Al se nekad dobro jelo bas...

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1 Al se nekad dobro jelo bas...

Post by tempuser »

Da ne spamamo teme o pizzama, cevapima i bureku danas, evo teme o tome gdje se nekad u Sarajevu dobro jelo.
Ja sam generacija pizza - hamburger generacija. Kao dijele cevape najcesce me vodilo u Ceker na Markalama i standardne cevabdzinice po Carsiji. Ponekad me je stari znao odvesti u Akovu. Kako sam dijete sa Otoke najvise se islo u Herz na cevape i kod Alje na pitu. Cesto se jelo u grilu iza ledja Hepoka, gdje je sad parking sa naplatom, ali nema teorije da se sjetim imena.
Kad se malo pocelo hodati po gradu davilo se hamburgerima se na standarim mjestima, Brucos, Tale, Erol, sadasnjem Totu, King Burgeru kod Keme. i kad bio kakav svecani povod na pizzu se islo u Maestro, Galiju i ponekad La Scalu.
Poslije rata jedno vrijeme Bilbo, Duck dok je bio na uglu Sutjeske i K. Tomislava, ER na Titovoj u sitne sate, Borselino, ponekad Mahir pa raspakuj pizzu na haubi na Zmajevcu.
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#2 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by duga puska »

Kad se sjetim sjednemo drug i ja u King Burger i narucimo 6 hamburgera, a kad smo pri parama 8 :D , po 4 komada fiknemo onako mladi,puni kuveta. Ona sto radi u ibretu vazda. Erol poslije pješaka iz grada, kad fulis pijanski autobus, tamo iza trice ko šamar budali iš'o.Kakav taksi,taman za po pljeske ostane. Pizza u Bambusu, Dundee. Kod Stake na meso,ma sta znam, mlado se bilo i realno hamburger generacija bili ili pekara dobra
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#3 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by karanana »

prije rata kao dijete sa chengic vile, pita kod alje, cevapi u drvenoj cevabdzinici na malom mostu uz bajinu i bekimovu kospicarnu, ne znam kako se zvala, mozda sport. zatim se islo na cevape kod miche koji je ispod vranica nebodera u onim trgovkama malim, sad su tu apoteke sarajevo i neki kafici, mislim da je prostor cevabdzinice prazan. onda hamburger i banjalucke u kiosku preko puta te drvene cevabdzinice na malom mostu, otvorio se nekad kasnije mozda kasnih 80ih. pizza galija. galeta kiosk na ekonomiji, kolaci su mi bili palma, ali se kupovala havana u evropi tj. u njihovom bifeu koji je takodjer bio u onim malim tgovkama ispod vranicinih nebodera.

iza rata bio je aktuelan bilbo i naravno oba otrova.
mahir, poslije karindzanja se spustim.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#4 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by HAVANA »

Jes dobro si drvena kod petar dokic.Od restorana aramis,arkus,amfora,pagus...Slatko galeta,cevapi standardno a ja najcesce kod kurte...Poslije ili u toku izlaska obavezno kod jerlagica kifle,najbolje na svijetu :lol: Nekad kod zore ,kod nje i pavlaka bila,smetena :D il gril na stanici gdje je sad scc...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#5 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by HAVANA »

I ispod sosa onaj milk bar,i tu smo nesta isli jesti...
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#6 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by muha_sa »

mašala plahe teme :-D

cevape mogu jest za dorucak, rucak, veceru a boMMe i izmedju obroka :lol:

cevapi svugdje po čaršiji, nema gdje ih nisam jeo al najcešce tamo gdje sam ko momcic radio--"Sport"
burek kod Muje Dzinovica
uštipci sa kajmakom kod Pucana u Faleticima :D
nešto na kašiku kod Hadzibajrica i Rahmana Cengica (odmah ispod današnje cevabdzinice kod Kurte) :)
navece u "Šadrvanu" kod Reše pohovani mozak a u sitne sate se kod njega išlo na dobru puru :D
kad se išlo na utakmicu a nije se ni jedna propuštala :-D kod Seje na glavušu i bokal rakiješine :D
kad sam posto haustorce u Havaninoj mahali a jeli mi se cevapi tad se išlo u cevabdzinicu kod one plavuše što je zajebanog cuku vodala :lol: Meli u vranicinom neboderu--sad se renovira :D
znalo se doc i u Aramis a tad je tu Havana sviro--šteta što se tad nismo znali :( jeo bi i cugo a Havana bi platio :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#7 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by tempuser »

karanana wrote:prije rata kao dijete sa chengic vile, pita kod alje, cevapi u drvenoj cevabdzinici na malom mostu uz bajinu i bekimovu kospicarnu, ne znam kako se zvala, mozda sport. zatim se islo na cevape kod miche koji je ispod vranica nebodera u onim trgovkama malim, sad su tu apoteke sarajevo i neki kafici, mislim da je prostor cevabdzinice prazan. onda hamburger i banjalucke u kiosku preko puta te drvene cevabdzinice na malom mostu, otvorio se nekad kasnije mozda kasnih 80ih. pizza galija. galeta kiosk na ekonomiji, kolaci su mi bili palma, ali se kupovala havana u evropi tj. u njihovom bifeu koji je takodjer bio u onim malim tgovkama ispod vranicinih nebodera.

