Alergičan sam na...

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

AmADin_gospo

Alergičan sam na...

Post by AmADin_gospo » 08/05/2011 23:48

Sad evo komentarišem temu o golfu, pa se sjetih jedne dobre teme, a nevidjeh da je bila, elem...

Na šta ste "alergični" po pitanju auta il saobračaja. evo ja za početak

1. Ospem se momentalno kad mi neko lupi vratima, da se cijelo auto zaljuljaja umjesto da ih normalno zatvori.
2. Alergičan sam kad neko iz mog auta, prilikom vožnje, baca papiriće
3. Aleričan sam kad u auto primim "urbane" čobane s blatnjavom obučom, poslje koje auto moram da vodim osim na dubinsko čićenje, i na dezinfekciju, dezinsekciju i deratizaciju.
4. Alergičan sam na levate koji voze s dugima po gradu, il oborena dignu tako visoko da smetaju i vozačima grasa u trolama
5. Alergičan sam na "vozače" koji na parkingu istresaju ispod auta pepeljare, u nadi da ih niko neče vidjeti, jer im je mrsko napraviti 10 koraka do kontejnera
6. Nerviraju me levati koji nedaju žmigavac, ili ga 2 metra pred rasksnicu, odma poslije naglog pritiskanja kočnice.
7, Ospem se kad pred mene iskoče "zečevi" (penzioneri koji brzinom od 2 metra na sat "pretrčavaju" ulicu gdje nema zebre pa stanu na sredini i zaborave jesu li krenuli naprijed il nazad)
8. Ospem se kad vidim karikature od drotova neproporcionalnih dimenzija, 2 metra visine i 40kila s uniformom, il metar i žilet visine i 150 kila žive vage.
9. Alergičan na drotove kad vidim kako jašu nova auta, i kako svakom dohakaju nakon 2 godine, pa kad prolaze pored tebe, nerade im pozicije, štopka, a motori zvone ko da ulja u njih nikad nije sipano.
10. Alergičan sam na levate koji misle da paljenjem sva 4 žmigavca imaju pravo parkirati auto na sred prometne ulice, i tako ostaviti auto pola sata.

ima toga još, al sam se osuo pisajuči ovo, pa ću poslije ostatak dopisati :-)

sheikh

Re: Alergičan sam na...

Post by sheikh » 09/05/2011 00:48

Cesto se nanerviram,kuci,na poslu,vani,ali nikad za volanom....Ne znam sta mi moze biti da me nesto nanervira :)

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 09/05/2011 02:11

Zamolio bih neka se niko ne nađe uvrijeđenim, ali ja sam alergičan na likove kojima je auto zakletva, koji se više brinu o njemu nego o ženi i djeci, koji ga češće peru i lickaju nego se tuširaju, kod kojih je zabranjeno zapaliti u autu (a furlja se doma bez problema) i sl.
Jebo me auto ako sam njegov rob.
8-)

ljubav_aha

Post by ljubav_aha » 09/05/2011 02:39

-nema pusenja duhana,smrdi*
-nema jedenja hrane bilo koje vrste*
-nema bacanja smeca*
-nemam problema sa suvozacima,jer svi znaju moju rutinsku cistocu * :D
-nervira me kad osoba dadne zmigavac za skretanje u desno , a skrene u lijevo :lol:

*to je dio svakodnevnog odrzavanja auta

vnm

Post by vnm » 09/05/2011 02:42

- automobile visoke klase sa celavim gumama
- vozace koji telefoniraju dok voze, a ne umiju, pa se vuku 30 po glavnoj...
- izrazito malu djecu u autu bez djecijeg sjedista
- ljude koji otvaraju vrata po principu "sta jace udare u vozilo do mene to ce mi biti lakse da izadjem"
- zatamnjena stop svjetla...
- neregistrovana vozila koja stoje na javnom parkingu toliko dugo da su im gume ispuhale
- parkiranje na trotoar iako bukvalno 5 metara dalje ima prazan parking
- kad operem auto jednom u nekoliko mjeseci a bas tada nadju da peru parking

ja se vala tusiram svaki dan, a auto perem svaki parni mjesec, pa opet ne dam da se zapali ni u autu ni u kuci. (zenu i djecu nemam) :D
hrana u autu mi nije problem. ne moze niko toliko izmrviti koliko mogu za pola marke da usisam na anexu...

