Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
STAxJExAAA
Posts: 21
Joined: 04/11/2018 19:33

#826 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by STAxJExAAA »

Radio Sarajevo wrote:
STAxJExAAA wrote: Mora da se i ti osjecas superiornijim jer si naime zivjeo u SFRJ? U najmanju ruku neko bi pomislio da si Luksemburga ili Monte Carla pa se osvrces na utiske iz Albanije.
Pa naravno da se osjećam superiornijim nad nekim ko ima autoput i vodi kravu preko tog istog autoputa, ili nad nekim ko dno rijeke ispuni plastičnim flašama. Kod nas ima smeća, ima i seljobera, ali u odnosu na Albaniju, mi smo Luksemburg.
Ciniti se druze ako nisi znao nasa drzava tj nasa gradjanska ekoloska svijest je na jako niskim granama, tu smo rame uz rame sa Albanijom ako ne i gori.
Oni imaju autoput gdje je nama autoput??? Veci dio drzave je povezan putnom mrezom bas kao u II svjetskom ratu. Putnom infrastrukturom smo cak i iza Albanije.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#827 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Radio Sarajevo »

STAxJExAAA wrote: Ciniti se druze ako nisi znao nasa drzava tj nasa gradjanska ekoloska svijest je na jako niskim granama, tu smo rame uz rame sa Albanijom ako ne i gori.
Oni imaju autoput gdje je nama autoput??? Veci dio drzave je povezan putnom mrezom bas kao u II svjetskom ratu. Putnom infrastrukturom smo cak i iza Albanije.
Ma buraz, džaba ti autoput ako ga ne znaš koristiti. Idem tamo 100 na sat, izleti mi bik na cestu, a iza njega čoban koji ga ganja. Vozim dalje, odjednom pijaca u zaustavnoj traci. Idem dalje, kamion se okreće polukružno na mjestu gdje su srušili ogradu između dva smjera.

A smeća u životu nisam vidio koliko sam vidio tamo. Bolje je nego što je bilo, ali mi smo tu daleko ispred njih. Obišao sam cijelu Albaniju i cijelu Bosnu, i mi smo za njih u svemu izmislili svijet.
User avatar
Bumerang
Posts: 1604
Joined: 27/06/2003 00:00

#828 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Bumerang »

Bumerang wrote:Image
Stanovanje: https://www.airbnb.se/s/Albania/homes?a ... g=Sxj9P20_

Drac/Durrës
Image
Last edited by Bumerang on 19/03/2019 13:07, edited 1 time in total.
User avatar
Bumerang
Posts: 1604
Joined: 27/06/2003 00:00

#829 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Bumerang »

Kelione Albanija
Image
Last edited by Bumerang on 19/03/2019 12:58, edited 3 times in total.
PM72
Posts: 17649
Joined: 30/04/2012 16:54

#830 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by PM72 »

Radio Sarajevo wrote:
STAxJExAAA wrote: Ciniti se druze ako nisi znao nasa drzava tj nasa gradjanska ekoloska svijest je na jako niskim granama, tu smo rame uz rame sa Albanijom ako ne i gori.
Oni imaju autoput gdje je nama autoput??? Veci dio drzave je povezan putnom mrezom bas kao u II svjetskom ratu. Putnom infrastrukturom smo cak i iza Albanije.
Ma buraz, džaba ti autoput ako ga ne znaš koristiti. Idem tamo 100 na sat, izleti mi bik na cestu, a iza njega čoban koji ga ganja. Vozim dalje, odjednom pijaca u zaustavnoj traci. Idem dalje, kamion se okreće polukružno na mjestu gdje su srušili ogradu između dva smjera.