iza rata bio je aktuelan bilbo i naravno oba otrova.
mahir, poslije karindzanja se spustim.
Jest fakat, dok se Marcipan nije prepplovio i otvorio cevabdzinicu znalo se otici do drvenog mosta na cevape. Kad smo kod Cengiv Vile, malo stariji su znali preci u Solaris kod kina Kumrovec. Gazdaricu kod Miche ne spominjes? :D Eno je muha spomenuo! :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#8 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by HAVANA »

Tamerlicu :lol:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#9 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by Ommadawn »

Kad sam u Sarajevu - obavezno kod Almira u Galiju.
Ćevape i pite slabo jedem, gotovo nikako ali jednom me rođak odveo na dobru zeljanicu na Čaršiji, valjalo mi za mahmurluka. Kako se zvala ta burekdžinica, ne znam, znam samo da su one koje tamo rade bile u maramama više iz vjerskih nego higijenskih razloga.
Čuo sam za restoran “Klopa” u Sarajevu, patriotska dijaspora ovdje ga hvali a sad koliko je vjerovati njihovom gastronomskom umijeću je vrlo upitno.
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#10 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by duga puska »

tempuser wrote:
karanana wrote:prije rata kao dijete sa chengic vile, pita kod alje, cevapi u drvenoj cevabdzinici na malom mostu uz bajinu i bekimovu kospicarnu, ne znam kako se zvala, mozda sport. zatim se islo na cevape kod miche koji je ispod vranica nebodera u onim trgovkama malim, sad su tu apoteke sarajevo i neki kafici, mislim da je prostor cevabdzinice prazan. onda hamburger i banjalucke u kiosku preko puta te drvene cevabdzinice na malom mostu, otvorio se nekad kasnije mozda kasnih 80ih. pizza galija. galeta kiosk na ekonomiji, kolaci su mi bili palma, ali se kupovala havana u evropi tj. u njihovom bifeu koji je takodjer bio u onim malim tgovkama ispod vranicinih nebodera.

iza rata bio je aktuelan bilbo i naravno oba otrova.
mahir, poslije karindzanja se spustim.
Jest fakat, dok se Marcipan nije prepplovio i otvorio cevabdzinicu znalo se otici do drvenog mosta na cevape. Kad smo kod Cengiv Vile, malo stariji su znali preci u Solaris kod kina Kumrovec. Gazdaricu kod Miche ne spominjes? :D Eno je muha spomenuo! :D
sta se u solarisu kolaca pojelo :o i pite u bordo 9.znam de se pita sto se tice c.vile 1 jela i u kvadrantu, ali kako se zvao...
koja sam ja amnezija, ali uopste se ne sjecam je li suljo kabahija prije rata kafanu otvorio ili poslije.bila je piljara, ali kako mi je onih par predratnih godina proslo u JNA i ostalim sranjima, malo mi se lokalozam gub iz pamcenja.
joj u ratu kad se sjetim taslidze kod vjetrenjace i malih komadica necega sto asocira na cevape :-)
ko se sjeca "plave kacige" u rattu :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#11 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by tempuser »

Pita u Kvadrantu se jela kod Rafaela - Rafe. Ja je licno nisam jeo, ali je moj rodjak bio podtanar kod Rafe i kaze da je pita bila prva liga.
Jel Taslidza onaj rusvaj gdje je nekakav horoz hodao? Znam da je bilo nekog zatezanja oko rusenja kad se ono tamo malo zatezalo.
Plave kacige se ne sjecam po imenu, ali se nekih ratnih kafana sjecam... Vjetrenjaca je jedno vrijeme bila kafana, bila oblozena vrecama s pjeskom, pa dolje nize Twin i mislim da se pred zvao Queen ili tako nesto.
Jedne godine se uveliko setalo oko drvenog mosta, bila i tamo neka kafana. U neko doba Piketova sestra otvorila Mon Cherry, na Trgu Pasaz radio. Mozda godinu poslije se islo na potez SSH, No name, Castello, Oda, malo dalje radio Meli. Kasnije se Oda preselila kod Velane. Onda su se u prostori na Malti malo sredili, ne znam jel Can radio, ali je radio Serbin Blueponint, renovirali Kornet, koji je bio stat pa gledat, Nagib poceo raditi...
Kad malo bolje razmislim, jest to bilo skromno, jadno i ratno, ali smo tad imali bolja mjesta od ovih dudlaca danas.
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#12 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by duga puska »

