Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
ibizza
Posts: 4557
Joined: 05/06/2008 00:46

#97351 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ibizza »

emigrazione wrote:
Tomahawk11 wrote:Koševo je postalo uteg na nozi Sarajeva. Ne kontam da to ne vidi neki navijač Sarajeva. Budemo li se vodili sitnim čaršijanerskim motivima nikad ništa od nas.
Nije tacno upravo suprotno, seoski stadion u Butmiru ce unazaditi klub, jer ni takav nismo u stanju odrzavati da bude "evropski" i sl...nisu ba to carsijanerski motivi, to je stvar identiteta, temelj kluba, najvaznija stvar od svih, necu ba da idem na utakmice u Butmir....nije normalan onaj ko misli da ce se ici u Butmir na utakmice, to se nece desiti, klub ce nestati ako se preseli negdje van Sarajeva, a Butmir nije Sarajevo....
:thumbup:
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1470
Joined: 25/07/2015 14:13

#97352 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

emigrazione wrote:
armin071 wrote:Tako ti je to kad pojedinci vide klub od Sebilja do M. Dvora. A sto bi mozda navijaci sa Dobrinje i iz Butmira ili Hrasnice mogli pjehoke do tekme hebo to, to nisu pravi pitari. Pitari su samo oni carsijaneri.... I hebo citace, nagib i krov. Kome ba da se mi prilagodjavamo?! Palilo se i palice... I nakon 20 godina cemo obnavljati mokre cvorove i kukati da nas grad mrzi i da smo podstanari....
Sarajevo je gradski klub, osnovan u gradu Sarajevu od ljudi iz Sarajeva koji su zeljeli imati svoj fudbalski klub...to je identitet fudbalskog kluba Sarajeva, njegova licna karta. U gradu je bilo, ima i sada, desetine radnickih, neradnickih, mahalskih, nacionalnih i sl. klubova pa bujrum gospodo gdje zivite, izvol'te navijajte za svoje lokalne klubove, kao u Engleskoj...imas brate Butmir pa navijaj za Butmir, imas Saobracajac, Zeljeznicar, Vratnik i sl. imas i na Dobrinji nesto pa navijaj....FKS nikada ne moze biti podstanar na Kosevu, to je nemoguce, provali neki doseljenik kako je FKS podstanar na Kosevu i svi se prime ko levati....zamisli jebote da je npr. Dinamo podstanar na Maksimiru, nemoguce zamisliti....doci ce pravi ljudi na prave pozicije, macehinski neprirodni odnos gradskih struktura prema klubu ce se promijeniti, tu treba trositi energiju....
Sta ako Nam kaze, Sarajevo seli u Butmir, evo lova za stadion i popratne objekte, za koga ces navijati? Ili ces praviti neko novo Sarajevo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#97353 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Dobro, sve je ovo Sci fi, realno, bacili smo mišljenja, al realno, nećemo se mi tako lahko Koševa kutarisati.
Ne niče stadion ko gljiva poslije kiše.
ibizza
Posts: 4557
Joined: 05/06/2008 00:46

#97354 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ibizza »

emigrazione wrote:
armin071 wrote:Tako ti je to kad pojedinci vide klub od Sebilja do M. Dvora. A sto bi mozda navijaci sa Dobrinje i iz Butmira ili Hrasnice mogli pjehoke do tekme hebo to, to nisu pravi pitari. Pitari su samo oni carsijaneri.... I hebo citace, nagib i krov. Kome ba da se mi prilagodjavamo?! Palilo se i palice... I nakon 20 godina cemo obnavljati mokre cvorove i kukati da nas grad mrzi i da smo podstanari....
Sarajevo je gradski klub, osnovan u gradu Sarajevu od ljudi iz Sarajeva koji su zeljeli imati svoj fudbalski klub...to je identitet fudbalskog kluba Sarajeva, njegova licna karta. U gradu je bilo, ima i sada, desetine radnickih, neradnickih, mahalskih, nacionalnih i sl. klubova pa bujrum gospodo gdje zivite, izvol'te navijajte za svoje lokalne klubove, kao u Engleskoj...imas brate Butmir pa navijaj za Butmir, imas Saobracajac, Zeljeznicar, Vratnik i sl. imas i na Dobrinji nesto pa navijaj....FKS nikada ne moze biti podstanar na Kosevu, to je nemoguce, provali neki doseljenik kako je FKS podstanar na Kosevu i svi se prime ko levati....zamisli jebote da je npr. Dinamo podstanar na Maksimiru, nemoguce zamisliti....doci ce pravi ljudi na prave pozicije, macehinski neprirodni odnos gradskih struktura prema klubu ce se promijeniti, tu treba trositi energiju....
Bravo majstore. Ebo mentalitet"nek je nas pa makar u Hadzicima".
User avatar
emigrazione
Posts: 7369
Joined: 01/09/2010 13:40

