ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Manijakusa
Posts: 12
Joined: 06/03/2014 18:46

#126 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Manijakusa »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/rekonstr ... 50811012#1
Izgleda da su napokon sredili ovaj put, pa ako je neko isao u skorije vrijeme ovuda, nek pise kakva je situacija...
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#127 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Amazonka27 »

Isli smo u junu, a ovaj clanak je iz 2015...ne znam sta znaci "srediti" ovaj put... jer i sada imaju odroni sa strana, rupe, voda, krave, prasina, blato... Navodno su ga prosirivali.. Ko zna kakav je bio prije sanacije. Imate na YouTube snimke dionice pa pogledajte. Nije to ništa što se ne može normalnom brzinom savladati, samo smori...
User avatar
Namce
Posts: 121
Joined: 01/06/2010 00:47

#128 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Namce »

Zoya wrote:Taj Ksamil je bio u planu ali ne stigosmo jer smo dva puta išli na Krf. Čula sam da je tamo jako lijepo a pošto vi imate više vremena onda obidjite šta možete.
Planirao sam jedan dan otići do Krfa pa možeš li mi onako brzinski dati par crtica šta obići po Krfu za jedan dan i neku finu plažu a da ne moram korisiti taxi ili bus?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#129 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by agent_zero »

Manijakusa wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/rekonstr ... 50811012#1
Izgleda da su napokon sredili ovaj put, pa ako je neko isao u skorije vrijeme ovuda, nek pise kakva je situacija...
Ako je ovo "sređianje", onda ja nemam pojma šta je sređen put...

Ovo je grozno, da ne kažem koji gori pridjev... nema tih para da bih ovuda vozio.
Manijakusa
Posts: 12
Joined: 06/03/2014 18:46

#130 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Manijakusa »

Put je uvijek bio kritican, ali eto nek su bar prosirili na par mjesta da se moze mimoici kako treba, a dobro je da su ista uradili uopste.Ja sam vozila 2013. i 2014. vise puta ovuda i meni nije bilo toliko strasno, ali je bio maj i septembar, pa nije bilo puno saobracaja i poprilicno sam je brzo prosla, za nekih pola sata, tako da planiram i ovu subotu opet istim putem, iako sam svjesna da je sezona godisnjih pocela, da je vikend i da cu vjerovatno puno sporije morati ici nego prije, pa sta bude...
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#131 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by jasko__ »

Raja evo ja u Sarandi, preporucujem svakome, vrijedi preci ovoliki put

Zna li neko koja je najljepsa plaza u Ksamilu..planiram jedan dan tamo pa da ne lutam, da odmah odem gdje treba
Did
Posts: 246
Joined: 28/10/2007 21:08

#132 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Did »

