Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#103326 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by gold'n'brown »

Ma lijevo ce igrati Velkoski, a desno Fanimo to mi je i jedino logicno. Krste bi trebao biti jako motivisan jer mu je sigurno motiv da bude pozvan u reprezentaciju i ide na evropsko prvenstvo.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#103327 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

gold'n'brown wrote: 07/02/2021 09:34 Ma lijevo ce igrati Velkoski, a desno Fanimo to mi je i jedino logicno. Krste bi trebao biti jako motivisan jer mu je sigurno motiv da bude pozvan u reprezentaciju i ide na evropsko prvenstvo.
Upravo to, samo bi prije pokusao kombinaciju Hebib lijevo i Fanimo desno ne znas ko je brzi.A Heba je pokazao da zna zabiti sa lijeve strane jer je desnjak (ono kad je galamio u kameru :D )
Mada 99% krecemo ui derbi sa Velkoski/Fanimo i Handzara u spicu.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#103328 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Impressum »

Dinostula wrote: 07/02/2021 10:57
gold'n'brown wrote: 07/02/2021 09:34 Ma lijevo ce igrati Velkoski, a desno Fanimo to mi je i jedino logicno. Krste bi trebao biti jako motivisan jer mu je sigurno motiv da bude pozvan u reprezentaciju i ide na evropsko prvenstvo.
Upravo to, samo bi prije pokusao kombinaciju Hebib lijevo i Fanimo desno ne znas ko je brzi.A Heba je pokazao da zna zabiti sa lijeve strane jer je desnjak (ono kad je galamio u kameru :D )
Mada 99% krecemo ui derbi sa Velkoski/Fanimo i Handzara u spicu.
i da dozivimo da prezime Susic odluci derbi :D
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#103329 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by East_side »

Ok, bolje je zaraditi bilo sta nego pustiti igraca za 0KM po isteku ugovora (kad vec nece da produzi).

Sta je tu je, zivot ide dalje :mrgreen:

Rahman i Benjo su nam pruzili mnogo radosti noseci nas dres. Nisam tip covjeka koji nekome ko uradi XY dobrih stvari, pa poslije nesto zasere, zglajza... sve prethodno dobro ucinjeno pomnozim s nulom. Pa jbg nisu ni oni roboti, imaju emocije, strasti, uzbudjenja, trenutke slabosti... kao i svi mi. Zato im ja nista SEKUNDE ne zamjeram i obojici im od srca zelim sve najbolje u nastavku karijera. :thumbup: za mene ce uvijek biti legende naseg kluba, pa taman vise nikad ne krocili u grad Sarajevo, a kamo li u istoimeni klub. A znamo svi da sigurno to nece biti slucaj.

Steta je jedino sto je do razlaza s Benjom doslo na ovakav nacin. Zamjeram klupskim celnicima na onoj potpuno bespotrebnoj objavi... taman da su 100% u pravu, moglo je i moralo proci bez toga. Moj stav.

Ali kao sto sam rekao za njih dvojicu, slicno mogu i za upravu. Ruku na srce, uradili su mnogo dobrih stvari. Naravno, vidimo svi da ima fula, cak i krupnijih... ali nisam ni za to da ih se sad nabija na kolac. Neka nastave svi raditi svoj posao a sud cemo donijeti na kraju sezone aBd.

Ali sada je bas ta ista uprava, tj. sportski menadzment na potezu. Neozbiljno bi bilo da se ne dovede jos koji (za nase uslove) kvalitetan igrac. Sa Cmiljanicem smo rahat, on nas moze samo pozitivno iznenadit, pajel :mrgreen:

Hajde, bumo vidjeli! :bih:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#103330 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Prvobitno je Abha, tim iz Saudijske Arabije, nudio 150.000 dolara za ponajboljeg igrača Premijer lige i novog bh. reprezentativca, ali na Koševu su odbili, jer su smatrali da takav igrač vrijedi više.


