Albanija: Div koji se budi....

buhtelj
Posts: 350
Joined: 13/02/2005 17:56

#26 Re: Albanija: Div koji se budi....

Post by buhtelj »

MedoX wrote:Samo je pitanje vremena kada ce u Makedoniji vecina postati Albanci,koji ce tako moci napraviti referendum kojim ce se Makedonija prikljuciti Albaniji...

I Kosovo je pri ulasku u Albaniju...


Koja je buducnost Balkana???
Koja je budocnost tvog mozga...ako ga uopce imas...? Makedonija pripada Makedoncima....tak kao sto Slovenija Slovencima...i ne Bosancima i Srbima koji tu dolaze u tonama.... :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#27

Post by vesela »

nebi wrote:Pitanje:ko bi od vas bio saglasan i rad da mu se sestra ili kcerka uda za Albanca?
P.S. hebo m i s ko laze.
Ne d'o mi Bog dragi! Da se pomaknem s mjesta. A i sinu bi obje noge polomila. Ja onako iskreno.
buhtelj
Posts: 350
Joined: 13/02/2005 17:56

#28

Post by buhtelj »

vesela wrote:
nebi wrote:Pitanje:ko bi od vas bio saglasan i rad da mu se sestra ili kcerka uda za Albanca?
P.S. hebo m i s ko laze.
Ne d'o mi Bog dragi! Da se pomaknem s mjesta. A i sinu bi obje noge polomila. Ja onako iskreno.
Definitivno...potpiram...do kraja zivota besplatan burek i sve dobrote iz vocare Halili....A ni to kul? :) :) :)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#29

Post by Bosanac sa dna kace »

vesela wrote:
nebi wrote:Pitanje:ko bi od vas bio saglasan i rad da mu se sestra ili kcerka uda za Albanca?
P.S. hebo m i s ko laze.
Ne d'o mi Bog dragi! Da se pomaknem s mjesta. A i sinu bi obje noge polomila. Ja onako iskreno.
ma ima kod mene jedna nna fakultetu Aljbanka, pravo fina! :-)
ima jos jena hehe, znamo se vec odavno hehehe, pravo slatka al naj samo niksa naspram mene! :)
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#30 Re: Albanija: Div koji se budi....

Post by mr__bosnjak »

MedoX wrote:Samo je pitanje vremena kada ce u Makedoniji vecina postati Albanci,koji ce tako moci napraviti referendum kojim ce se Makedonija prikljuciti Albaniji...

I Kosovo je pri ulasku u Albaniju...


Koja je buducnost Balkana???
Ma Kosovo je vodeca snaga Albanaca, oni iz Albanije su siromasni i imaju komplekse od komunizma a Kosovari su nacionalno osvjesceni i snazni. Oni su glavni oslonitelj Albanaca Makedonije a ne Albanija pa i Kosovari Albaniju vuku jer su i bogatiji. Bosna-Sandzak-Kosovo-Albanija, to je ilirsko-orijentalna linija Balkana. A svako ko govori o vjerskom fanatizmu je u zabludi il laze jer sami Albanci imaju ne-muslimane koji opet svoju bracu muslimane u svemu tome podrzavaju. A Bosnjaci i Albanci jesu Iliri a Srbi i Hrvati Perzijanci. Za Makedonce i Crnogorce neznam.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#31 Re: Albanija: Div koji se budi....

Post by Bosanac sa dna kace »

mr__bosnjak wrote:
MedoX wrote:Samo je pitanje vremena kada ce u Makedoniji vecina postati Albanci,koji ce tako moci napraviti referendum kojim ce se Makedonija prikljuciti Albaniji...

I Kosovo je pri ulasku u Albaniju...