A smeća u životu nisam vidio koliko sam vidio tamo. Bolje je nego što je bilo, ali mi smo tu daleko ispred njih. Obišao sam cijelu Albaniju i cijelu Bosnu, i mi smo za njih u svemu izmislili svijet.
I meni se desilo da mi na auto putu zakoče na sred ceste,iz čista hira - da vidi nešto sa strane.Nikad nisam pritisnuo jače kočnicu i stao sam metar iza njega.Sve stvari u atutu su se razbacale a bilo mi je sendviča i flašica po instrument tabli.Onda sam pritisnuo sirenu,stao pored njega i jebavo mu gdje išta ima.Gleda me blijedo - ko biva šta mi je...
Pravo me trznuo...moja noga i vozilo u Albaniju više neće.Gostoprimstvo i ljubaznost - svaka čast.Ostalo - niđe veze.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#831 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by llull »

Sa albanijom onako imam razna iskustva, poslovno idem 5-6 puta godisnje u Drac i Tiranu pa ono i dobrog i loseg dozivim.
Prosle godine sam bio 3 dana na malenom festivalu Kala Dermi i bilo mi je sjajno doduse cijene su malo jace ali to je zbog engleza koji su cinili 80% posjetilaca.
Usluga, smjestaj i hrana sve top naravno govorim za festivalski prostor ... Ove godine isto planiram cak na duze ...

https://www.kala.al/
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#832 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by breuer »

PM72 wrote:
Radio Sarajevo wrote:
STAxJExAAA wrote: Ciniti se druze ako nisi znao nasa drzava tj nasa gradjanska ekoloska svijest je na jako niskim granama, tu smo rame uz rame sa Albanijom ako ne i gori.
Oni imaju autoput gdje je nama autoput??? Veci dio drzave je povezan putnom mrezom bas kao u II svjetskom ratu. Putnom infrastrukturom smo cak i iza Albanije.
Ma buraz, džaba ti autoput ako ga ne znaš koristiti. Idem tamo 100 na sat, izleti mi bik na cestu, a iza njega čoban koji ga ganja. Vozim dalje, odjednom pijaca u zaustavnoj traci. Idem dalje, kamion se okreće polukružno na mjestu gdje su srušili ogradu između dva smjera.

A smeća u životu nisam vidio koliko sam vidio tamo. Bolje je nego što je bilo, ali mi smo tu daleko ispred njih. Obišao sam cijelu Albaniju i cijelu Bosnu, i mi smo za njih u svemu izmislili svijet.
I meni se desilo da mi na auto putu zakoče na sred ceste,iz čista hira - da vidi nešto sa strane.Nikad nisam pritisnuo jače kočnicu i stao sam metar iza njega.Sve stvari u atutu su se razbacale a bilo mi je sendviča i flašica po instrument tabli.Onda sam pritisnuo sirenu,stao pored njega i jebavo mu gdje išta ima.Gleda me blijedo - ko biva šta mi je...
Pravo me trznuo...moja noga i vozilo u Albaniju više neće.Gostoprimstvo i ljubaznost - svaka čast.Ostalo - niđe veze.
isto mi se desilo u dva navrata, bukvalno na istom mjestu u suprotnim smjerovima na cesti Tirana - Drač, drugi put sudar :evil:

ne bih više tamo autom otišao, nema šanse :run:
User avatar
van Basten
Posts: 7517
Joined: 21/09/2006 02:59

#833 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by van Basten »

ovako... na proputovanju do Sarande sam planirao konaciti u Shkoderu, i u odlasku i u povratku... kakvo je stanje sa smještajem tamo? gdje je najbolje rezervsati nešto na 2x po 1 noć, samo spavanje bi bilo dovoljno?
User avatar
Bumerang
Posts: 1604
Joined: 27/06/2003 00:00

#834 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Bumerang »

Shkodra/Skadar
Image

Image
van Basten wrote:ovako... na proputovanju do Sarande sam planirao konaciti u Shkoderu, i u odlasku i u povratku... kakvo je stanje sa smještajem tamo? gdje je najbolje rezervsati nešto na 2x po 1 noć, samo spavanje bi bilo dovoljno?
Stanovanje:
https://www.booking.com/searchresults.s ... =0&rows=15
User avatar
van Basten
Posts: 7517
Joined: 21/09/2006 02:59

#835 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by van Basten »

Vise sam mislio dq vidim ima li ko kakvo licno iskustvo, preporuku, mozda cak i neki kontakt ili sl. Procackam ja po bookingu svakako al malo je specificno naci mjesto da je slobodno i voljno 2x po 1 noc dati smjestaj pa zato rekoh prvo da probam kakvim licnijim kontaktom
trolejbus1921
Posts: 186
Joined: 07/01/2019 21:56

