Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#99901 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

Sliver wrote: 12/01/2020 21:37
Analiticarr wrote: 12/01/2020 20:45 Proslo je vrijeme kad su nam razni ''menadzeri'' dovodili svoje panjeve i uhljebe. Nema vise toga rodjaci. Bolje je ne dovoditi nikoga nego gomilati menadzerske panjeve.
Bice uskoro transfer baomba a mozda i vise njih. Samo sabur braco :thumbup:
Ma sta transfer bombe, ima da izlijecu pojacanja ko iz kacuse.
Trebate shvatiti da vecina igraca jednostavno ne zeli igrati nasu ligu. Jednom igracu (ne znam tacno o kome se radi) je ponudjena plata od 25 000 eura na sto je on odgovorio da ce radije igrati za 20 000 ali u nekoj normalnoj ligi i drzavi.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#99902 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Maharadza »

jalijas74 wrote: 12/01/2020 21:16 Ovaj je fakat dosadan. :evil: :evil:
Gori su ovi što const. nasjedaju i citiraju ga...ignorišeš par dana, pa će odlepršati i tražiti nove levate koji će nasjedati na njegovu priču...
F&N
Posts: 3989
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#99903 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by F&N »

Kada je u pitanju dovodjenje igraca mi zbog naseg nacina rada nismo konkurentni Tuzli i Zrinjskom. Evo o cemu se radi i to je 100% istina.
1. Mi smo jedini klub koji igrace prijavljuje na punu platu i koji sa svim igracima imamo profesionalne ugovore. Samim tim trosak jednog igraca je puno veci za nas nego za druge klubove ako im ponudimo istu platu.
2. Drugi klubovi to znam jer sam igrom slučaja vidio neke ugovore, prijavljuju igrace na minimalac a usmeno im obecaju puno vecu platu, odlazak kad nadju vani klub, ugovore na 6 mjeseci ili godinu a kod nas je najkraci ugovor dobio Lazic 1,5 godina.
3. Politika naseg kluba je da sva primanja igraca su prijavljena u punom iznosu, i da se na sve placaju porezi, pa zbog toga mi ne dajemo igracima pare na ruke. Jer dati 100K na ruke za potpis znaci platiri jos 60K poreza.
Drugi klubovi prave neke sporazume s igracima o transferu novca pa im se uplacuju cifre po 100K kao u nekim slucajevima kod Zrinjskog za potpis.

Nasa politika je prema drzavi cista, prema igracima dugorocno najbolja. Ali posto vecina nasih igraca konta da su ovdje godinu, dvije ili tri pa da idu vani, vode se daj ti meni kes na ruke, jebo prijavu i doprinose i onda ode u Zrinjski, Tuzla C., Zeljeznjcar itd. Ili ako ne zbog para na ruke onda zbog kratkih ugovora ili klauzula da mogu otici kad nadju klub.

I tu ga mi pusimo u utrci za npr. Irfana Hadzica i tako neke igrace. Sta se desi, navijaci pizde pobijedio nas Zrinjski u utrci za Irfana, a onda ovaj ode nakon 5 kola.

FKS gradi jedan sistem, pravni, ekonomski koji ce donositi rezultate prave za aBd 2, 3, 4, godine zavisi kojim tempom se neke stvari budu slagale. Mozda sada to navijacima izgleda da se nista ne radi, ali to je samo zato jer Sabrina nije Dino Selimovic pa da ide po televizijama i prica i pravi prvo od sebe reklamu i propagandu pa onda i od kluba, pa se u neka doba to sve sruci na ledja.
Na zalost navijaci su vecinom pokazali da najvise vole ljude tipa Zijad Blekic i izjave tipa necemo da igramo po livadama. A opet vrijeme za sve da najbolji sud.
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#99904 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Company85 »

Analiticarr wrote: 12/01/2020 21:44
Sliver wrote: 12/01/2020 21:37
Analiticarr wrote: 12/01/2020 20:45 Proslo je vrijeme kad su nam razni ''menadzeri'' dovodili svoje panjeve i uhljebe. Nema vise toga rodjaci. Bolje je ne dovoditi nikoga nego gomilati menadzerske panjeve.
Bice uskoro transfer baomba a mozda i vise njih. Samo sabur braco :thumbup:
Ma sta transfer bombe, ima da izlijecu pojacanja ko iz kacuse.
Trebate shvatiti da vecina igraca jednostavno ne zeli igrati nasu ligu. Jednom igracu (ne znam tacno o kome se radi) je ponudjena plata od 25 000 eura na sto je on odgovorio da ce radije igrati za 20 000 ali u nekoj normalnoj ligi i drzavi.
Koliku ste vi Lendricu dali platu?
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#99905 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by perscitus »