Tada su krenuli problemi, Tatar nije bio zadovoljan ishodom svega, nakon jednog incidenta na treningu protiv njega je klub pokrenuo disciplinski postupak i suspendovao ga, no sada je stigla nova ponuda "teška" nešto više od 350.000 dolara uz određene procente od naredne prodaje, što je bordo timu bilo dovoljno i odlučio je da proda ofanzivca.
Sretno mu i hvala, normalno da necemo pljuvati po igracu koji je dao toliko klubu...ali bi bio red da se ocituju svi oni koji su pljuvali unaprijed po upravi sad kad imamo sve na stolu.

Da su ga prodali za 150.000 ne bi mnogima valjali.

Da su ga ostavili na silu do ljeta opet tim istim ne bi valjali.

Da su ga poslali na tribine tad bi bili najgori.

Nece im valjati ni sa ovih 350.000 nakon prvog poraza.


Ovo je samo pokazalo koliko mi (ne)znamo. Ali opet ce se naci milion razloga da se neosnovano kritikuje kad je transfer politika u pitanju.

Sto se mene tice hvala Tataru ali ako treba vagati ko je bio u pravu bez ikakve sumnje dajem prednost upravi i zao mi je zbog njega jer je dao puno sto se nije strpio pa ostao u sjecanju u kakvom je ostao Rahmanovic...bez mrlje. Sa druge strane ovakvih slucajeva milion, igrac nezadovoljan, hoce transfer na silu i ide mali pritisak otkazivanjem poslusnosti.

Upravi svaka pohvala u ovom slucaju. Interesi kluba prije svega.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#103331 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

East_side wrote: 07/02/2021 14:31 Ok, bolje je zaraditi bilo sta nego pustiti igraca za 0KM po isteku ugovora (kad vec nece da produzi).

Sta je tu je, zivot ide dalje :mrgreen:

Rahman i Benjo su nam pruzili mnogo radosti noseci nas dres. Nisam tip covjeka koji nekome ko uradi XY dobrih stvari, pa poslije nesto zasere, zglajza... sve prethodno dobro ucinjeno pomnozim s nulom. Pa jbg nisu ni oni roboti, imaju emocije, strasti, uzbudjenja, trenutke slabosti... kao i svi mi. Zato im ja nista SEKUNDE ne zamjeram i obojici im od srca zelim sve najbolje u nastavku karijera. :thumbup: za mene ce uvijek biti legende naseg kluba, pa taman vise nikad ne krocili u grad Sarajevo, a kamo li u istoimeni klub. A znamo svi da sigurno to nece biti slucaj.

Steta je jedino sto je do razlaza s Benjom doslo na ovakav nacin. Zamjeram klupskim celnicima na onoj potpuno bespotrebnoj objavi... taman da su 100% u pravu, moglo je i moralo proci bez toga. Moj stav.

Ali kao sto sam rekao za njih dvojicu, slicno mogu i za upravu. Ruku na srce, uradili su mnogo dobrih stvari. Naravno, vidimo svi da ima fula, cak i krupnijih... ali nisam ni za to da ih se sad nabija na kolac. Neka nastave svi raditi svoj posao a sud cemo donijeti na kraju sezone aBd.

Ali sada je bas ta ista uprava, tj. sportski menadzment na potezu. Neozbiljno bi bilo da se ne dovede jos koji (za nase uslove) kvalitetan igrac. Sa Cmiljanicem smo rahat, on nas moze samo pozitivno iznenadit, pajel :mrgreen:

Hajde, bumo vidjeli! :bih:
od a do z :thumbup:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#103332 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by 90minut »

Ma doci ce neko novi znamo kako su nazivali fejsbuk navijaci Rahmana posebno Tatara cigan s pijace koga ste doveli krvave familije psovali i tako.

Nije Tatar nikakav poseban kvalitet može se dovesti isti tip igraca bez problema, a Amar sto je otisao to me pogodilo ulijeva samopuzdanje na terenu definitivno.
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1960
Joined: 13/07/2016 11:10

#103333 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sve_ovo_ja »

Grean wrote: 07/02/2021 15:38
Prvobitno je Abha, tim iz Saudijske Arabije, nudio 150.000 dolara za ponajboljeg igrača Premijer lige i novog bh. reprezentativca, ali na Koševu su odbili, jer su smatrali da takav igrač vrijedi više.


