ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#251 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by jasko__ »

CRNA GORA : Ulazak u Crnu Goru iz BiH od 29.06. moguć je uz obavezni PCR, ELISA ili ECLIA test star maksimalno 72 sata. Od 22.07. za djecu mlađu od 5 godina test nije obavezan. Tranzit kroz Crnu Goru bez posjedovanja testa omogućen je uz kontrolu vremena ulaska, prolaska kontrolnih punktova i izlaska, bez zadržavanja u Crnoj Gori. Za vrijeme važenja ovih mjera, ulazak u Crnu Goru nije moguć preko graničnih prelaza Hum i Metaljka.

Ljudi jel bio ko u Albaniji, da javi iz prve ruke..šta crnogorci traze na granici, kakvo su im ti punktovi kao za provjeru ovo ono..jel potreba potvrda rezervacije iz Hotela??
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#252 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by jasko__ »

jasko__ wrote: 07/08/2020 12:10 CRNA GORA : Ulazak u Crnu Goru iz BiH od 29.06. moguć je uz obavezni PCR, ELISA ili ECLIA test star maksimalno 72 sata. Od 22.07. za djecu mlađu od 5 godina test nije obavezan. Tranzit kroz Crnu Goru bez posjedovanja testa omogućen je uz kontrolu vremena ulaska, prolaska kontrolnih punktova i izlaska, bez zadržavanja u Crnoj Gori. Za vrijeme važenja ovih mjera, ulazak u Crnu Goru nije moguć preko graničnih prelaza Hum i Metaljka.

Ljudi jel bio ko u Albaniji, da javi iz prve ruke..šta crnogorci traze na granici, kakvo su im ti punktovi kao za provjeru ovo ono..jel potreba potvrda rezervacije iz Hotela??
Ima li iko informacije..idem sa djecom, strah me da me ne vrate :skoljka:
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#253 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by splinter »

jasko__ wrote: 11/08/2020 08:31
jasko__ wrote: 07/08/2020 12:10 CRNA GORA : Ulazak u Crnu Goru iz BiH od 29.06. moguć je uz obavezni PCR, ELISA ili ECLIA test star maksimalno 72 sata. Od 22.07. za djecu mlađu od 5 godina test nije obavezan. Tranzit kroz Crnu Goru bez posjedovanja testa omogućen je uz kontrolu vremena ulaska, prolaska kontrolnih punktova i izlaska, bez zadržavanja u Crnoj Gori. Za vrijeme važenja ovih mjera, ulazak u Crnu Goru nije moguć preko graničnih prelaza Hum i Metaljka.

Ljudi jel bio ko u Albaniji, da javi iz prve ruke..šta crnogorci traze na granici, kakvo su im ti punktovi kao za provjeru ovo ono..jel potreba potvrda rezervacije iz Hotela??
Ima li iko informacije..idem sa djecom, strah me da me ne vrate :skoljka:
Pa ponesi neku potvrdu o rezervaciji i to je to.
Što bi te peglali na granici kad si u tranzitu. Lako im je provjeriti kad si ušao i kad si opet na granici.
Seawolf
Posts: 7528
Joined: 14/06/2012 22:59

#254 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Seawolf »

jasko__ wrote: 11/08/2020 08:31
jasko__ wrote: 07/08/2020 12:10 CRNA GORA : Ulazak u Crnu Goru iz BiH od 29.06. moguć je uz obavezni PCR, ELISA ili ECLIA test star maksimalno 72 sata. Od 22.07. za djecu mlađu od 5 godina test nije obavezan. Tranzit kroz Crnu Goru bez posjedovanja testa omogućen je uz kontrolu vremena ulaska, prolaska kontrolnih punktova i izlaska, bez zadržavanja u Crnoj Gori. Za vrijeme važenja ovih mjera, ulazak u Crnu Goru nije moguć preko graničnih prelaza Hum i Metaljka.

