Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
TheOnlyOne
Posts: 21
Joined: 17/03/2010 22:27

#3876 Re: FK Sarajevo

Post by TheOnlyOne »

Halleluhwah wrote:Po svemu sudeći, iduća sezona može biti jednaka ovoj ili gora, što je daleko vjerovatnije. Ukoliko sadašnja (i vječna) uprava ne ode, to je jedino i moguće, jer ona ne može niti želi učiniti bilo što pozitivno od kluba. Ako nekim čudom uprava bude smijenjena (što mi se čini nemogućim), ona nova koja bi trebala biti sposobna mora biti i supersposobna da reorganizira klub za vrijeme ljetne pauze, zadrži najjače od sadašnjeg sastava, gurne juniore u seniore dajući im dobre i duge ugovore, dovede sposobnog trenera (kojim će svi biti zadovoljni) i, naravno, neka pojačanja. Kažem supersposobna jer je ovakvo Sarajevo suviše duboko u problemima i prosječnosti da bi se moglo iduće sezone boriti za titulu.
Vrijedi zrtvovati i sljedecu sezonu, ako ce doci pravi ljudi, koji ce se boriti za klub i koji nece svoje licne interese stavljati u prvi plan!
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#3877 Re: FK Sarajevo

Post by Max Bunker »

TheOnlyOne wrote:
Halleluhwah wrote:Po svemu sudeći, iduća sezona može biti jednaka ovoj ili gora, što je daleko vjerovatnije. Ukoliko sadašnja (i vječna) uprava ne ode, to je jedino i moguće, jer ona ne može niti želi učiniti bilo što pozitivno od kluba. Ako nekim čudom uprava bude smijenjena (što mi se čini nemogućim), ona nova koja bi trebala biti sposobna mora biti i supersposobna da reorganizira klub za vrijeme ljetne pauze, zadrži najjače od sadašnjeg sastava, gurne juniore u seniore dajući im dobre i duge ugovore, dovede sposobnog trenera (kojim će svi biti zadovoljni) i, naravno, neka pojačanja. Kažem supersposobna jer je ovakvo Sarajevo suviše duboko u problemima i prosječnosti da bi se moglo iduće sezone boriti za titulu.
Vrijedi zrtvovati i sljedecu sezonu, ako ce doci pravi ljudi, koji ce se boriti za klub i koji nece svoje licne interese stavljati u prvi plan!
Ako mi budemo zrtvovali jos jednu sezonu, plasim se da cemo dozivjeti sudbinu Veleza ili Celika ( znaci, dobro donji dio PL-a i borba za opstanak a jedino ce nas kupovina nekog boda spasiti od ispadanja iz lige ) a uz sve to, da ce klub uci u stecajni postupak i onda ce se naci neka "dobricina" i "veliki prijatelj" kluba i bordo boje da kupi klub za 100 000 KM a onda se svi kompletno mozemo j*bati jer nas nece postovati ni ko crno ispod nokta. Klasicni princip privatizacije u BiH po sistemu razvali, unisti i kupi za 3 % realne cijene.

I nije ovo samo kod nas ovako. Slicna, ako ne i identicna situacija je u Zeljeznicaru ( samo su sada osvojili prvenstvo pa se to malo "smirilo" i prikrilo a sjetimo se dugova od ove njihove uprave kada su se povukli prvi put pa cak i price da se dize kredit, koji se nece vracati a hipoteka se stavlja na stadion, koji ce se zbog nemogucnosti vracanja duga prodati na licitaciji ). O Velezu, Celiku i Slobodi necu da govorim i navijaci tih klubova neka mole Boga da BiH nikada ne postane pravna drzava jer ce im se klubovi ugasiti radi dugova.
User avatar
Halleluhwah
Posts: 973
Joined: 28/08/2009 17:01
Location: Among and above strange people, mit dir Lili Marleen

#3878 Re: FK Sarajevo

Post by Halleluhwah »