Vratio se sinoć sa ljetovanja u Albaniji - potez Vlore-Orikum, gdje sam bio prvi put, pa da podijelim neka iskustva.
Cesta: u Albaniji glavne ceste, na moje iznaneđenje, dosta dobre, bolje nego u BiH. Ubjedljivo najgori dio puta je zapravo preko Rogoja i Brod na Drini -Šćepan Polje. Kad se skrene s glavne džade u Vlori dođe se na ulice gdje su takve džombe kakvih više nema ni po selima bosanskim, i to samo par stotina metara od centra grada, ali turisti namjerno ne idu tamo. Sami mi koji zalutamo.
Albanci ne poštuju pravila, ali se ne može reći da voze ludo. Na brzim cestama nema prevelikih brzina i baš zbog toga što očekuješ da svaki momenat nešto iskoči vozači su oprezni jer je veća odgovornost na vozaču nego na pravilima. U gradovima je posebno čudno - pješaci po kolovozu iako imaju trotoar, biciklisti po sredini i prelaze svakako, zaprežna kola i mopedi - tako da je zastrašujuće na prvu. Ipak, vozi se sporo i nisam vidio niti jedan sudar i niti jednu opasnu situaciju. S druge strane, od granice CG do Sarajeva - dva sudara, jedan sa teško povrijeđenima. Oba puta čekali u koloni - ukupno više od sat vremena.
Hotel: Nikad u čišćem hotelu s 3 zvjezdice nisam bio, iako je bio pun. Cijena izuzetno povoljna. Svi izuzetno ljubazni.
More: Čisto i jako toplo. Ima neke trave koju izbaci s vremena na vrijeme, ali to meni ne smeta.
Hrana: U hotelu ukusna. Povoljno je uzeti polupansion ili puni pansion, ali se jela ponavljaju. Jako puno restorana na svakom koraku i bolje je uzeti samo doručak u hotelu. Ima stvari koje nismo navikli na moru - tipa janjci koji se vrte uz magistralu. Janjetina 20 km/kg. Fali restorana s albanskom tradicionalnom hranom.
Plaža: hotelska, s besplatnim ležaljkama za goste hotela, nije pretrpana, šljunak, bar na betonskom molu. Čisti se non stop. Sve ostale plaže su takve, ali između ovih plaža, na prostoru koji nije zakupljen ima smeća, i ostavljenih stvari tako da zna biti neugledno.
Noćna šetnja: Nema se gdje prošetat pored hotela uz plažu i ko je naviko na Gradac i Makarsku da žnjira gore dole i viče "koga to moje oči vide", "kad ste vi stigli" i "merhaba rođak" imaće osjećaj ko da mu nešto fali. Ko hoće šetat mora u Vlore ili Orikum - busom ili autom. U Vlore ima napucanih kafića, ali je promenada uz obalu gradilište tj. rušilište jer ruše nelegalno izgrađene Objekte. U grad Vlore u Hotel nipošto!
Vanhotelska turistička ponuda: tanka. Imaju izleti brodom na poluostrvo. Za sve ostalo, tipa ronjenje, vodič kroz grad ili sl. moraš sam aktivno tražiti.
Gosti: skoro 90% Albanci - iz Albanije, sa Kosova, iz Makedonije i dijaspore. Ostali svi skupa 10%.
Infrastruktura generalno loša, ali svi s kojima sam pričao kažu da je svake godine sve bolje. U toku mog boravka ni jednom nije nestalo struje niti vode. Tuširanje moguće i nakon ponoći. Ulice u mom kvartu nisu ništa čišće nego one koje sam vidio u Albaniji.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#133 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by ranger »

