Albanija: Div koji se budi....

MedoX
Posts: 264
Joined: 05/10/2005 19:20

#1 Albanija: Div koji se budi....

Post by MedoX »

Samo je pitanje vremena kada ce u Makedoniji vecina postati Albanci,koji ce tako moci napraviti referendum kojim ce se Makedonija prikljuciti Albaniji...

I Kosovo je pri ulasku u Albaniju...


Koja je buducnost Balkana???
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9911
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2

Post by Bosanac sa dna kace »

Glede vecine u Makedoniji ako gledas po vjerskoj priapdnosti, muslimani su vecina, jer kad sracunas procenat Albanaca koji su u Makedoniji 99% muslşimani, zatim Turke koji su 100% muslimani i cine 3-5% stanovnistva, zatim kad uzmes u obzir Torbese ili Makednoce islamske vjeroispovijesti i Bosnjake i Pomake i Rome, muslimani su u vecinbi najmanje nekih 45%!
A po nacionalnoj pripadnosti Makedonci-pravoslavci su relativna vecina od nekih 45%, a za ostale vazi isti raspored kao i na vjerskoj osnovi!
Ne vjerujem da ce Albanci bit vecina uskoro jer imaju nizi natalitet nego na Kosovu, ali opet veci nego Makednoci! A kad vec pominjes pripajanje Albaniji ili stvaranje Velike Albanije, mislis da bi bilo laHko pripojit dijelove Makedonije gdje su pravoslavni Makedonci apsolutna vecina, tj. dijelove na liniji istocno od Skoplja!? Sta sa tim dijelovima zemlje?
MedoX
Posts: 264
Joined: 05/10/2005 19:20

#3

Post by MedoX »

mah Referendumom da,....
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#4 Re: Albanija: Div koji se budi....

Post by pravimjernik »

MedoX wrote:Samo je pitanje vremena kada ce u Makedoniji vecina postati Albanci,koji ce tako moci napraviti referendum kojim ce se Makedonija prikljuciti Albaniji...

I Kosovo je pri ulasku u Albaniju...

Koja je buducnost Balkana???
U potiskivanju Slavena nazad preko Urala odakle su se šljegli na Balkan, i reafirmaciji potom ujedinjenju svih etničkih skupina Ilirskog naroda - Albanaca, Bosanaca, Dalmatinaca i Crnogoraca, u novu državu ILIRIJU, zemlju Ilirske nacije.
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#5

Post by sekiracija »

Papir trpi sve,ma pisite vi :D
Nego recite vi meni kako da to citam izmedju redova :D
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#6

Post by savjest »

Albanija je dosta lijepa zemlja. Da nije bilo nazadne komunisticke diktature sigurno bi bili ekonomski razvijeni kao vecina zemalja u EU. Ta diktatura im je unistila generacije i generacije, prouzrokovala divljastvo, kriminal...


Ali polahko i oni dolaze na svoje.


Dosta lijepih slika iz Tirane.
http://www.shqiperia.com/foto/galeria/a ... irana_City


Svakako preporucujem posjetu Tirane. Mozete se fino provesti a da ne potrosite mnogo.
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#7 Re: Albanija: Div koji se budi....

Post by St.Germain »

MedoX wrote:Samo je pitanje vremena kada ce u Makedoniji vecina postati Albanci,koji ce tako moci napraviti referendum kojim ce se Makedonija prikljuciti Albaniji...

I Kosovo je pri ulasku u Albaniju...


Koja je buducnost Balkana???
jao glupe teme majko mila
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#8

Post by nebi »

Nadam se da je buducnost Balkana bez budala kojima je drazi uspjeh muslimana teroriste od uspjeha kriscana ljekara.
Nije Albanija nikakav div,vec kepec-prznica kome je gazda-Djordje rek'o:
"Mali,dok je mene zivog,tebe niko ne smije dirat'"
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#9 Re: Albanija: Div koji se budi....

Post by zzzzz »

MedoX wrote:Samo je pitanje vremena kada ce u Makedoniji vecina postati Albanci,koji ce tako moci napraviti referendum kojim ce se Makedonija prikljuciti Albaniji...

I Kosovo je pri ulasku u Albaniju...


Koja je buducnost Balkana???
Kosovo nikad nece biti dio Albanije iz prostog razloga sto to ne zele ni Albanci sa Kosova a ni oni iz Albanije.