#97355 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by emigrazione »

Tomahawk11 wrote:
Pitar sa Kariba wrote:Pa eto prica je da nam je IMT najveci kocnicar ka stadionu... Pa rekoh eto rjesenja. :mrgreen:
Znaš kad bi ti dali stadion... Kad bi se ugradili sa kojim tržnim centrom, hotelom, stambenom zgradom, sve preko leđa, FKS... To bi ti bilo kao ono sađenje tikvi sa đavolom.

Ne možeš ti od ovih ništa dobiti ili otkupiti, ono hoće da jašu dokle njima, ćejf.
Ti bi da im uzmeš pokriće za budžetske troškove, pih, jesi neki :oops:
Mozda trenutno, ali doci ce novi ljudi koji ce stati iza kluba, a nije da ih nije bilo...nama je nakon rata stadion nudjen na sto godina, mi da smo tada mogli ispuniti uslove sada bi druga prica bila. Nismo, ali nakon toga se nismo ni mi ozbiljno pozabavili tim stvarima, a trebali smo...energija se mora usmjeriti u tom pravcu, stadion ima ogromni skladisni prostor koji donosi stotine milja maraka i koji je bio kaparisao Granov, ko sad to drzi ne znam, ali laz je da je ono betonska gromada koja je samo trosak...
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1470
Joined: 25/07/2015 14:13

#97356 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Ja sam bio za stadion isključivo na podrucju Opstine Centar.
Poslije zadnjih desavanja oko igranja u Evropi nista drugo osim NAŠE ne smije biti opcija. Gdje god to bilo, pa i Butmir.
Koševo ti nikad neće dati, uvijek ce tu biti hisetara. Samo naše
armin071
Posts: 5265
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#97357 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by armin071 »

Sreca pa se vasa „pika“ samo na forumu. Kupite uloge tj. otkupite pa pravite na Skendu ako moze bilo bi mi taman pred kucom ali ovako bice kako gazda kaze odnosno kako je nabolje za klub. Svi bi mi voljeli da se umjesto Koseva napravi Bordo arena ali ko da je napravi?? Onaj SDA seljak sa umjetnim osmjehom? Ili mozda Bake koji je za x godina vladavine napravio trotoar oko pred. i hvali se time kao da je pruzio autoput do Neuma. Znaci bratija SDA ovdje vlada od 90tih godina i njima je Kosevo potrebno samo za izvlacenje budzetskih para. Sta zna papak Ajnadzic sta je FK Sarajevo? Ove godine je bila blamaza sa Zenicom. Hocete i sljedece furati istu pricu?
ibizza
Posts: 4557
Joined: 05/06/2008 00:46

#97358 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ibizza »

armin071 wrote:Sreca pa se vasa „pika“ samo na forumu. Kupite uloge tj. otkupite pa pravite na Skendu ako moze bilo bi mi taman pred kucom ali ovako bice kako gazda kaze odnosno kako je nabolje za klub. Svi bi mi voljeli da se umjesto Koseva napravi Bordo arena ali ko da je napravi?? Onaj SDA seljak sa umjetnim osmjehom? Ili mozda Bake koji je za x godina vladavine napravio trotoar oko pred. i hvali se time kao da je pruzio autoput do Neuma. Znaci bratija SDA ovdje vlada od 90tih godina i njima je Kosevo potrebno samo za izvlacenje budzetskih para. Sta zna papak Ajnadzic sta je FK Sarajevo? Ove godine je bila blamaza sa Zenicom. Hocete i sljedece furati istu pricu?
Bolje igrati u Zenici dvije tekme, nego cijelu sezonu na hipodromu.
User avatar
emigrazione
Posts: 7369
Joined: 01/09/2010 13:40

#97359 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by emigrazione »

