Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#103351 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

nedovodjenje prijeko potrebnog napadaca evo punu godinu? nedovodjenje nijedne zamjene za dva najbolja igraca, osim igraca koji ima vise klubova nego golova u karijeri?
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#103352 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

Grean wrote: 08/02/2021 14:53
FantomX wrote: 08/02/2021 10:12 Dva glavna igrača su napustila ekipa, odnosno dva najefikasnija igrača u globalu. Ne vidim trenutno da neki igrač u ovom trenutku može recimo Tatara zamijeniti i tako brzo, Rahmanovića je već lakše.
Inače imamo ogroman problem sa postizanjem golova, Tatar i Fanimo su nas dosad držali iznad vode. Pogotovo Tatar, ne samo golovima nego i igrom.
Vidjet ćemo koga ćemo dovesti i kako će se najprije uklopiti. Ali iskreno dosta nezrelo i neozbiljno od uprave. Meni ne igra ulogu uopšte to što su uzeli pare, mada je i to minimalno koliko su mogli i trebali. Bitno je koga će dovesti, jer fakat ne želim gledati Velkoskog ili Jukića na toj poziciji, obojica su očajni bili u prvom dijelu sezone.
Koji dio je tacno nezreo od strane uprave, sto nisu nagovorili igrace koji su tu vec tri i po godine da ostanu pet i po godina pored puno boljih uslova koji su im ponudjeni negdje drugo?

Ja stvarno ne razumijem sta se ovdje ima zamjeriti upravi, sem tog saopstenja povodom Tatarevog odlaska.
Nisu doveli zamjenu imas 15 krila a tesko da koje moze zamjeniti Tatara.
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#103353 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by East_side »

internazionale wrote: 08/02/2021 19:42 Cmiljanić na prvu se čini dobar. Ono što će nam sigurno faliti u nastavku je neki killer-realizator
Upravo, meni bi najveca zelja bila neki "novi Benko" do kraja prelaznog roka.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#103354 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Raigor Stonehoof wrote: 08/02/2021 14:58 nedovodjenje prijeko potrebnog napadaca evo punu godinu? nedovodjenje nijedne zamjene za dva najbolja igraca, osim igraca koji ima vise klubova nego golova u karijeri?
Jedino napadac, ovo drugo nista ne stoji.

Ljetos dovedeni Susic i Mustedanagic, ovaj drugi masno placen 100.000 € odstete Cesima, obojica direktna zamjena Rahmanovicu.

Doveden i Fanimo, desno krilo kao i Tatar, odlicna zamjena a i on je sigurno dobro placen Mladosti.

Znaci mislili na vrijeme, doveli igrace prije nego su ovi i otisli i jos uz to uzeli obestecenje za dva najbolja igraca za razliku od nekadasnjeg vremena i promasaja kao npr. Duljevica i Sarica koji su otisli dzabe kad su kod nas postali reprezentativci.
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#103355 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Karikaturist »

Zinedin ce i ovu polusezonu presjediti na klupi. Prilicno sam siguran u to.
Treba nam fakat napadac, da je Tatar i ostao pa hajde ali Haris nije kalibar da zabija i da cupa ekipu.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#103356 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Ako Zinedin i ovu polusezonu presjedi na klupi onda je to vise do Vinka.
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#103357 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Karikaturist »

Lik nije pokazao nista osim onog gola iz slobodnjaka.
Ako je na tom nivou opet nema potrebe ni da ga stavlja u ekipu.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#103358 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Karikaturist wrote: 09/02/2021 10:32 Lik nije pokazao nista osim onog gola iz slobodnjaka.
Ako je na tom nivou opet nema potrebe ni da ga stavlja u ekipu.
Onda pretpostavljam da nisi ni gledao jucerasnju utakmicu.



Uz to nije trenerovo da samo sastavi ekipu od najboljih, ima igraca koji je bio najbolji U21 reprezentativac i to bas kod njega, igraca za kojeg je placeno 200 000 KM, neka ga vrati u formu.
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#103359 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Karikaturist »

Nisam gledao, ako je popravio formu i ako mozemo racunati na njega jos i bolje.