Ljudi jel bio ko u Albaniji, da javi iz prve ruke..šta crnogorci traze na granici, kakvo su im ti punktovi kao za provjeru ovo ono..jel potreba potvrda rezervacije iz Hotela??
Ima li iko informacije..idem sa djecom, strah me da me ne vrate :skoljka:
Raspitao sam se, jer idem u Albaniju za koji dan.

Ne treba test za tranzitnu vožnju kroz Crnu Goru.

Za tranzit daju do 2 sata i 30 minuta za vožnju od G.P. Klobuk do G.P. Božaj.
NediM17
Posts: 21481
Joined: 05/11/2009 11:49

#255 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by NediM17 »

112 km, po Viamichelinu 2 sata i 6 minuta. 24 minute za pišanje, bez kafe. :mrgreen:
Seawolf
Posts: 7528
Joined: 14/06/2012 22:59

#256 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Seawolf »

NediM17 wrote: 11/08/2020 22:14 112 km, po Viamichelinu 2 sata i 6 minuta. 24 minute za pišanje, bez kafe. :mrgreen:
Mislim da je i zabranjeno iz auta izlaziti.

Dakle, ništa od pišanja.
NediM17
Posts: 21481
Joined: 05/11/2009 11:49

#257 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by NediM17 »

Ponijet' patku ondaK. :mrgreen:
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3328
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#258 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Dupli_skalp »

ništa ne traže osim putnih dokumenata i bilo kakvog dokaza da ste samo u tranzitu.

čak smo stajali u danilovgradu na pauzi jedno 45min (kafa, wc, sendviči).



p.s. koga šta zanima vezano za albaniju, slobodno pitajte.
NediM17
Posts: 21481
Joined: 05/11/2009 11:49

#259 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by NediM17 »

Sta je to "bilo kakav dokaz"? Morel ako se zakuneš ? :-)
Seawolf
Posts: 7528
Joined: 14/06/2012 22:59

#260 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Seawolf »

NediM17 wrote: 12/08/2020 15:11 Sta je to "bilo kakav dokaz"? Morel ako se zakuneš ? :-)
Dovezao sam se prije par sati u Ksamil.

Evo rekapitulacije putovanja iz putnog računara:

Image

S tim što u ove sate rada motora, spada i pedesetak minuta zadržavanja na svim graničnim prelazima.

Crnogorski policajac mi nije tražio nikakav dokaz za tranzit. Prihvatio je moju usmenu izjavu. Samo mi je (samo meni od nas troje) izmjerio temperaturu.

p.s. Nisi mi se pohvalio da ovdje gorivo košta kao u Njemačkoj. Dizel je 1,25 EUR.
NediM17
Posts: 21481
Joined: 05/11/2009 11:49

#261 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by NediM17 »

Seawolf wrote: 22/08/2020 20:32
NediM17 wrote: 12/08/2020 15:11 Sta je to "bilo kakav dokaz"? Morel ako se zakuneš ? :-)
Dovezao sam se prije par sati u Ksamil.

Evo rekapitulacije putovanja iz putnog računara:

Image

S tim što u ove sate rada motora, spada i pedesetak minuta zadržavanja na svim graničnim prelazima.

Crnogorski policajac mi nije tražio nikakav dokaz za tranzit. Prihvatio je moju usmenu izjavu. Samo mi je (samo meni od nas troje) izmjerio temperaturu.

p.s. Nisi mi se pohvalio da ovdje gorivo košta kao u Njemačkoj. Dizel je 1,25 EUR.
Pala muha na medvjeda. :mrgreen: Ja sam onomad kad sam isao dopunio na Brodu i moglo mi je biti u povratku skoro do Skadra, tu sam nesto sipao da se mogu dovaljat do BiH. Kad odmoris napisi jos koju. :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#262 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by konektovan »

Seawolf wrote: 22/08/2020 20:32
NediM17 wrote: 12/08/2020 15:11 Sta je to "bilo kakav dokaz"? Morel ako se zakuneš ? :-)
Dovezao sam se prije par sati u Ksamil.

