Posts: 3009
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#562 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Optimus09 »

irac300 wrote: 28/06/2020 10:30
banjaluka078 wrote: 27/06/2020 15:52
Optimus09 wrote: 27/06/2020 13:19 Med,limun,ulje crnog kima za imunitet,pomoci ce ali nece zaustaviti.
Znam kihati 15 puta zaredom cim se probudim,5 minuta ne mogu sebi doci .
Hemija jedino pomaze nazalost.
Hvala. Skontala sam i ja to za hemiju i ne bježim od nje kad me uhvati.
Nazalost, slozit cu se sa @optimusom. Nema sta nisam probao od prirodnih stvari, C vitamin gutam k'o bombone, D isto tako, probao sa inhalacijama od nekih travulja, jedem med sa limunovim sokom... I sve je to OK, zdravo ovo ono, ali na kraju samo avamys i ventolin pumpica pomazu. Kod mene se i alergijska astma razvila, bez ventolina ne mogu funkcionisati. Sreca, potreban mi je samo navece pred spavanje kada sam u lezecem polozaju.
Ne trosis Qvar sprej ?
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#563 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by irac300 »

Optimus09 wrote: 28/06/2020 11:14
irac300 wrote: 28/06/2020 10:30
banjaluka078 wrote: 27/06/2020 15:52

Hvala. Skontala sam i ja to za hemiju i ne bježim od nje kad me uhvati.
Nazalost, slozit cu se sa @optimusom. Nema sta nisam probao od prirodnih stvari, C vitamin gutam k'o bombone, D isto tako, probao sa inhalacijama od nekih travulja, jedem med sa limunovim sokom... I sve je to OK, zdravo ovo ono, ali na kraju samo avamys i ventolin pumpica pomazu. Kod mene se i alergijska astma razvila, bez ventolina ne mogu funkcionisati. Sreca, potreban mi je samo navece pred spavanje kada sam u lezecem polozaju.
Ne trosis Qvar sprej ?
Ne. Iskreno i ne znam kakav je. :D Ventolin mi je prepisao ljekar, pa nisam ni trazio druge opcije jer mi ovo pomaze. Mada sam citao da zna izazvati ubrzanje srca, ja to nisam osjetio, ali i ne koristim ga cesto. Jednom ili dva puta dnevno.
User avatar
okanomalo
Posts: 911
Joined: 09/01/2015 16:10

#564 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by okanomalo »

dijagnoza alergijski rinitis. izgubila sam culo okusa,sluh ostecen 45%,problem sa centrom za ravnotezu. radila sam na klinici test i svi testovi su bili negativni. sta mi izaziva alergiju ne znam.pijem flonidan tablete i neke rastvore za nostestoven.
User avatar
Optimus09
Posts: 3009
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#565 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Optimus09 »

Prije par godina:
Image
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#566 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by banjaluka078 »

irac300 wrote: 28/06/2020 11:22 Ventolin mi je prepisao ljekar, pa nisam ni trazio druge opcije jer mi ovo pomaze. Mada sam citao da zna izazvati ubrzanje srca, ja to nisam osjetio, ali i ne koristim ga cesto. Jednom ili dva puta dnevno.
Meni je Vantolin propisan po potrebi, ali sad kad sam pročitala ovo za ubrzane otkucaje srca, nisam baš sigurna je li to lijek za mene. Imam povremene tahikardije, spomenula sam alergologu šta uzimam od ostale terapije, uključujući i lijek za to, ali nije reagovala.
Možda nije česta nuspojava...
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#567 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Euphoria »

ćiribiribela wrote: 26/06/2020 23:20
Miss Moonlight wrote: 26/06/2020 22:40

Kod urticaria pomaze jogurt I sumeci kalcij.
Od lijekova flonidan
Ma meni nista nije pomoglo, probala sam i autohemoterapiju, sve moguce antihistaminike, bila mjesecima na kortizonu... sve dok se u januaru ove godine nisam razboljela ko nikad u zivotu (temp 39.6, nisam 3 dana bila sposobna ustati iz kreveta, urtikarija po citavom tijelu, znaci 95% tijela mi je bilo zahvaceno) i od tad apsolutno nista. Vjerovatno nije povezano, ali ja biram da vjerujem da jeste. :mrgreen:

Mucila sam se sa ovim vise od 3 godine, kod mene je uzrok stres i nervoza, i otkako se ne pojavljuje vise, ja sam druga osoba. :sretan:
Znam kako je, to je baš nezgodno....A još veći stres i nervoza te uhvate od toga :lol:
Meni je jogurt pomagao i taj kalcij, ublaži simptome ili skroz prestane. Stara doktorica mi je rekla da pomažu da se što prije to na što smo preosjetljivi isčisti iz krvotoka.
I sada mi se nekad desi, ali rijetko i nikad nisam uspjela skontati od čega....pretpostavljam da je neki konzervans u pitanju jer mi se zna desiti najčešće kad jedem neki kupovni džem. Ali razmutim kalicij, pijem jogurt i prodje za par sati.
Kod mene su bili plikovi kao da sam se ožarila i "šetali" su po tijelu, npr na jednoj ruci pa se pouvče, pojavi se na drugoj ruci, pa na vrat itd.
Android Knego
Posts: 1555
Joined: 13/03/2012 08:11

#568 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Android Knego »

Pratim...
User avatar
tusk
Posts: 173
Joined: 30/01/2014 21:31

#569 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by tusk »

igE blizu 9000, ekcem bukti. je*em ti alergije i kud me potrefise :|
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#570

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 08/06/2023 12:18, edited 1 time in total.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#571 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Bluemore »

ljevoruki wrote: 26/06/2020 16:45 Tek sada otkrih ovu temu. :thumbup:

Alergican na sve i svasta. Polen, prasina, macke :run:, saso mange.
U zadnje vrijeme tesko disem, doktorica mi kaze da imam sve simptome astme. :(
Dala mi nesto da udisem, nije pumpica, da probam dvije sedmice.
Ako neko zna za neki prirodni lijek bio bih zahvalan.
Caj o smole tamjana iz istocnih zemalja jemena itd
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#572 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Bluemore »

banjaluka078 wrote: 27/06/2020 13:09 Uspijete li šta riješiti prirodnim sredstvima? Mene ovih dana bombarduju dobronamjerni kojekakvim receptima i preporukama, kao preventiva. Najčešće čujem za ćurekotovo ulje i Kalcijum direkt 400 (valjda ima i cink, C i D vitamin). D vitamin uzimam svakako u velikoj dozi, jer je pokazalo da imam strašan manjak.
Ja sam sad na Avamys spreju, uz upozorenje da će u avgustu biti skok alergena koji meni smeta. Pa kontam, ako ima nešto čim bih mogla "bustati" imuni sistem, da probam.
Curekot ulje je super
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#573 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Ena432 »

Alergicna na polen, behar, dosta nekakvog proljetnog cvata..
Alergija me ove godine stvarno ubi, probala sam sa xadosom, flonidanom i sad sam na lordesu ali isto da nisam ni popila tabletu.. Po citav dan mi se alergija ne smiruje; nos, oci, kihanje, kasalj, glavobolja.. Pocela sam koristiti i avamys sprej cula sam da je dobar ali nista..
Dajte neki prijedlog, savjet sta vama najbolje pomogne??
Hvala unaprijed
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#574 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Truba »

Ja sam izgleda poceo biti alergican na kosenje trave
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#575 Re: Alergičari, na šta ste alergični?

Post by Broly_the_Legend »

Alergican haman na sunce, pogotovo me pogadja oko laktova. Dijelom sto zbog posla sjedim u kombiju, nekad vozac, nekad suvozac. Hajd to i nekako, gore mi je sto volim satove, a nikako da nosim ni jedan. Odma osip na na unutrasnjem dijelu zgloba. Nisam probao jos metalnu i silikonsku narukvicu.
Post Reply