Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

splinter
Posts: 7349
Joined: 08/10/2011 12:28

#901 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by splinter »

Preporuke svima. Malo ima vožnje duže nego npr do Cro ili CG, ali se isplati.
Meni se nije nije dalo vozit daleko pa sam se zaštekao u Golemu, malo južnije od Drača. Ali na jugu Albanije mogu misliti koja je gotiva.
Ali i ovako je bilo super. Hrana, smještaj, usluge plaže i ostalo sve na nivou :thumbup:
Ne bi bilo loše u budućnosti uvezati neke zračne linije Sar-Tir pa onda busevima prebacivati raju kamo gdje ko hoće.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#902 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by kiligonzales »

Bumerang wrote: 30/08/2020 15:55 Sjeverna Albanija (Koman jezero)
Jezero je rezervoar rijeke Drin (bosanski Drina)

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
yoyo13
Posts: 1021
Joined: 05/05/2014 19:18

#903 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by yoyo13 »

Bio prije 4 godine. Saranda i ksamil sa cistom vodom ko na rajskim otocima. Jeste malo duze se voziti i trajekt veza npr drac - ploce bi bila beton. Cijene smijesne vec godinama u odnosu na ostale lokacije.

Image
Image
Image
User avatar
Bumerang
Posts: 1604
Joined: 27/06/2003 00:00

#904 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Bumerang »

Image

Image

Image

ALBANKA U CENTRU PAŽNJE: Bujno poprsje odvuklo pažnju sa EURA!

Utakmicom Italije i Turske počelo je 16. Evropsko prvenstvo, ali je najviše pažnje privukla Albanija!


Show

Prije 16h

Image

Iako Albanci nisu na EURU, u centru pažnje bila je tamošnja novinarka Eva Murati zbog svog bujnog dekoltea po kom je poznata.

Za bivšu učesnicu Mis univerzuma kažu da je jedna od najprivlačnijih novinarki u regionu, a trenutno je domaćica emisije "Tring Sport".

U Albaniji ima svoju emisiju posvećenu Ligi šampiona, takođe se bavi glumom i "radila" je u nekoliko serija i filmova.

Zanimljivo je i to da je Eva borac za ženska prava u Albaniji, te da govori engleski, italijanski, španski i pomalo francuski jezik.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/20 ... _eura.html

____________________________________________________________
Eva Murati glumica i TV voditeljica, rodjena u gradu Elbasan Albanija.

https://i.redd.it/pla2v6u8m8q51.jpg

https://najnovijevijesti.hr/wp-content/ ... 96x464.jpg
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#905 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by van Basten »

@Bumerang , upratio sam da se razumiješ u Albaniju. Par pitanja... Idemo u Sarandu na odmor, put polovimo u Skadru. Prošli put kad smo išli u povratku smo svraćali na Blue eye, u Gjirokastru i Tepelene. Sad bismo nešto drugo na toj ruti vidjeli. Gledajući na turističku kartu upadoše mi u oči dvije destinacije: kakav je Divjake nacionalni park? isplati li se svraćati, ima li se šta konkretno vidjeti/raditi tu? drugo mjesto sa istim pitanjima - Apollonia arheološki park?

Edit: dok čekam odgovor čačkajući naiđoh na još 2 potencijalno interesantna mjesta relativno blizu naše rute... Benja thermal pools, te Kruja sa svojim dvorcem, muzejom, bazarom... pa kad bi mi od te 4 opcije preporučio 2 (to mi nekako optimalno da ipak ne projurim samo kroz njih) i obrazložio malo zašto, kako... bio bih zahvalan


Također, bar jedan dan volimo razbiti rutinu izležavanja na plaži i otići (i) na kupanje negdje drugo. Prošli put su to bili Butrint, Ksamil i Plaža ogledala... sad sam planirao malo sjevernije otići, u Porto Palermo konkretno... izvodivo otići na dan iz Sarande a da se stignemo okupati i obići tvrđavu na poluostrvu?
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#906 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by breuer »

van Basten wrote: 13/06/2021 23:13 @Bumerang , upratio sam da se razumiješ u Albaniju. Par pitanja... Idemo u Sarandu na odmor, put polovimo u Skadru. Prošli put kad smo išli u povratku smo svraćali na Blue eye, u Gjirokastru i Tepelene. Sad bismo nešto drugo na toj ruti vidjeli. Gledajući na turističku kartu upadoše mi u oči dvije destinacije: kakav je Divjake nacionalni park? isplati li se svraćati, ima li se šta konkretno vidjeti/raditi tu? drugo mjesto sa istim pitanjima - Apollonia arheološki park?

