Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55684
Joined: 15/12/2008 16:53

#3851 Re: FK Sarajevo

Post by ultima_palabra »

hz__semir wrote:Ne kontam šta se bunite, ionako sami tvrdite da je navijati za Sarajevo stvar geografije, a ne nekakve filozofije, to sam isto i ja rekao :D
Sve pet, samo nisam znao da se slažete sa tim ;-) Ne bih da me određuje tako trivijalna stvar kao što je geografija 8-)
hz__semir wrote:Ionako su mi vazda bile draže te konkretne nauke, nego nekakve izmišljene i apstraktne koje se zasnivaju na nekakvim pretpostavkama, mišljenjima i izmišljenim pričama, a ne na činjenicama. Baš kao i dobar dio vaših argumenata u nekim raspravama, zar ne :D
Kako kod koga, ja uvijek govorim o činjenicama, teško se i o njima usaglasimo, a kamoli o nekim subjektivnim stvarima :-D
User avatar
Obuca9
Posts: 9630
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#3852 Re: FK Sarajevo

Post by Obuca9 »

ultima_palabra wrote:
hz__semir wrote:Ne kontam šta se bunite, ionako sami tvrdite da je navijati za Sarajevo stvar geografije, a ne nekakve filozofije, to sam isto i ja rekao :D
Sve pet, samo nisam znao da se slažete sa tim ;-) Ne bih da me određuje tako trivijalna stvar kao što je geografija 8-)
Nisam drvo da se slažem :D

A filozofija, najgluplja nauka, samo trebaš imati neko mišljenje i pametovati o njemu, a kao što mr. Fazlinović najstariji kaže, "mišljenje je k'o prkno, svaka budala ga ima" :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55684
Joined: 15/12/2008 16:53

#3853 Re: FK Sarajevo

Post by ultima_palabra »

hz__semir wrote:
ultima_palabra wrote:
hz__semir wrote:Ne kontam šta se bunite, ionako sami tvrdite da je navijati za Sarajevo stvar geografije, a ne nekakve filozofije, to sam isto i ja rekao :D
Sve pet, samo nisam znao da se slažete sa tim ;-) Ne bih da me određuje tako trivijalna stvar kao što je geografija 8-)
Nisam drvo da se slažem :D

A filozofija, najgluplja nauka, samo trebaš imati neko mišljenje i pametovati o njemu, a kao što mr. Fazlinović najstariji kaže, "mišljenje je k'o prkno, svaka budala ga ima" :D
Sa Izetom dakako moram biti saglasan, da ne bude da sam drvo :-D Mada je i to neka vrsta filozofije...
Odoh, ostaj mi zdravo i sanjaj titule :zoka:
mona_m_87
Posts: 3
Joined: 22/05/2010 00:46

#3854 Re: FK Sarajevo

Post by mona_m_87 »

PriNc_ba wrote:hahahahahah :lol: :lol: :lol: :lol: necu kod komsija naljutit ce mi se pa evo ovde da se nasmijemo malo :)

Dobio Željo veliko pojačanje!!! Igrač iz Kine jučer sletio na aerodrom...Zove se Chao Kup :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma uskoro ce njima i Chao liga :D
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3855 Re: FK Sarajevo

Post by The 51st State »

elem, ovaj semir supak pravi, ne ostavlja mjesta za razmisljanje, naravno kome treba.
User avatar
Pokerboy11
Posts: 865
Joined: 06/02/2010 19:40

#3856 Re: FK Sarajevo

Post by Pokerboy11 »

-LIBERO- wrote:Image
TORPEDO :lol: :sax: :bih:
User avatar
Obuca9
Posts: 9630
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#3857 Re: FK Sarajevo

Post by Obuca9 »

Torpedo, pa šta?

Čak i to je bolje nego "željezničar", ne znam kako neko uopšte može voljeti riječ koja u sebi ima slova ž, lj, z, č, r...
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#3858 Re: FK Sarajevo

Post by 1946 »

hz__semir wrote:Torpedo, pa šta?