erni3

Post by erni3 » 09/05/2011 02:57

chuchumbamayumbe wrote:Zamolio bih neka se niko ne nađe uvrijeđenim, ali ja sam alergičan na likove kojima je auto zakletva, koji se više brinu o njemu nego o ženi i djeci, koji ga češće peru i lickaju nego se tuširaju, kod kojih je zabranjeno zapaliti u autu (a furlja se doma bez problema) i sl.
8-)

ljubav_aha wrote:-nema pusenja duhana,smrdi*
-nema bacanja smeca*
-nervira me kad osoba dadne zmigavac za skretanje u desno , a skrene u lijevo :lol:

:-) :-) :-) :lol: :lol: :lol:

ljubav_aha

Post by ljubav_aha » 09/05/2011 03:54

erni3 wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Zamolio bih neka se niko ne nađe uvrijeđenim, ali ja sam alergičan na likove kojima je auto zakletva, koji se više brinu o njemu nego o ženi i djeci, koji ga češće peru i lickaju nego se tuširaju, kod kojih je zabranjeno zapaliti u autu (a furlja se doma bez problema) i sl.
8-)

ljubav_aha wrote:-nema pusenja duhana,smrdi*
-nema bacanja smeca*

:-) :-) :-) :lol: :lol: :lol:

a sto je tek zadovljstvo biti u autu kojem nikad nije promjenjen filter klima uredjaja,prava ekoloska katastrofa zraka auto interijera :lol:

Jack Be Nimble
Been thanked: 1 time

Post by Jack Be Nimble » 09/05/2011 05:14

Ne volim kada upale zmigavac pet skretenja prije nego sto skrenu
Ne volim kada kampuju u lijevoj liniji autoputa
Ne volim kada silaze sa autoputa i krenu kociti dok su jos na autoputu
Ne volim 'civilna' policijska kola koja svrljaju po autoputu, vozis pokraj/iza/ispred njih a ne znas da je drot :-)
Ne volim voziti raju u kolima koji vole da pojacaju muziko do daske, skacu po kolima, sve rade moguce da bi meni sjebali koncentraciju
Ne volim zene voziti, jer na +41C njima je hladno i htjeli bi da se upali grijanje
Ne volim babe/dede/azijate iza volana

Digla_da_kreci
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post by Digla_da_kreci » 09/05/2011 05:55

- na ljude koji ne znaju razlikovati prvenstvo prolaza i znak stop
- na ljude koji voze presporo u lijevoj traci na autoputu
- kad pet do 12 presijece tri trake da izidje na izlaz
- kad se ukljucujem na autoput a ljudi nece da me puste, guzva je i trebalo bi postupati po principu ''rajfeslusa'' :mrgreen:
- kad mi se zalijepi za gujcu :mrgreen: a auta ispred mene
- kad pisu poruke dok voze i sveraju po cesti

Jack Be Nimble

Post by Jack Be Nimble » 09/05/2011 06:02

Rad na auto putu, zatvorena lijeva traka, fino pise da je zatvorena, svi i lijeve kulturno u desnu, medjutim neki papci idu skroz dokle mogu u lijevoj traci i onda se ubacuju. Zbog tih onda desna traka se jos sprije krece...

