ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
gratis
Posts: 55
Joined: 07/12/2012 13:08

#1 ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by gratis »

Planiram ljetovati u Albaniji ove godine , pa zanima me samo da li neko ima licna iskustva ... Smjestaj , hoteli i sl.
Konkretno zanimaju me mjesta od crnogorske granice do Draca ( Durres ) ili Vlore.
Kada je najbolje otici , porodica sa djetetom , da je mirnije mjesto i sl ?
Najbolji put polazeci iz Sarajeva ? Svratiti negdje nesto usput za pogledati , prenociti ?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by agent_zero »

I mene zanimaju iskustva, pogotovo ova centroturs ponuda. Ako je neko bio neka napiše utiske i koje hotele preporučuje.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by agent_zero »

Bump.
Adm1ral
Posts: 45
Joined: 09/03/2007 00:17

#4 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Adm1ral »

I ja planiram ako Bog da ove godine Albaniju. Vidio sam neke ponude preko Centrotours-a i izgleda veoma jeftino. Ono sto sam cuo do sada iskustva su razlicita, neki kazu da je odron i da nikad nece vise ljetovati u Albaniji, opet nekima je bilo super i da su im plaze odlicne i dobra usluga. Ako je neko bio neka napise iskustva, koje je najbolje mjesto, je li ovaj Drac?
User avatar
stachu
Posts: 4033
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#5 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by stachu »

I mene isto zanima?
gratis
Posts: 55
Joined: 07/12/2012 13:08

#6 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by gratis »

izgleda slabo je ko bio u albaniji :)
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#7 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Wind »

Drac nije los ali je velika guzva na pjescanim plazama. Usput, tu je i velika luka, teretna naravno.
Vlori, malo vise kamena, vuce na HR ali je dosta dalje, tako da...Cijene su ok, nikad nikakvih problema, ljudi srdacni, slabo koriste eng jezik, saobracajna kutura 0, dobro nije bas 0 vise je -3. :-)

http://forum.klix.ba/albanija-kao-nova- ... 6s750.html
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#8 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by agent_zero »

Čujem dosta ljudi da ide već par godina u albaniju, ali niko da prenese svoja iskustva, koji grad, koje hotele birati i sl.

Jedino je prije godinu dvije Dozer nešto napisao, ali on je išao u solo aranžmanu.

Mene zanima ovo preko centrotursa, šta izabrati, gdje je naljepše i najbolje? Ne shvatam da niko neće da napiše, čak i ovi iz agencija što rade, mogu naletiti na temu, pa napisati nešto.
Hana158
Posts: 24
Joined: 24/06/2013 13:37

#9 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Hana158 »

Dvije godine smo ljetovali u Albaniji.Ovdje sam malo pisala o tome: http://forum.klix.ba/gdje-jeftino-na-mo ... 0s800.html


Prijatelji su išli preko agencije nisu bili zadovoljni.Mi smo išli u vlastitom aranžmanu i bilo nam super.I ove godine planiramo otići do Albanije.Bilo da idete preko agencije ili u vlastitoj režiji,preporučujem da uzimate samo doručak u hotelu ne i ostale obroke.Razlog je taj,što se ne trude baš previše oko obroka koji su uračunati u cjenu smještaja.Nema potrebe za tim,kad vam je hrana prejeftina i dostupna na svakom koraku.Valona je ljepša puno od Drača(meni) ali je i dalje.Preporučujem ,onima koji odu dole na ljetovanje,da obavezno svrate u Tiranu,kao i u Skadar.Ako odete do Drača obavezno posjetite i stari dio grada i veliko šetalište Volgu.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#10 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by cyprus »

Wind wrote:Drac nije los ali je velika guzva na pjescanim plazama. Usput, tu je i velika luka, teretna naravno.
Vlori, malo vise kamena, vuce na HR ali je dosta dalje, tako da...Cijene su ok, nikad nikakvih problema, ljudi srdacni, slabo koriste eng jezik, saobracajna kutura 0, dobro nije bas 0 vise je -3. :-)

http://forum.klix.ba/albanija-kao-nova- ... 6s750.html
Evo baš ovako kako Wind reče... Ja bih samo dodao da su hoteli prilično dobri, za razliku od okoline gdje ima dosta smeća...
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#11 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Wind »

....i daaa...ako mozete, svratite u Tiranu i otidjite na zicaru Dajti expres, zicaru iz Tirane na obliznju planinu... :thumbup:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#12 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by agent_zero »

Ok, ali u centrotursu nude samo drač i hotele u tom rejonu.