Edit: dok čekam odgovor čačkajući naiđoh na još 2 potencijalno interesantna mjesta relativno blizu naše rute... Benja thermal pools, te Kruja sa svojim dvorcem, muzejom, bazarom... pa kad bi mi od te 4 opcije preporučio 2 (to mi nekako optimalno da ipak ne projurim samo kroz njih) i obrazložio malo zašto, kako... bio bih zahvalan


Također, bar jedan dan volimo razbiti rutinu izležavanja na plaži i otići (i) na kupanje negdje drugo. Prošli put su to bili Butrint, Ksamil i Plaža ogledala... sad sam planirao malo sjevernije otići, u Porto Palermo konkretno... izvodivo otići na dan iz Sarande a da se stignemo okupati i obići tvrđavu na poluostrvu?
obavezno posjetiti Butrint, antički grad odmah pored Ksamila, nema 20 min od Sarande, također, dnevna posjeta Krfu je bezveze da se ne iskoristi...Krf i Butrint su me pravo pozitivno iznenadili, a Gjirokastra npr. uopšte nije, iako je na UNESCO listi, Počitelj je za nju ambijentalna vrijednost...
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#907 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by van Basten »

Bili smo u Butrintu "na dan", napravili dnevni izlet Butrint + Plaza ogledala. Fascinantno mjesto, zaista
User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#908 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Tananarive »

splinter wrote: 25/05/2021 11:26 Preporuke svima. Malo ima vožnje duže nego npr do Cro ili CG, ali se isplati.
Meni se nije nije dalo vozit daleko pa sam se zaštekao u Golemu, malo južnije od Drača. Ali na jugu Albanije mogu misliti koja je gotiva.
Ali i ovako je bilo super. Hrana, smještaj, usluge plaže i ostalo sve na nivou :thumbup:
Ne bi bilo loše u budućnosti uvezati neke zračne linije Sar-Tir pa onda busevima prebacivati raju kamo gdje ko hoće.
kakve su cijene smještaja za 4-članu porodicu
User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#909 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Tananarive »

yoyo13 wrote: 25/05/2021 16:08 Bio prije 4 godine. Saranda i ksamil sa cistom vodom ko na rajskim otocima. Jeste malo duze se voziti i trajekt veza npr drac - ploce bi bila beton. Cijene smijesne vec godinama u odnosu na ostale lokacije.

Image
Image
Image
koje su cijene ako nije tajna :)
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#910 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by JanuaryJones »

Imaju jednu od najljepših privatnih plaža oko Vlore.

Cijena za apartman za porodicu:

Image
yoyo13
Posts: 1021
Joined: 05/05/2014 19:18

#911 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by yoyo13 »

Tananarive wrote: 19/06/2021 20:48
koje su cijene ako nije tajna :)
Apartman oko 90 kvadrata, dvije spavace, dva balkona, dva kupatila i dnevna top drugi red od plaze Mango 48 eura tj 4 osobe po danu . Tad je kafa na plazi bila euro,rucak i vecera po osobi oko 7-9 eura, spar bio prekoputa, cijena namirnica neznatno veca nego kod nas, restorani povoljni maximalno. 12 dana smo platili 500€ - neki popust ostvarili. Sinovi od vlasnika studiraju u grckoj turizam, gostoljubivi maximalno
User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#912 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Tananarive »

hvala za info, nadam se ići ove godine pošto je cro postala prezahtjevna
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#913 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by van Basten »

Ja upravo na putu za Sarandu. Hotel 4 *, 7 nocenja sa doruckom 1000km za nas cetvero. Hotel ima privatnu plazu, 2km od centra u uvalici, lezaljke i suncobrani u cijeni... ima dosta i jeftinijih hotela, ali ta prjvatnost i mir nas je opredijelila za ovaj smjestaj.
E, doplata za polupansion bi mi bila 560km... kad sracunam kakve su cijene u restoranima tamo, da svaku noc veceramo u nekom ne bi mi toliko doslo.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#914 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by konektovan »

van Basten wrote: 19/06/2021 23:18 Ja upravo na putu za Sarandu. Hotel 4 *, 7 nocenja sa doruckom 1000km za nas cetvero. Hotel ima privatnu plazu, 2km od centra u uvalici, lezaljke i suncobrani u cijeni... ima dosta i jeftinijih hotela, ali ta prjvatnost i mir nas je opredijelila za ovaj smjestaj.
E, doplata za polupansion bi mi bila 560km... kad sracunam kakve su cijene u restoranima tamo, da svaku noc veceramo u nekom ne bi mi toliko doslo.
Baci koju sliku kad stigneš..da vidimo kako se patiš... :mrgreen: :thumbup:
Seawolf
Posts: 7535
Joined: 14/06/2012 22:59

