Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#97326 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by emigrazione »

Tomahawk11 wrote:Znaju ovi iz UEFA-e, pa ti ne daju da igraš ako ih nemaš.
Pa nabavicemo ih jebemu mater, jel to treba novi stadion zbog citaca karata?!
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1474
Joined: 25/07/2015 14:13

#97327 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Selili su veci klubovi od Sarajeva, preselit cemo i mi. To sto stadion neće biti u gradu ne bi trebalo da nas zulja. Za 20 godina i to ce biti Sarajevo.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#97328 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by emigrazione »

rocco_siffredi wrote:Selili su veci klubovi od Sarajeva, preselit cemo i mi. To sto stadion neće biti u gradu ne bi trebalo da nas zulja. Za 20 godina i to ce biti Sarajevo.
Ti seli slobodno, FKS nece nigdje....
armin071
Posts: 5290
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#97329 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by armin071 »

Tako ti je to kad pojedinci vide klub od Sebilja do M. Dvora. A sto bi mozda navijaci sa Dobrinje i iz Butmira ili Hrasnice mogli pjehoke do tekme hebo to, to nisu pravi pitari. Pitari su samo oni carsijaneri.... I hebo citace, nagib i krov. Kome ba da se mi prilagodjavamo?! Palilo se i palice... I nakon 20 godina cemo obnavljati mokre cvorove i kukati da nas grad mrzi i da smo podstanari....
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#97330 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

emigrazione wrote:
Tomahawk11 wrote:Koševo je postalo uteg na nozi Sarajeva. Ne kontam da to ne vidi neki navijač Sarajeva. Budemo li se vodili sitnim čaršijanerskim motivima nikad ništa od nas.
Nije tacno upravo suprotno, seoski stadion u Butmiru ce unazaditi klub, jer ni takav nismo u stanju odrzavati da bude "evropski" i sl...nisu ba to carsijanerski motivi, to je stvar identiteta, temelj kluba, najvaznija stvar od svih, necu ba da idem na utakmice u Butmir....nije normalan onaj ko misli da ce se ici u Butmir na utakmice, to se nece desiti, klub ce nestati ako se preseli negdje van Sarajeva, a Butmir nije Sarajevo....
Ma ja, treba sve nagurati u Centar ili Stari Grad... Jašta će, ne nestaju veliki evropski klubovi, a mijenjaju stadione. Koševo nije naše i jebe nas kako ko stigne s njim. Vrijeme gradskih stadiona prolazi, svi gledaju da imaju nešto svoje, samo nama daj Koševo na kojem ćeš uskoro moći samo našu ligu igrati. Koliko god mi trenutno bili vezani za isto, vrlo brzo će se to promijeniti ako se realizuje ova ideja sa stadionom.
Ja ne navijam za Koševo, ja navijam za Sarajevo. Koševo je samo objekat koji FKS koristi, nažalost defektan i bez mogućnosti da svojom voljom bilo šta promijenimo na njemu.
Isto da je Butmir u Gacku, pa valja dobaciti do tamo.
Nema nikakve opcije za stadion u užem jezgru grada, treba biti realan.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#97331 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

emigrazione wrote:
Tomahawk11 wrote:Znaju ovi iz UEFA-e, pa ti ne daju da igraš ako ih nemaš.
Pa nabavicemo ih jebemu mater, jel to treba novi stadion zbog citaca karata?!
Vidi, ne pitamo se mi za to hoće li se nabaviti i postaviti. To i jeste problem. Zato smo i išli u Zenicu da igramo 3. Pretkolo.
Obećali su bili i ovaj put, pa šipak. Poslije prebacivanje loptice, a Muzafer (čitaj: FKS) se kupa.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8581
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#97332 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

@emigrazione
:thumbup: :thumbup:
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1474
Joined: 25/07/2015 14:13