Koji preporučujete, kakve su te hotelske plaže, jeli čisto (i more i plaža), s obzirom da je luka na nekoliko kilometara (a negdje i manje)?
Hana158
Posts: 24
Joined: 24/06/2013 13:37

#13 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Hana158 »

Naši prijatelji su išli preko centrotursa prošle godine i bili su razočarani skroz.Hoteli koje oni nude nalaze se u djelu grada koji je tek u izgradnji.Uzeli su puni pansion,i kažu da je hrana bila katastrofa,gužve ispred restorana velike i dok dođeš na red,šta ti zapadne.Daleko im je bilo bilo gdje otići,jer je baš taj dio podaleko od centra grada kao i od starog djela grada.Sav život se dešava u tom djelu gdje smo mi bili.Što se tiče hotela,sve vam je to u pet minuta.Bilo da uzmete tri ili pet zvjezdica isto je.Bitno je naći pristojan hotel,čist koji je na plaži sa doručkom.Mi smo prošle godine bili u istom hotelu kao predprošle,ali smo uzeli duplo veći aprtman sa dvije sobe,za nas četveročlanu porodicu.Imali smo dvije sobe,dva kupatila,dva balkona,doručak,parkinga za auto,2 stola i 4 lježaljke na plaži i platili smo to 55eura po danu za nas četvero(ne po osobi nego po aprtmanu).To je hotel sa 3 zvjezdice,solidan,čist i na samoj plaži se nalazi..Inače taj veliki aprtman je 70 e,ali smo mi dobili popust jer smo i prošle godine ljetovali u istom hotelu.U hotelu sa 5 zvjezdica oni su platili puno više,ali kažu da nisu dobili ništa više nego što smo mi u tom sa 3.Ja svima predlažemd a idu u vlastitoj režiji.Puno je jeftinije a kvalitetnije.Imate super ponudu hotela na stranici albania hoteli.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#14 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by agent_zero »

Evo centrotours ponude: http://www.centrotours.ba/albanija__grupni_polasci

Svi hoteli su na bazi polupansiona, dakle doručak i večera. E sad, trebale bi mi preporuke za neki od ponuđenih.

I još uvijek očekujem informacije o čistoći plaža i mora, s obzirom na blizinu luke.
Hana158
Posts: 24
Joined: 24/06/2013 13:37

#15 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Hana158 »

agent_zero wrote:Evo centrotours ponude: http://www.centrotours.ba/albanija__grupni_polasci

Svi hoteli su na bazi polupansiona, dakle doručak i večera. E sad, trebale bi mi preporuke za neki od ponuđenih.

I još uvijek očekujem informacije o čistoći plaža i mora, s obzirom na blizinu luke.


Hotel Vivas je hotel do kojeg smo mi bili.Taj dio Drača je najživlji i zbog toga vam ga preporučujem.Kada kažem najživlji ne mislim na gužve i galame,nego na cjelokupan dojam.Tu vam je sve blizu ,restorani,kafići,marketi.Naš hotel je lijevo od ovog hotela i u njega idemo dvije godine.Prošle godine,u tom hotelu vivas bila je tura Bosanaca,pa kada su vidjeli naša auta sa Bosanskim tablama, bila je euforija(hahahaha).nema puno naših ljudi dole,još uvijek stidljivo se odlazi dole na odmor iz naše zemlje,ali ima dosta Italijana,Engleza,Makedonaca,Albanske dijaspore..Svi ti hoteli uz plažu pa i taj vivas imaju svoj komad plaže sa ljezaljkama i suncobranima i sve vam je to uračunato u cjenu..Ovi hoteli sto ih predstavljaju kao najbolje,zaobiđite jer su duplo skuplji a jako su daleko od svegaa.Tako da ste primorani samo na hotelsku hranu i plazu oko hotela,sve drugo vam je predaleko.Ovaj dio gdje je vivas,tu gdje god krenete imate sta pogledati.Uveče se ta ulica pretvori u vašar,kilometrima duga,prepuna štandova sa raznim stvarima,suvenirima itd..I nije skupo,povoljno je sve..Autom možete otići do starog djela grada,tu imate divan restoran nešto slično kao avaz toranj i tu imate predivan pogled na cijeli grad Drač,koji je jako veliki.Ni tu nisu cjene napucane a bar je baš ekskluziva.Imate staru tvrđavu Venecijansku i na njoj kafić,takodjer i predivno šetalište Volgu,divno pogotovo za one sa malom djecom.Svega imaju tu,za djecu i opet naglašavam jeftino.Albanija je nešto slična kao Turska u začetku turizma i ja mislim da neće uvijek biti ovako povoljno,grade se brzinom svjetlosti.Ima mana,nije da nema,ali je čisto sve ono što jedan turist treba da posjeti i plaže su čiste,svako veče ih čiste čak pjesak kroz sito siju.Po meni jedina mana i jeste ta pješčana obala pa s e more brzo zamuti a ja ne volim da se kupam u takvoj vodi.Mi onda uzmemo pedaline,koje koštaju oko 2-3 eura za 1 sat i odemo dublje.Što se tiče blizine luke ne smeta to puno,jer je more plitko pa brodovi ne mogu da prilaze obali,tako da pristaju puno dalje od obale.Ovi hoteli što ih reklamira agencija kao eksluzivu oni su vam daleko od luke,ali nasi prijatelji su skroz razocarani njima bili,i kazu da je bolje ovo ovamo gdje mi ljetujemo,to pored tog hotela vivas.I sto se tice luke inače sva tri velika grada u Albaniji imaju luku,samo npr.Saranda ima šljunkovite i stjenovite plaže pa vam se čini da je more puno čistije nego u Draču.Eto,šta god vas interesuje pitajte,mi smo dosta toga obišli,imali smo sreću da nas ljubazni domaćini provedu kroz grad,pa onda i kroz Tiranu.Tirana je na manje od pola sata od Drača,predivan jedan grad,prepun zelenila i kulturnih znamenitosti.Gdje god smo došli,bili smo dočekani ljubazno i toplo od strane domaćina.Mi smo prezadovoljni Albanijom.Za malo novca dobijete puno toga,za te novce u Hr.npr ne možete naći smještaj u privatnim apartmanima na plaži a da ne govorim u hotelima pa još sa doručkom ..
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#16 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by cyprus »