#915 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Seawolf »

konektovan wrote: 20/06/2021 00:01
van Basten wrote: 19/06/2021 23:18 Ja upravo na putu za Sarandu. Hotel 4 *, 7 nocenja sa doruckom 1000km za nas cetvero. Hotel ima privatnu plazu, 2km od centra u uvalici, lezaljke i suncobrani u cijeni... ima dosta i jeftinijih hotela, ali ta prjvatnost i mir nas je opredijelila za ovaj smjestaj.
E, doplata za polupansion bi mi bila 560km... kad sracunam kakve su cijene u restoranima tamo, da svaku noc veceramo u nekom ne bi mi toliko doslo.
Baci koju sliku kad stigneš..da vidimo kako se patiš... :mrgreen: :thumbup:
Ima li išta bolje protiv mamurluka od jutarnjeg plivanja ....

Plazhi Pasqyra ovoga jutra:

Image
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#916 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by konektovan »

Seawolf wrote: 20/06/2021 07:19
konektovan wrote: 20/06/2021 00:01
van Basten wrote: 19/06/2021 23:18 Ja upravo na putu za Sarandu. Hotel 4 *, 7 nocenja sa doruckom 1000km za nas cetvero. Hotel ima privatnu plazu, 2km od centra u uvalici, lezaljke i suncobrani u cijeni... ima dosta i jeftinijih hotela, ali ta prjvatnost i mir nas je opredijelila za ovaj smjestaj.
E, doplata za polupansion bi mi bila 560km... kad sracunam kakve su cijene u restoranima tamo, da svaku noc veceramo u nekom ne bi mi toliko doslo.
Baci koju sliku kad stigneš..da vidimo kako se patiš... :mrgreen: :thumbup:
Ima li išta bolje protiv mamurluka od jutarnjeg plivanja ....

Plazhi Pasqyra ovoga jutra:

Image
One slike od jucer, koje mjesto je u pitanju??? Prelijepo izgleda.... :thumbup:
Seawolf
Posts: 7535
Joined: 14/06/2012 22:59

#917 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Seawolf »

konektovan wrote: 20/06/2021 08:13
Seawolf wrote: 20/06/2021 07:19
konektovan wrote: 20/06/2021 00:01

Baci koju sliku kad stigneš..da vidimo kako se patiš... :mrgreen: :thumbup:
Ima li išta bolje protiv mamurluka od jutarnjeg plivanja ....

Plazhi Pasqyra ovoga jutra:

Image
One slike od jucer, koje mjesto je u pitanju??? Prelijepo izgleda.... :thumbup:
Ksamil.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#918 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by konektovan »

Seawolf wrote: 20/06/2021 08:29
konektovan wrote: 20/06/2021 08:13
Seawolf wrote: 20/06/2021 07:19
Ima li išta bolje protiv mamurluka od jutarnjeg plivanja ....

Plazhi Pasqyra ovoga jutra:

Image
One slike od jucer, koje mjesto je u pitanju??? Prelijepo izgleda.... :thumbup:
Ksamil.
Uzivaj, bas sam sinoc gledao ove klipove od bumeranga za Sarande i Ksamil...i još neke, sto se tice samog ambijenta, meni se cini savrseno. :thumbup:
Seawolf
Posts: 7535
Joined: 14/06/2012 22:59

#919 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Seawolf »

konektovan wrote: 20/06/2021 08:31
Seawolf wrote: 20/06/2021 08:29
konektovan wrote: 20/06/2021 08:13

One slike od jucer, koje mjesto je u pitanju??? Prelijepo izgleda.... :thumbup:
Ksamil.
Uzivaj, bas sam sinoc gledao ove klipove od bumeranga za Sarande i Ksamil...i još neke, sto se tice samog ambijenta, meni se cini savrseno. :thumbup:
Lijepo je, pogotovu sada, prije prave sezone.