Evo rekapitulacije putovanja iz putnog računara:

Image

S tim što u ove sate rada motora, spada i pedesetak minuta zadržavanja na svim graničnim prelazima.

Crnogorski policajac mi nije tražio nikakav dokaz za tranzit. Prihvatio je moju usmenu izjavu. Samo mi je (samo meni od nas troje) izmjerio temperaturu.

p.s. Nisi mi se pohvalio da ovdje gorivo košta kao u Njemačkoj. Dizel je 1,25 EUR.
Meni nanize, ka jugu... :mrgreen: ne bi presao 3.7 l nikako pri toj prosjecnoj brzini, prava sramota za Benz.... :skoljka: :mrgreen:
A sto se tice ugodjaja, piši, valjda nece biti loš k'o prosjecna potrosnja. :D :thumbup:
Seawolf
Posts: 7528
Joined: 14/06/2012 22:59

#263 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Seawolf »

NediM17 wrote: 22/08/2020 21:05 Pala muha na medvjeda. :mrgreen: Ja sam onomad kad sam isao dopunio na Brodu i moglo mi je biti u povratku skoro do Skadra, tu sam nesto sipao da se mogu dovaljat do BiH. Kad odmoris napisi jos koju. :thumbup:
Da sam znao da je ovdje ovakva situacija sa gorivom i ja bih dotočio jučer ujutro u Trebinju.

Ovako sam se poveo za pisanjem kolega forumaša da su naše pumpadžije najveći lopovi na svijetu i zeznuo sam se.

Napisat ću kako je, naravno. Zasada mogu samo reći da je smještaj u hotelu super i tu nemam zamjerki. Hrana u restoranima je sasvim O.K.

Zamjerke idu na to da je puno svijeta ovdje, ali očito je mnogo ljudi iz država koji nisu dobrodošli zbog pandemije nigdje drugo sem ovdje (Sjeverna Makedonija, Srbija, Kosovo, BiH), razmišljalo kao i ja i zaputilo se ovamo.

I da, albansko pivo je grozno.
Seawolf
Posts: 7528
Joined: 14/06/2012 22:59

#264 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Seawolf »

konektovan wrote: 22/08/2020 22:32
Seawolf wrote: 22/08/2020 20:32 Dovezao sam se prije par sati u Ksamil.

Evo rekapitulacije putovanja iz putnog računara:

Image

S tim što u ove sate rada motora, spada i pedesetak minuta zadržavanja na svim graničnim prelazima.

Crnogorski policajac mi nije tražio nikakav dokaz za tranzit. Prihvatio je moju usmenu izjavu. Samo mi je (samo meni od nas troje) izmjerio temperaturu.

p.s. Nisi mi se pohvalio da ovdje gorivo košta kao u Njemačkoj. Dizel je 1,25 EUR.
Meni nanize, ka jugu... :mrgreen: ne bi presao 3.7 l nikako pri toj prosjecnoj brzini, prava sramota za Benz.... :skoljka: :mrgreen:
A sto se tice ugodjaja, piši, valjda nece biti loš k'o prosjecna potrosnja. :D :thumbup:
Bujrum, dođi i ti ovamo, lijepo je ovdje.

A i da provjerimo kolika će biti potrošnja sa tvojim štedljivkom :)

p.s. Lijepo je na plaži, samo se mora poraniti ....

Image
Seawolf
Posts: 7528
Joined: 14/06/2012 22:59

#265 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Seawolf »

Evo još jedna od maloprije ....

Image
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#266 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by van Basten »

Seawolf wrote: 23/08/2020 01:35
NediM17 wrote: 22/08/2020 21:05 Pala muha na medvjeda. :mrgreen: Ja sam onomad kad sam isao dopunio na Brodu i moglo mi je biti u povratku skoro do Skadra, tu sam nesto sipao da se mogu dovaljat do BiH. Kad odmoris napisi jos koju. :thumbup:
Da sam znao da je ovdje ovakva situacija sa gorivom i ja bih dotočio jučer ujutro u Trebinju.