Koja je buducnost Balkana???
Ma Kosovo je vodeca snaga Albanaca, oni iz Albanije su siromasni i imaju komplekse od komunizma a Kosovari su nacionalno osvjesceni i snazni. Oni su glavni oslonitelj Albanaca Makedonije a ne Albanija pa i Kosovari Albaniju vuku jer su i bogatiji. Bosna-Sandzak-Kosovo-Albanija, to je ilirsko-orijentalna linija Balkana. A svako ko govori o vjerskom fanatizmu je u zabludi il laze jer sami Albanci imaju ne-muslimane koji opet svoju bracu muslimane u svemu tome podrzavaju. A Bosnjaci i Albanci jesu Iliri a Srbi i Hrvati Perzijanci. Za Makedonce i Crnogorce neznam.
oh ma da! molim te ne seti vise o tome kako smo mi Iliri!
A ako hoces da znas Srbi su Iliri kolko i mi jer se domace vlasko stanovnisvo koje je pravoslavne vjeroispovijesti najvise topilo medju Srbima! Sta mislis zasto Srbe pogrdno zovemo vlasi!?
Kosovari jesu organizovaniji od Albanca u Albaniji ali ne vjerujem da su bogatiji puno, svi oni imaju jako veliku svijest i patriotizam, svi se jednog dana zele vratiti u svoju zemlju-e i poboljsati stanje tamo...
Medjutim Albanci iz Albanije i Makedonije su se men ucinli dosta otvoreniji i manje nacionaliste, barem je men iskustvo takvo!
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#32 Re: Albanija: Div koji se budi....

Post by mr__bosnjak »

Bosanac sa dna kace wrote:
mr__bosnjak wrote:
MedoX wrote:Samo je pitanje vremena kada ce u Makedoniji vecina postati Albanci,koji ce tako moci napraviti referendum kojim ce se Makedonija prikljuciti Albaniji...

I Kosovo je pri ulasku u Albaniju...


Koja je buducnost Balkana???
Ma Kosovo je vodeca snaga Albanaca, oni iz Albanije su siromasni i imaju komplekse od komunizma a Kosovari su nacionalno osvjesceni i snazni. Oni su glavni oslonitelj Albanaca Makedonije a ne Albanija pa i Kosovari Albaniju vuku jer su i bogatiji. Bosna-Sandzak-Kosovo-Albanija, to je ilirsko-orijentalna linija Balkana. A svako ko govori o vjerskom fanatizmu je u zabludi il laze jer sami Albanci imaju ne-muslimane koji opet svoju bracu muslimane u svemu tome podrzavaju. A Bosnjaci i Albanci jesu Iliri a Srbi i Hrvati Perzijanci. Za Makedonce i Crnogorce neznam.
oh ma da! molim te ne seti vise o tome kako smo mi Iliri!
A ako hoces da znas Srbi su Iliri kolko i mi jer se domace vlasko stanovnisvo koje je pravoslavne vjeroispovijesti najvise topilo medju Srbima! Sta mislis zasto Srbe pogrdno zovemo vlasi!?
Kosovari jesu organizovaniji od Albanca u Albaniji ali ne vjerujem da su bogatiji puno, svi oni imaju jako veliku svijest i patriotizam, svi se jednog dana zele vratiti u svoju zemlju-e i poboljsati stanje tamo...
Medjutim Albanci iz Albanije i Makedonije su se men ucinli dosta otvoreniji i manje nacionaliste, barem je men iskustvo takvo!
Znas sta? Nemogu da se svadzam i mislim da u principu imamo isto misljenje. Ja mislim da smo Iliri jer ako pogledas historijske dokaze oko 4000 godina ovdje su bili Iliri. I sta se desilo? Otisli u zrak, da nije bilo mozda vanzemaljaca? Sasvim je logicno da manji dio Slavena dosao ali vecinom smo Iliri. I sasvim je normalno da su ti Iliri(ako pogledas bili su okruzeni juznoslavenskim jezikom da neulazim dublje u te price) prihvatili juznoslavenski jezik poslije cega se pocinju indetifikovat iskljucivo sa Bosnom i postaju Bosnjani i kasnije Bosnjaci i Bosanci. Iliri iz Albanije su zadrzali svoj jezik vjerovatno preko veze sa Grcima i izrasli u Albance koji se svi sada zele nalazit u jednoj drzavi. A vodeca od tih snaga je Kosovo. A to za otvorenost iz Albanije i Makedonije ti vjerujem jer sigurno imas vise iskustva. Ja sam samo sreo jednu albansku porodicu cijeloga zivota...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#33