Evo i ovogodišnjeg rezultata vožnje Sarajevo - Ksamil. Popravio sam prosjek, u odnosu na prošlu godinu:

Image
User avatar
gradskadjeca
Posts: 472
Joined: 01/07/2009 10:00

#920 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by gradskadjeca »

Planiramo i kcerkica i ja u augustu. Koji je hotel u pitanju @Seawolf ?

Hvala
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#921 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by konektovan »

Seawolf wrote: 20/06/2021 08:38
konektovan wrote: 20/06/2021 08:31
Seawolf wrote: 20/06/2021 08:29
Ksamil.
Uzivaj, bas sam sinoc gledao ove klipove od bumeranga za Sarande i Ksamil...i još neke, sto se tice samog ambijenta, meni se cini savrseno. :thumbup:
Lijepo je, pogotovu sada, prije prave sezone.

Evo i ovogodišnjeg rezultata vožnje Sarajevo - Ksamil. Popravio sam prosjek, u odnosu na prošlu godinu:

Image
Prerpostavljam, auto je bio pun.... :mrgreen: :thumbup:
User avatar
Login77777
Posts: 8549
Joined: 18/05/2021 09:11

#922 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Login77777 »

Kako je sa sigurnosti putovanja? Poznajem par albanaca sa kosova i oni kazu da nije bas najsigurnije. Sad koliko je to istina pojma nemam. Pa ako neko moze reci ko je bio sta o tome.
Jer kad gledam ovo slike i videa meni puno ljepse nego hrvatsko more.
Volio bi rado otici jednom.
Seawolf
Posts: 7535
Joined: 14/06/2012 22:59

#923 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Seawolf »

Login77777 wrote: 20/06/2021 10:23 Kako je sa sigurnosti putovanja? Poznajem par albanaca sa kosova i oni kazu da nije bas najsigurnije. Sad koliko je to istina pojma nemam. Pa ako neko moze reci ko je bio sta o tome.
Jer kad gledam ovo slike i videa meni puno ljepse nego hrvatsko more.
Volio bi rado otici jednom.
Sa kojeg aspekta sigurnosti?

Meni su najveći sigurnosni problem predstavljale krave koje se slobodno šeću po brzoj cesti. Zato izbjegavam voženje u sumrak i u večer.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#924 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by konektovan »

Seawolf wrote: 20/06/2021 10:29
Login77777 wrote: 20/06/2021 10:23 Kako je sa sigurnosti putovanja? Poznajem par albanaca sa kosova i oni kazu da nije bas najsigurnije. Sad koliko je to istina pojma nemam. Pa ako neko moze reci ko je bio sta o tome.
Jer kad gledam ovo slike i videa meni puno ljepse nego hrvatsko more.
Volio bi rado otici jednom.
Sa kojeg aspekta sigurnosti?

Meni su najveći sigurnosni problem predstavljale krave koje se slobodno šeću po brzoj cesti. Zato izbjegavam voženje u sumrak i u večer.
Morski, koliko sati ti je trebalo do odredišta i kojom si rutom išao??
Seawolf
Posts: 7535
Joined: 14/06/2012 22:59

#925 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Seawolf »

konektovan wrote: 20/06/2021 10:35
Seawolf wrote: 20/06/2021 10:29
Login77777 wrote: 20/06/2021 10:23 Kako je sa sigurnosti putovanja? Poznajem par albanaca sa kosova i oni kazu da nije bas najsigurnije. Sad koliko je to istina pojma nemam. Pa ako neko moze reci ko je bio sta o tome.
Jer kad gledam ovo slike i videa meni puno ljepse nego hrvatsko more.
Volio bi rado otici jednom.
Sa kojeg aspekta sigurnosti?

Meni su najveći sigurnosni problem predstavljale krave koje se slobodno šeću po brzoj cesti. Zato izbjegavam voženje u sumrak i u večer.
Morski, koliko sati ti je trebalo do odredišta i kojom si rutom išao??
Preko Trnova :-D

Sarajevo - Tjentište - Bileća - G.P. Deleuša - Nikšić - Danilovgrad - TitoVgrad - Tuzi - G.P. Bozhaj - Shkodër - Durrës - Tepelenë - Gjirokaster - Ksamil.

S tim što treba nekako eskivirati dionicu Danilovgrad - Podgorica, jer je tu gradilište u dužini od oko 20 km.

Što se tiče vremena i ostalih parametara, piše sve na displeju putnog računara.
Post Reply