Ovako sam se poveo za pisanjem kolega forumaša da su naše pumpadžije najveći lopovi na svijetu i zeznuo sam se.

Napisat ću kako je, naravno. Zasada mogu samo reći da je smještaj u hotelu super i tu nemam zamjerki. Hrana u restoranima je sasvim O.K.

Zamjerke idu na to da je puno svijeta ovdje, ali očito je mnogo ljudi iz država koji nisu dobrodošli zbog pandemije nigdje drugo sem ovdje (Sjeverna Makedonija, Srbija, Kosovo, BiH), razmišljalo kao i ja i zaputilo se ovamo.

I da, albansko pivo je grozno.
Koju pivu si probao? Ja sam tamanio Korcu i godila mi je. Tirana mi nije legla.
Obavezno odvoji pola dana za Butrint.
Gledaj da bar u povratku svratis u Gjirokastru, nije slucajno pod UNESCOm. Blue Eye izvor isto godi otici na sahatak
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#267 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by llull »

Da li je ko isao u Dermi mozda ? Ima li kakvih impresija, mozgam da odem u devetom mjesecu sad... Avion mi je malo skup da letim iz Sa, pa se kanim autom.
Seawolf
Posts: 7528
Joined: 14/06/2012 22:59

#268 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Seawolf »

van Basten wrote: 24/08/2020 02:26
Seawolf wrote: 23/08/2020 01:35 Da sam znao da je ovdje ovakva situacija sa gorivom i ja bih dotočio jučer ujutro u Trebinju.

Ovako sam se poveo za pisanjem kolega forumaša da su naše pumpadžije najveći lopovi na svijetu i zeznuo sam se.

Napisat ću kako je, naravno. Zasada mogu samo reći da je smještaj u hotelu super i tu nemam zamjerki. Hrana u restoranima je sasvim O.K.

Zamjerke idu na to da je puno svijeta ovdje, ali očito je mnogo ljudi iz država koji nisu dobrodošli zbog pandemije nigdje drugo sem ovdje (Sjeverna Makedonija, Srbija, Kosovo, BiH), razmišljalo kao i ja i zaputilo se ovamo.

I da, albansko pivo je grozno.
Koju pivu si probao? Ja sam tamanio Korcu i godila mi je. Tirana mi nije legla.
Obavezno odvoji pola dana za Butrint.
Gledaj da bar u povratku svratis u Gjirokastru, nije slucajno pod UNESCOm. Blue Eye izvor isto godi otici na sahatak
Evo, i ja sam se nakon cca. dvadesetog litra navikao na pivo Korçë i sada mi je sasvim O.K.

Kad smo već kod Korçë, moram sa vama podijeliti jednu pjesmu koju sam slušao jutros, ispijajući kaficu i Skenderbeu "Cognac" u baru na plaži nakon ranojutarnjeg plivanja, a koju pjeva ovdje vrlo popularna pjevačica rodom iz Korçë:

NediM17
Posts: 21481
Joined: 05/11/2009 11:49

#269 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by NediM17 »

llull wrote: 24/08/2020 17:03 Da li je ko isao u Dermi mozda ? Ima li kakvih impresija, mozgam da odem u devetom mjesecu sad... Avion mi je malo skup da letim iz Sa, pa se kanim autom.
Ma kakav avion na danasnjem vaktu. Iz Sarajeva moras za Bec, pa iz Beca za Tiranu i onda ti opet ostaje problem transfera od Tirane do Dhermija. Ovako lagano autom, voznja od cca. laganih 10h, od Durresa preko Vlore, pa kroz nacionalni park Llogara i sjuris se u Dhermi. Ja sam prolazio na putu za Sarandu, izgledalo je lijepo, cisto jonsko more... Mozes jos malo produziti do Himare, citav taj dio do granice s Grckom je prelijep, ne bi se trebao pokajati. :thumbup:
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#270 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by splinter »

Image

Image
Image

Image
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#271 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by llull »