Da se ne vrtimo dalje u krug..
gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#103360 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by gold'n'brown »

Zinedin je dao dva fina gola na pripremama, mada onako kad ga covjek gleda na terenu djeluje nekako nezainteresovano, ali je juce fino presjekao loptu, povukao i zabio.
Moje misljenje je da niko vise nece biti doveden i da je to ono s cim raspolazemo za narednu polusezonu. Nekako vise je nekih pokazatelja da novca nema ni blizu kao ranije, sto nije nuzno ni lose jer ce konacno natjerati klub da bude samoodrziv. Akcija produzavanja clanstva vec prije nove godine, pripreme u Umagu, poreski dug i prodaja dva ponajbolja igraca ipak ukazuju da vjerovatno Nam ne krpi sve finansijske rupe kao u prethodnoj godini. Opet kazem da ovo moze biti i dobro jer kako kaze stara engleska poslovica: "give a man a fish and you feed him for a day; teach a man to fish and you feed him for a lifetime" :D
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#103361 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Da zavrsim za Zinedina.

Po onom juce pokazanom bit ce kandidat za prvi tim. Bio je najbolji igrac u drugom poluvremenu, najaktivniji. Prije gola imao je dva dobra proigravanja koje Jukic i ne znam ko bi drugi nisu iskoristili. Ima zadnji pas i to se zna od ranije. Nakon gola imao je jednu dobru sansu, mislim da je lopta otisla malo pored stative.

Ako se smije primjetiti bila je velika razlika u odnosu na Susica u prvom poluvremenu. Dok se Susic puno vracao nazad po loptu i radio ono sto je trebao Pejovic on je sa druge strane bio puno vise fokusiran prema naprijed, zadnji pas, sut na gol. Uz to ogromna razlika kod ubacaja iz kornera u odnosu na Velkoskog koji je samo trosio lopte.

Najveci nedostatak u odnosu na Rahmanovica je pored visine i borbe za duge lopte je sto Zinedin ne pravi takav pritisak defanzivno na zadnju liniju. Tu ce se osjetiti razlika bili tu Zinedin ili Tino. Jednostavno su drugaciji igraci.

Po meni najbolji vezni red je Djokanovic, Susic i ispred njih Zinedin. Pejovic je solidan ali u ovom kadru meni nije prvi izbor.
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#103362 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

Bez Tatara i Ahmetovica mi smo sasvim druga ekipa. Cisti prosjek.
DahZmaja
Posts: 158
Joined: 09/02/2021 12:49

#103363 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by DahZmaja »

Analiticarr wrote: 09/02/2021 16:17 Bez Tatara i Ahmetovica mi smo sasvim druga ekipa. Cisti prosjek.
Jesmo li prosjek ili ne nadolazeća polusezona će sve pokazati.

Želio bih se osvrnuti na tvoje ''insajderske'' informacije.

Ako uopšte imaš nekih upravljačkih prava ta ista prava su zanemariva, haman kao statistička greška :D jer se očito ne pitaš da li je dvojac (Rahman i Tatar) trebalo zadržati ili ne.Kao i za način kako ih zadržati jer su i ptice na grani znale da oni odlaze.
Ma u FKS se ne pitaš ništa, analitički rečeno, a tvoje sve informacije su prikupljene po ćoškovima kojekakvih hodnika.
Sa tim informacijama nastupaš pompezno i punovažno želeći ostaviti utisak ''bitnog'' što je opet analitički rečeno na forumu totalno nebitno :D
Al' eto, zabavno je ponekad čitati tvoja izlaganja.

Tako su govorili i za ekipu što je uzela drugu tituli u prvenstvu Jugoslavije, ne da je prosjek nego ispod prosjeka.

Nemoj se sad primiti na ove riječi i zakačiti se na mene kao uvrijeđeni čičak :D
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#103364 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

DahZmaja wrote: 10/02/2021 01:48
Analiticarr wrote: 09/02/2021 16:17 Bez Tatara i Ahmetovica mi smo sasvim druga ekipa. Cisti prosjek.
Jesmo li prosjek ili ne nadolazeća polusezona će sve pokazati.

Želio bih se osvrnuti na tvoje ''insajderske'' informacije.