Post by Bosanac sa dna kace »

jes jes samo kad bi nam sve mogo fino naucno dokazat!
vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#34

Post by vesela »

buhtelj wrote:
vesela wrote:
nebi wrote:Pitanje:ko bi od vas bio saglasan i rad da mu se sestra ili kcerka uda za Albanca?
P.S. hebo m i s ko laze.
Ne d'o mi Bog dragi! Da se pomaknem s mjesta. A i sinu bi obje noge polomila. Ja onako iskreno.
Definitivno...potpiram...do kraja zivota besplatan burek i sve dobrote iz vocare Halili....A ni to kul? :) :) :)
Gdje da dodjem na taj burek i sve dobrote? Gdje ti ta vocara Halili? :D
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#35

Post by vratnik »

uh jebote!
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#36

Post by mr__bosnjak »

Bosanac sa dna kace wrote:jes jes samo kad bi nam sve mogo fino naucno dokazat!
Haj ti dokazi naucno da smo Slaveni...
vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#37

Post by vesela »

vratnik wrote:uh jebote!
...koga to, crni vratnik...ko te nasekiro :-)
makondo
Posts: 216
Joined: 12/03/2004 00:00

#38

Post by makondo »

e, gluposti. sad su i bosnjaci iliri. ako tvrdis da su bosnjaci i albanci istog porijekla, onda bi bile primjetne i fizicke slicnosti. ja ih nisam uocio, a u zivotu sam sreo vise od jednog albanca. kakvo glupo rasipanje teorijama. ne znam sto je lose biti slaven?!
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#39

Post by pravimjernik »

makondo wrote:e, gluposti. sad su i bosnjaci iliri. ako tvrdis da su bosnjaci i albanci istog porijekla, onda bi bile primjetne i fizicke slicnosti. ja ih nisam uocio, a u zivotu sam sreo vise od jednog albanca. kakvo glupo rasipanje teorijama. ne znam sto je lose biti slaven?!
interesantan post s jednog drugog internet foruma: :D
Vodeći autoritet po pitanju antike Balkana, britanski profesor John Wilkes, u svojoj najnovijoj knjizi ''The Illyrians'' (Oxford Press, 1996; 2000), tako piše:
(1) "Zasebnu skupinu Ilira prepoznaje ugledni historičar Geza Alfoldy: on identifikuje 'Panonske narode' u Bosni, sjevernoj Crnoj Gori [okolina Pljevlja i Prijepolje, str.84] i zapadnoj Srbiji [Sandžak]". str.75,
(2) "Vjerovatno nisu pouzdani pokušaji da se identificira Iliriski antropološki tip kao niskog rasta i tamnoput slično modernim Albancima." str.219,
(3) "...dokumentovani opis Ilira, Panonske familije: - Panonci su visokog rasta i jaki, uvijek spremni na borbu i sučeljavanje s opasnošću, ali su spore pameti." str.219,
(4) "Život je oduvijek bio težak u Ilirskim zemljama i nebrojeni ratovi otpora protiv invazionista su svjedočanstvo izdržljivosti tamošnjeg stanovništva." str.220,
(5) "U sažetku, razorni uticaj [teorije o Bosni kao središtu Ilirdoma] na ranije generalizacije u vezi sa Ilirima treba posmatrati kao korak naprijed." str.40. (...) "
da pamtis
Posts: 1514
Joined: 16/07/2005 14:10

#40

Post by da pamtis »

Image

:D dobra!! :shock: :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#41

Post by Fair Life »

Sta je ovo... krushna mrvo ?