Kada je sjednica i koje su opcije ako uprava ne ode?
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#3879 Re: FK Sarajevo

Post by Max Bunker »

Halleluhwah wrote:Kada je sjednica i koje su opcije ako uprava ne ode?
15 dana poslije zavrsetka prvenstva ( tada je najavljena ).
Sta ce se desiti ako uprava ne ode, ja zaista ne znam.
TheOnlyOne
Posts: 21
Joined: 17/03/2010 22:27

#3880 Re: FK Sarajevo

Post by TheOnlyOne »

Max Bunker wrote:
TheOnlyOne wrote:
Halleluhwah wrote:Po svemu sudeći, iduća sezona može biti jednaka ovoj ili gora, što je daleko vjerovatnije. Ukoliko sadašnja (i vječna) uprava ne ode, to je jedino i moguće, jer ona ne može niti želi učiniti bilo što pozitivno od kluba. Ako nekim čudom uprava bude smijenjena (što mi se čini nemogućim), ona nova koja bi trebala biti sposobna mora biti i supersposobna da reorganizira klub za vrijeme ljetne pauze, zadrži najjače od sadašnjeg sastava, gurne juniore u seniore dajući im dobre i duge ugovore, dovede sposobnog trenera (kojim će svi biti zadovoljni) i, naravno, neka pojačanja. Kažem supersposobna jer je ovakvo Sarajevo suviše duboko u problemima i prosječnosti da bi se moglo iduće sezone boriti za titulu.
Vrijedi zrtvovati i sljedecu sezonu, ako ce doci pravi ljudi, koji ce se boriti za klub i koji nece svoje licne interese stavljati u prvi plan!
Ako mi budemo zrtvovali jos jednu sezonu, plasim se da cemo dozivjeti sudbinu Veleza ili Celika ( znaci, dobro donji dio PL-a i borba za opstanak a jedino ce nas kupovina nekog boda spasiti od ispadanja iz lige ) a uz sve to, da ce klub uci u stecajni postupak i onda ce se naci neka "dobricina" i "veliki prijatelj" kluba i bordo boje da kupi klub za 100 000 KM a onda se svi kompletno mozemo j*bati jer nas nece postovati ni ko crno ispod nokta. Klasicni princip privatizacije u BiH po sistemu razvali, unisti i kupi za 3 % realne cijene.

I nije ovo samo kod nas ovako. Slicna, ako ne i identicna situacija je u Zeljeznicaru ( samo su sada osvojili prvenstvo pa se to malo "smirilo" i prikrilo a sjetimo se dugova od ove njihove uprave kada su se povukli prvi put pa cak i price da se dize kredit, koji se nece vracati a hipoteka se stavlja na stadion, koji ce se zbog nemogucnosti vracanja duga prodati na licitaciji ). O Velezu, Celiku i Slobodi necu da govorim i navijaci tih klubova neka mole Boga da BiH nikada ne postane pravna drzava jer ce im se klubovi ugasiti radi dugova.
Ako se bude biralo izmedju titule sljedece sezone i nove uprave koja ce raditi posteno, koja nece krasti, i koja ce raditi u dugorocnom interesu kluba, ja sam za ovu drugu opciju.
Evo, imali smo extra rezultate u Evropi (za nase prilike), i sta se desi ni godinu dana poslije toga?
Instant rezultati nam ne trebaju! Ne trebamo se zadovoljiti da jedne sezone dobro igramo u Evropi, a vec sljedece je ne izborimo.
Dakle, zrtvovati sezonu za bolje ljude u upravi! Velez i Celik ih, izgleda, nisu imali, ali se ja nadam da mi hocemo!
Nadam se da ce nam doci ljudi koji nece krpiti rupe, nego oni koji ce imati dugorocni plan za klub. Plan koji ce omoguciti stabilno poslovanje, koje ce, u konacnici, donijeti i titule i kupove i Evrope. Ovo je vrijeme da se naprave rezovi u klubu i nadam se da cemo u sljedecu sezonu uci sa novim ljudima na celu kluba. Pa sta kosta, da kosta.
User avatar
Halleluhwah
Posts: 973
Joined: 28/08/2009 17:01
Location: Among and above strange people, mit dir Lili Marleen