Ne volim kada u toku noci pilot aviona pomisli da je autoput pista aerodroma
Ne volim veliki SUV, malenu plavusu za volanom i telefonom na uhu i ne staje na stop

ajmin

Post by ajmin » 09/05/2011 07:29

ja mrzim sve to sto ste iznad napisali, osim ono kad stari ljudi prelaze cestu, tu vec imam postovanja i mrzim one koji im ne stanu. inace, mrzim samo kad neko od raje stoji na trotoaru ispred pjesackog i kad mu stanem, on mi mahne da nece preci, vec eto stoji nako, a iza mene kolona do iduceg pjesackog. mrzim one sto sviraju zenama i traumiraju ih.
uh jbt, lakse se dise. dajte jos tema na drugom podforumu, da se ispucavamo. :mrgreen: :mrgreen:

EDIT: aaaal' sto mrzim kad neko vozi 10-20 manje od ogranicenja, a jos srednjom ili krajnjom lijevom trakom, auuuuu :x .

johntra
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post by johntra » 09/05/2011 08:56

...polen, doduše na početku proljeća samo....

Bullet Tooth Tony

Post by Bullet Tooth Tony » 09/05/2011 09:02

johntra wrote:...polen, doduše na početku proljeća samo....

+ 1 , konstanto i to tezi oblik :-)

sabanss

Post by sabanss » 09/05/2011 09:08

Jack Be Nimble wrote:Ne volim zene voziti, jer na +41C njima je hladno i htjeli bi da se upali grijanje

Aaaaaaaaaa, poznato mi...

Auto citav dan na suncu, unutra je toplije nego u sauni i ima bar 80 stepeni ali je svaki pokusaj otvaranja prozora ili ukljucivanja klime osudjen na nesupjeh. Napuhace me.... :D

Ili zimi, vani -15, u autu 22 ali nije dovoljno, iako su svi uredno u zimskim jaknama...

ajmin

Post by ajmin » 09/05/2011 10:58

mrzim kad mi neko u autu pocne ko u reliju suvozaca glumiti. "pazi, nemoj brzo tu", "idi malo ulijevo", "de ba uzmi ga vishe, vidis da razvlaci", "joj nemoj prestizati svega ti", "pazi, crveno ti je", "polako, vidis da kisa pada" i sl.

eh, da, nervira me i kad me policajac u prvoj recenici persira a vec u drugoj prica ko da sam divljak i po.

a jutros me i nerviralo sto voditeljica na radiju kaze da Dino Merlin nastupa u "Dizredolfu", sa pjesmom "Love is in rewind" (umalo udes ne napravih od smjeha) i naravno sto nikad nema parking mjesta ispred zgrade.

vukojebina

Post by vukojebina » 09/05/2011 11:46

alergican sam na namcore koji su na sve zivo alergicni :D

poznanik

Post by poznanik » 09/05/2011 13:03

chuchumbamayumbe wrote:Zamolio bih neka se niko ne nađe uvrijeđenim, ali ja sam alergičan na likove kojima je auto zakletva, koji se više brinu o njemu nego o ženi i djeci, koji ga češće peru i lickaju nego se tuširaju, kod kojih je zabranjeno zapaliti u autu (a furlja se doma bez problema) i sl. Jebo me auto ako sam njegov rob. 8-)

...kao što je iskompleksirani postavljač ove teme

Mlad i Nevin

Post by Mlad i Nevin » 09/05/2011 13:39

Alergičan sam :

-na nedavanje žmigavca pri skretanju ili stajanju, pa kad udari po kočnici ne znaš gdje će i šta će;
-na vucaranje i kilavljenje po gradu 20 km/h (tad bih ga najradije pretekao ali u gradu uvijek ima rizik da opališ nekog);
.na trubljenje saputnika o mom stilu vožnje:
-na debile sa skupim (a i ostalim) autima koji parkiraju kobajagi paralelno a pola auta visi na cesti pa je mimoilaženje nemoguća misija;
-na teški prekršaj, oduzimanje prednosti. Tad može doći do teške havarije kad djedica i ekipa uleću i ne gledaju ko ide iz glavne ulice. Zato i kad imam prednost idem polako kroz raskrsnicu:
-bahate glavonje sa bijesnim kolima koji pretiču sve živo, ne gledaju ni ograničenje, pune linije, znakove ali eto, imaju nabrijane mašine koje ih mogu izvući kad hoće;