A nije ni dalje puno....
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#97360 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Vidim jedan naš uvaženi član spominje i lokaciju na Koševu od SD Sarajevo. Pa super, ako je to izvodivo, eto nek bude to.
Al bogme će nam opet neko poturiti klip, mi da gradimo stadion pored Koševa/Asim Ferhatović Hase, a da isti propadne...
Naravno da je svako od navijača prvenstveno za koševski lokalitet, međutim ako nije izvodivo, daj varijantu B.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#97361 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

Da se podsjetimo
Bayern München planira uložiti u stadion Koševo u Sarajevu, otkrio je nedavno izabrani predsjednik sarajevske Općine centar Nedžad Ajnadžić.


Olimpijski stadion koji je teško stradao u ratu djelomično je obnovljen, no ne i dovoljno da bude u skladu sa strogim propisima Fife i Uefe.

"Ideju je moguće realizirati kroz javno-privatno partnerstvo ili koncesiju", rekao je Ajnadžić, a u obnovi Koševa planira se i izgradnja podzemnih garaža, zatim hotela i bazena u kompleksu stadiona.

No, Bayern je tu priču za Goal demantirao! Klupska PR služba rekla je:

"Ne znamo ništa o tome i nikad u prošlosti nismo ulazili u takve investicije!"
https://www.goal.com/hr/news/6935/sve-v ... mo-pojma-o

:lol:
User avatar
emigrazione
Posts: 7369
Joined: 01/09/2010 13:40

#97362 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by emigrazione »

Tomahawk11 wrote:Vidim jedan naš uvaženi član spominje i lokaciju na Koševu od SD Sarajevo. Pa super, ako je to izvodivo, eto nek bude to.
Al bogme će nam opet neko poturiti klip, mi da gradimo stadion pored Koševa/Asim Ferhatović Hase, a da isti propadne...
Naravno da je svako od navijača prvenstveno za koševski lokalitet, međutim ako nije izvodivo, daj varijantu B.
Jedina varijanta je da klub sa svojim navijačima izradi strategiju kako i na koji način izvršiti strahoviti pritisak na rukovodeće organe Sarajeva da se pitanje našeg stadiona AFH konačno riješi, gdje će biti zadovoljni i gradski klub i većina stanovnika ovoga grada, a i same gradske strukture...Stadion je naš, FKS tu nikada nije bio niti može biti podstanar, bez FKS on gubi smisao isto kao što i FKS gubi smisao odlaskom sa svoga Koševa, zamisli majke ti da smo poznati kao tim sa Butmira, ili tim sa AP :-) pa draži bi mi zeljo bio od tog Frankestajna...nema nikakve varijante B
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#97363 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

emigrazione wrote:
Tomahawk11 wrote:Vidim jedan naš uvaženi član spominje i lokaciju na Koševu od SD Sarajevo. Pa super, ako je to izvodivo, eto nek bude to.
Al bogme će nam opet neko poturiti klip, mi da gradimo stadion pored Koševa/Asim Ferhatović Hase, a da isti propadne...
Naravno da je svako od navijača prvenstveno za koševski lokalitet, međutim ako nije izvodivo, daj varijantu B.
Jedina varijanta je da klub sa svojim navijačima izradi strategiju kako i na koji način izvršiti strahoviti pritisak na rukovodeće organe Sarajeva da se pitanje našeg stadiona AFH konačno riješi, gdje će biti zadovoljni i gradski klub i većina stanovnika ovoga grada, a i same gradske strukture...Stadion je naš, FKS tu nikada nije bio niti može biti podstanar, bez FKS on gubi smisao isto kao što i FKS gubi smisao odlaskom sa svoga Koševa, zamisli majke ti da smo poznati kao tim sa Butmira, ili tim sa AP :-) pa draži bi mi zeljo bio od tog Frankestajna...nema nikakve varijante B
Mogu oni vršiti taj pritisak i bez navijača. Intenzivno pritiskati institucije. Varalicu Ajnadžića. Šta si ono izjavio, Koševo za 1 KM? Pa onda za pripreme za Italiju? Nije kasno još, može se. Na kraju krajeva, ako je nekad bila priča o koncesiji na 100 godina, hajmo je opet aktuelizirati.