#3881 Re: FK Sarajevo

Post by Halleluhwah »

Max Bunker wrote:
Halleluhwah wrote:Kada je sjednica i koje su opcije ako uprava ne ode?
15 dana poslije zavrsetka prvenstva ( tada je najavljena ).
Sta ce se desiti ako uprava ne ode, ja zaista ne znam.
Pritisak treba vršiti.
User avatar
johnny_blazze
Posts: 888
Joined: 29/09/2009 00:27

#3882 Re: FK Sarajevo

Post by johnny_blazze »

Halleluhwah wrote:
Max Bunker wrote:
Halleluhwah wrote:Kada je sjednica i koje su opcije ako uprava ne ode?
15 dana poslije zavrsetka prvenstva ( tada je najavljena ).
Sta ce se desiti ako uprava ne ode, ja zaista ne znam.
Pritisak treba vršiti.
joj samo da hoce otici
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#3883 Re: FK Sarajevo

Post by Max Bunker »

Halleluhwah wrote:
Max Bunker wrote:
Halleluhwah wrote:Kada je sjednica i koje su opcije ako uprava ne ode?
15 dana poslije zavrsetka prvenstva ( tada je najavljena ).
Sta ce se desiti ako uprava ne ode, ja zaista ne znam.
Pritisak treba vršiti.
Ne moze se pritiskom nista uraditi za ovako malo vremena. Taj pritisak bi preko medija trebao da dolazi od strane BP-a i UNFKS a i jedni i drugi su u medijima predstavljeni kao huligani. Konkretno, po informacijama koje plasiraju nasi mediji, iza nereda na Kosevu protiv Sirokog stoje BP koji su "nahuskali" UNFKS ( citaj Horde zla ) da naprave onaj incident. Od tada vecina medija, se distancirala od BP-a a pogotovo od UNFKS-a.
Po meni, treba nastupiti sa drugacijom taktikom. Protiv prljavog protivnika igraj prljavo. Ima se dovoljno vremena, da se neki ljudi izlobiraju u toj skupstini koju je sastavila sadasnja uprava po svojoj mjeri. Vecina je njih tu usla radi svojih interesa ( neki radi novca od transfera, neki da bi im sinovi igrali itd. ) Eh sada, njima treba obecati zadovoljenje njihovih interesa ako budu glasali za kandidate BP. Kada prodju kandidati BP, kada im te interesdzije daju svoje glasove, fino ih sviju zavaliti k'o levate jer ko ih j*be kada su tu zbog interesa a ne zbog ljubavi prema klubu.
Mislim da je ovo najrealnije, jer ne treba tu puno glasaca "izlobirati". Mislim da BP-u uz sadasnje glasove koje ima, treba jos 10 glasova pa da bi imali relativnu vecinu, koja je dovoljna za izbor.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#3884 Re: FK Sarajevo

Post by pape »

Upozorenje za sve koji iznose poluinformacije, .... nema opomena, slijede banovi.

@1946, .... odavno plesesh na zici, ... :roll:
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#3885 Re: FK Sarajevo

Post by Topla voda »

ovu nas je polusezonu jebo kako je ko god stigo...al bitno je da familije imaju rjesenje..kod nas ko da tri gola u dvije tekme,ima pravo da mu unuk bude u upravi,po defaultu......