Čak i to je bolje nego "željezničar", ne znam kako neko uopšte može voljeti riječ koja u sebi ima slova ž, lj, z, č, r...
I koja u izgovoru 90% navijača dotičnog tima pređe u "željnčr" :-D
Al' ovo nije tema o anamo njima... :)
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#3859 Re: FK Sarajevo

Post by Van Halen »

Kad su prije nekoliko godina igrali u Europi, neka žena jadnica imala težak zadatak da izgovori njihovo ime. Nekako je zvučalo ZEELL JEEZNIKARR :D .Morali su joj stravu saljevat poslije.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3860 Re: FK Sarajevo

Post by bordo gandalf »

sve su prilike da nam ovo ode pod katanac :-)
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#3861 Re: FK Sarajevo

Post by strong69 »

Jutros je svoj potpis na četverogodišnji ugovor stavio mladi talenat Kenan Handžić koji je tako i zvanično postao prvotimac Sarajeva i to će ostati sve do 20.05.2014. godine.
„Nisam puno tražio, naročito dok je klub u ovakvoj situaciji i mogu reći da sam prilično zadovoljan uslovima. Plata je uglavnom zasnovana na mojim učincima, iznosu po utakmici i premijama, tako da od mene i moje igre zavisi visina primanja. Sve u svemu, meni je važno da sam potpisao, a nisam ni mogao puno tražiti s obzirom da sam dijete Sarajeva i da sam ovdje proveo čitav život.“ – rekao je Handžić za fksinfo.com.
Prvi iz juniorskog pogona... Idemo dalje nadam se.
User avatar
johnny_blazze
Posts: 888
Joined: 29/09/2009 00:27

#3862 Re: FK Sarajevo

Post by johnny_blazze »

strong69 wrote:Jutros je svoj potpis na četverogodišnji ugovor stavio mladi talenat Kenan Handžić koji je tako i zvanično postao prvotimac Sarajeva i to će ostati sve do 20.05.2014. godine.
„Nisam puno tražio, naročito dok je klub u ovakvoj situaciji i mogu reći da sam prilično zadovoljan uslovima. Plata je uglavnom zasnovana na mojim učincima, iznosu po utakmici i premijama, tako da od mene i moje igre zavisi visina primanja. Sve u svemu, meni je važno da sam potpisao, a nisam ni mogao puno tražiti s obzirom da sam dijete Sarajeva i da sam ovdje proveo čitav život.“ – rekao je Handžić za fksinfo.com.
Prvi iz juniorskog pogona... Idemo dalje nadam se.

jedna od rijetkih pozitivnih vijesti vezanih za nas klub
KPGS
Posts: 146
Joined: 28/08/2009 12:45

#3863 Re: FK Sarajevo

Post by KPGS »

Nije pozitivna. Otići će čim dobije neku veću ponudu. Vidite da su mu dali za hljeba i vode.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#3864 Re: FK Sarajevo

Post by strong69 »

KPGS wrote:Nije pozitivna. Otići će čim dobije neku veću ponudu. Vidite da su mu dali za hljeba i vode.
I? Sta je to bolje i pozitivnije po tebi? Da ode odmah? Da posalje poruku svojoj generaciji "ne trenirajte u Sarajevu"? Ili da vratimo Mucu da nam dovodi igrace koji potpisuju ugovor na 6 mjeseci uz klauzulu da mogu otici kad hoce?

Buducnost kluba je u mladim momcima iz omladinskog pogona i duzim ugovorima. Ova uprava nece vjecno biti tu.
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#3865 Re: FK Sarajevo

Post by Baltazar_khan »

2-2 sa Rudarom, izgubljene sve šanse,a i one teoretske za evropu.

Eh moje Sarajevo, šta ti uradiše krvopije koje sišu krv iz kluba (pare) :(

Pa valjda imaju makar trunkicu obraza pa da odstupe konačno :roll:
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#3866 Re: FK Sarajevo

Post by Mikado »

SARAJEVO OSTAJE BEZ EVROPE

Piše: O. Škundrić
Nedjelja, 23.05.10. 20:10.

Rudar je u Prijedoru remizirao, 2:2, sa ekipom Sarajeva, čime se bordo ekipa i definitino oprostila od učešća u Evropskoj ligi naredne sezone kolo prije kraja Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je od prvog sudijskog zvižduka krenula ofanzivno ka golu domaćina. Izabranici trenera Mirze Varešanovića bili su svjesni činjenice da im je ovaj susret presudan u borbi za jedno od mjesta koje vode u Evropu, pa su u tom duhu i otvorili utakmicu. Prvu veliku priliku na meču imao je Pliska, ali istakao golman Rudara.

Međutim, nakon uvodnih napada Sarajeva, ipak je Rudar prvi postigao gol. Kantar je dobro probio po desnoj strani, te odigao povratnu loptu za Žerića, kojem nije bilo teško da savlada Muhameda Alaima na golu gostiju. Gosti sa Koševa su ipak do isteka prvog poluvremena uspjeli izjednačiti. Dvije minute prije kraja prvog dijela mladi Kenan Handžić uspio je zatresti mrežu Prijedorčana za poravnanje rezultata.