Imaju razlicit mentalitet, npr. sjever Albanije je puno solidarniji sa Kosovom za razliku od centralnog i juznog.

Sto se tice Makedonije, tu su Albanci dobili sto su htjeli i za razliku od BiH tu je medjunarodna zajednica stvorila pravedan mir i organizovala zemlju po mjeri svih njenih gradjana.
Ne zaboravi da SAD, sto se Balkana tice, kazu da im je u najvecem interesu stabilnost Makedonije i Albanije, samo u te dvije zemlje Ameri vide svoj licni interes (ne znam razlog, mislim da ima veze sa nekim planiranim naftovodima)
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#10

Post by savjest »

nebi wrote:Nadam se da je buducnost Balkana bez budala kojima je drazi uspjeh muslimana teroriste od uspjeha kriscana ljekara.
Ma nek si ti povezao muslimane sa terorizmom pa kud puklo da puklo. Provian si.
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#11

Post by Sinapsa »

nebi wrote:Nadam se da je buducnost Balkana bez budala kojima je drazi uspjeh muslimana teroriste od uspjeha kriscana ljekara.
jarane pogodio si gosp. stereotipa u epicentar. Dodao bih jos na tvoj komentar i to da se nadam da je buducnost balkana bez ljudi kojima je musliman=terorista...a krscanin=elita....takvih budala ima puno puno vise....nazalost :(
Last edited by Sinapsa on 07/01/2006 15:44, edited 1 time in total.
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#12 Re: Albanija: Div koji se budi....

Post by savjest »

zzzzz wrote: Kosovo nikad nece biti dio Albanije iz prostog razloga sto to ne zele ni Albanci sa Kosova a ni oni iz Albanije.

Imaju razlicit mentalitet, npr. sjever Albanije je puno solidarniji sa Kosovom za razliku od centralnog i juznog.
To je tacno. Ali ipak i ovi u Albaniji podrzavaju nezavisnost Kosova. A kasnije moze doci do ujedinjenja.
(ne znam razlog, mislim da ima veze sa nekim planiranim naftovodima)
Da pipeline : Albanija-Makedonija-Bugarska
Image

http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/4130271.stm

Kao i pipeline za gas preko Makedonije do Grcke
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#13

Post by Panasonic »

Sinapsa wrote:
nebi wrote:Nadam se da je buducnost Balkana bez budala kojima je drazi uspjeh muslimana teroriste od uspjeha kriscana ljekara.
jarane pogodio si gosp. stereotipa u epicentar. Dodao bih jos na tvoj komentar i to da se nadam da je buducnost balkana bez ljudi kojima je musliman=terorista...a krscanin=elita....takvih budala ima puno puno vise....nazalost :(
sinapsa, koliko se isplati odgovarati nekome ko ne vidi dalje od TV-a, i kome je ono sto cuje na CNN-u sveta rijec?
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#14

Post by nebi »

Panasonic wrote:
Sinapsa wrote:
nebi wrote:Nadam se da je buducnost Balkana bez budala kojima je drazi uspjeh muslimana teroriste od uspjeha kriscana ljekara.
jarane pogodio si gosp. stereotipa u epicentar. Dodao bih jos na tvoj komentar i to da se nadam da je buducnost balkana bez ljudi kojima je musliman=terorista...a krscanin=elita....takvih budala ima puno puno vise....nazalost :(
sinapsa, koliko se isplati odgovarati nekome ko ne vidi dalje od TV-a, i kome je ono sto cuje na CNN-u sveta rijec?
@sinapsa:kad odrastes,shvatices.
@panasonic:ne slusam CNN...iako su fino izvjestavali iz Sarajeva...hebo te
Salji Berisa
morse
Posts: 89
Joined: 13/12/2005 17:43

#15

Post by morse »

BASTA wrote:prije nego se to desi kinezi ce sve preplaviti
vec su preplavili.....
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9911
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#16

Post by Bosanac sa dna kace »

sekiracija wrote:Papir trpi sve,ma pisite vi :D
Nego recite vi meni kako da to citam izmedju redova :D
jah papir trpi,ali moderatori na ovom forumu ne! :D
izgleda da izmedju redova na ovoj temi şmaju smao praznine! :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#17 Re: Albanija: Div koji se budi....

Post by Fair Life »

MedoX wrote:Samo je pitanje vremena kada ce u Makedoniji vecina postati Albanci,koji ce tako moci napraviti referendum kojim ce se Makedonija prikljuciti Albaniji...

