Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#93601 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Čuće se, dotad brijačnice, avazi i ostala kompanija :thumbup:
User avatar
R2D2_SA
Posts: 1301
Joined: 19/02/2007 11:45
Location: Sarajevo

#93602 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by R2D2_SA »

Iz Kluba lijepo u saopćenju za Mujakića rečeno da će nakon utakmice sa Čelikom te stvari da se rješavaju, odnosno vode pregovori sa igračima. Kad je prije iko uspio odbiti :izet:

Nije ni logično da se pregovara dok se igra a ima se za landaranja m.dima tokom pauze dva mjeseca.

Ne treba ni glavu u pijesak pa slijepo vjerovati svemu sto se iz kluba kaze ali ovo sa objavama pojedinih portala vec opasno tukne. Podrzati ekipu u subotu i pokazati kome vjerujemo.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8578
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#93604 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#93605 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

Mujakic ne ide nigdje, ostaje ovdje da pokusa da da doprinos da osvojimo titulu ako nam se sve poslozi
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#93606 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Azijski poduzetnik u posjeti FK Sarajevo
http://sport1.oslobodjenje.ba/premijer- ... tKiBA1ZY1I
:thumbup: Valjda bude šta.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#93607 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

kazu na lobotomiji da imamo 2 miliona duga :shock: :shock: vadi knjige pecati papire
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1473
Joined: 25/07/2015 14:13

#93608 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Sta vam je ta "lobotomija"? Vidim i anamo oni je spominju.
Klub nema nikakav dug, plata lijeze do 5 u mjesecu, zadnja uplaćena za oktobar, sve obaveze se servisiraju uredno i na vrijeme.
Bilo je nekih kasnjenja početkom ove godine, dok amidza nije odobrio i uplatio budzet za ovu godinu, ali je u martu uplaćena plata za dva mjeseca
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#93609 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

rocco_siffredi wrote:Sta vam je ta "lobotomija"? Vidim i anamo oni je spominju.
Klub nema nikakav dug, plata lijeze do 5 u mjesecu, zadnja uplaćena za oktobar, sve obaveze se servisiraju uredno i na vrijeme.
Bilo je nekih kasnjenja početkom ove godine, dok amidza nije odobrio i uplatio budzet za ovu godinu, ali je u martu uplaćena plata za dva mjeseca
forum sport1.ba :D

udji, otidji na temu od komsinica, sve ce ti bit jasno

meni znaju popravit dan svojim glupostima :D moderator tjera clanove da se izvinjavaju jedni drugima, banovi ako spomenes da igraci mozda bojkotuju trenera (prije ove krize :D ), romanticarski postovi o omanjem novosarajevskom premijerligasu, i apsolutni linc ako kazes nesto protiv hadzikamatara :D
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#93610 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Svaki, ali bukvalno svaki put pred pauzu krenu provjerene informacije o dugovima i kako kasne plate. :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18249
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#93612 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by GandalfSivi »

Sad tri mjeseca cekanja, depresija vec pocinje...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#93613 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Nadzorna_ploca »

Produzite ugovore Rahmanu i Aduki. Ne znam kako. Ali ponudite brdo love ako je to problem. Ova ekipa neka ostane zajedno jos koju godinu pa da i mi upadnemo u neku euro grupu.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#93614 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

dzaba sve ovo pozitivno sto radimo ako ne produze.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#93615 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

rocco_siffredi wrote:Sta vam je ta "lobotomija"? Vidim i anamo oni je spominju.
Klub nema nikakav dug, plata lijeze do 5 u mjesecu, zadnja uplaćena za oktobar, sve obaveze se servisiraju uredno i na vrijeme.
Bilo je nekih kasnjenja početkom ove godine, dok amidza nije odobrio i uplatio budzet za ovu godinu, ali je u martu uplaćena plata za dva mjeseca
Znam da petljaju i podmecu ali ako je i ovo boldirano istina meni je ipak za upitnika kako i zasto i nesto za nekakve manje brige.

Kad je Tan preuzeo bilo je price da je cilj samoodrziv klub a kako se cini budzet je svake godine ovisan o njegovim uplatama. Znam da vjerovatno trosimo najvise, imamo najregularnije poslovanje sudeci po broju prijavljenih zaposlenih u klubu ali ipak se pitam kako nas konkurenti mogu pratiti, bar ovi najstabilniji a nemaju amidzu da nadopunjuje budzet. Odakle dolaze njihova sredstva i gdje mi fulamo pa ne mozemo namanknuti pare iz istih ili slicnih izvora.

Ova ovisnost o Amidzi na duge staze je pomalo rizicna.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1473
Joined: 25/07/2015 14:13

#93616 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Grean wrote:
rocco_siffredi wrote:Sta vam je ta "lobotomija"? Vidim i anamo oni je spominju.
Klub nema nikakav dug, plata lijeze do 5 u mjesecu, zadnja uplaćena za oktobar, sve obaveze se servisiraju uredno i na vrijeme.
Bilo je nekih kasnjenja početkom ove godine, dok amidza nije odobrio i uplatio budzet za ovu godinu, ali je u martu uplaćena plata za dva mjeseca
Znam da petljaju i podmecu ali ako je i ovo boldirano istina meni je ipak za upitnika kako i zasto i nesto za nekakve manje brige.

Kad je Tan preuzeo bilo je price da je cilj samoodrziv klub a kako se cini budzet je svake godine ovisan o njegovim uplatama. Znam da vjerovatno trosimo najvise, imamo najregularnije poslovanje sudeci po broju prijavljenih zaposlenih u klubu ali ipak se pitam kako nas konkurenti mogu pratiti, bar ovi najstabilniji a nemaju amidzu da nadopunjuje budzet. Odakle dolaze njihova sredstva i gdje mi fulamo pa ne mozemo namanknuti pare iz istih ili slicnih izvora.

