Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#1 Re: FK Sarajevo

Post by shadow »

samo tebe volimo
samo tebe bodrimo
samo ti si sampion
tebe voli sjever tvoj

Na redu je gostovanje Zvijezdi. Ocekujem veliki broj Hordi, dobru zajebanciju na tribinama i minimalno remi na terenu.
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#2 Re: FK Sarajevo

Post by grunt »

Image
Image
Cape
Posts: 81
Joined: 03/08/2008 22:05

#3 Re: FK Sarajevo

Post by Cape »

Šampioni i ove godine aBd! 8-)
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#4 Re: FK Sarajevo

Post by Baltazar_khan »

Mi smo horde zla sa sjevera, uvijek vjerna bordo armija...

SARAJEVO LJUBAV JEDINA NA NA NA NA NAPRIJED SARAJEVO :thumbup:
Last edited by Baltazar_khan on 01/03/2010 04:05, edited 1 time in total.
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#5 Re: FK Sarajevo

Post by Baltazar_khan »

grunt wrote:Image
Image
Hase legenda.

A vala, možemo i ovog čovjeka ubaciti u legende našeg kluba, zašto da ne?

Image
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#6 Re: FK Sarajevo

Post by strong69 »

Slazem se da je i Turkovic legenda ali prije njega sjetio bih se sa narocitim postovanjem Zelimira Vidovica Kelija koji je izgubio zivot u odbrani Sarajeva.

Nakon toga Safet Susic, Predrag Pasic, Faruk Hadzibegic, Musemici, Dragan Jakovljevic, Boban Bozovic i mnogi drugi...

Image

Dobrinjska ratna drama Hajriza Bećirevića, citat;

Želimir Vidović, nekadašnja vedeta ''Sarajeva'', čijim su se potezima divili ne samo sarajevski hordaši nego i njihovi protivnici, tih sudbonosnih martovskih dana iz svoje kafane na Lukavičkoj cesti imao je hrabrosti da, grupu razularenih četnika kad su pretjerali u svom orgijanju, pesnicama istjera iz svog lokala, zbog čega je ubrzo morao napustiti i kuću i svoju kafanu.

Nedugo zatim kuća fudbalske vedete Želimira Vidovića, popularnog Kelija postala je snajpersko gnijezdo, koje je kasnije uz velike napore eliminisano.Kada su otpočele borbe, Vidović je , kao i svaki uzorni sportist, počeo da vraća dug svojoj Bosni svrstavajući se u redove njenih branilaca.Kada je prve dobrinjske ranjenike između četničkih barikada trebalo prebaciti do bolnice ''Koševo'', popularni Keli je bio dobrovoljac od čije hrabrosti su zavisili životi ranjenika.Iako su mnogi od njega tražili da, zbog ranijeg sukoba sa četnicima, to ne čini, Vidović je ostao pri svojoj odluci i tako jednom prilikom između mnogobrojnih barikada i kroz kišu granata odvezao ranjenike u bolnicu 'Koševo''.Kada se javio iz grada nakon uspješno obavljenog zadatka, svi su od njega tražili da ostane u gradu dok se situacija koliko toliko ne smiri, a prolaz između barikada ne bude kako tako siguran.

Želimir Vidović Keli nije poslušao svoje drugove, nije poslušao, možda po prvi put, ni komandanta, i krenuo je na put bez povretka možda vjerujući u ratnu sreću i mogućnost da mu, bez ikakvog razloga , četnici neće ništa.Nažalost, na jednoj od barikada, popularni Keli je zaustavljen, a potom i odveden u zloglasnu kasarnu Nedžarićima, gdje ga je nakon mučenja likvidirao poznati zločinac Željko Ražnatović Arkan koji će i sam nekoliko godina kasnije zaglaviti od svoje sabraće u poznatim čistkama beogradskog podzemlja.