agent_zero wrote:Ok, ali u centrotursu nude samo drač i hotele u tom rejonu.

Koji preporučujete, kakve su te hotelske plaže, jeli čisto (i more i plaža), s obzirom da je luka na nekoliko kilometara (a negdje i manje)?
Na čistoću mora nisam imao zamjerki... Čistoća plaže - onako... Magarad hodaju po njoj :-D
User avatar
stachu
Posts: 4033
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#17 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by stachu »

agent_zero wrote:Evo centrotours ponude: http://www.centrotours.ba/albanija__grupni_polasci

Svi hoteli su na bazi polupansiona, dakle doručak i večera. E sad, trebale bi mi preporuke za neki od ponuđenih.

I još uvijek očekujem informacije o čistoći plaža i mora, s obzirom na blizinu luke.
Ponuda kod VTA je jeftinija sa tim da je samo dorucak, a hotel je Vivas
http://www.ekskurzije.ba/albanija-ljetovanje-2015/
Hana158
Posts: 24
Joined: 24/06/2013 13:37

#18 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Hana158 »

stachu wrote:
agent_zero wrote:Evo centrotours ponude: http://www.centrotours.ba/albanija__grupni_polasci

Svi hoteli su na bazi polupansiona, dakle doručak i večera. E sad, trebale bi mi preporuke za neki od ponuđenih.

I još uvijek očekujem informacije o čistoći plaža i mora, s obzirom na blizinu luke.
Ponuda kod VTA je jeftinija sa tim da je samo dorucak, a hotel je Vivas
http://www.ekskurzije.ba/albanija-ljetovanje-2015/

Na ovom linku što ste dali,nigdje ne stoji ime hotela,a slike su od bar 4 hotela tu, u toj galeriji slika..Cjena je po osobi za 7 noći i 8 dana a kada idete vlastitim prevozom,toliko platite za 4 osobe sa doručkom.Ko ima mogućnost da idem svojim prevozom, može da prođe duplo jeftinije nego kada ide preko agencija.Evo tu smo mi tražili hoteleali prve godine nismo ništa rezervisali nego smo dole našli po dolasku.Prošle godine smo rezervisali isti hotel.Evo tu su vam hoteli i cjene(te cjene su po apartmanu,ne po osobi,većinom,gdje je po osobi,naznačeno je) : http://www.albania-hotel.com/
User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#19 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by azurna_obala »

Ko je plaho izbirljiv i pekav, tamo u Albaniji će naći milion i jedan razlog da mu nešto ne bude kako treba :D kao i bilo gdje.
Lično meni je bilo dobro, od svega mi je najbolja plaža i hotel. Bila sam dalje od centra Drača, ne tako blizu one luke, tako da je nisam ni primjetila. Plaža je pješčana, ni kamenčića, ni ježeva...ljepota, more isto tako.
hotel bio je odličan, tik uz plažu. Sve novo - funkcionalno. Bila sam u ovom hotelu http://hotelrinia.al/
Cijene su kao naše otprilike....ma meni je to sve bila jedna avantura, prevoz njihovim gradskim autobusom do centra Drača je ludnica prava :lol:
Ko želi da izađe malo iz svoje ''sigurne zone'' Albanija je pravi potez...
Last edited by azurna_obala on 15/06/2015 21:49, edited 1 time in total.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#20 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by azurna_obala »