F&N wrote: 12/01/2020 22:08 Kada je u pitanju dovodjenje igraca mi zbog naseg nacina rada nismo konkurentni Tuzli i Zrinjskom. Evo o cemu se radi i to je 100% istina.
1. Mi smo jedini klub koji igrace prijavljuje na punu platu i koji sa svim igracima imamo profesionalne ugovore. Samim tim trosak jednog igraca je puno veci za nas nego za druge klubove ako im ponudimo istu platu.
2. Drugi klubovi to znam jer sam igrom slučaja vidio neke ugovore, prijavljuju igrace na minimalac a usmeno im obecaju puno vecu platu, odlazak kad nadju vani klub, ugovore na 6 mjeseci ili godinu a kod nas je najkraci ugovor dobio Lazic 1,5 godina.
3. Politika naseg kluba je da sva primanja igraca su prijavljena u punom iznosu, i da se na sve placaju porezi, pa zbog toga mi ne dajemo igracima pare na ruke. Jer dati 100K na ruke za potpis znaci platiri jos 60K poreza.
Drugi klubovi prave neke sporazume s igracima o transferu novca pa im se uplacuju cifre po 100K kao u nekim slucajevima kod Zrinjskog za potpis.

Nasa politika je prema drzavi cista, prema igracima dugorocno najbolja. Ali posto vecina nasih igraca konta da su ovdje godinu, dvije ili tri pa da idu vani, vode se daj ti meni kes na ruke, jebo prijavu i doprinose i onda ode u Zrinjski, Tuzla C., Zeljeznjcar itd. Ili ako ne zbog para na ruke onda zbog kratkih ugovora ili klauzula da mogu otici kad nadju klub.

I tu ga mi pusimo u utrci za npr. Irfana Hadzica i tako neke igrace. Sta se desi, navijaci pizde pobijedio nas Zrinjski u utrci za Irfana, a onda ovaj ode nakon 5 kola.

FKS gradi jedan sistem, pravni, ekonomski koji ce donositi rezultate prave za aBd 2, 3, 4, godine zavisi kojim tempom se neke stvari budu slagale. Mozda sada to navijacima izgleda da se nista ne radi, ali to je samo zato jer Sabrina nije Dino Selimovic pa da ide po televizijama i prica i pravi prvo od sebe reklamu i propagandu pa onda i od kluba, pa se u neka doba to sve sruci na ledja.
Na zalost navijaci su vecinom pokazali da najvise vole ljude tipa Zijad Blekic i izjave tipa necemo da igramo po livadama. A opet vrijeme za sve da najbolji sud.

Jebena situacija. Tesko se izdici kad je oko tebe mulje i blato. Igrati u dzungli po civiliziovanim pravilima je teska rabota.
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#99906 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

perscitus wrote: 13/01/2020 02:17
F&N wrote: 12/01/2020 22:08 Kada je u pitanju dovodjenje igraca mi zbog naseg nacina rada nismo konkurentni Tuzli i Zrinjskom. Evo o cemu se radi i to je 100% istina.
1. Mi smo jedini klub koji igrace prijavljuje na punu platu i koji sa svim igracima imamo profesionalne ugovore. Samim tim trosak jednog igraca je puno veci za nas nego za druge klubove ako im ponudimo istu platu.
2. Drugi klubovi to znam jer sam igrom slučaja vidio neke ugovore, prijavljuju igrace na minimalac a usmeno im obecaju puno vecu platu, odlazak kad nadju vani klub, ugovore na 6 mjeseci ili godinu a kod nas je najkraci ugovor dobio Lazic 1,5 godina.
3. Politika naseg kluba je da sva primanja igraca su prijavljena u punom iznosu, i da se na sve placaju porezi, pa zbog toga mi ne dajemo igracima pare na ruke. Jer dati 100K na ruke za potpis znaci platiri jos 60K poreza.
Drugi klubovi prave neke sporazume s igracima o transferu novca pa im se uplacuju cifre po 100K kao u nekim slucajevima kod Zrinjskog za potpis.