Tada su krenuli problemi, Tatar nije bio zadovoljan ishodom svega, nakon jednog incidenta na treningu protiv njega je klub pokrenuo disciplinski postupak i suspendovao ga, no sada je stigla nova ponuda "teška" nešto više od 350.000 dolara uz određene procente od naredne prodaje, što je bordo timu bilo dovoljno i odlučio je da proda ofanzivca.
Sretno mu i hvala, normalno da necemo pljuvati po igracu koji je dao toliko klubu...ali bi bio red da se ocituju svi oni koji su pljuvali unaprijed po upravi sad kad imamo sve na stolu.

Da su ga prodali za 150.000 ne bi mnogima valjali.

Da su ga ostavili na silu do ljeta opet tim istim ne bi valjali.

Da su ga poslali na tribine tad bi bili najgori.

Nece im valjati ni sa ovih 350.000 nakon prvog poraza.


Ovo je samo pokazalo koliko mi (ne)znamo. Ali opet ce se naci milion razloga da se neosnovano kritikuje kad je transfer politika u pitanju.

Sto se mene tice hvala Tataru ali ako treba vagati ko je bio u pravu bez ikakve sumnje dajem prednost upravi i zao mi je zbog njega jer je dao puno sto se nije strpio pa ostao u sjecanju u kakvom je ostao Rahmanovic...bez mrlje. Sa druge strane ovakvih slucajeva milion, igrac nezadovoljan, hoce transfer na silu i ide mali pritisak otkazivanjem poslusnosti.

Upravi svaka pohvala u ovom slucaju. Interesi kluba prije svega.
Ma ne treba se ni obazirati na komentare svakakvog šljama. Lazni profili, "navijaci" sto su zadnji put bili protiv Borusije na Kosevu, znaju sve oko finansija i budzeta, a pola ih ni cvaju nema za clansku.
Mislim da se maksimum izvukao za obojicu, solidne cifre za još 4 mjeseca ugovora.
Hvala za sve partije, pogotovo Rahmanu koji je "1 u hiljadu" po mnogo cemu za nas klub, a Tatar je mogao pametnije odraditi ovo na kraju jbg.
User avatar
Logovan
Posts: 94424
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#103334 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Predstavili Tatara u novom klubu.
gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#103335 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by gold'n'brown »

Malo mi je prehladno ono saopstenje kluba o transferu, bez obzira sta je na kraju bilo, Tatar je dao veliki doprinos i trebalo se ako nista zahvaliti.
User avatar
Logovan
Posts: 94424
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#103336 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

gold'n'brown wrote: 07/02/2021 20:43 Malo mi je prehladno ono saopstenje kluba o transferu, bez obzira sta je na kraju bilo, Tatar je dao veliki doprinos i trebali se ako nista zahvaliti.
Normalno da su trebali, meni je ono sramotna objava. Šta god da je bilo bilo je, zahvali se, napiši sretno u nastavku karijere i to je to.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#103337 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Mozda ide naknadno opsirnije, mozda se samo sve prebrzo odigralo. Vidjet cemo.
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#103338 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by al-em »

gold'n'brown wrote: 07/02/2021 20:43 Malo mi je prehladno ono saopstenje kluba o transferu, bez obzira sta je na kraju bilo, Tatar je dao veliki doprinos i trebalo se ako nista zahvaliti.
Debilčine u upravi.
Nek ovi simpatizeri kluba sa foruma ukucaju benju tatara na youtube, pa pogledaju kad, kome i kakve golove je zabijao zaa ove 2,3 godine kod nas.

Uhvatio salčina za vrat na treningu, meni dođe brata da zadavim kad mi uzme nešto bez pitanja.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#103339 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

al-em wrote: 07/02/2021 21:11
gold'n'brown wrote: 07/02/2021 20:43 Malo mi je prehladno ono saopstenje kluba o transferu, bez obzira sta je na kraju bilo, Tatar je dao veliki doprinos i trebalo se ako nista zahvaliti.
Debilčine u upravi.
Nek ovi simpatizeri kluba sa foruma ukucaju benju tatara na youtube, pa pogledaju kad, kome i kakve golove je zabijao zaa ove 2,3 godine kod nas.