I Kosovo je pri ulasku u Albaniju...

Koja je buducnost Balkana???
Image
Mr_M
Posts: 383
Joined: 16/07/2005 17:36

#18

Post by Mr_M »

Od prikljucenja Kosova Albaniji nema nista, nije to interes MZ, kao sto nije ni nezavisno Kosovo. O prikljucenju nekih djelova Makedonije je takodje besmisleno govoriti.
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#19

Post by Sinapsa »

nebi wrote:
Panasonic wrote:
Sinapsa wrote: jarane pogodio si gosp. stereotipa u epicentar. Dodao bih jos na tvoj komentar i to da se nadam da je buducnost balkana bez ljudi kojima je musliman=terorista...a krscanin=elita....takvih budala ima puno puno vise....nazalost :(
sinapsa, koliko se isplati odgovarati nekome ko ne vidi dalje od TV-a, i kome je ono sto cuje na CNN-u sveta rijec?
@sinapsa:kad odrastes,shvatices.
nijesam te valjda tol´ko ubo....evo jedan prijedlog...procitaj svoj post jos jednom. Mozda si izgubio pregled od jucerasnje silne paljbe. Ako opet imas sta za napisati onda pisi.....
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#20

Post by nebi »

Sinapsa wrote:
nebi wrote:
Panasonic wrote: sinapsa, koliko se isplati odgovarati nekome ko ne vidi dalje od TV-a, i kome je ono sto cuje na CNN-u sveta rijec?
@sinapsa:kad odrastes,shvatices.
nijesam te valjda tol´ko ubo....evo jedan prijedlog...procitaj svoj post jos jednom. Mozda si izgubio pregled od jucerasnje silne paljbe. Ako opet imas sta za napisati onda pisi.....
Imam...fuck off!
Iz cega si ti zakljucio da je za mene musliman=terorist?
Onda bih i ja po tom automatizmu bio terorist.Ali dezurni cuvari islama reaguju:aha,ovaj nece u suru,mora da je cetnik ili ustasa.
Pogledaj malo forum:postoji nekoliko likova koji su izgleda zaduzeni samo za promociju islama(sto nije problem,postoji podforum religija).
Sta je meni Albanija?Irak?Cecenija?
Jedinstvo ummeta?Ma hajde...
1234
Posts: 145
Joined: 15/08/2004 19:51

#21

Post by 1234 »

J.... narod ide ka prosperitetu a ovaj se bavi Albanijo Jadnice izmisli nesto za tu svoju zemlju da zivis bolje kani se tih jadnih zemalja Sta mislis da muslimani iz drugih zemala tebe tako cijene? I otkud bolan Bosanci tj Pokrisceni Bogumili i onda poislamljeni ktiscani Iliri Gdje to cuh mozda se to prica u tvojoj dzamiji
1234
Posts: 145
Joined: 15/08/2004 19:51

#22

Post by 1234 »

Zaboravih da kazem pokrisceni Bogumili koji su Sloveni
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#23

Post by nebi »

Pitanje:ko bi od vas bio saglasan i rad da mu se sestra ili kcerka uda za Albanca?
P.S. hebo m i s ko laze.
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#24

Post by nebi »

I dajte mi objasnite tu foru sa Ilirima:je li to neki novi oblik rasizma?
Lafo mi Bosnjaci,Hrvati i Albanci poticemo od Ilira,a anamo oni od smrdljivih Slavena?
E moj narode(sto bi rekao jedan Ilir dinaroidnog tipa...)
1234
Posts: 145
Joined: 15/08/2004 19:51

#25

Post by 1234 »

MA nemaju Albanci nikakve veze sa Ilirima kao ni mi sa Slovenima osim sto nam porijeklo vuce korijene od njih A ovaj jadnik misli da je to bilo neko progresivnije pleme od Slovena da je Albanci ne bi bili siptari nego bi bili Germani sto isto nema veze sa danasnjim narodima a mozda i ima -zelja za ubijanjem osvajanjem Svijest sviju ostala kao i onih sto se sada neki hvale kao oni vuku njihove korijene To je mentalitet Balkanca SAMO SE VRACA PROSLOSTI NIKAD DA OTVORI OCI I POGLEDA U BUDUCNOST.I najveca provala da su Bosanci IHrvati postali od Ilira D kako zato se prezivaju na "ic"
Nije mi jasno kako neko moze toliko biti plitak u svojoj gluposti
Post Reply