Did wrote:Vratio se sinoć sa ljetovanja u Albaniji - potez Vlore-Orikum, gdje sam bio prvi put, pa da podijelim neka iskustva.
Cesta: u Albaniji glavne ceste, na moje iznaneđenje, dosta dobre, bolje nego u BiH. Ubjedljivo najgori dio puta je zapravo preko Rogoja i Brod na Drini -Šćepan Polje. Kad se skrene s glavne džade u Vlori dođe se na ulice gdje su takve džombe kakvih više nema ni po selima bosanskim, i to samo par stotina metara od centra grada, ali turisti namjerno ne idu tamo. Sami mi koji zalutamo.
Albanci ne poštuju pravila, ali se ne može reći da voze ludo. Na brzim cestama nema prevelikih brzina i baš zbog toga što očekuješ da svaki momenat nešto iskoči vozači su oprezni jer je veća odgovornost na vozaču nego na pravilima. U gradovima je posebno čudno - pješaci po kolovozu iako imaju trotoar, biciklisti po sredini i prelaze svakako, zaprežna kola i mopedi - tako da je zastrašujuće na prvu. Ipak, vozi se sporo i nisam vidio niti jedan sudar i niti jednu opasnu situaciju. S druge strane, od granice CG do Sarajeva - dva sudara, jedan sa teško povrijeđenima. Oba puta čekali u koloni - ukupno više od sat vremena.
Hotel: Nikad u čišćem hotelu s 3 zvjezdice nisam bio, iako je bio pun. Cijena izuzetno povoljna. Svi izuzetno ljubazni.
More: Čisto i jako toplo. Ima neke trave koju izbaci s vremena na vrijeme, ali to meni ne smeta.
Hrana: U hotelu ukusna. Povoljno je uzeti polupansion ili puni pansion, ali se jela ponavljaju. Jako puno restorana na svakom koraku i bolje je uzeti samo doručak u hotelu. Ima stvari koje nismo navikli na moru - tipa janjci koji se vrte uz magistralu. Janjetina 20 km/kg. Fali restorana s albanskom tradicionalnom hranom.
Plaža: hotelska, s besplatnim ležaljkama za goste hotela, nije pretrpana, šljunak, bar na betonskom molu. Čisti se non stop. Sve ostale plaže su takve, ali između ovih plaža, na prostoru koji nije zakupljen ima smeća, i ostavljenih stvari tako da zna biti neugledno.
Noćna šetnja: Nema se gdje prošetat pored hotela uz plažu i ko je naviko na Gradac i Makarsku da žnjira gore dole i viče "koga to moje oči vide", "kad ste vi stigli" i "merhaba rođak" imaće osjećaj ko da mu nešto fali. Ko hoće šetat mora u Vlore ili Orikum - busom ili autom. U Vlore ima napucanih kafića, ali je promenada uz obalu gradilište tj. rušilište jer ruše nelegalno izgrađene Objekte. U grad Vlore u Hotel nipošto!
Vanhotelska turistička ponuda: tanka. Imaju izleti brodom na poluostrvo. Za sve ostalo, tipa ronjenje, vodič kroz grad ili sl. moraš sam aktivno tražiti.
Gosti: skoro 90% Albanci - iz Albanije, sa Kosova, iz Makedonije i dijaspore. Ostali svi skupa 10%.
Infrastruktura generalno loša, ali svi s kojima sam pričao kažu da je svake godine sve bolje. U toku mog boravka ni jednom nije nestalo struje niti vode. Tuširanje moguće i nakon ponoći. Ulice u mom kvartu nisu ništa čišće nego one koje sam vidio u Albaniji.
kud si tacno isao od preko foce il romanije? dalje dolje kud se ide, jel ovim putem koji izbaci google maps?
kako se snaci u samim gradovima u Albaniji, sto se karata tice i navigacije, jel funkcionisu?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#134 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by agent_zero »

jasko__ wrote:Raja evo ja u Sarandi, preporucujem svakome, vrijedi preci ovoliki put

Zna li neko koja je najljepsa plaza u Ksamilu..planiram jedan dan tamo pa da ne lutam, da odmah odem gdje treba
Pa gdje su slike da vidimo vrijedi li? :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#135 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by agent_zero »