#836 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by trolejbus1921 »

Radio Sarajevo wrote:
STAxJExAAA wrote: Ciniti se druze ako nisi znao nasa drzava tj nasa gradjanska ekoloska svijest je na jako niskim granama, tu smo rame uz rame sa Albanijom ako ne i gori.
Oni imaju autoput gdje je nama autoput??? Veci dio drzave je povezan putnom mrezom bas kao u II svjetskom ratu. Putnom infrastrukturom smo cak i iza Albanije.
Ma buraz, džaba ti autoput ako ga ne znaš koristiti. Idem tamo 100 na sat, izleti mi bik na cestu, a iza njega čoban koji ga ganja. Vozim dalje, odjednom pijaca u zaustavnoj traci. Idem dalje, kamion se okreće polukružno na mjestu gdje su srušili ogradu između dva smjera.

A smeća u životu nisam vidio koliko sam vidio tamo. Bolje je nego što je bilo, ali mi smo tu daleko ispred njih. Obišao sam cijelu Albaniju i cijelu Bosnu, i mi smo za njih u svemu izmislili svijet.
O zeljeznickoj infarstrukturi u Albanijii bolje ne pricati.

Razlika izmedju ZFBIH i Albanskih zeljeznica je kao razlika izmedju ZFBiH i kineskih zeljeznica
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#837 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by baja »

Ove godine sam prosao kroz Albaniju. Nemam nikakve zelje uopce da odem tamo opet...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2021
Joined: 14/06/2017 17:07

#838 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by MehmedPasaMoric »

Govore li ovi uopste nas jezik ili se morate sporazumijevati na engleskom?
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#839 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by drugtito2011 »

MehmedPasaMoric wrote:Govore li ovi uopste nas jezik ili se morate sporazumijevati na engleskom?
Vecinom pantomima......
User avatar
mbenz
Posts: 980
Joined: 18/06/2013 16:26

#840 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by mbenz »

Bio u albaniji (Drač). svjestaj ok trude se , polozaj hotela odma do mora i pogled na more extra , cijene povoljne , more hmmmmmmmmm zna biti prljavo, dota je plitko ali meni to ne smeta idem dokle hocu i onda samo cucnem :lol: :lol: , nas jezik razumiju albanci koji su bili na kosovu u bih ili makedonici , oni koji nisu nigdje isli ne razumiju ni rijecu (kao ni mi njih), engletski ok moze proci . Sve u svemu za 1000KM sedam noci u hotelu do mora s doruckom, pogledom na more i jos 400KM potrosenih na hranu i pice u tih sedam dana mogu reci da je extra sa te strane. E sad sve ostalo je individualno, neko ne voli pjescane plaze, neko ne voli mutno i plitko more ...
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#841 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by burekodsira »

mbenz wrote:Bio u albaniji (Drač). svjestaj ok trude se , polozaj hotela odma do mora i pogled na more extra , cijene povoljne , more hmmmmmmmmm zna biti prljavo, dota je plitko ali meni to ne smeta idem dokle hocu i onda samo cucnem :lol: :lol: , nas jezik razumiju albanci koji su bili na kosovu u bih ili makedonici , oni koji nisu nigdje isli ne razumiju ni rijecu (kao ni mi njih), engletski ok moze proci . Sve u svemu za 1000KM sedam noci u hotelu do mora s doruckom, pogledom na more i jos 400KM potrosenih na hranu i pice u tih sedam dana mogu reci da je extra sa te strane. E sad sve ostalo je individualno, neko ne voli pjescane plaze, neko ne voli mutno i plitko more ...
500+ eura sedmicu tj 7 noci s doruckom u Albaniji je skupo :zzzz: nema tog hotela da će opravdati te pare
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#842 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Vitezanin »

Bumerang wrote:Kelione Albanija
Image
Ovo je jezero Morraine u Alberti, Kanada. Ne Albanija.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#843 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Dosadno mii »

Ne znaju engleski uopste
Prije ce bosanski skontat
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#844 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Tomahawk11 »

Ko scene iz Wrong Turn :lol:

User avatar
mbenz
Posts: 980
Joined: 18/06/2013 16:26

#845 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by mbenz »

burekodsira wrote:
mbenz wrote:Bio u albaniji (Drač). svjestaj ok trude se , polozaj hotela odma do mora i pogled na more extra , cijene povoljne , more hmmmmmmmmm zna biti prljavo, dota je plitko ali meni to ne smeta idem dokle hocu i onda samo cucnem :lol: :lol: , nas jezik razumiju albanci koji su bili na kosovu u bih ili makedonici , oni koji nisu nigdje isli ne razumiju ni rijecu (kao ni mi njih), engletski ok moze proci . Sve u svemu za 1000KM sedam noci u hotelu do mora s doruckom, pogledom na more i jos 400KM potrosenih na hranu i pice u tih sedam dana mogu reci da je extra sa te strane. E sad sve ostalo je individualno, neko ne voli pjescane plaze, neko ne voli mutno i plitko more ...
500+ eura sedmicu tj 7 noci s doruckom u Albaniji je skupo :zzzz: nema tog hotela da će opravdati te pare

500eura 7 noci s doruckom za 2 osobe, mozda nisam naveo ... milim uz prevoz autobusom, sve je u tome tako da hotel dodje mozda oko 450eura za 2 osobe
house MD
Posts: 15
Joined: 27/03/2019 22:22

#846 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by house MD »

Vidim da je samo zadnje iskustvo od ove sezone. Ima li vas jos da podijeli iskustva od ove sezone? Planiram u septembru na more (2 osobe) pa razmisljam izmedju ostalog i o Albaniji...
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#847 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by kiligonzales »

Svakako svake godine sve bolja. Preporuka Vlora ili Saranda. Jesu ljepsa i bolja mjesta, malo i skuplja, ali su i daleka.

Za one koji oskudjevaju i zele nesto blize, dovoljni su im Veljpoja, Lež, Drac.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#848 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by kiligonzales »

burekodsira wrote:
mbenz wrote:Bio u albaniji (Drač). svjestaj ok trude se , polozaj hotela odma do mora i pogled na more extra , cijene povoljne , more hmmmmmmmmm zna biti prljavo, dota je plitko ali meni to ne smeta idem dokle hocu i onda samo cucnem :lol: :lol: , nas jezik razumiju albanci koji su bili na kosovu u bih ili makedonici , oni koji nisu nigdje isli ne razumiju ni rijecu (kao ni mi njih), engletski ok moze proci . Sve u svemu za 1000KM sedam noci u hotelu do mora s doruckom, pogledom na more i jos 400KM potrosenih na hranu i pice u tih sedam dana mogu reci da je extra sa te strane. E sad sve ostalo je individualno, neko ne voli pjescane plaze, neko ne voli mutno i plitko more ...
500+ eura sedmicu tj 7 noci s doruckom u Albaniji je skupo :zzzz: nema tog hotela da će opravdati te pare
Ne za onoga ko ima i zna izabrati hotel. Albanija ima sta pokazati. Po cestama su vec poceli sisati dobar dio regiona. Doce red i na primorsku infrastrukturu. Kako je Albanija izgledala, sada izgleda ko spejs satl. Jos se u njoj vidi surova strana tranzicije, ali se ipak sredjuju.

Cijene daleko nize, obala daleko duza od one u CG, a svaki dan se sve vise na toj obali sagradi. Ima i primamljivu historiju i naslijedje, svakako da ce u buducnosti imati vise ponuditi od svojih sjevernijih komsija. Naravno sa Hrvatskom nece u rang moci zadugo jer opet to je uz Grcku najbolje sto Balkanci imaju na moru. Turci su vec mange za ostale i trenutno su van konkurencije. :D
User avatar
Bumerang
Posts: 1604
Joined: 27/06/2003 00:00

#849 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Bumerang »


Najbitnije je da Albanija ima resurse i potencijale za razvoj. Imaju more, rijeke, jezera, planine i sve drugo sto im je potrebno.
User avatar
Bumerang
Posts: 1604
Joined: 27/06/2003 00:00

#850 Re: Albanija kao nova turisticka ljetna i zimska destinacija!

Post by Bumerang »

Ksamil Albanija
Image
Post Reply