ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#151 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by jasko__ »

Raja znate li moze li se za Albaniju samo sa licnom kartom??
Mi smo svi imali pasoše ali me interesuje mozel i bez njega

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#152 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Amazonka27 »

jasko__ wrote:Raja znate li moze li se za Albaniju samo sa licnom kartom??
Mi smo svi imali pasoše ali me interesuje mozel i bez njega

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
U povratku, na granici CG/Albanija nam carinik rece (bez da smo išta pitali) da se od sada (juni 16) ova granica može preći i sa LK.
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#153 Re: RE: Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by jasko__ »

Amazonka27 wrote:
jasko__ wrote:Raja znate li moze li se za Albaniju samo sa licnom kartom??
Mi smo svi imali pasoše ali me interesuje mozel i bez njega

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
U povratku, na granici CG/Albanija nam carinik rece (bez da smo išta pitali) da se od sada (juni 16) ova granica može preći i sa LK.
Eh super
A svakako se u Crnu Goru moze samo sa LK..to je od ranije..je li tako???

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
nide veze
Posts: 63
Joined: 21/04/2013 08:49

#154 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by nide veze »

obisao sam i crnu goru i albaniju, ali iskreno, nikad vise....nakon ovoga opet u hrvatsku...nema mora i plaza bez hrvatske, dzaba vam sto je jeftino, ako se napatis putem do mora, a tamo te docekaju bezvezne plaze i prljavstina. more prljavo, plaze lose, o hladu i ne pomisljajte. cijene jesu slice kao kod nas, ali hrana koju dobijete je losa. atmosfera je losa, kao da niste na moru. crna gora isto, s izuzetkom budve u koju se ide radi provoda da se nesto opali ili da se opale....ko zeli da uziva, hrvatska, kipar....malta
Manijakusa
Posts: 12
Joined: 06/03/2014 18:46

#155 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Manijakusa »

Mi izgleda nismo bili u istoj Albaniji, ali evo samo nekih od slika i plaza na kojima sam bila, a ima ih jos toliko lijepih koje nisam uspjela obici...Istina je da nema hlada, ali lezaljke sa suncobranom nisu uopste skupe (od 3-10 KM za 2 lezaljke i suncobran, zavisi od plaze i mjesta), a i niko ti ne brani da stavis peskir i poneses svoj suncobran...jeste daleko do Sarande, ali nikakve patnje nije bilo, ceste poprilicno dobre, prenocili u Valoni i nastavili ujutro dalje...ne kazem da je savrseno, ima stvari koje ce Albanci sigurno narednih godina srediti, ali nije ni toliko lose kako je opisano u prethodnom postu...Na prve 2 slike je Ksamil, ostalo je Saranda, zadnja slika je pogled na Dhermi prije serpentina...
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#156 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by JanuaryJones »

Ovi što se žale na Albaniju su obično išli u Drač. To je otprilike ko da ljetuješ u Ankoni. U luci.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#157 Re: RE: Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by konektovan »

JanuaryJones wrote:Ovi što se žale na Albaniju su obično išli u Drač. To je otprilike ko da ljetuješ u Ankoni. U luci.
Ovo sto se na slikama vidi, kompletna Albanska obala nije blizu Podacama, a da ne pričamo o cijeloj Hrvatskoj obali.[emoji12] [emoji1] Ja razumijem da ljudi hoce da promijene odrediste, zeljni necega drugog, novih avantura i nemam nista protiv toga, svaka promjena covjeku godi, al' gledajuci ukupni ambijent, mislim da je Hrvatska daleko ispred.

poslano sa Sonija Ze
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#158 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by JanuaryJones »

konektovan wrote:
JanuaryJones wrote:Ovi što se žale na Albaniju su obično išli u Drač. To je otprilike ko da ljetuješ u Ankoni. U luci.
Ovo sto se na slikama vidi, kompletna Albanska obala nije blizu Podacama, a da ne pričamo o cijeloj Hrvatskoj obali.[emoji12] [emoji1] Ja razumijem da ljudi hoce da promijene odrediste, zeljni necega drugog, novih avantura i nemam nista protiv toga, svaka promjena covjeku godi, al' gledajuci ukupni ambijent, mislim da je Hrvatska daleko ispred.

poslano sa Sonija Ze
E sad, porediš kruške i jabuke. Hrvatska obala osim prirode ima i višestoljetnu istoriju, da ne kažem civilizaciju a samim time i infrastrukturu + kulturu turizma koja je došla sa Austrougarskom i grofom Meternichom. Albanija se otvorila tek unazad 10+ godina i tek počinje da se gradi.
Takođe, Hrvatska je sjevernije, vegetacija bujnija (i Gračka i Turska nemaju hlada a opet imaju 5* uslugu). Ali reći da je prljavo, da hrana ne valja, da je usluga grozna ili da su ljudi neljubazni, isuviše je maliciozno. Ne treba ljetovati u Draču ili u Ulcinju, to nije more na koje smo mi navikli - izmedju Ulcinja i Drača more se miješa sa slatkom vodom Skadarskog jezera i okolnih rijeka i otud onaj mulj i boja + Drač je luka i samim tim prljav.
Sve ispod Vlore je čisto, Radhime, Orikum, Dhermi, Himare, Saranda, Ksamil i leži na Jonskom moru koje je toplije od Jadranskog. Ljudima problem predstavlja i jezik, lako se u HR sporazumjeti ;) Albanija definitivno još uvijek nije za provoda, izlaske, obilaske ali jeste za odmor - more, mir, tišina, knjiga, roštilj, piva.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#159 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by CaneBos »

Citam sve ovo i komentare na drugoj temi za Albaniju.
Dajte mi prijedlog mjesta za odlazak sa djecom, znaci obitelj, ne parovi ili mladja raja koja traze guzve, naroda, muzike i desavanja.
Treba mi cist i dobar hotel, sljuncana plaza i cisto more, blizina dobrih restorana.