Did wrote:Vratio se sinoć sa ljetovanja u Albaniji - potez Vlore-Orikum, gdje sam bio prvi put, pa da podijelim neka iskustva.
Cesta: u Albaniji glavne ceste, na moje iznaneđenje, dosta dobre, bolje nego u BiH. Ubjedljivo najgori dio puta je zapravo preko Rogoja i Brod na Drini -Šćepan Polje. Kad se skrene s glavne džade u Vlori dođe se na ulice gdje su takve džombe kakvih više nema ni po selima bosanskim, i to samo par stotina metara od centra grada, ali turisti namjerno ne idu tamo. Sami mi koji zalutamo.
Albanci ne poštuju pravila, ali se ne može reći da voze ludo. Na brzim cestama nema prevelikih brzina i baš zbog toga što očekuješ da svaki momenat nešto iskoči vozači su oprezni jer je veća odgovornost na vozaču nego na pravilima. U gradovima je posebno čudno - pješaci po kolovozu iako imaju trotoar, biciklisti po sredini i prelaze svakako, zaprežna kola i mopedi - tako da je zastrašujuće na prvu. Ipak, vozi se sporo i nisam vidio niti jedan sudar i niti jednu opasnu situaciju. S druge strane, od granice CG do Sarajeva - dva sudara, jedan sa teško povrijeđenima. Oba puta čekali u koloni - ukupno više od sat vremena.
Hotel: Nikad u čišćem hotelu s 3 zvjezdice nisam bio, iako je bio pun. Cijena izuzetno povoljna. Svi izuzetno ljubazni.
More: Čisto i jako toplo. Ima neke trave koju izbaci s vremena na vrijeme, ali to meni ne smeta.
Hrana: U hotelu ukusna. Povoljno je uzeti polupansion ili puni pansion, ali se jela ponavljaju. Jako puno restorana na svakom koraku i bolje je uzeti samo doručak u hotelu. Ima stvari koje nismo navikli na moru - tipa janjci koji se vrte uz magistralu. Janjetina 20 km/kg. Fali restorana s albanskom tradicionalnom hranom.
Plaža: hotelska, s besplatnim ležaljkama za goste hotela, nije pretrpana, šljunak, bar na betonskom molu. Čisti se non stop. Sve ostale plaže su takve, ali između ovih plaža, na prostoru koji nije zakupljen ima smeća, i ostavljenih stvari tako da zna biti neugledno.
Noćna šetnja: Nema se gdje prošetat pored hotela uz plažu i ko je naviko na Gradac i Makarsku da žnjira gore dole i viče "koga to moje oči vide", "kad ste vi stigli" i "merhaba rođak" imaće osjećaj ko da mu nešto fali. Ko hoće šetat mora u Vlore ili Orikum - busom ili autom. U Vlore ima napucanih kafića, ali je promenada uz obalu gradilište tj. rušilište jer ruše nelegalno izgrađene Objekte. U grad Vlore u Hotel nipošto!
Vanhotelska turistička ponuda: tanka. Imaju izleti brodom na poluostrvo. Za sve ostalo, tipa ronjenje, vodič kroz grad ili sl. moraš sam aktivno tražiti.
Gosti: skoro 90% Albanci - iz Albanije, sa Kosova, iz Makedonije i dijaspore. Ostali svi skupa 10%.
Infrastruktura generalno loša, ali svi s kojima sam pričao kažu da je svake godine sve bolje. U toku mog boravka ni jednom nije nestalo struje niti vode. Tuširanje moguće i nakon ponoći. Ulice u mom kvartu nisu ništa čišće nego one koje sam vidio u Albaniji.
Ovo što si napisao me nimalo ne privlači da odem. :)

Ali jbg, kad kažete da je jeftino, onda se nema šta prigovoriti... btw nisi napisao koliko plaćaš aranžman.
don_kihot
Posts: 11
Joined: 10/07/2016 07:59

#136 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by don_kihot »

Ja sam trenutno u Orikumu.
Mali hotel bukvalno na plazi. Nigdje guzve. Za odmoriti beton.
Hotel izuzetno cist. 8 nocenja sa doruckom za 3 osobe 390 eura. I kao sto je gore napisano nikako ne uzimati hotel u Vlori. Ja bih cak rekao ni u radijusu 5km od Vlore. Iako je kao grad lijep, makar ovaj dio u centru.
Sto se tice ovog oko navigacije mene je HERE aplikacija dovela tacno na odrediste.

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Did
Posts: 246
Joined: 28/10/2007 21:08

#137 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Did »