Uhvatio salčina za vrat na treningu, meni dođe brata da zadavim kad mi uzme nešto bez pitanja.
Plakacemo mi za Benjom i Rahmanom, statisticki najbolje krilo iza rata i najbolji ofanzivni vezni.Najgori scenario koji moze da se desi da ostane u Ahbi pola godine i da se vrati u Zrinjski ili TC.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#103340 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

On za nama plakati nece, to je jasno a onda ne znam zasto bi mi plakali za njim. Htio je da ide i ovo je bilo neminovno.

Otisao igrac koji bi bio slobodan za sest mjeseci, uzeli odstetu za razliku od nekih ranijih slucajeva kad su reprezentativci isli kao slobodni igraci. Ne kontam sto se pravi problem gdje ga nema.

Sad bi mi nazor napravili pricu da se njemu ko' ostajalo jos makar dvije godine a ovi ga ko' nisu htjeli.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#103341 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Maharadza »

Ja se samo nadam da ovi naši planiraju dovesti adekvatne zamjene za 2 igrača koja su realno bili najofanzivniji, najagresivniji u ekipi i koji su barem u 80% postignutih golova učestvovali na jedan ili drugi način, a dosta često i odlučivali čitave utakmice svojim solo-akcijama/golovima.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#103342 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

Grean wrote: 07/02/2021 23:10 On za nama plakati nece, to je jasno a onda ne znam zasto bi mi plakali za njim. Htio je da ide i ovo je bilo neminovno.

Otisao igrac koji bi bio slobodan za sest mjeseci, uzeli odstetu za razliku od nekih ranijih slucajeva kad su reprezentativci isli kao slobodni igraci. Ne kontam sto se pravi problem gdje ga nema.

Htio je da ide, i nek je otisao, zasluzio je, i nek smo ga prodali. Niko ne kaze da je on htio ostati. Problem su napravili debili iz uprave sa onim saopstenjem, da ih ne bi "kritikovali" sto je prodan za relativno male pare, ujebavsi tako sve sto su Tatar i Sarajevo uraili jedno za drugo u ovom periodu dok je bio tu. Citaj maloumnike po fb, kako ga nazivaju firaunom, jebu mu od do i proklinju ga.
Ukratko, da pokriju svoje guzice, bacili su Benjamina pod voz. Eto to je problem.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#103343 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Revolucionar ★ »

Hvala Tataru! Dobro se sjecam kad je stigao, onako bez neke posebne euforije, šta više, navijači su srali o njegovom statusu u Belupu i kako dovodimo otpatke iz nižerazrednih regionalnih klubova. Činjenica je i da je potpisao ugovor i išao na ljeto više novca se ne bi moglo izvući, to je mrtvi prosjek naše lige iza koje više ne stoji ni uspješna reprezentacija, pa da se zalomi nekakav milionski transfer. Za sve dobro, hvala mu, i da se izbije i iz tog Abha Cluba u nešto prepoznatljivije, pa makar to bilo i u Aziji.

Postavlja se pitanje zašto je sve puklo u Upravi, negativna atmosfera, kontraverzne situacije oko članova uprave, i blagi nerad. Mada, korona je odradila svoje i ne mogu se očekivati neka velika i senzacionalna ulaganja u roster. Daj Bože da se dovede još jedan kvalitetan umjesto dva-tri otpatka da se zadovolje očekivanja
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#103344 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by missko »

Uci u nastavak sezone bez 2 najbolja igrača i to u ligi najbolja ne samo u klubu. Nadanja su mi nekako pickasta za moj ukus
sencobih
Posts: 6953
Joined: 08/09/2010 08:33

#103345 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

S njima dvojicom u igri to je bila potpuno druga ekipa.
Ne vidim nikoga trenutno ko bi mogao povući, da igra ekipe bude barem na istom nivou.
User avatar
FantomX
Posts: 106
Joined: 31/05/2020 22:59
Location: Zapad

#103346 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by FantomX »