..familije....fazlagici,janjosi,alihodzici...odjebite konacno ,i vi i vasi ahbabi...

e nek sam im reko :D
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#3886 Re: FK Sarajevo

Post by motachjointa »

Ove sezone cemo na kraju imati 50 bodova i svi su se digli, bojkot, tragedija. Prosle godine smo imali 49 bodova pa odosmo u evropu i nebi tragedija ali tada je bilo ok dok je plava smijurija bila iza nas. Kada smo bili prvaci cini mi se da smo imali 54 boda tako da ova sezona na kraju nije mnogo losija od te sampionske ali su sada igraci najvece pizde, izdajice itd. Ove sezone uopste nije tacno da su nas svi gazili, jedini kiks i rezultat koji je tragican i zbog kojeg treba zamjeriti igracima je utakmica sa sirokim. Zasto nismo sampioni treba traziti u 4 remija na kosevu, utakmici sa slobodom koju je odigrao savez te remiju sa olimpikom na grbavici, da smo dobili te utakmice sto je realno i trebalo da se desi sad bi imali +13 tj 63. Sezonu su unistili: katastrofalno odrađene pripreme, nedovođenje milosevica ili trivunovica iako su ljudi sami dosli i na kraju Mehmed Janjos koji od najboljih igraca i ekipe koju je imao nije mogao napraviti pobjednicki kolektiv. Sto se tice uprave slazem se da je vrijeme da se nesto poduzme ali bojim se da je ovo sve bilo plod raznoraznih frustracija i da se sve moglo puno pametnije odraditi ovako sumnajm da ce se ista radikalno desiti i promjeniti, isti ovi ljudi su godinama tu u klubu i niko nije povlacio tako radikalne poteze kao ove sezone iako ja ne vidim da je ova nesto losija od prethodnih.
Sto se tice navijaca, organizacija odlicna, navijanje odlicno, posjeta na gostovanjima odlicna, daleko prvo mjesto u BIH.
Posjeta na kosevu je sve u svemu bila ok, mada je moglo i bolje u nekim utakmicama, mada kada vidimo utakmice u evropi i 25 + hiljada na utakmicama onda ne treba cuditi da je protiv nekih saban ekipa bilo dosta manje raje, kao sto rece Benjo nasi navijaci su postali malo razmazeni po tom pitanju dok recimo zeljovci nakon dosta godina vade dresove iz sehara i sjetili se malo da odu na utakmicu i opet nista mnogo bolje od nas.
Sezonu su obiljezili neredi, tragedija u sirokom, cirkus u tuzli i divljanje na kosevu. Dobre igre u evropi, pobjede u derbiju i u banja luci.
Sto se tice novog prvaka, tesko je komentarisati jer je sampion zadnja ekipa kojoj sam to zelio ali boze moj, da li su zasluzili ili ne ne bih govorio ali da su bolji od nas sigurno nisu. Sto se tice situacije juce u gradu i tzv. proslave komentar je :mrgreen:
Do naredne sezone u koju cemo nadam se krenuti sa novim snagama, puno pametniji lijep pozdrav. :bih:
User avatar
van Basten
Posts: 7535
Joined: 21/09/2006 02:59

#3887 Re: FK Sarajevo

Post by van Basten »

eh eto... ni Evrope ne vidjesmo... znači - govnjivnu motiku pa tjerati sve redom - Baljak, Alihodžić, Merdanović... sve noga, Varešanović isto (nie uspio izboriti Evropu, nije uspio pobijediti Široki kući, nije uspio pobijeditit želja kući, nije uspio ništa)... čim primim platu odoh u BP da se učlanim i time dam svoju podršku onom što rade i mislim da je krajnje vrijeme da se napravi front tih navijača koji vole klub i znaju šta hoće i koji će se napokon riješiti mahale Janjoš - Fazlagić - Ferhatović - Merdanović...
Također, vidim Sloboda 6. :-) a trebala ispasti. Treba zaganjati po UEFI oko slučaja Gavarić pa neka savez trpi sankcije
p.s. savez je opet naštimao da prvenstvo završi u srijedu :-) idioti
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3888 Re: FK Sarajevo

Post by bordo gandalf »

Konacno :thumbup:
aj sad opet userite :x

Image
Last edited by bordo gandalf on 01/06/2010 14:00, edited 1 time in total.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3889 Re: FK Sarajevo

Post by bordo gandalf »


Nedavno je završena Premijer liga BiH. Zavirili smo u statistiku realizovanih jedanaesteraca u proteklih 30 kola i došli do saznanja da je najviše kaznenih udaraca svirano za tim sa Grbavice - osam.
S druge strane, suparnicima Željezničara sudije su tri puta pokazale na bijelu tačku.