Ova ovisnost o Amidzi na duge staze je pomalo rizicna.
Nasa ekipa je najskuplja. Već godinama. Malo je ta razlika manja kako je par igrača otišlo (Husejnovic, Novakovic) koji su imali bezobrazne plate.
Nismo mi jos samoodrziv klub. Jos uvijek. Ima tu dosta zaposlenih i Tan mora uletiti. On je jedini koji odobrava budzet.
Zrinjski posluje Bog te pita kako.
Komsije stoje dobro, ono sto ja znam, ova uprava im zna namaci pare, ali ne zna oko igrača.
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#93617 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by vicious »

Ma kod nas ne može postojati samoodrživ klub sa ovakvom posjetom, smiješnim marketingom i mizernim parama od tv prava. Transferi isto beznačajni, kap u moru.
F&N
Posts: 3984
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#93618 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by F&N »

Vidjecemo kako ce sad Zrinjski poslovati kad se ugasi Aliliminij... HDZ je preko Aluminija gurao milione laznim. Sad bum vidjel... Mislim ds ce opez HDZ gurazi nrke pare ali pitanje da li ce to biti u toj mjeri...
User avatar
omega369
Posts: 9409
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#93619 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by omega369 »

Dok hercegovina (listica, grude, posusje i citluk) puni rafe po bingu i drugim marketima nema zime za njih. Tu su jos i drzavni budzeti koje muzu preko uzp firmi. Nepresusno je to, na zalost :wink:

Ali generalno, mi trebamo gledati samo sebe
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#93620 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Normalno je da gledamo sebe ali ovo je kao i svaki drugi posao, gledas sta rade konkurenti da bi opstao.

Jedno je sigurno od ljubavi se ne zivi, sve je na kraju interes. Samo kazem da ovo sa Tanovom sisom ima rok trajanja, normalno je da bi zaradio da trebas i ulagati. Od njegovog ulaska u klub je proslo 5 godina i mozda je i racunao da ce biti lutanja kao u periodu Benko, Delac i ostali, sto je prekinuto onom cistkom, pa nakon toga period adaptacije na nove uslove i kriza koja je to pratila.

Uglavnom prema nagadjanjima trosimo od 4 do 6 miliona KM (prije da je 6 nego 4) a glavni prihodi su kao i svakom klubu Evropa, prodaja igraca te nama Turkish i jos neki sponzori. Ulaznice ne mogu pokriti ni troskove organizacije. Treba ti znaci titula koja od prosle sezone nosi 2 miliona KM kako rekose i najmanje jedan Cimirot godisnje uz te sponzore da bi bio mozda na nuli. Znaci Duljevici i Sarici ti se ne smiju dogadjati.

Nadam se da ako ovo sa rezultatima i akademcima izdobri da bi u nekom blizem periodu moglo doci na tu pozitivnu nulu. Svakom je jasno da to nije lako, obezbijediti titule, Evropu minimalno i uz to prodavati ali to je pitanje opstanka. Niko nece bacati pare do vijeka (eno onaj prodade Palermo za 10 eura).
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1473
Joined: 25/07/2015 14:13

#93621 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Niti mozes biti prvak svake godine.
Niti mozes napraviti milionski transfer svake godine.
Navijača na stadionu malo. Sponzori daju sicu.
Bice dobro ako budemo u stanju za 10 god biti samoodrziv klub.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#93622 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

F&N wrote:Vidjecemo kako ce sad Zrinjski poslovati kad se ugasi Aliliminij... HDZ je preko Aluminija gurao milione laznim. Sad bum vidjel... Mislim ds ce opez HDZ gurazi nrke pare ali pitanje da li ce to biti u toj mjeri...
njima su kladionice glavna pipa, od toga se svi finansiraju i političari i sportovi
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#93623 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

rocco_siffredi wrote:Niti mozes biti prvak svake godine.
Niti mozes napraviti milionski transfer svake godine.
Navijača na stadionu malo. Sponzori daju sicu.
Bice dobro ako budemo u stanju za 10 god biti samoodrziv klub.
Zato i kazem da je rizicno. Ima ona najgore imati pa nemati. A nekako ce se to morati dovesti na taj nivo, ili povecanjem prihoda ili rezanjem rashoda.

Zadnji put kad su neki podaci bili objavljeni je bilo u vrijeme dolaska Jesica cini mi se. Prihod za prethodnu godinu je bio 300 hiljada KM veci od rashoda, negdje oko 6,7 miliona KM ali nikad nije receno sta je u to ulazilo, mozda Cimirot, Tanove pare za Visit Malaysia uz ostale sponzore. To je bilo obecavajuce.

A sto se kladionica tice, Premier je uz Bingo, Prevent medju najjacim privatnim firmama po obrtu para. Cistom zaradom je vjerovatno broj 1.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#93624 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dr. Kuca »

Zamisli koliko bi bjezali protivnicima da su primili platu?
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#93625 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

http://sport1.oslobodjenje.ba/premijer- ... vor/139526

Izgleda Rahmanović neće da produži ugovor. :skoljka: Možda na kraju i pristane, ako klub zatraži nove pregovore. :-)

Ako ode, potražiti zamjenu ili dovesti novo krilo tako da bi Velkoski prešao na Amarovu poziciju. U slučaju da ne nađemo adekvatnu zamjenu, ne bi trebali slati Amara na tribine, ali tražiti od njega da odradi drugi dio sezone profesionalno, bez čuvanja.
Locked