Tako je prerano prekinut životni put ovog uzornog čovjeka, sportiste i fudbalera Želimira Vidovića Kelija , koji je između bezbjednog odlaska iz Sarajeva, kada je rat već bio izvjestan i ostanka u voljenom gradu izabrao ovo drugo. Izabrao je ljubav prema voljenom gradu i suporstavio se kukavičkom odlasku mnogih, koji će kasnije, na sigurnoj udaljenosti roniti krokodilske suze za Sarajevom i Bosnom i pjevati im pjesme da bi prigušili krik sopstvene savjesti uprljane sramnim odlaskom. Kelijeva savjest odoljela je bezbjednom odlasku i ostavila ga u njegovom gradu koji mu je, znao je to Keli dobro, dao sve što je mogao, zbog čega mu je Keli do smrti bio zahvalan.

Je li zaglušujući huk koševskih tribina stvorio od Vidovića čovjeka i borca, ili je čuveni poklič '' kada igra bordo tim, huligani uvijek s njim'' prosto natjerao Vidovića da svojim antičkim gestom povratka prevaziđe sve ljudske strahove, teško je reći? U svakom slučaju njegov krvnik, poznati međunarodni kriminalac i vođa zvezdinih delija, Željko Ražnatović Arkan sigurno je dobro znao ko je Vidović i ubijajući njega želio je da ubije sve što je ljudsko i čovječno u ovom gradu.I grad, i njegove ljude, i bordo tim, i Koševo, njegove hordaše i naročito igrače kakav je bio Vidović.Kasniji patriotski stihovi posvećeni legendi mirnodopskog Sarajeva i sarajevskog fudbala Asimu Ferhatoviću Hasetu kao da će na svoj Hasetovski način pomilovati Vidovićevu žrtvu riječima''E , moj Hase, da si ovdje sada''.

Tako se, u najgorim mukama rastao, popularni Keli sa svojim Sarajevom, i sa Koševom, i sa svojim hordašima. I sa Hasetom kao ljudskim uzorom i paradigmom koja je zadajala čovječnošću i poštenjem nogobrojne generacije sarajevskih fubalera među kojima je ime Želimira Vidovića KElija sgiurno jedno od najuvjerljivijih. Iza njegove herojske smrti ostalo je prazno Koševo obogaćeno novim izgledom, ali osrimašeno bez Kelijevog ljudskog lika i njegove antičke geste koju pominjemo u ime onih koji su tih sudbonosnih dana, nakon Vidovićeeve smrti, masovno prilazili branicoima Dobrinje teško pogođeni Vidovićem smrću. Među njima bila je i grupa od 5-6 naoružanih ljudi, na čelu sa Atom, koje smo mu u ŠPtabu imenovali kao interventni vod koji će kasnije voditi borbe tamo gdje je najteže. Na taj način je besmrtni Vidović i mrtav, mobilišući svoje drugove, vraćao dug svojoj Bosni i svom Sarajevu, jer nije bviše ni važno ni kad ni gdje je rođen ovaj veliki čovjek i borac. Njegova smrt kao da je krvlju ispisala osnovne podatke:Mjesto rođenja-Sarajevo, Državljanstvo-Bosna i Hercegovina.Sve drugo nije više važno."
Last edited by strong69 on 08/09/2008 23:51, edited 2 times in total.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#7 Re: FK Sarajevo

Post by strong69 »

Šampioni: 1966/67, 1984/85, 1998/99, 2006/07
Kup BiH: 1996/97, 1997/98, 2001/02, 2004/05
Superkup BiH: 1996/97

Vicešampioni: 1964/65, 1979/80, 1994, 1996/97, 1997/98, 2005/06
Finalist Kupa: 1966/67, 1982/83, 1998/99, 2000/01
Finalist Superkupa: 1997/98, 1998/99
radijator
Posts: 382
Joined: 25/01/2003 00:00

#8 Re: FK Sarajevo

Post by radijator »

višestruki prvaci BiH i višestruki prvaci Jugoslavije 8-)

SARAJEVO HORDE BOG I ČARŠIJA
NEKA ŽIVI BOSNA NAŠA DRŽAVA
vjecnobordo
Posts: 880
Joined: 07/07/2007 20:00
Location: Sarajevo

#9 Re: FK Sarajevo

Post by vjecnobordo »

strong69 wrote:Slazem se da je i Turkovic legenda ali prije njega sjetio bih se sa narocitim postovanjem Zelimira Vidovica Kelija koji je izgubio zivot u odbrani Sarajeva.