Na drugom mjestu je mostarski Zrinjski sa omjerom šest jedanaesteraca dosuđenih za i tri protiv. Treću poziciju drži Leotar. Naime, pet penala dosuđeno je u korist ovog tima, a tri za njihove protivnike.

Najmanje kaznenih udaraca svirano je za prijedorski Rudar, tek jedan, dok su protiv njih sudije pet puta pokazale na "kreč“.

Ukupno je dosuđeno 54 jedanaesteraca. Pogledajte statistički kako to izgleda:

Za - Protiv

Željezničar 8 3
Široki Brijeg 3 2
Borac 3 2
Zrinjski 6 3
Sarajevo 4 2
Olimpik 2 2
Velež 2 2
Sloboda 3 4
Travnik 4 3
Leotar 5 3
Rudar 1 5
Zvijezda 2 6
Čelik 2 3
Slavija 3 3
Laktaši 3 5
Modriča 3 6
ali su komentari smijesni...upalili se ko kutnjaci
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#3890 Re: FK Sarajevo

Post by 1946 »

Samo čekam statistiku žutih i crvenih kartona, s posebnim osvrtom na proljetnu polusezonu, da vidim kako tu stojimo, a kako stoje "ostali".
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#3891 Re: FK Sarajevo

Post by Charuga »

1946 wrote:Samo čekam statistiku žutih i crvenih kartona, s posebnim osvrtom na proljetnu polusezonu, da vidim kako tu stojimo, a kako stoje "ostali".
FK Sarajevo - 71 zuti karton i 7 crvenih.

Koji te "ostali" konkretno interesuju, mrsko mi ganjati sve klubove?
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#3892 Re: FK Sarajevo

Post by aerosa »

Plavih_11 wrote:
1946 wrote:Samo čekam statistiku žutih i crvenih kartona, s posebnim osvrtom na proljetnu polusezonu, da vidim kako tu stojimo, a kako stoje "ostali".
FK Sarajevo - 71 zuti karton i 7 crvenih.

Koji te "ostali" konkretno interesuju, mrsko mi ganjati sve klubove?
Ako ti nije mrsko prvih 5 ali samo proljetnu polusezonu.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#3893 Re: FK Sarajevo

Post by Charuga »

aerosa wrote:
Plavih_11 wrote:
1946 wrote:Samo čekam statistiku žutih i crvenih kartona, s posebnim osvrtom na proljetnu polusezonu, da vidim kako tu stojimo, a kako stoje "ostali".
FK Sarajevo - 71 zuti karton i 7 crvenih.

Koji te "ostali" konkretno interesuju, mrsko mi ganjati sve klubove?
Ako ti nije mrsko prvih 5 ali samo proljetnu polusezonu.
Vrlo rado ali ne mogu da nadjem samo po sezonama. Mozda bi i mogao ali bi mi trebalo bas puno vremena a sad ga nemam toliko za te stvari. Postavit cu tamo na temi o Analizi PL kartone prvih pet ekipa iz citavog prvenstva.
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#3894 Re: FK Sarajevo

Post by 1946 »

Plavih_11 wrote:Vrlo rado ali ne mogu da nadjem samo po sezonama. Mozda bi i mogao ali bi mi trebalo bas puno vremena a sad ga nemam toliko za te stvari. Postavit cu tamo na temi o Analizi PL kartone prvih pet ekipa iz citavog prvenstva.
Dankešen enivej :-D
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#3895 Re: FK Sarajevo

Post by aerosa »