Baš zato što bez FKS AFH gubi smisao nećeš dobiti nikakvu zemlju da bi radio svoj stadion.
A u Koševo neće da ulažu, jer njima ne treba. Operu svoje budžetske krađe, prikažu troškove, a od svega se Ajnadžić slika sa metlom na Koševu.
Za dobrobit FKS, mora biti varijanta B. Ako uspije varijanta A, odlično, ali mora se prvenstveno misliti na klub, a taj klub je doveden u situaciju da je spriječen igrati na stadionu koji godinama koristi.
User avatar
Cossack
Posts: 7141
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#97364 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Cossack »

Koševo je rupa bez dna. Plus nije naše niti će nam ga ikada dati. Krenuti negdje od nule i lagano kao Velež. Do tada igrati na Koševu.

Kamen po kamen...

Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#97365 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Komšije, lakše malo, isto kao i na vašoj temi, provokacije nikud ne vode.
Ako ko ima nešto prokomentarisati bez ujedanja, bujrum!
Ostalo će se obrisati i u slučaju ponavljanja, sankcionisati.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1470
Joined: 25/07/2015 14:13

#97366 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Sto obrisa moj post matere ti :roll:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#97367 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

rocco_siffredi wrote:Sto obrisa moj post matere ti :roll:
Moguće da sam greškom, kolateralna šteta.
Hajmo dalje - tema :!:
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1470
Joined: 25/07/2015 14:13

#97368 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Ok, nije problem :thumbup:
Evo ponovo :D

Da ti SDA da zemlju vrijednu 10-20-30 miliona KM :pisnuo: koja se može oploditi i zaraditi 200 miliona :lol:
U kakvim vi oblacima zivite :-)
Onda ce se uz nas i Zeljeznicar prikaciti i tražiti za sebe nesto. Jer i oni su gradski klub, i oni imaju navijače u ovom gradu, pa da i njima daju nesto vrijednosti od 10-20-30 miliona.
Jel vi vidite koliko je to nerealno? :-)
Stadion, pa makar i u Butmiru, ali naš.
Klub nije samo od navijača sa Vratnika, Sedrenika, Breke, Bjelava, Kosevskog, Jezera, Kobilje glave.
Znate li koliko ima navijača Sarajeva koji su rodjeni u SG, Centru, a danas stjecajem zivotnih okolnosti zivi na Dobrinji, Alipasinom Polju i drugim naseljima. Po brojnosti vise navijača Sarajeva ima na Dobrinji i AP, nego u većini starogradskih naselja.
Last edited by rocco_siffredi on 15/08/2019 13:16, edited 2 times in total.
User avatar
emigrazione
Posts: 7369
Joined: 01/09/2010 13:40

#97369 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by emigrazione »

rocco_siffredi wrote:Ok, nije problem :thumbup:
Evo ponovo :D

Da ti SDA da zemlju vrijednu 10-20-30 miliona KM :pisnuo: koja se može oploditi i zaraditi 200 miliona :lol:
U kakvim vi oblacima zivite :-)
Onda ce se uz nas i Zeljeznicar prikaciti i tražiti za sebe nesto. Jer i oni su gradski klub, i oni imaju navijače u ovom gradu, pa da i njima daju nesto vrijednosti od 10-20-30 miliona.
Jel vi vidite koliko je to nerealno? :-)
Stadion, pa makar i u Butmiru, ali naš.
Ne kontam, ko traži od SDA zemlju vrijednu 12-20-30 miliona nečega?!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#97370 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Vala, sad skontah da ti nisam bez razloga obrisao post.
Ti spomeneš Željezničar, onda dođe neko od forumaša koji navijaju za Želju da prokomentariše i ja pojedem govno.
Nema potrebe za tim, to je šbb škb.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1470
Joined: 25/07/2015 14:13

#97371 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

emigrazione wrote:
rocco_siffredi wrote:Ok, nije problem :thumbup:
Evo ponovo :D

Da ti SDA da zemlju vrijednu 10-20-30 miliona KM :pisnuo: koja se može oploditi i zaraditi 200 miliona :lol:
U kakvim vi oblacima zivite :-)
Onda ce se uz nas i Zeljeznicar prikaciti i tražiti za sebe nesto. Jer i oni su gradski klub, i oni imaju navijače u ovom gradu, pa da i njima daju nesto vrijednosti od 10-20-30 miliona.
Jel vi vidite koliko je to nerealno? :-)
Stadion, pa makar i u Butmiru, ali naš.
Ne kontam, ko traži od SDA zemlju vrijednu 12-20-30 miliona nečega?!
Pa trazis stadion AFH. Sta mislis koliko on vrijedi i ona zemlja gore? :roll:
Boli zelene kmere cosak za koga je FKS vezan. Oni jedva čekaju da se ono srusi i da rade ono sto su naumili.
User avatar
emigrazione
Posts: 7369
Joined: 01/09/2010 13:40