Nakon toga Safet Susic, Predrag Pasic, Faruk Hadzibegic, Musemici, Dragan Jakovljevic, Boban Bozovic i mnogi drugi...
Boško Antić također u prvim redovima :wink:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#10 Re: FK Sarajevo

Post by strong69 »

vjecnobordo wrote:
Boško Antić također u prvim redovima :wink:
Da, naravno. Za Sarajevo je zaigrao 1965. Kao trener sa Sarajevom je osvojio drugu titulu. Umro je u 63. godini od teške bolesti, 04.12.2007. godine u Beogradu gdje je i sahranjen.

Image
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#11 Re: FK Sarajevo

Post by strong69 »

Sastav Sarajeva u ovoj sezoni:

Golmani
Muhamed Alaim
Dino Hamzić
Irfan Fejzić
Ibro Hodzić

Odbrana
Adis Kapetanović
Anel Škoro
Mirza Rizvanović
Nihad Suljević
Patrik Doči
Sedin Torlak
Vladimir Nikitović
Zoran Belošević
Zdravko Šaraba
Gregor Mohar
Emir Dokara

Vezni
Edin Dudo
Samir Duro
Emir Janjos
Faruk Ihtijarevic
Milan Muminovic
Damir Hadzic
Muhamed Dzakmic
Ajdin Maksumic

Napad
Admir Cedic
Admir Rascic
Amir Pliska
Emir Obuca
Haris Handzic
Nedim Hiros
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#12 Re: FK Sarajevo

Post by Baltazar_khan »

Konkretno pitanje.

Jel dobar potez taj što je naša uprava posudila Veležu Nigerijce? Šta mislite o tome?
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#13 Re: FK Sarajevo

Post by shadow »

Ako vec nemaju mjesta kod nas (mnogo smo jaki :D ) nek idu u ove manje klubove na kaljenje. Treba ih posmatrati, ako se poprave (cisto sumnjam) ponovo ih vratiti i vozdrica. Vazno je da su ugovorom vezani. ;-)
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#14 Re: FK Sarajevo

Post by van Basten »

da smo od tih nigerijaca zavisili kako će nam izgledati ekipa ove sezone borili bismo se za opstanak obzirom kooiko su ljudi putovali iz svojih kuća do ovdje. Znači, definitivno nam nisu neophodni bili. Kad su već došli, možda se i moglo hajrovati na njima. Hoću da vjerujem da smo manirom ozbiljnog kluba poslušali ocjenu šefa stručnog štaba (datu nakon par semdica treninga i nastupa na nekoliko prijateljskih mečeva) koji je procijenio da trenutno nisu kvalitet za nas i onda ih posudili klubu koji je trenutno igrački dosta tanji od nas da se tamo kale.
U ovakvom raspletu odgovor na tvoje pitanje bio bi - da, jeste dobar potez. Svaka druga opcija bi govorila o neozbiljnosti u klubu i samim tim taj potez posudbe ne bi bio dobar.
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#15 Re: FK Sarajevo

Post by Topla voda »

ma neka ih u velezu,da ih poguramo malo bar do polusezone...da bar neke sanse ostanu za opstanak...valjda ce im moci pomoci,a nama nece koristiti
ja bi rado i ove juniore sto su na sirem spisku,a nisu ni na klupi,sve u velez poslao
User avatar
shana_majka
Posts: 2349
Joined: 25/10/2006 03:34

#16 Re: FK Sarajevo

Post by shana_majka »