Ako se još nečega sjetim dopisat ću..

ljubav_aha

Post by ljubav_aha » 09/05/2011 15:43

Jack Be Nimble wrote:Ne volim kada u toku noci pilot aviona pomisli da je autoput pista aerodroma

da li je vojni ili civilni pilot :D

Jack Be Nimble wrote:Ne volim babe/dede/azijate iza volana

ovo je doslovno diskriminacija,prema tvojoj logici,stara lica ne trebaju ni izaci iz kuce,nek sjede u kuci i cekaju smrt

ljubav_aha

Post by ljubav_aha » 09/05/2011 15:45

poznanik wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Zamolio bih neka se niko ne nađe uvrijeđenim, ali ja sam alergičan na likove kojima je auto zakletva, koji se više brinu o njemu nego o ženi i djeci, koji ga češće peru i lickaju nego se tuširaju, kod kojih je zabranjeno zapaliti u autu (a furlja se doma bez problema) i sl. Jebo me auto ako sam njegov rob. 8-)

...kao što je iskompleksirani postavljač ove teme

postavljac teme je pedantan auto vozac,sto bi se moglo obratno zakljuciti za tebe poznanik :mrgreen:

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 09/05/2011 15:53

Super mi je ovo, ha eto volJes auto i uzivas u tome, namah si iskopleksirani pacenik :-) :|

BSn

Post by BSn » 09/05/2011 16:05

Za volanom se fakat ne nerviram ni na sta, ali ima stvari koje ne volim u voznji:
- ne volim biti suvozac - radije cu se lomiti na zadnjoj, nego prozivljavati tudji stil voznje iz "prvog reda"
- kad te pretekne na autoputu i ubacuje se odma', ko da mu dolazi neko iz kontra smjera i onda cugelja tvojom ili brzinom manje od tvoje
- kad se izljeva s magistrale bez zmigavca
- kad se policija sakrije iza drveta/bandere/sumarka, a jednom sam ih vidio i iza pijacnog pulta uz magistralu
- kad baca opuske kroz prozor (posebno ljeti. Haj sto je nekulturan, al ne mora po' drzave spalit jer mu je mrsko cistit pepeljaru)
- kad u duzoj voznji neko stalno barkce radio i ni jedna pjesma ne zavrsi do kraja
- kad u kruznom toku voze po pravilu desne strane :-)
- halogenke, il kako se vec zovu ona svjetla sto sljaste u plavom

BSn

Post by BSn » 09/05/2011 16:10

Jack Be Nimble wrote:Rad na auto putu, zatvorena lijeva traka, fino pise da je zatvorena, svi i lijeve kulturno u desnu, medjutim neki papci idu skroz dokle mogu u lijevoj traci i onda se ubacuju. Zbog tih onda desna traka se jos sprije krece...

Ima ona gradiliste poslije autoputa prema Zenici gdje se ide preko sljunka. Prvih sedmica svi preko sljunka, a lole nastave pravo nekadasjom magistralom i onda se uguravaju poslije izmedju dvije kolone da nastave. I tako, proleti lik pravo, umjesto obilaznicom, kad ono no medjutim, radnici fino parkirali bRanger na kraju, lik mlati rukicama, nista mu nije jasno, a ne moze se okrenuti. :D

citroen

Post by citroen » 09/05/2011 16:11

Bullet Tooth Tony wrote:
johntra wrote:...polen, doduše na početku proljeća samo....

+ 1 , konstanto i to tezi oblik :-)

Uh,ne spominji polen,sad mi je kriza :D

@ljubav_aha jesi li ziva? :D Welcome back :)

nino90

Post by nino90 » 09/05/2011 16:13

alergican sam na polen :D

Post Reply