Nasa politika je prema drzavi cista, prema igracima dugorocno najbolja. Ali posto vecina nasih igraca konta da su ovdje godinu, dvije ili tri pa da idu vani, vode se daj ti meni kes na ruke, jebo prijavu i doprinose i onda ode u Zrinjski, Tuzla C., Zeljeznjcar itd. Ili ako ne zbog para na ruke onda zbog kratkih ugovora ili klauzula da mogu otici kad nadju klub.

I tu ga mi pusimo u utrci za npr. Irfana Hadzica i tako neke igrace. Sta se desi, navijaci pizde pobijedio nas Zrinjski u utrci za Irfana, a onda ovaj ode nakon 5 kola.

FKS gradi jedan sistem, pravni, ekonomski koji ce donositi rezultate prave za aBd 2, 3, 4, godine zavisi kojim tempom se neke stvari budu slagale. Mozda sada to navijacima izgleda da se nista ne radi, ali to je samo zato jer Sabrina nije Dino Selimovic pa da ide po televizijama i prica i pravi prvo od sebe reklamu i propagandu pa onda i od kluba, pa se u neka doba to sve sruci na ledja.
Na zalost navijaci su vecinom pokazali da najvise vole ljude tipa Zijad Blekic i izjave tipa necemo da igramo po livadama. A opet vrijeme za sve da najbolji sud.

Jebena situacija. Tesko se izdici kad je oko tebe mulje i blato. Igrati u dzungli po civiliziovanim pravilima je teska rabota.
Zato treba dovoditi pojacanja iz vana i forsirati nase omladince iz akademije. Moje licno misljenje je da sa igracima iz nase lige uopste ne treba pregovarati jer tu niti ima kvaliteta niti profesionalizma. Na zalost neki ljudi u klubu se ne slazu samnom po tom pitanju.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#99907 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

Treba obećavati dobre plate, pa poslije nek tuže, isprobana taktika premijer ligaša :mrgreen:
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#99908 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Blixen »

navijaci se nista ne pitaju, ali bas nista
mogu 200 godina pisati i skandirati uprava napolje, ali se nista nece promijeniti
onaj koji placa postavlja pravila igre
Nam se pita i to je to
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#99909 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Blixen »

.
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#99911 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Neka je otišla. :thumbup:

Ne razumijem ovo "volonterski rad". :roll: Član uprave, a volonter. Ne ide nikako. Ko su ostali volonteri?
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#99912 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

Mi kad kažemo da trebaju mlade snage doći da preuzmu riječ, u stvari mislimo trebaju al u k...rcu. Ova Ema je džabe radila, mlada , školovana , što joj treba ovo prozivanje u životu. Nama trebaju stari iskusni kadrovi i to ništa ispod 70 godina, da nam budu budućnost kluba, da nas vode naprijed u bolju i ljepšu budućnost
User avatar
budzetlija
Posts: 2046
Joined: 24/11/2019 21:39

#99913 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by budzetlija »

sencobih wrote: 13/01/2020 13:37 Mi kad kažemo da trebaju mlade snage doći da preuzmu riječ, u stvari mislimo trebaju al u k...rcu. Ova Ema je džabe radila, mlada , školovana , što joj treba ovo prozivanje u životu. Nama trebaju stari iskusni kadrovi i to ništa ispod 70 godina, da nam budu budućnost kluba, da nas vode naprijed u bolju i ljepšu budućnost
Aha, uvalila muza da pjeva za proslavu, uzela lovu za dronove i plus jos milion kuraca za koje se ne zna... dzaba bila sigurno, najlosiji marketing otkad pratim klub, bolje bilo '95....
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#99914 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Nadzorna_ploca »

Sto je horan masala.

