Alan Fordovi... uživo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#26 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by mali jomu »

dječak sa šibicama wrote: A ovo sto rdja pusta boju niz kamen, jel i to ima znacenje i umjetnici ga u svijetu cijene?

Onda si nikakav umjetnik ako hrdja ne pusta boju... :lol:
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#27 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by TheMule »

mali jomu wrote:
dječak sa šibicama wrote: A ovo sto rdja pusta boju niz kamen, jel i to ima znacenje i umjetnici ga u svijetu cijene?

Onda si nikakav umjetnik ako hrdja ne pusta boju... :lol:
Nije to hrdja. Stara Sarajevska legenda govori o zlom kralju koji je pogubio preko 20 vitezova na ovom mostu jer nisu htjeli da uzimaju harac od siromasnih ljudi i da ih kaznjavaju. Od tada ove "suze" nonstop teku i kaze se da je njihov duh u ovom mostu. Moderne religije ne razumiju to, ali spoznavalaci Shinto religije i Budizma ce to razumjeti. Cak se prica da se zna desiti da duh onog ko posjeti ovaj most upije nesto od snage pogubljenih vitezova....
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#28 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by Ramzess Veliki »

Dino79 wrote:Kad smo kod Miljacke podsijetimo se na pisanje Klixa o o obnovi mosta.



7.5.2014.
Most na Skenderiji dobija jedinstven izgled
Radovi na obnovi mosta na Skenderiji, koji su započeli početkom prošlog mjeseca, biće završeni krajem juna, potvrđeno je za Klix.ba u Direkciji za puteve Kantona Sarajevo (KS).
Most će po završetku obnove imati jedinstven izgled, posebno noću kada će prelamanje svjetlosti prolaznicima i vozačima donositi poseban ugođaj.

11.12.2014

Nova ograda na mostu na Skenderiji još uvijek izgleda staro i zahrđalo
Tokom ljetnih mjeseci je urađena rekonstrukcija mosta na Skenderiji. Postavljena je i ograda i zaštite od korten čelika u kojima su lampioni za rasvjetu. Međutim, korten čelik je apsolutno nepoznat materijal na našim prostorima, a ograda i nakon više mjeseci izgleda staro i zahrđalo.
Betonski dio ograde je poprimio narandžastu boju hrđe jer se boja korten čelika zbog padavina ispire.

Kako nam je ranije pojasnila Alma Zilić iz Direkcije za ceste Kantona Sarajevo to je materijal koji u urbanizmu ima značenje i umjetnici u svijetu ga koriste.

"Taj čelik u kontaktu sa prirodom dobije prvi zaštitini sloj i nakon nekog vremena dobije boju narandžasto-crvenu. To je bila simbolika i ideja Instituta za arhitekturu koji je radio prijedlog izgleda", kazala je Zilić za Klix.ba.

Dodala je da je posebna vrijednost ovog materijala to što kad dobije zaštitni sloj, više nema potrebe da se ponovo boji, pa je olakšano održavanje.
Image
:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
Bio sam u toku kad je bilo predstavljanje tog projekta i tada sam arhitektici koja je odabrala taj materijal rekao daj ne budali, to ce pesinit most ali klinka nije htjela da odustane od te ideje, pokazivala mi neke hrdjave tvornice i pogone, kao ovo je umjetnost ... uglavnom nidje veze, opet uhljebljavanje na djelu a ne umjetnost. Most je vizuelno odvratan ...
Dino79
Posts: 792
Joined: 05/02/2017 13:41

#29 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by Dino79 »

Kasnije su ga prefarbali. Bilo previše ofirno.
Niko nije objasnio što su morali farbati.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8484
Joined: 15/04/2015 11:26

#30 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by Thorgerson »

Glede ove rupe, kolike su uopste sanse da nesto - neko propadne kroz ovu rupu u odnosu na šansu da se nagneš preko ovog zidića i padneš u Miljacku.

:roll:

I uostalom, je li iko - ikad u historiji ovog grada propao kroz ovu rupu.

Mislim, svidja mi se rad ove vlade, ali padaju na ove sitne fore nekakvih građana, kojima očito treba začepiti neke druge rupe. Pazi ti svjesnu građanku, uslikala rupu i označila ministra i naravno ovaj ni tamo - ni vamo. Nemoj začepit rupu, eto ti ove halapače za vratom. Začepi rupu, eto ti drugih za vratom...