Drac cu zaobici.
ukruta
Posts: 52
Joined: 12/05/2011 15:38

#160 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by ukruta »

jasko__ wrote:
ukruta wrote:@jasko__ jesil rezervisao hotel ranije ili si smjestaj nasao kada si stigao tamo i ako moze neki info o tom hotelu? ovo stvarno dobro izgleda i po slikama vrijedi potegnuti do Sarande :) hvala ti.
Hotel sam rezervisao ranije preko booking-a
Malo je izvan centra grada ali je to ono što sam tražio i želio...mir i tišinu...i da nije gužva
Hotel se zove Mucobega, imaš sve na booking-u
Ja ću dole opet akoBogda, samo ću idući put ostat duže..ovih 5 dana me ostavilo da žudim za morem i više nego što sam žudio prije nego sam otišao :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hvala puno na odgovoru :) Ovaj hotel je pun u periodu kad sam ja planirao pa sam nasao neki apartman isto malo izvan grada. Uglavnom, idem na jug Albanije pa cu i sam sve vidjeti.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#161 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by JanuaryJones »

CaneBos wrote:Citam sve ovo i komentare na drugoj temi za Albaniju.
Dajte mi prijedlog mjesta za odlazak sa djecom, znaci obitelj, ne parovi ili mladja raja koja traze guzve, naroda, muzike i desavanja.
Treba mi cist i dobar hotel, sljuncana plaza i cisto more, blizina dobrih restorana.

Drac cu zaobici.
Paradise Beach Hotel, Radhime
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#162 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by CaneBos »

Evo odo odmah pogledati :)

Bili sa djecom pretpostavljam?
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#163 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by JanuaryJones »

CaneBos wrote:Evo odo odmah pogledati :)

Bili sa djecom pretpostavljam?
Jesmo. Imaju vlastiti restoran, jedan od najboljih u tom dijelu Albanije. Uvijek su manje više puni a nećeš se pokajati ako odeš u septembru :)
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#164 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Helikopter »

Vlora

Image

Image
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#165 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Helikopter »

don_kihot
Posts: 11
Joined: 10/07/2016 07:59

#167 Re: RE: Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by don_kihot »

Helikopter wrote:Vlora

Image

Image
Vlora na prvoj slici?
Aha, sta ima

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#168 Re: RE: Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Helikopter »

don_kihot wrote:
Helikopter wrote:Vlora

Image

Image
Vlora na prvoj slici?
Aha, sta ima

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Da, gledaj Vlora k'o Monako.

Ima svasta, ne znam sta te konkretno interesuje?
don_kihot
Posts: 11
Joined: 10/07/2016 07:59

#169 Re: RE: Re: RE: Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by don_kihot »

Helikopter wrote:
don_kihot wrote:
Helikopter wrote:Vlora

Image

Image
Vlora na prvoj slici?
Aha, sta ima

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Da, gledaj Vlora k'o Monako.

Ima svasta, ne znam sta te konkretno interesuje?
De ba, prije 20 dana sam bio u Vlori.

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#170 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by JanuaryJones »

Po šetnici uz plažu, to je Rio de Janeiro. Vlora je u izgradnji i za 10-15 godina možda i bude uređena na ovaj način ;)
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#171 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Puf »

Evo da i ovde pitam, namjeravam sad za 2-3 dana u Ksamil i ostati jedno 10 dana, ima li ko kakvu preporuku u vezi smjestaja?

Koliko mogu ocekivati da cu platiti smjestaj za 10 dana (kontam uzeti apartman u koji mogu stati 4 osobe)
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#173 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Puf »


Mislio sam mimo bookinga, airbnb-a, trivaga itd... Kontam da se puno prica pa reko da neko nema preporuciti kako traziti, izgleda da cu ja dole napamet doci i redom obilaziti dok mi se nesto ne svidi i uklopi u moj budzet :D
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#174 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Helikopter »

aldinmah wrote:

Mislio sam mimo bookinga, airbnb-a, trivaga itd... Kontam da se puno prica pa reko da neko nema preporuciti kako traziti, izgleda da cu ja dole napamet doci i redom obilaziti dok mi se nesto ne svidi i uklopi u moj budzet :D

Imaju ove Charter linije!

http://ekskurzije.ba

http://www.centrotours.ba/albanija__ind ... ni_polasci

https://busticket4.me/autobuske-stanice ... a/MNE/31/3

Imas ovdje recimo iz istocnog sarajeva za Crnu Goru i gradove Herceg Novi, Budva, Bar, Ulcinj a odatle imas direktne linije za Albaniju do Tirane, Duress (Drac) itd: https://busticket4.me/autobuska-stanica ... E/132/1309

Ovdje imas iz CG direktne linije za Albaniju pa pogledaj sta ti odgovara: https://busticket4.me/autobuske-stanice ... ora/MNE/42
excalibur00
Posts: 151
Joined: 31/03/2010 11:02

#175 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by excalibur00 »

Da li je pouzdana i tacna informacija da se u Albaniju moze samo sa licnom kartom :shock: ili je vijest tipa "rekla kazala" :run:

Hvala
Post Reply