ranger wrote:
Did wrote:Vratio se sinoć sa ljetovanja u Albaniji - potez Vlore-Orikum, gdje sam bio prvi put, pa da podijelim neka iskustva.
Cesta: u Albaniji glavne ceste, na moje iznaneđenje, dosta dobre, bolje nego u BiH. Ubjedljivo najgori dio puta je zapravo preko Rogoja i Brod na Drini -Šćepan Polje. Kad se skrene s glavne džade u Vlori dođe se na ulice gdje su takve džombe kakvih više nema ni po selima bosanskim, i to samo par stotina metara od centra grada, ali turisti namjerno ne idu tamo. Sami mi koji zalutamo.
Albanci ne poštuju pravila, ali se ne može reći da voze ludo. Na brzim cestama nema prevelikih brzina i baš zbog toga što očekuješ da svaki momenat nešto iskoči vozači su oprezni jer je veća odgovornost na vozaču nego na pravilima. U gradovima je posebno čudno - pješaci po kolovozu iako imaju trotoar, biciklisti po sredini i prelaze svakako, zaprežna kola i mopedi - tako da je zastrašujuće na prvu. Ipak, vozi se sporo i nisam vidio niti jedan sudar i niti jednu opasnu situaciju. S druge strane, od granice CG do Sarajeva - dva sudara, jedan sa teško povrijeđenima. Oba puta čekali u koloni - ukupno više od sat vremena.
Hotel: Nikad u čišćem hotelu s 3 zvjezdice nisam bio, iako je bio pun. Cijena izuzetno povoljna. Svi izuzetno ljubazni.
More: Čisto i jako toplo. Ima neke trave koju izbaci s vremena na vrijeme, ali to meni ne smeta.
Hrana: U hotelu ukusna. Povoljno je uzeti polupansion ili puni pansion, ali se jela ponavljaju. Jako puno restorana na svakom koraku i bolje je uzeti samo doručak u hotelu. Ima stvari koje nismo navikli na moru - tipa janjci koji se vrte uz magistralu. Janjetina 20 km/kg. Fali restorana s albanskom tradicionalnom hranom.
Plaža: hotelska, s besplatnim ležaljkama za goste hotela, nije pretrpana, šljunak, bar na betonskom molu. Čisti se non stop. Sve ostale plaže su takve, ali između ovih plaža, na prostoru koji nije zakupljen ima smeća, i ostavljenih stvari tako da zna biti neugledno.
Noćna šetnja: Nema se gdje prošetat pored hotela uz plažu i ko je naviko na Gradac i Makarsku da žnjira gore dole i viče "koga to moje oči vide", "kad ste vi stigli" i "merhaba rođak" imaće osjećaj ko da mu nešto fali. Ko hoće šetat mora u Vlore ili Orikum - busom ili autom. U Vlore ima napucanih kafića, ali je promenada uz obalu gradilište tj. rušilište jer ruše nelegalno izgrađene Objekte. U grad Vlore u Hotel nipošto!
Vanhotelska turistička ponuda: tanka. Imaju izleti brodom na poluostrvo. Za sve ostalo, tipa ronjenje, vodič kroz grad ili sl. moraš sam aktivno tražiti.
Gosti: skoro 90% Albanci - iz Albanije, sa Kosova, iz Makedonije i dijaspore. Ostali svi skupa 10%.
Infrastruktura generalno loša, ali svi s kojima sam pričao kažu da je svake godine sve bolje. U toku mog boravka ni jednom nije nestalo struje niti vode. Tuširanje moguće i nakon ponoći. Ulice u mom kvartu nisu ništa čišće nego one koje sam vidio u Albaniji.
kud si tacno isao od preko foce il romanije? dalje dolje kud se ide, jel ovim putem koji izbaci google maps?
kako se snaci u samim gradovima u Albaniji, sto se karata tice i navigacije, jel funkcionisu?
Išao preko Foče pa Šćepan Polje - Plužine - Nikšić - Podgorica - GP Hani Hotit.
Ovaj put je loš u BiH, pa i u CG do Plužina ima odrona, ali puno kraći i ipak bolji nego bilo koja druga varijanta Bileća Trebinje ili sl.
Vertikalna signalizacija u Albaniji sasvim dovoljna i jasna - prvo pratiš Shkoder pa Tirana/Durres pa u Fushe Kruje pratiš Durres (tu je račvanje za Tiranu koje iz nekog razloga mnogi promaše i idu preko Tirane pa se vraćaju za Drač. Znam jer su svi pričali o nekim gužvama u Tirani kojoj zapravo ne moraš ni prići),pa RRogozina pa Vlore. Navigacija će te vjerovatno voditi centrom gradova umjesto obilaznicom, ali ako i to pratiš nećeš puno izgubiti. Nisu veliki gradovi. Nema semafora, samo su kružni tokovi. Ja ni jednom nisam zalutao Osim u Vlori, kad sam išao iz hotela da vidim grad.
don_kihot
Posts: 11
Joined: 10/07/2016 07:59

#138 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by don_kihot »

Image

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
don_kihot
Posts: 11
Joined: 10/07/2016 07:59