Poplava !?
da pamtis
Posts: 1514
Joined: 16/07/2005 14:10

#42

Post by da pamtis »

Poplava !?
:D kad nas sad krene turizam, hebo tursku i hrvatsku :D
1234
Posts: 145
Joined: 15/08/2004 19:51

#43

Post by 1234 »

Jebote pa ne kaze se daba Srbi Nebeski narod evo ti primjer da su dosli sa neba ili mozda bili na nebu za vrijeme ove Nojeve poplave
1234
Posts: 145
Joined: 15/08/2004 19:51

#44

Post by 1234 »

da pamtis wrote:Image

:D dobra!! :shock: :D
Samo ne znam zasto se Bog ne smilova na Srbe iz RS
da pamtis
Posts: 1514
Joined: 16/07/2005 14:10

#45

Post by da pamtis »

Samo ne znam zasto se Bog ne smilova na Srbe iz RS
ne diraj Bosnu
1234
Posts: 145
Joined: 15/08/2004 19:51

#46

Post by 1234 »

da pamtis wrote:
Samo ne znam zasto se Bog ne smilova na Srbe iz RS
ne diraj Bosnu
Nisam je ni spomenula
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#47

Post by Fair Life »

da pamtis wrote:
Poplava !?
:D kad nas sad krene turizam, hebo tursku i hrvatsku :D
Jos da izgradimo kakvu zeljeznicu prema istoku... dvoentitetsku

... jer Bosmalov koridor ce za Neum, hebiga.
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#48

Post by senada »

1234 wrote:
da pamtis wrote:
Samo ne znam zasto se Bog ne smilova na Srbe iz RS
ne diraj Bosnu
Nisam je ni spomenula
Jesi li primjetila KO u kontinuitetu terminoloski sakati Bosnu uskracujuci je za Hercegovinu? To su isti oni koji je ZELE ovako obogaljenu entitetima i kantonima, kako bi je mogli "popravljati."
Last edited by senada on 15/01/2006 09:46, edited 1 time in total.
1234
Posts: 145
Joined: 15/08/2004 19:51

#49

Post by 1234 »

Senada
Ja nisam ni na cijoj strani Naravno da znam ko sam ali to ne halabucem na sav glas Nekad me bude stid reci odakle sam
Zadem u diskusije samo kad vidim da neko s...neko ko nemoze realnosti da pogleda u oci neko ko samo da okrivljuje ,neko ko ne cisti svoj prag .... Mi svi znamo da je bilo ratova i ratova na svijetu pa ljudi zaborave i krenu u ime djece da nesto poprave a na Balkanu samo optuzbe, kritikeNismo mi nego oni... Eto poceli ste neki skup kod skupstine Samo pricate Sta bi od toga svega Koliko naroda prisustvova?
Ja vam iskreno zelim sve najbolje i da se bar pode nazirati neko rjesenje
Zao mi je jer znam kako smo mi generacije 50-60-70 zivjeli a sad ste u pravom bosanskom loncu
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#50

Post by senada »

1234 wrote:Senada
Ja nisam ni na cijoj strani.Naravno da znam ko sam ali to ne halabucem na sav glas Nekad me bude stid reci odakle sam
Zadem u diskusije samo kad vidim da neko s...neko ko nemoze realnosti da pogleda u oci neko ko samo da okrivljuje ,neko ko ne cisti svoj prag .... Mi svi znamo da je bilo ratova i ratova na svijetu pa ljudi zaborave i krenu u ime djece da nesto poprave a na Balkanu samo optuzbe, kritikeNismo mi nego oni... Eto poceli ste neki skup kod skupstine Samo pricate Sta bi od toga svega Koliko naroda prisustvova?
Ja vam iskreno zelim sve najbolje i da se bar pode nazirati neko rjesenje
Zao mi je jer znam kako smo mi generacije 50-60-70 zivjeli a sad ste u pravom bosanskom loncu.
1234, ako imas mogucnost gledaj "ntv" Hayat-ov cd i sve ce ti se "samo" reci, od "a" do "ž," ukljucujuci ispravnost "Bosanskog" lonca i silu poklopaca, uz kristalno jasne vizije BH sutrasnjice izrazene od strane svakoga gostujuceg poklopca.
Post Reply