Image

Ova djevojka sto prica o volontiranju..ako si ti sisala motku mi nismo.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#99915 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by todd_smith »

TIpicno mazanje ociju od strane ove Uprave

Kada je procepila informacija za tajne sastanke sa igracima, Anela dobila nogu

Kada je bilo oko Husrefa i ugovora, Adna leti

Sada kada je svaki korak "Uprava Napolje", odjednom Ema ide

Nista novo

Defintivno prva Uprava koja je sasvim i kompletno van dodira sa realnoscu sto se tice FK Sarajeva.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#99916 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

budzetlija wrote: 13/01/2020 13:42
sencobih wrote: 13/01/2020 13:37 Mi kad kažemo da trebaju mlade snage doći da preuzmu riječ, u stvari mislimo trebaju al u k...rcu. Ova Ema je džabe radila, mlada , školovana , što joj treba ovo prozivanje u životu. Nama trebaju stari iskusni kadrovi i to ništa ispod 70 godina, da nam budu budućnost kluba, da nas vode naprijed u bolju i ljepšu budućnost
Aha, uvalila muza da pjeva za proslavu, uzela lovu za dronove i plus jos milion kuraca za koje se ne zna... dzaba bila sigurno, najlosiji marketing otkad pratim klub, bolje bilo '95....
Nisam znao za to , ali činjenica koga god da dovedu da pjeva, uvijek će biti nečiji muž, nečiji dronovi moraju snimati, što on, što ona. Pitanje je samo koliko je to plaćeno ,odnosno da nije preplaceno. Mi kao klub , i svi ostali klubovi većinu usluga rade kod sponzora , besplatno ili po nekim povlaštenim cijenama, uvijek je tako bilo. Uvijek su bile struje oko kluba i borba što on to radi, a ja ne mogu, uz obavezan atribut da su lopovi.
User avatar
budzetlija
Posts: 2046
Joined: 24/11/2019 21:39

#99917 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by budzetlija »

sencobih wrote: 13/01/2020 13:50
budzetlija wrote: 13/01/2020 13:42
sencobih wrote: 13/01/2020 13:37 Mi kad kažemo da trebaju mlade snage doći da preuzmu riječ, u stvari mislimo trebaju al u k...rcu. Ova Ema je džabe radila, mlada , školovana , što joj treba ovo prozivanje u životu. Nama trebaju stari iskusni kadrovi i to ništa ispod 70 godina, da nam budu budućnost kluba, da nas vode naprijed u bolju i ljepšu budućnost
Aha, uvalila muza da pjeva za proslavu, uzela lovu za dronove i plus jos milion kuraca za koje se ne zna... dzaba bila sigurno, najlosiji marketing otkad pratim klub, bolje bilo '95....
Nisam znao za to , ali činjenica koga god da dovedu da pjeva, uvijek će biti nečiji muž, nečiji dronovi moraju snimati, što on, što ona. Pitanje je samo koliko je to plaćeno ,odnosno da nije preplaceno. Mi kao klub , i svi ostali klubovi većinu usluga rade kod sponzora , besplatno ili po nekim povlaštenim cijenama, uvijek je tako bilo. Uvijek su bile struje oko kluba i borba što on to radi, a ja ne mogu, uz obavezan atribut da su lopovi.
Sve je ona naplatila, ali bukvalno i plus sto je klub koristila za licnu promociju. Satro volonter, pa mamicu vam volontersku, salabajzersku
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#99918 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

A šta reći o ovome.

Usred velike količine obaveza u poslovnom i privatnom životu...

Usljed, ne usred jebo te život debilni, USLJED. :zid: I vazda pišu "usred", a u pm.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8581
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#99919 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Pa to je to, mlado, skolovano...

I da se zabrani "Jedina zastava moja"! :D
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#99920 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by todd_smith »

A to sto ne govori da je primala platu kroz to jer se vodila kao licni PR Sabrine, ne kluba, to nista. I to volonterski naravno. Prc.
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#99921 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

Nije radila bezplatno i drago mi je sto je otisla. Ima jos 2 mozda i 3 osobe koje bi volio otjerati iz kluba.
Samo sabur braco :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#99922 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Dobro, otišla, nije bilo dobro to što je radila, da vidimo hoće li dovesti nekog ko će dobro raditi...otišla je i ona iz marketinga, ne vidim da se šta po tom pitanju promijenilo na bolje :-?
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#99923 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Bezplatno....

Možda i jeste zaposlenik kluba.
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#99924 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anestezija »

Sad ce i ostali ne sikirajte se :izet:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#99925 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

Logovan wrote: 13/01/2020 14:27 Bezplatno....

Možda i jeste zaposlenik kluba.
:lol:
Locked