#139 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by don_kihot »

ImageImage

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
User avatar
Pastels28
Posts: 2
Joined: 21/07/2016 15:41

#141 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Pastels28 »

Pozdrav svima! Planiram putovanje u Vloru za nekoliko dana. Hotel je od samog grada neki 5km juznije. Prijedlozi, sta posjetiti?Plaze i slicno? Hvala [emoji102] [emoji5]

Poslano sa mog HTC Desire 610 koristeći Tapatalk
don_kihot
Posts: 11
Joined: 10/07/2016 07:59

#142 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by don_kihot »

Setalista oko hotela nemas. Drzi se centra Vlore. Ako imas dijete idi u luna park. Ja sam pokusao doci do vidikovca, Kuzum babe, ali je put do gore uzasan. Makar ovaj kuda me je navigacija vodila.
Imas mnogo hotela cije su plaze tik uz magistralu, bukvalno se vozis ljudima iznad glava.
Plaza Bojo resorta je ok, DJ i ti fazoni. Samo mi se tu more nije svidjelo. Kada udjes u vodu na pocetku je nesto kao mulj i pijesak u moru je prljav. Cudna boja mora.

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#144 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by agent_zero »

@don kihot

Gotiva baš...

Gdje je to, tj. koja plaža?

Jedino što mi se ne đasvi je to što se čini da je neka uvala, pa se vidi tamo drugi kraj kopna vrlo blizu, ja volim kad je more otvorenije, a ne k'o Neum :D
don_kihot
Posts: 11
Joined: 10/07/2016 07:59

#145 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by don_kihot »

Ma ni blizu kao Neum.
To je plaza od Bojo resorta o kojoj sam govorio.
Stvarno je prelijepa. Igraliste za djecu, zelenilo... ali more mi se nije svidjelo.


Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#146 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by jasko__ »

Image

Saranda
4 nocenja sa doruckom za troje - 435 KM
Hotel 4 zvjezdice, privatna plaza sa lezaljkama, voda cista do besvijesti, vrh

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
User avatar
Pastels28
Posts: 2
Joined: 21/07/2016 15:41

#147 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Pastels28 »

@don_kihot hvala na odgovoru. Hotel je New York.Na slikama izgleda poprilicno ok :)

Poslano sa mog HTC Desire 610 koristeći Tapatalk
don_kihot
Posts: 11
Joined: 10/07/2016 07:59

#148 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by don_kihot »

Horel lijepo izgleda, prolazio sam pored njega. Imas bazen sa kojeg puca pogled na more, jer je bazen u strani, malo na uzvisenju. Plaza ne znam kakva je, nisam bio na njoj. Doduse, odmah je ispod magistrale.
Vlora ti je jako blizu.
Ako ides svojim autom provozaj se put Orikuma. Obidji ostale plaze. Lezaljke nisu skupe.
Restorani im nisu skupi, ako volis "morsku" hranu stvarno je povoljno pa iskoristi to.


Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
ukruta
Posts: 52
Joined: 12/05/2011 15:38

#149 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by ukruta »

@jasko__ jesil rezervisao hotel ranije ili si smjestaj nasao kada si stigao tamo i ako moze neki info o tom hotelu? ovo stvarno dobro izgleda i po slikama vrijedi potegnuti do Sarande :) hvala ti.
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#150 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by jasko__ »

ukruta wrote:@jasko__ jesil rezervisao hotel ranije ili si smjestaj nasao kada si stigao tamo i ako moze neki info o tom hotelu? ovo stvarno dobro izgleda i po slikama vrijedi potegnuti do Sarande :) hvala ti.
Hotel sam rezervisao ranije preko booking-a
Malo je izvan centra grada ali je to ono što sam tražio i želio...mir i tišinu...i da nije gužva
Hotel se zove Mucobega, imaš sve na booking-u
Ja ću dole opet akoBogda, samo ću idući put ostat duže..ovih 5 dana me ostavilo da žudim za morem i više nego što sam žudio prije nego sam otišao :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Post Reply