#97333 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Nam, Tan i uprava nece racune podnositi Carsiji.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#97334 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Znači, ponudi ti neko stadion na Butmiru ili da rentaš Koševo i ti hladno izabereš Koševo?
Nevjerovatno :mrgreen:
armin071
Posts: 5290
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#97335 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by armin071 »

rocco_siffredi wrote:Nam, Tan i uprava nece racune podnositi Carsiji.
Ja samo znam kako je carsija izasla iz kluba da smo mi prodisali. Dupla kruna, akademci.... E sad da li je to plod slucajnosti ili nesto drugo....
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8581
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#97336 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Ko ti ba ponudi stadion? Ja ne znam za tu pricu! I kako stadion na Butmiru moze biti isplativ a na Kosevu ne? :-)
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#97337 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

emigrazione wrote:
Tomahawk11 wrote:Znaju ovi iz UEFA-e, pa ti ne daju da igraš ako ih nemaš.
Pa nabavicemo ih jebemu mater, jel to treba novi stadion zbog citaca karata?!
Ne zbog citaca karata, nego zbog milion razloga haha :D

Recimo jedan od njih je da ne bi bilo onog dodje Merlin i kaze hocu da pjevam na stadionu taj i taj dan, a tebi bas taj dan utakmica i ti odes na drugi stadion, u drugi grad kako bi on mogao otpjevati svoje.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#97338 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by emigrazione »

armin071 wrote:Tako ti je to kad pojedinci vide klub od Sebilja do M. Dvora. A sto bi mozda navijaci sa Dobrinje i iz Butmira ili Hrasnice mogli pjehoke do tekme hebo to, to nisu pravi pitari. Pitari su samo oni carsijaneri.... I hebo citace, nagib i krov. Kome ba da se mi prilagodjavamo?! Palilo se i palice... I nakon 20 godina cemo obnavljati mokre cvorove i kukati da nas grad mrzi i da smo podstanari....
Sarajevo je gradski klub, osnovan u gradu Sarajevu od ljudi iz Sarajeva koji su zeljeli imati svoj fudbalski klub...to je identitet fudbalskog kluba Sarajeva, njegova licna karta. U gradu je bilo, ima i sada, desetine radnickih, neradnickih, mahalskih, nacionalnih i sl. klubova pa bujrum gospodo gdje zivite, izvol'te navijajte za svoje lokalne klubove, kao u Engleskoj...imas brate Butmir pa navijaj za Butmir, imas Saobracajac, Zeljeznicar, Vratnik i sl. imas i na Dobrinji nesto pa navijaj....FKS nikada ne moze biti podstanar na Kosevu, to je nemoguce, provali neki doseljenik kako je FKS podstanar na Kosevu i svi se prime ko levati....zamisli jebote da je npr. Dinamo podstanar na Maksimiru, nemoguce zamisliti....doci ce pravi ljudi na prave pozicije, macehinski neprirodni odnos gradskih struktura prema klubu ce se promijeniti, tu treba trositi energiju....
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8581
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#97339 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Kako rekoh @emigrazione :thumbup:

Hvatate se na seljacku plavu pricu...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#97340 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Pitar sa Kariba wrote:Ko ti ba ponudi stadion? Ja ne znam za tu pricu! I kako stadion na Butmiru moze biti isplativ a na Kosevu ne? :-)
Evo recimo Nam ti ponudi, ti kažeš neću, ostavi me na Koševu.
Ne da ti niko Koševo, tu si podstanar bio i ostao, gazda se pita i oko uređenja i oko svega, pa onda igraš Evropu u Zenici, pa se zalomi i koja ligaška kad treba kakav koncert, haj ti FKS snalazi se... Čitav cirkus, ali neka nas na Koševu.... Status, ugasićemo se.. jah :roll:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8581
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#97341 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Mojne ba Tomo djete biti. Da imaju 10M€ neka daju Ajnađicu 1M, a mi cemo se strpiti na Kosevu na stadionu od 9M....
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#97342 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Magarece_godine »