...
Hana158
Posts: 24
Joined: 24/06/2013 13:37

#21 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Hana158 »

Evo par sličica.Ovo je slikano sa balkona hotelske sobe :Image

Ispred hotela plaža
Image
prelijepo šetalište Volga
Image
Brodovi koji čekaju istovar,tamo u daljini jer je plitko pa ne mogu ulaziti blizu obale
Image

Ovo sam slikala iz apartmanskog naselja,koje smo obilazili i raspitivali se za cjene.Apartmanska naselja su uz plažu,stanovi namješteni sa svim namještajem,i tu vam je prejeftino ko ne želi u hotel.Taj apartman gdje smo mi ulazili od nekih 50-tak m2 koštao je 20 eura po danu.Sadrži dnevni sa kuhinjom,kupatilo i dvije spavaće sobe,kao i balkon sa kojeg sam slikala.Svi apartmani imaju klimu..
Image
User avatar
stachu
Posts: 4033
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#22 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by stachu »

.
Last edited by stachu on 15/06/2015 22:50, edited 1 time in total.
User avatar
stachu
Posts: 4033
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#23 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by stachu »

stachu wrote:
Hana158 wrote:
stachu wrote: Ponuda kod VTA je jeftinija sa tim da je samo dorucak, a hotel je Vivas
http://www.ekskurzije.ba/albanija-ljetovanje-2015/

Na ovom linku što ste dali,nigdje ne stoji ime hotela,a slike su od bar 4 hotela tu, u toj galeriji slika..Cjena je po osobi za 7 noći i 8 dana a kada idete vlastitim prevozom,toliko platite za 4 osobe sa doručkom.Ko ima mogućnost da idem svojim prevozom, može da prođe duplo jeftinije nego kada ide preko agencija.Evo tu smo mi tražili hoteleali prve godine nismo ništa rezervisali nego smo dole našli po dolasku.Prošle godine smo rezervisali isti hotel.Evo tu su vam hoteli i cjene(te cjene su po apartmanu,ne po osobi,većinom,gdje je po osobi,naznačeno je) : http://www.albania-hotel.com/
Image
Eh ako oni lazu na svojoj stranici, to je vec drugi par rukava. :-)
Hvala vama na svim savjetima :thumbup:
Hana158
Posts: 24
Joined: 24/06/2013 13:37

#24 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by Hana158 »

Moja greška nisam vidjela to da se radi o hotelu Vivas.Slike u galeriji imaju od više hotela,čak neki puno dalji od Vivasa.Evo vam link za hotel Vivas .
http://www.hotelvivas.com/


Za one sa malo dubljim dzepom preoručujem ovaj hotel,koji je također u istom redu gdje i ovaj hotel u kojemu smo mi bili kao i Vivas:
http://www.albania-hotel.com/albania/du ... -spa-hotel


Jednu večer tu smo svratili na kafu,hotel je perfektan.Baš na nivou,cjene hrane i pića nisu skuplje puno nego u drugim hotelima,ali zato smještaj jeste.Duplo,nego u Vivasu ili u ovome u kojemu smo mi bili..
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#25 Re: ALBANIJA - Ljetovanje - Drac - Vlora

Post by ekseks »

azurna_obala wrote:Ko je plaho izbirljiv i pekav, tamo u Albaniji će naći milion i jedan razlog da mu nešto ne bude kako treba :D kao i bilo gdje.
Lično meni je bilo dobro, od svega mi je najbolja plaža i hotel. Bila sam dalje od centra Drača, ne tako blizu one luke, tako da je nisam ni primjetila. Plaža je pješčana, ni kamenčića, ni ježeva...ljepota, more isto tako.
hotel bio je odličan, tik uz plažu. Sve novo - funkcionalno. Bila sam u ovom hotelu http://hotelrinia.al/
Cijene su kao naše otprilike....ma meni je to sve bila jedna avantura, prevoz njihovim gradskim autobusom do centra Drača je ludnica prava :lol:
Ko želi da izađe malo iz svoje ''sigurne zone'' Albanija je pravi potez...
Pošto na svom site-u nisu naveli cijene.
Koliko ste plaćali Hotel?
Post Reply