#97372 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by emigrazione »

emigrazione wrote:
rocco_siffredi wrote:Ok, nije problem :thumbup:
Evo ponovo :D

Da ti SDA da zemlju vrijednu 10-20-30 miliona KM :pisnuo: koja se može oploditi i zaraditi 200 miliona :lol:
U kakvim vi oblacima zivite :-)
Onda ce se uz nas i Zeljeznicar prikaciti i tražiti za sebe nesto. Jer i oni su gradski klub, i oni imaju navijače u ovom gradu, pa da i njima daju nesto vrijednosti od 10-20-30 miliona.
Jel vi vidite koliko je to nerealno? :-)
Stadion, pa makar i u Butmiru, ali naš.
Ne kontam, ko traži od SDA zemlju vrijednu 12-20-30 miliona nečega?!...klub čudnog imena kakvih su Karađorđevići posijali po Jugoslaviji na desetine, ne može biti gradski klub
ZPP
Posts: 488
Joined: 16/02/2013 10:13

#97373 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZPP »

Ja ne mogu da vjerujem da mi pored Koševa uopšte razmišljamo o Butmiru.

I nije tu priča Sarajevo do M. Dvora. Hajde što meni to nikada ne bi bilo to u Butmiru (možda bi vremenom to i došlo na svoje), ali šta ćeš ti u Butmiru od sadržaja na stadionu imati? Kome na onoj lokaciji izdati bilo kakav poslovni prostori i sl. koji bi nama jako puno značili da pokrivamo koliko-toliko troškove. Možeš nekom piljaru rentati.

Zar se ne može naći modus da nam se ustupi Koševo na xy godina i da mi, ako u tih xy godina, uložimo xy love i uradimo to, to i to, imamo pravo da nam se ta ulaganja priznaju i da otkupimo stadion ili nešto slično. UEFA daje i davat će i dalje milione koje mi do sad nismo znali uzeti, za razliku od komšija (Mi se čak ne moramo ni kleti u radničku klasu, borbu protiv sistema i gluposti kojih se oni šatro drže, dok milioni od države, saveza i UEFE liježu).

Ne da politika? Sve će oni dati, samo zna se kako se pritisak pravi. Pitanje je naše sposobnosti. Uostalom, šta politika sada ima od stadiona Koševo i šta će imati ubuduće? Samo troškove, u plusu nikada CSR ne može biti.

Kakvih 200 miliona i oplodnja, čime, šta, kako? Hoće neko da ukloni Koševo? Kako da ne.

Velež malo po malo će napraviti i više nego pristojan stadion. Pa jebote, Travnik je prije koliko godina napravio jednu tribinu, a da mi ne možemo krenuti.

Gledao sam Semin prijedlog. Sve je to fino, ali bojim se da je ondje više srca nego realnosti. Pored brojnih prepreka, osnovna stvar je šta će ti dva velika stadiona jedan do drugog?

Zar nije logičnije izvršiti pritisak na vlasti da se nađe neki dogovor, pa lagano krenuti sa rekonstrukcijom Koševa, tribinu po tribinu skidati i graditi novu, bez atletske, sa svim sadržajima. Ako se ne može naći neko kome je interesantno da na onoj lokaciji uđe u tu neku kombinaciju, krenuti sami pa polako. Kad-tad se krenuti mora, neće nam niko ništa pokloniti (osim Uefice miliončiće :mrgreen: ).
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#97374 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Ja ću vas još jednom zamoliti da u svojim obrazloženjima ne koristite paralele sa FK Željezničar, jer to onda otvara mogućnosti za raspravu na ovoj temi kojoj nema mjesta! Hvala!
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1470
Joined: 25/07/2015 14:13

#97375 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Vrapcici u Mostaru su kao Butmir u Sarajevu.
Kad se vec hvatate Veleza.
Locked