Međutim, nakon katastrofalne greške gostujuće odbrane, najbolje se snašao Mirza Džafić, koji je pogodio za novo vodstvo Prijedorčana. Jahović je desetak minuta kasnije ipak ponovo vratio neriješen rezultat Sarajevu.

Nakon što je Sarajevo izjednačilo, tempo igre je pao. Gosti su imali nešto više od igre, ali bez ijedne izglednije prilike, dok su se domaći zadovoljili remijem, te je meč završio neriješno, 2:2.

TABELA

4. Zrinjski 29 15 6 8 45:30 51
5. Sarajevo 29 13 8 8 40:25 47
6. Sloboda 29 13 3 13 30:33 43
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#3867 Re: FK Sarajevo

Post by Mikado »

Baltazar_khan wrote:2-2 sa Rudarom, izgubljene sve šanse,a i one teoretske za evropu.

Eh moje Sarajevo, šta ti uradiše krvopije koje sišu krv iz kluba (pare) :(

Pa valjda imaju makar trunkicu obraza pa da odstupe konačno :roll:
Nemaju nijedan argument za ostanak. OBECALI SVASTA - ISPUNILI NISTA i krajnje je vrijeme da se kupe iz svetinje.
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#3868 Re: FK Sarajevo

Post by Baltazar_khan »

Baš tako, zato je i bolje žrtvovati sezonu jednu bez evrope, jer nemaju argumenata za ostanak. Ovako da smo izborili evropu rekli bi da su ispunili cilj...
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#3869 Re: FK Sarajevo

Post by ibizza »

Hvala Bogu pa ne idemo u Evropu...sada slijedi BORDO JESEN :razz: :D
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#3870 Re: FK Sarajevo

Post by Max Bunker »

Fordas wrote:Sumnjam!

Mislim da ce ih vecina letiti :wink:
A ja ti isto kazem da ce ostati. Jedino ako se krene u fizicki obracun sa njima pa ne odu. Ovako, posmatrajuci ovu situaciju, ostaju 95 % u klubu i samo ce rotirati pozicije. BP se zajebao ( tacnije Isovic ) onoga dana kada je potrcao i u Dnevnom avazu izjavio da Asa auto i Prevent ulaze u klub ( tacnije da ce finansirati projekat " 2010-2014" ). Od toga dana, Baljak i kompanija dobijaju ogromnu podrsku SDP-a ( na celu sa Becirevicem, inace nacelnikom Centra ) i "borba za FK Sarajevo" prerasta u politicku borbu izmedju Imamovica ( citaj SDA ) i SDP-a, gdje se ovaj prvi sve vise i vise hladi i dize ruke od Sarajeva.
Po mom misljenju, konacni cilj ove uprave ( znaci, moje misljenje ) jeste da odvedu klub u stecajni postupak, gdje ce se naci neki "dusebriznik" i za sitnu paru kupiti FK Sarajevo ( mi sada imamo dug oko 3 000 000 KM, koji raste svaki mjesec radi kamata ).
Volio bih da grijesim ( i daBogda da grijesim ) al mi cemo Baljka i ostale ( izuzev Alihodzica koji ide u penziju u junu ili julu ) gledati jos jedno vrijeme u nasem klubu.
TheOnlyOne
Posts: 21
Joined: 17/03/2010 22:27

#3871 Re: FK Sarajevo

Post by TheOnlyOne »

I, ostadosmo bez Evrope....
Pocelo je sa obecanjima o duploj kruni, nastavilo se obecanjem o tituli prvaka, spalo se na izlazak u Evropu kao cilj, i, na kraju, ne ostade nista.
Jedino sto je dobro u ovoj sezoni je da ce vecina igraca (najvjerovatnije) otici, a i uprava (malo vjerovatno). Nadam se da su shvatili da ce ih navijaci nastaviti bojkotovati, nema para od utakmica u Evropi, nema se odakle sta vise uzeti. Iako na rade u interesu FK Sarajeva, nego u svom, mislim da je ovo cak i za takve ljude, previse.