Tako je! Kosevo je nas stadion i dio naseg identiteta. Jebo papire i birokratiju. Hocu da gledam europsko Sarajevo na nasem Kosevu, renoviranom modernom stadionu. Kakav Butmir...Samo Kosevo!
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#97343 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Pitar sa Kariba wrote:Mojne ba Tomo djete biti. Da imaju 10M€ neka daju Ajnađicu 1M, a mi cemo se strpiti na Kosevu na stadionu od 9M....
Zasto bi mi ista davali Ajnadzicu? :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#97344 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Pitar sa Kariba wrote:Mojne ba Tomo djete biti. Da imaju 10M€ neka daju Ajnađicu 1M, a mi cemo se strpiti na Kosevu na stadionu od 9M....
Ajnadžić je rekao dati Koševo za 1 KM. Vjeruješ li mu?
Nek da eto za milion, ali bi taj za godinu tražio još milion, pa onda opet... Ja, tom SDA banditu ništa ne vjerujem.
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#97345 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Magarece_godine wrote:Tako je! Kosevo je nas stadion i dio naseg identiteta. Jebo papire i birokratiju. Hocu da gledam europsko Sarajevo na nasem Kosevu, renoviranom modernom stadionu. Kakav Butmir...Samo Kosevo!
Renovirano Kosevo, moderno Kosevo? Sanjaj. Nema nista od toga. Mozes dobiti samo mokre cvorove i obojene stepenice i udaraj se nogom u guzicu.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8581
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#97346 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Pa eto prica je da nam je IMT najveci kocnicar ka stadionu... Pa rekoh eto rjesenja. :mrgreen:
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#97347 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Magarece_godine »

Logovan wrote:
Magarece_godine wrote:Tako je! Kosevo je nas stadion i dio naseg identiteta. Jebo papire i birokratiju. Hocu da gledam europsko Sarajevo na nasem Kosevu, renoviranom modernom stadionu. Kakav Butmir...Samo Kosevo!
Renovirano Kosevo, moderno Kosevo? Sanjaj. Nema nista od toga. Mozes dobiti samo mokre cvorove i obojene stepenice i udaraj se nogom u guzicu.
Sanjati i silno zeljeti je najbolji temelj za uspjeh!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#97348 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Pitar sa Kariba wrote:Pa eto prica je da nam je IMT najveci kocnicar ka stadionu... Pa rekoh eto rjesenja. :mrgreen:
Znaš kad bi ti dali stadion... Kad bi se ugradili sa kojim tržnim centrom, hotelom, stambenom zgradom, sve preko leđa, FKS... To bi ti bilo kao ono sađenje tikvi sa đavolom.

Ne možeš ti od njih ništa dobiti ili otkupiti, ono hoće da jašu dokle njima ćejf.
Ti bi da im uzmeš pokriće za budžetske troškove, pih, jesi neki :oops:
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#97349 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Magarece_godine wrote:
Logovan wrote:
Magarece_godine wrote:Tako je! Kosevo je nas stadion i dio naseg identiteta. Jebo papire i birokratiju. Hocu da gledam europsko Sarajevo na nasem Kosevu, renoviranom modernom stadionu. Kakav Butmir...Samo Kosevo!
Renovirano Kosevo, moderno Kosevo? Sanjaj. Nema nista od toga. Mozes dobiti samo mokre cvorove i obojene stepenice i udaraj se nogom u guzicu.
Sanjati i silno zeljeti je najbolji temelj za uspjeh!
Shvati da nema nista od toga. Jedva se sijalica zavrne, a kamoli sta vise. Ja bih bio najsretniji kada bi ostali na Kosevu, ali ne moze se ovako vise. Svake godine sve gore i gore, svake sezona ista sranja od obecanja, svake sezone fol neka ulaganja. Mislim daj ba. :roll: A i jebu te svi od reda, malo opstina, malo pjevaci, malo ovi, malo oni, pa dosta vise. Hajmo mi na drugu lokaciju pa neka oni ulazu i dalje u mokre cvorove.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#97350 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Nemam nista protiv druge lokacije, ali brate, realno, Butmir je daleko. Meni sa cvile i nije toliko daleko, ali često sam na Ilidzi, ne mogu zamisliti onaj pokusaj od kruznog toka u vrijeme utakmice. Tu bi bio kolaps na permijerligaskim utakmicama, da ne spominjem neke derbije i evropske utakmice. Nisam za to da budemo ni vječiti talac AFH-a i vlastiti stadion na bilo kojoj lokaciji je bolji od tuđeg stadiona. Ne znam, nisam pametan, stadion u centru, sa ovakvim lopinama na opstinskim nivoima zadugo mozemo samo sanjati. Po meni, sve lokacije do stupa su pristupačne. Dalje od toga se ne bih slozio.
Locked