Plavih_11 wrote:
aerosa wrote: Ako ti nije mrsko prvih 5 ali samo proljetnu polusezonu.
Vrlo rado ali ne mogu da nadjem samo po sezonama. Mozda bi i mogao ali bi mi trebalo bas puno vremena a sad ga nemam toliko za te stvari. Postavit cu tamo na temi o Analizi PL kartone prvih pet ekipa iz citavog prvenstva.
Hajde, a ja ću pokušati sabrati sa stranice saveza mada nije baš relevantna 100%
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55632
Joined: 15/12/2008 16:53

#3896 Re: FK Sarajevo

Post by ultima_palabra »

Onih nekoliko kartona što ste dobili prvih par kola proljetnog dijela su meni svi izgledali zasluženi...
Eh sad, u izvještajima se ne vidi jesu li i domaće ekipe imale sličnih startova.
Omerovim_Koracima
Posts: 735
Joined: 19/11/2009 20:51
Location: Sarajevo

#3897 Re: FK Sarajevo

Post by Omerovim_Koracima »

ultima_palabra wrote:Onih nekoliko kartona što ste dobili prvih par kola proljetnog dijela su meni svi izgledali zasluženi...
Eh sad, u izvještajima se ne vidi jesu li i domaće ekipe imale sličnih startova.
Mora da se shalis. jesil gledo izvjestaj iz lukavice,kad na pocetku onaj uleti sa dvije noge sa ledja nashem,haj sto nema kartona al nije bilo ni faula,manje vise su svi onakvi startova nama na gostovanjima. al ajde navikli smo vec,jer mi nemamo koga da plati sudijama da nas zastiti. jbga
Fordas
Posts: 1430
Joined: 30/01/2008 13:17
Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?

#3898 Re: FK Sarajevo

Post by Fordas »

ultima_palabra wrote:Onih nekoliko kartona što ste dobili prvih par kola proljetnog dijela su meni svi izgledali zasluženi...
Eh sad, u izvještajima se ne vidi jesu li i domaće ekipe imale sličnih startova.
ma ja, i izlijetanje vaseg golmana i fauliranje protivnickog igraca koji ide sam prema golu van 16 je takodjer opravdano, kao i najveci broj penala te jos milion stvari... a sve sto je bilo protiv nas je ZASLUZENO. Pa dobro vise, ima li to smisla???? Stvarno se pitam kad ce neko od vas barem jednom u zivotu pisati nesto nepristrasno :cry:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55632
Joined: 15/12/2008 16:53

#3899 Re: FK Sarajevo

Post by ultima_palabra »

Fordas wrote:
ultima_palabra wrote:Onih nekoliko kartona što ste dobili prvih par kola proljetnog dijela su meni svi izgledali zasluženi...
Eh sad, u izvještajima se ne vidi jesu li i domaće ekipe imale sličnih startova.
ma ja, i izlijetanje vaseg golmana i fauliranje protivnickog igraca koji ide sam prema golu van 16 je takodjer opravdano, kao i najveci broj penala te jos milion stvari... a sve sto je bilo protiv nas je ZASLUZENO. Pa dobro vise, ima li to smisla???? Stvarno se pitam kad ce neko od vas barem jednom u zivotu pisati nesto nepristrasno :cry:
Daj ba više diskutuj normalno i sa argumentima...napisao sam to što sam napisao, i stojim iza toga, par realnijih pitara na ovom forumu je tada imalo isto mišljenje.
Fordas
Posts: 1430
Joined: 30/01/2008 13:17
Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?

#3900 Re: FK Sarajevo

Post by Fordas »

A normalno diskutovanje podrazumjeva uvjek kontru na nas racun! Mislim, niti jednu jedinu nasu utakmicu nisi gledao ni ti i mnogi tvoji, gledao si samo montirane izvjestaje lokalnih korumpiranih novinarcica i onda kazes da je to opravdano i da bi trebali diskutovati argumentima?! No way...
Locked