NediM17 wrote: 25/08/2020 14:01
llull wrote: 24/08/2020 17:03 Da li je ko isao u Dermi mozda ? Ima li kakvih impresija, mozgam da odem u devetom mjesecu sad... Avion mi je malo skup da letim iz Sa, pa se kanim autom.
Ma kakav avion na danasnjem vaktu. Iz Sarajeva moras za Bec, pa iz Beca za Tiranu i onda ti opet ostaje problem transfera od Tirane do Dhermija. Ovako lagano autom, voznja od cca. laganih 10h, od Durresa preko Vlore, pa kroz nacionalni park Llogara i sjuris se u Dhermi. Ja sam prolazio na putu za Sarandu, izgledalo je lijepo, cisto jonsko more... Mozes jos malo produziti do Himare, citav taj dio do granice s Grckom je prelijep, ne bi se trebao pokajati. :thumbup:
Nemam ja problema, isao sam prije par godina u Tiranu poslom ali mi djevojka pravi belaja ... Mrzi je da se vozi hhahahaah ... Ma ko ga jbe, bas kako kazes 10h nije nista .
NediM17
Posts: 21481
Joined: 05/11/2009 11:49

#272 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by NediM17 »

Pa onda sve znas. :thumbup:
S tim sto sada moras na GP Klobuk kod Trebinja zbog korona mjera. I obzirom da neces u Tiranu, u Fushe Kruje skrenes prema Durresu, Vlore, NP Llogara, Dhermi.
Seawolf
Posts: 7528
Joined: 14/06/2012 22:59

#273 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Seawolf »

NediM17 wrote: 25/08/2020 14:01
llull wrote: 24/08/2020 17:03 Da li je ko isao u Dermi mozda ? Ima li kakvih impresija, mozgam da odem u devetom mjesecu sad... Avion mi je malo skup da letim iz Sa, pa se kanim autom.
Ma kakav avion na danasnjem vaktu. Iz Sarajeva moras za Bec, pa iz Beca za Tiranu i onda ti opet ostaje problem transfera od Tirane do Dhermija. Ovako lagano autom, voznja od cca. laganih 10h, od Durresa preko Vlore, pa kroz nacionalni park Llogara i sjuris se u Dhermi. Ja sam prolazio na putu za Sarandu, izgledalo je lijepo, cisto jonsko more... Mozes jos malo produziti do Himare, citav taj dio do granice s Grckom je prelijep, ne bi se trebao pokajati. :thumbup:
Za mene velika atrakcija: Napuštena podmornička baza Albanske ratne mornarice iz vremena socijalističke Albanije u mjestu Porto Palermo, par kilometara južno od gradića Himarë:

Image

U vremenu kada smo pričali viceve o albanskoj vojsci i njenoj mornarici, Albanska ratna mornarica je imala 4 podmornice iz sovjetske klase Project 613 (NATO naziv: Whiskey-class) i sve četiri su bile bazirane u ovoj bazi u mjestu Porto Palermo.
NediM17
Posts: 21481
Joined: 05/11/2009 11:49

#274 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by NediM17 »

Je li to Pasha liman baza ili neka druga?
Aha, evo sad vidim Porto Palermo, ova Pasha liman je jos aktivna.
Je li to znaci da si ipak isao obalom a ne zaledjem?
Seawolf
Posts: 7528
Joined: 14/06/2012 22:59

#275 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Seawolf »

NediM17 wrote: 29/08/2020 10:01 Je li to Pasha liman baza ili neka druga?
Aha, evo sad vidim Porto Palermo, ova Pasha liman je jos aktivna.
Je li to znaci da si ipak isao obalom a ne zaledjem?
Za Ksamil smo išli zaleđem, brzom cestom SH4, kroz Gjirokaster. Odatle onih 744 km na displeju putnog računara.

Sutra se vraćamo obalom, brzom cestom SH8, kroz Sarandu, Himaru, Dhërmi, preko prevoja Llogara i kroz Vloru.

p.s. I sve to bez rezervnog točka (osvrt na temu na drugom podforumu).
Post Reply