tempuser wrote:Pita u Kvadrantu se jela kod Rafaela - Rafe. Ja je licno nisam jeo, ali je moj rodjak bio podtanar kod Rafe i kaze da je pita bila prva liga.
Jel Taslidza onaj rusvaj gdje je nekakav horoz hodao? Znam da je bilo nekog zatezanja oko rusenja kad se ono tamo malo zatezalo.
Plave kacige se ne sjecam po imenu, ali se nekih ratnih kafana sjecam... Vjetrenjaca je jedno vrijeme bila kafana, bila oblozena vrecama s pjeskom, pa dolje nize Twin i mislim da se pred zvao Queen ili tako nesto.
Jedne godine se uveliko setalo oko drvenog mosta, bila i tamo neka kafana. U neko doba Piketova sestra otvorila Mon Cherry, na Trgu Pasaz radio. Mozda godinu poslije se islo na potez SSH, No name, Castello, Oda, malo dalje radio Meli. Kasnije se Oda preselila kod Velane. Onda su se u prostori na Malti malo sredili, ne znam jel Can radio, ali je radio Serbin Blueponint, renovirali Kornet, koji je bio stat pa gledat, Nagib poceo raditi...
Kad malo bolje razmislim, jest to bilo skromno, jadno i ratno, ali smo tad imali bolja mjesta od ovih dudlaca danas.
valjda je rafo :D
to gdje je zoo vrt bio je suljo kabahija za kojeg pitam kad je tacno otvorio.taslidza je bila naslonjena na vjetrenjacu, pa su srusili taj objekat iza rata jer je nelegalan bio.plava kaciga se u ratu jedno vrijeme Adams zvao.tolazili umproforci i tu sam vidio francuza kako smota pola hljeba sa picom.pored twina i savo-ambasador je radio veci dio rata.od drvenog mosta desno do skolske ograde bila ta kafana, iza rata neposredno znao na brizle otici, nije bio los rostilj, ali da se ubijem ne mogu se imena sjetiti.u ratu se setalo tim potezom uz miljacku sve dole do otoke nekako.iza rata koju godinu je picerija samir dobro radila c.vili 2, gdje sad lutrija, pored MB-a i one Kuce hrane ili kako se sad zove.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#13 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by tempuser »

duga puska wrote: valjda je rafo :D
to gdje je zoo vrt bio je suljo kabahija za kojeg pitam kad je tacno otvorio.taslidza je bila naslonjena na vjetrenjacu, pa su srusili taj objekat iza rata jer je nelegalan bio.plava kaciga se u ratu jedno vrijeme Adams zvao.tolazili umproforci i tu sam vidio francuza kako smota pola hljeba sa picom.pored twina i savo-ambasador je radio veci dio rata.od drvenog mosta desno do skolske ograde bila ta kafana, iza rata neposredno znao na brizle otici, nije bio los rostilj, ali da se ubijem ne mogu se imena sjetiti.u ratu se setalo tim potezom uz miljacku sve dole do otoke nekako.iza rata koju godinu je picerija samir dobro radila c.vili 2, gdje sad lutrija, pored MB-a i one Kuce hrane ili kako se sad zove.
Da, da Savo Ambasador, tu se posije rata znalo nekad na kafu otic.
U Adams nisam otisao od malo prije rata kad je neki lik ispalio sarzer na ove neke moje drugare.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#14 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by dječak sa šibicama »

Prije rata bio klinjo pa se sjecam samo galeta kod Ekonomije, pizza u Tabascu i jos ponesto... madjarski restoran u pionirskoj... gerijatrija bolje zna
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#15 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by coco1 »

muha_sa wrote:mašala plahe teme :-D

cevape mogu jest za dorucak, rucak, veceru a boMMe i izmedju obroka :lol:

cevapi svugdje po čaršiji, nema gdje ih nisam jeo al najcešce tamo gdje sam ko momcic radio--"Sport"
burek kod Muje Dzinovica
uštipci sa kajmakom kod Pucana u Faleticima :D
nešto na kašiku kod Hadzibajrica i Rahmana Cengica (odmah ispod današnje cevabdzinice kod Kurte) :)
navece u "Šadrvanu" kod Reše pohovani mozak a u sitne sate se kod njega išlo na dobru puru :D
kad se išlo na utakmicu a nije se ni jedna propuštala :-D kod Seje na glavušu i bokal rakiješine :D
kad sam posto haustorce u Havaninoj mahali a jeli mi se cevapi tad se išlo u cevabdzinicu kod one plavuše što je zajebanog cuku vodala :lol: Meli u vranicinom neboderu--sad se renovira :D
znalo se doc i u Aramis a tad je tu Havana sviro--šteta što se tad nismo znali :( jeo bi i cugo a Havana bi platio :lol:
a, maslenica u mondu? sultan kod vijecnice? mada sam ja najvise mahalao u pjafu, iako sam haustorce
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#16 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by muha_sa »

coco1 wrote:
muha_sa wrote:mašala plahe teme :-D

cevape mogu jest za dorucak, rucak, veceru a boMMe i izmedju obroka :lol:

cevapi svugdje po čaršiji, nema gdje ih nisam jeo al najcešce tamo gdje sam ko momcic radio--"Sport"
burek kod Muje Dzinovica
uštipci sa kajmakom kod Pucana u Faleticima :D
nešto na kašiku kod Hadzibajrica i Rahmana Cengica (odmah ispod današnje cevabdzinice kod Kurte) :)
navece u "Šadrvanu" kod Reše pohovani mozak a u sitne sate se kod njega išlo na dobru puru :D
kad se išlo na utakmicu a nije se ni jedna propuštala :-D kod Seje na glavušu i bokal rakiješine :D
kad sam posto haustorce u Havaninoj mahali a jeli mi se cevapi tad se išlo u cevabdzinicu kod one plavuše što je zajebanog cuku vodala :lol: Meli u vranicinom neboderu--sad se renovira :D
znalo se doc i u Aramis a tad je tu Havana sviro--šteta što se tad nismo znali :( jeo bi i cugo a Havana bi platio :lol:
a, maslenica u mondu? sultan kod vijecnice? mada sam ja najvise mahalao u pjafu, iako sam haustorce
kod Ipeta :) tu smo par puta bili--visoko brate a mi iz ravnice :lol:
jest mi komšiluk a vala ne sjecam se da sam u "Brodac" kod Sultana i jednom ušo--a nema gdje se nije ulazilo i zavlacilo :-)

pošto je tema o klopi čaršija je bila Meka za klopu--gdje god nešto pojedeš neŠ se pokajat :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by bitanga_sa_otesa »

duga puska wrote:od drvenog mosta desno do skolske ograde bila ta kafana, iza rata neposredno znao na brizle otici, nije bio los rostilj, ali da se ubijem ne mogu se imena sjetiti.
kod eke
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#18 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by muha_sa »

bitanga_sa_otesa wrote:
duga puska wrote:od drvenog mosta desno do skolske ograde bila ta kafana, iza rata neposredno znao na brizle otici, nije bio los rostilj, ali da se ubijem ne mogu se imena sjetiti.
kod eke
:thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#19 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by karanana »

Jeste. Eko. Videoteka prije rata. Poslije prosirio na kafanu i rostilj. Ima sad ja mislim prostor u onom objektu gdje je bekimov azzuro. Ali izdaje ga.

Ima li iko na forumu da nije sa poteza ch villa-otoka?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#20 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by bitanga_sa_otesa »

ima,ja sam s malte drago mi je :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#21 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by HAVANA »

Znamo i volimo forumat,sto jes jes :lol:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#22 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by Boemica »

dječak sa šibicama wrote:Prije rata bio klinjo pa se sjecam samo galeta kod Ekonomije, pizza u Tabascu i jos ponesto... madjarski restoran u pionirskoj... gerijatrija bolje zna

Vidi kofol sebe ne ubraja u gerijatriju :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by tempuser »

Ja sam prvi hot dog pojeo ispred Ekonomije, tad imali onaj metalni siljak da nataknu kiflu i naprave rupu!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by bitanga_sa_otesa »

dupla bijela trafika ispod taxi doma, najbolja sudzukica u kifli s pavlakom :klopa:
Image
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#25 Re: Al se nekad dobro jelo bas...

Post by duga puska »

muha_sa wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
duga puska wrote:od drvenog mosta desno do skolske ograde bila ta kafana, iza rata neposredno znao na brizle otici, nije bio los rostilj, ali da se ubijem ne mogu se imena sjetiti.
kod eke
:thumbup:
Yebo ga eko, jest. :)
U ratu picu jeli i u dandiju ono ispod ganiceve vile,Livija od dugog bila porred.kad prvi put poslije rata sjedosmo u BabaLoo i naplatise nam maslinu po 1 km :-)
Post Reply