Pored ostalih sa VELIKIM poshtovanjem treba se sjetiti : Murat Sharan
Inace, Murat je zeljin najveci dushman... :D svih vremena
Koliko znam ima kafic na Ilidzi i zamolio bih (ako neko moze) da porazgovara sa njim i prenese ovdje, covjek SIGURNO ima mnogo toga da kaze...narocito o zelji
komshije, cuvaj te se... :P
belissima
Posts: 367
Joined: 30/01/2008 12:46

#17 Re: FK Sarajevo

Post by belissima »

Grmi sa sjeveraaaaa....oooooooo........volim te Sarajvooooooooo
hali gali halid
Posts: 2352
Joined: 08/10/2007 22:45

#18 Re: FK Sarajevo

Post by hali gali halid »

Svi u Gradacac!
belissima
Posts: 367
Joined: 30/01/2008 12:46

#19 Re: FK Sarajevo

Post by belissima »

Danas u 16:00 h prijateljska utakmica u Kresevu izmedju FK Sarajevo i Kreseva.
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#20 Re: FK Sarajevo

Post by shadow »

Joj sto ih Sener puca sa ovim prijateljskim, nema predaha :-D. Ima to i drugu, negativnu, stranu u vidu eventualnih povreda ali ko ne riskira...Ja sam zadovoljan njegovim radom za sada, premasio je moja ocekivanja i samo nek ovako nastavi :thumbup:
User avatar
slucajan
Posts: 603
Joined: 10/04/2008 10:08
Location: u najgorem slucaju, jedan korak ispred...

#21 Re: FK Sarajevo

Post by slucajan »

Mislim da smo trenutno najspremnija ekipa u Premijer ligi, gledao sam sve utakmice do sada i u svakoj (osim protiv Celika u prvom kolu), protivnike smo nadigrali u drugom poluvremenu, sto godinama nije bio slucaj. Samo se bojim da ovoliko prijateljskih utakmica ne ostavi traga na igracima, jer nisu oni navikli na tolike napore, jer od kada je pocelo prvenstvo igraju svake subote i srijede, bilo prvenstvene ili prijateljske utakmice...

Ali nadam se da Sener zna sta radi, do sada ima moju punu podrsku i jako sam zadovoljan kako igramo i kako napredujemo iz kola u kolo... A ako uzmemo u obzir raspored koji nam dolazi u narednih 6 kola, Zvijezda, Travnik i Velez u gostima, Siroki, Sloboda i Modrica kuci... mislim da ce tek sada uhvatiti pravu formu, i pomesti konkurenciju.

Bilo kako bilo... Jedva cekam nastavak prvenstva i sambu i u gradaccu... a rezultat nece izostati.

Sretno SAMPIONI!
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#22 Re: FK Sarajevo

Post by Baltazar_khan »

Prave evropske ekipe igraju utakmice u ritmu srijeda-vikend. Tako da mi je ovo prejako što radi Šener, vidi se da je podosta toga pokupio kad je bio u Madridu, i ostalim EU gradovima.
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#23 Re: FK Sarajevo

Post by shadow »

Prijateljska u Kresevu zavrsena nasom pobjedom od 3:1. Strijelci su bili Muminovic, Pliska i Dudo. Strucni stab je zadovoljan igrom i zalaganjem svih igraca a nastupili su Alaim, Rizvanović, Torlak, Suljević, Hadžić, Džakmić, Dudo, Muminović, Hiroš, Pliska, Obuca, Hodžić, Mohar, Dokara, Šćuk, Ihtijarević, Kapetanović i Duro.

Sutra igramo jos jednu prijateljsku, ovaj put u Hadzicima s Radnikom a za nas ce nastupiti drugi sastav.
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#24 Re: FK Sarajevo

Post by Baltazar_khan »

shadow wrote:Prijateljska u Kresevu zavrsena nasom pobjedom od 3:1. Strijelci su bili Muminovic, Pliska i Dudo.

Ovaj Pliska vazda zabija u prijateljskim utakmicama. Da hoće ovako i u premijer ligi...
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#25 Re: FK Sarajevo

Post by Topla voda »

cuj sutra opet utakmica :lol:
imal ko da je igrao danas a da ce igrat i sutra...pa mora biti...extra
Locked