Dva glavna igrača su napustila ekipa, odnosno dva najefikasnija igrača u globalu. Ne vidim trenutno da neki igrač u ovom trenutku može recimo Tatara zamijeniti i tako brzo, Rahmanovića je već lakše.
Inače imamo ogroman problem sa postizanjem golova, Tatar i Fanimo su nas dosad držali iznad vode. Pogotovo Tatar, ne samo golovima nego i igrom.
Vidjet ćemo koga ćemo dovesti i kako će se najprije uklopiti. Ali iskreno dosta nezrelo i neozbiljno od uprave. Meni ne igra ulogu uopšte to što su uzeli pare, mada je i to minimalno koliko su mogli i trebali. Bitno je koga će dovesti, jer fakat ne želim gledati Velkoskog ili Jukića na toj poziciji, obojica su očajni bili u prvom dijelu sezone.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#103347 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

daj nemojte Tatara dizati u nebesa. Jeste bio efikasan kada je čitava ekipa bila na nivou. On u posljednje vrijeme kad krene u s loptom ja samo čekao kad će na glavu heknuti. Dosta izgubljenih lopti je imao, sreća je naša pa su ostale ekipe odron pa to nisu znale kažnjavati. Jedini gubitak je odlazaka Rahmana.
User avatar
Logovan
Posts: 94424
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#103348 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Maharadza wrote: 07/02/2021 23:49 Ja se samo nadam da ovi naši planiraju dovesti adekvatne zamjene za 2 igrača koja su realno bili najofanzivniji, najagresivniji u ekipi i koji su barem u 80% postignutih golova učestvovali na jedan ili drugi način, a dosta često i odlučivali čitave utakmice svojim solo-akcijama/golovima.
Ja bih čak bio sretan i sa jednim novim igračem, ali igračem koji će biti top. :D
yasaq wrote: 08/02/2021 14:19 Jedini gubitak je odlazaka Rahmana.
Jašta je, nećemo se lagati. :D To što je u posljednje vrijeme lošije igrao, pa majku mu mora i on nekada lošije igrati.

Sretno majstore!

Image
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#103349 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

yasaq wrote: 08/02/2021 14:19 daj nemojte Tatara dizati u nebesa. Jeste bio efikasan kada je čitava ekipa bila na nivou. On u posljednje vrijeme kad krene u s loptom ja samo čekao kad će na glavu heknuti. Dosta izgubljenih lopti je imao, sreća je naša pa su ostale ekipe odron pa to nisu znale kažnjavati. Jedini gubitak je odlazaka Rahmana.
Necemo Tatara dizati u nebesa nego cemo dizati Jukica i Milanovica.Pa jos dodas Handzica kao visnju na vrh torte.Ovaj nije uspio zabiti vise od 5 golova sa atomskim napadom kako ce tek sada.Daj Boze da ovaj Cmiljanic bude kakva zvijer pa da bar tu rupu zakrpimo.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#103350 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

FantomX wrote: 08/02/2021 10:12 Dva glavna igrača su napustila ekipa, odnosno dva najefikasnija igrača u globalu. Ne vidim trenutno da neki igrač u ovom trenutku može recimo Tatara zamijeniti i tako brzo, Rahmanovića je već lakše.
Inače imamo ogroman problem sa postizanjem golova, Tatar i Fanimo su nas dosad držali iznad vode. Pogotovo Tatar, ne samo golovima nego i igrom.
Vidjet ćemo koga ćemo dovesti i kako će se najprije uklopiti. Ali iskreno dosta nezrelo i neozbiljno od uprave. Meni ne igra ulogu uopšte to što su uzeli pare, mada je i to minimalno koliko su mogli i trebali. Bitno je koga će dovesti, jer fakat ne želim gledati Velkoskog ili Jukića na toj poziciji, obojica su očajni bili u prvom dijelu sezone.
Koji dio je tacno nezreo od strane uprave, sto nisu nagovorili igrace koji su tu vec tri i po godine da ostanu pet i po godina pored puno boljih uslova koji su im ponudjeni negdje drugo?

Ja stvarno ne razumijem sta se ovdje ima zamjeriti upravi, sem tog saopstenja povodom Tatarevog odlaska.
Locked