Uhvatite se u koštac sa pravim problemima! I vlast, a i građani. :roll:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40173
Joined: 29/06/2011 23:39

#31 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by dječak sa šibicama »

Slazem se, treba konacno objasniti cemu sluzi kiosk od frtalj miliona maraka.. oh, wait
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#32 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by mali jomu »

dječak sa šibicama wrote: Slazem se, treba konacno objasniti cemu sluzi kiosk od frtalj miliona maraka.. oh, wait

... kiosk jos nije zavrsen, pokrili su ga prije nego su masine ubacili, sad ga treba rasklopit pa ubaciti masine, pa sklopit, ima tu posla
User avatar
apsidejzi
Posts: 8077
Joined: 25/05/2013 23:49

#33 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by apsidejzi »

Životinjska farma od A do Ž
Ci-Nick
Posts: 5063
Joined: 15/03/2015 17:38

#34 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by Ci-Nick »

cyprus wrote:
zrakomlat wrote:
cyprus wrote:Iskren da budem, ja nešto i ne razumijem funkciju ovih "ispusta" :-)
Vjerovatno da se voda od jakih i dugih kiša ili topljenja snijega ne nakuplja po cesti nego da oteče u Miljacku.
Teorija mi je jasna... ali nekako mi u praksi ove rupe i nemaju smisla...
Da, treba na kolovozu biti 30 cm vode da bi počela oticati kroz ove rupe, da su te rupe najniže tačke kolovoza imalo bi smisla,...
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#35 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by cyprus »

Thorgerson wrote:Glede ove rupe, kolike su uopste sanse da nesto - neko propadne kroz ovu rupu u odnosu na šansu da se nagneš preko ovog zidića i padneš u Miljacku.

:roll:

I uostalom, je li iko - ikad u historiji ovog grada propao kroz ovu rupu.

Mislim, svidja mi se rad ove vlade, ali padaju na ove sitne fore nekakvih građana, kojima očito treba začepiti neke druge rupe. Pazi ti svjesnu građanku, uslikala rupu i označila ministra i naravno ovaj ni tamo - ni vamo. Nemoj začepit rupu, eto ti ove halapače za vratom. Začepi rupu, eto ti drugih za vratom...

Uhvatite se u koštac sa pravim problemima! I vlast, a i građani. :roll:
Haj kad smo već svi navrli diskutovat o rupi :-D da i ja kažem još koju... Po meni je začepljavanje ove rupe bila dobra ideja prvenstveno iz vizuelno-estetskih razloga... Ostali 'ispusti' nek stoje, jer nisu tako upadljivi i veliki, al ovo je bila baš rupetina... Mada i ja sumnjam da je postojala realna opasnost da se propadne kroz nju...

Al kad smo već kod Miljacke i realnih opasnosti, mislim da bi prioritet trebao biti da se ogradi onaj dio Aleje lipa, koji još nije ograđen, a gdje je strmina korita tik uz šetnicu... Svaki dan tuda prolazi na stotine male djece... Eh sad, ne znam kako su tu raspoređene nadležnosti - opština, grad, kanton...
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#36 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by Rampage »

mali jomu wrote:
cyprus wrote: Iskren da budem, ja nešto i ne razumijem funkciju ovih "ispusta" :-)

... prije Austrougara u Sarajevu ljudi nisu hodali vec su puzili cetveronogoske, a jako su voljeli gledat u Miljacku, pa su Austrougari napravili rupe na zidovima da mogu ljudi fino gledat u Miljacku.
:lol: :thumbup:
Edvin21
Posts: 115
Joined: 12/06/2019 13:05
Location: https://najboljicitati.com/
Contact:

#37 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by Edvin21 »

živimo u stripu
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#38 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by boogy »

Trebali su samo staviti rešetku ... ima toliko različitih rješenja osim samo začepiti rupu .... :D

Image
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40173
Joined: 29/06/2011 23:39

#39 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by dječak sa šibicama »

Cuj resetka, ma daj pa ko je vidio resetku, bolje rupu ostaviti da mali Malik moze glavu unutra gurnuti pa se zaglaviti.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#40 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by General War »