Nadam se ostavci uprave, i da se, konacno, nas klub vrati tamo gdje mu je mjesto. Sa upravom koja voli klub, sa igracima koji ginu za dres... A navijaci ionako ne mogu biti bolji.
User avatar
Halleluhwah
Posts: 973
Joined: 28/08/2009 17:01
Location: Among and above strange people, mit dir Lili Marleen

#3872 Re: FK Sarajevo

Post by Halleluhwah »

Po svemu sudeći, iduća sezona može biti jednaka ovoj ili gora, što je daleko vjerovatnije. Ukoliko sadašnja (i vječna) uprava ne ode, to je jedino i moguće, jer ona ne može niti želi učiniti bilo što pozitivno od kluba. Ako nekim čudom uprava bude smijenjena (što mi se čini nemogućim), ona nova koja bi trebala biti sposobna mora biti i supersposobna da reorganizira klub za vrijeme ljetne pauze, zadrži najjače od sadašnjeg sastava, gurne juniore u seniore dajući im dobre i duge ugovore, dovede sposobnog trenera (kojim će svi biti zadovoljni) i, naravno, neka pojačanja. Kažem supersposobna jer je ovakvo Sarajevo suviše duboko u problemima i prosječnosti da bi se moglo iduće sezone boriti za titulu.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#3873 Re: FK Sarajevo

Post by Admir_1984 »

Halleluhwah wrote:Po svemu sudeći, iduća sezona može biti jednaka ovoj ili gora, što je daleko vjerovatnije. Ukoliko sadašnja (i vječna) uprava ne ode, to je jedino i moguće, jer ona ne može niti želi učiniti bilo što pozitivno od kluba. Ako nekim čudom uprava bude smijenjena (što mi se čini nemogućim), ona nova koja bi trebala biti sposobna mora biti i supersposobna da reorganizira klub za vrijeme ljetne pauze, zadrži najjače od sadašnjeg sastava, gurne juniore u seniore dajući im dobre i duge ugovore, dovede sposobnog trenera (kojim će svi biti zadovoljni) i, naravno, neka pojačanja. Kažem supersposobna jer je ovakvo Sarajevo suviše duboko u problemima i prosječnosti da bi se moglo iduće sezone boriti za titulu.
Iduce sezone ni Sarajevo, a ni Zeljo titule vidjeti nece. Jedini cilj treba da bude izlazak u Evropu
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#3874 Re: FK Sarajevo

Post by 1946 »

Halleluhwah wrote:Kažem supersposobna jer je ovakvo Sarajevo suviše duboko u problemima i prosječnosti da bi se moglo iduće sezone boriti za titulu.
Ma i ne treba nam supersposobna uprava da bi se borili za titulu, trebaju nam 2-3 relativno sposobna (za mahinacije) čovjeka, vidiš po ovim novim šampionima. Ali za dugoročniji uspjeh Kluba, za redovno osvajanje titula, za vađenje iz ovih dugova nam trebaju sposobni ljudi, spremni da rade pošteno za svoju ali također i za korist Kluba.
Fordas
Posts: 1430
Joined: 30/01/2008 13:17
Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?

#3875 Re: FK Sarajevo

Post by Fordas »

Poznate su mi te SDP-SDA relacije ali ja sam ipak optimista i mislim od svega toga nece biti nista te da ce zvaljak morati pokupiti prnje iz kluba. Valjda u toj tuznoj skupstini, koja se nije sastala 5 godina, ima imalo svjesnih ljudi pa ce i oni preuzeti neku incijativu, mora se to dogoditi, ubjedjen sam :shock:


P.S. Posto moderatori nedozvoljavaju komentare na presmjesnu a dugonajavljivanu proslavu titule komsinaca na onoj temi samo da kazem, cisto zbog javnosti koja prati godinama ovaj forum, da se i danas pokazalo koliko oni zaostaju za nama i koliko samo pucaju prazna obecanjanja koja ni u snu ne mogu ispuniti 8-) 8-) Oni danas nisu mogli napuniti ni ono malo stadiona a zamjeraju nama sto nas je bilo samo 22-23.000 na Kosevu i znatno vise pred vatrom na proslavi :lol: :lol: :lol: a govorili su kako ce njih biti aman, sve do skenderije, kako ce ovo, kako ce ono... :lol: Eto, nadjite samo stranice iz tog perioda pa da vidite. Pitam se sta bi tek bilo da je njihova utakmica bila odigrana jucer pred ligu prvaka - kao nasa - pa ne bi ih ni pola doslo ;-) :lol: Oni koji se sjecaju tih postova i tih likova mogu potvrditi ovu pricu ;-) Znam, jucer bila liga prvaka, danas bila kisa, neocekivano utakmica za titulu, bla, bla, bla....
Toliko da se vidi razlika izmedju nas i njih ;-)
Locked