Odbojkašice Bimal-Jedinstva za osvajanje Kupa BiH dobile nagradu u iznosu od 10 KM :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#41 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by Sanjarko »

Pa sto. Dovoljno za neki party. Njih x puta cener i party. :jbt:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#42 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by Heller »

Vizionar 1985 wrote:Pa sto. Dovoljno za neki party. Njih x puta cener i party. :jbt:
Samo što je njih dvajs dobilo jedan cener.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#43 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by Ommadawn »

Dino79 wrote:Kad smo kod Miljacke podsijetimo se na pisanje Klixa o o obnovi mosta.



7.5.2014.
Most na Skenderiji dobija jedinstven izgled
Radovi na obnovi mosta na Skenderiji, koji su započeli početkom prošlog mjeseca, biće završeni krajem juna, potvrđeno je za Klix.ba u Direkciji za puteve Kantona Sarajevo (KS).
Most će po završetku obnove imati jedinstven izgled, posebno noću kada će prelamanje svjetlosti prolaznicima i vozačima donositi poseban ugođaj.

11.12.2014

Nova ograda na mostu na Skenderiji još uvijek izgleda staro i zahrđalo
Tokom ljetnih mjeseci je urađena rekonstrukcija mosta na Skenderiji. Postavljena je i ograda i zaštite od korten čelika u kojima su lampioni za rasvjetu. Međutim, korten čelik je apsolutno nepoznat materijal na našim prostorima, a ograda i nakon više mjeseci izgleda staro i zahrđalo.
Betonski dio ograde je poprimio narandžastu boju hrđe jer se boja korten čelika zbog padavina ispire.

Kako nam je ranije pojasnila Alma Zilić iz Direkcije za ceste Kantona Sarajevo to je materijal koji u urbanizmu ima značenje i umjetnici u svijetu ga koriste.

"Taj čelik u kontaktu sa prirodom dobije prvi zaštitini sloj i nakon nekog vremena dobije boju narandžasto-crvenu. To je bila simbolika i ideja Instituta za arhitekturu koji je radio prijedlog izgleda", kazala je Zilić za Klix.ba.

Dodala je da je posebna vrijednost ovog materijala to što kad dobije zaštitni sloj, više nema potrebe da se ponovo boji, pa je olakšano održavanje.
Image
:shock: :shock: :shock:
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#44 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by Sanjarko »

Heller wrote:
Vizionar 1985 wrote:Pa sto. Dovoljno za neki party. Njih x puta cener i party. :jbt:
Samo što je njih dvajs dobilo jedan cener.
:shock:

Pa dovoljno. Kupe grickalica i kole za cenera i party. :evil:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#45 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by mali jomu »

Sjebali jednu od najvecih svjetskih poznatih razglednica...


Image
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11507
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#46 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by japin_mutapi »

ako smo u stripu ja sam bob rock original
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#47 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by mali jomu »

japin_mutapi wrote: ako smo u stripu ja sam bob rock original

:lol: :lol: :lol:
Dino79
Posts: 792
Joined: 05/02/2017 13:41

#48 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by Dino79 »

Sijecate li se "Svečanog otvaranja trotoara " 2016 godine kad nam se jos jednom čitav svijet smijao .

Britanska medijska kuća BBC objavila je tekst o "neobičnoj medijskoj pažnji" koju je privuklo "svečano otvaranje trotoara" ispred zgrade Predsjedništva BiH.
"Predsjedništvo BiH je pozvalo novinare da dođu u 11:45 sati radi sigurnosnih provjera prije otvaranja trotoara. Rečeno je da će im četiri zvaničnika vlade pokazati trotoar. To je dovelo do komičnih izvještaja medija koji su otvaranje trotoara nazvali 'događajem godine', a neki su imali i stream putem Facebooka za one koji ne mogu doći", navodi BBC.

mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#49 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by mali jomu »

Image
Dino79
Posts: 792
Joined: 05/02/2017 13:41

#50 Re: Alan Fordovi... uživo

Post by Dino79 »

TRAFIKA OBILA SARAJLIJE I ODNIJELA IM 250.000 MARAKA



Image
Post Reply