Ako uopšte imaš nekih upravljačkih prava ta ista prava su zanemariva, haman kao statistička greška :D jer se očito ne pitaš da li je dvojac (Rahman i Tatar) trebalo zadržati ili ne.Kao i za način kako ih zadržati jer su i ptice na grani znale da oni odlaze.
Ma u FKS se ne pitaš ništa, analitički rečeno, a tvoje sve informacije su prikupljene po ćoškovima kojekakvih hodnika.
Sa tim informacijama nastupaš pompezno i punovažno želeći ostaviti utisak ''bitnog'' što je opet analitički rečeno na forumu totalno nebitno :D
Al' eto, zabavno je ponekad čitati tvoja izlaganja.

Tako su govorili i za ekipu što je uzela drugu tituli u prvenstvu Jugoslavije, ne da je prosjek nego ispod prosjeka.

Nemoj se sad primiti na ove riječi i zakačiti se na mene kao uvrijeđeni čičak :D
Ma ne pita se licno da moze odlucivati ali dojave ima koju budu 100% tacne.Jedini je rekao da cemo u onom periodu dovesti jednog A reprezentativca i mladog reprezentativca i dosli su ti Susic i Zidan.Doduse bivsi A reprezentativac.
A bice patnje za postizanje gola Velkoski,Fanimo,Handzic ce pokazati da li mogu ili ne mogu.Da ce biti teze bice sigurno.
User avatar
FantomX
Posts: 106
Joined: 31/05/2020 22:59
Location: Zapad

#103365 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by FantomX »

Grean wrote: 08/02/2021 14:53
FantomX wrote: 08/02/2021 10:12 Dva glavna igrača su napustila ekipa, odnosno dva najefikasnija igrača u globalu. Ne vidim trenutno da neki igrač u ovom trenutku može recimo Tatara zamijeniti i tako brzo, Rahmanovića je već lakše.
Inače imamo ogroman problem sa postizanjem golova, Tatar i Fanimo su nas dosad držali iznad vode. Pogotovo Tatar, ne samo golovima nego i igrom.
Vidjet ćemo koga ćemo dovesti i kako će se najprije uklopiti. Ali iskreno dosta nezrelo i neozbiljno od uprave. Meni ne igra ulogu uopšte to što su uzeli pare, mada je i to minimalno koliko su mogli i trebali. Bitno je koga će dovesti, jer fakat ne želim gledati Velkoskog ili Jukića na toj poziciji, obojica su očajni bili u prvom dijelu sezone.
Koji dio je tacno nezreo od strane uprave, sto nisu nagovorili igrace koji su tu vec tri i po godine da ostanu pet i po godina pored puno boljih uslova koji su im ponudjeni negdje drugo?

Ja stvarno ne razumijem sta se ovdje ima zamjeriti upravi, sem tog saopstenja povodom Tatarevog odlaska.
Ma iskreno svi smo znali da je ovo zadnja godina Tataru i Rahmanoviću u našem dresu, samo je pitanje bilo na polusezoni ili na kraju sezone. Nezrelo je po meni što opet rade greške kao i ranije. Igračima ističe ugovor i opet se nadaju da će produžiti. A znaju svi da neće. Oba igrača su rekla garant da idu, neće produžiti ugovor, e sad je pitanje za đaba ili za neke pare, nek uprava odluči. Po meni su ih trebali prodati nakon evrope dok je bio još transfer rok u evropi. Po meni. E sad su uzeli manje para, ok, al nemamo zamjene za njih adekvatne, niti smo doveli. Napadač izgleda fino, al je pitanje kakav će biti, jel ima ono što nam treba.

Ugovora bruku ističe na kraju sezone, mene samo strah da ovima što ističe, ne bude za mjesec dana pucala neka stvar ako im se ne ponudi novi ugovor. Ono, što bi ja davno 100%,kad idem za 3 mjeseca negdje.
molotovljev
Posts: 119
Joined: 23/11/2017 22:25

#103366 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by molotovljev »

Analiticarr wrote: 07/02/2021 00:20
Zbog toga je nas cilj ulaganje i usavrsavanje akademije koja bi u buducnosti trebala imati pismene trenere koji ce stvarati igrace koji mogu upadati u prve timove, za pocetak, srednjih evropskih liga. Kada to uspijemo moci cemo mastati o visemilionskim transferima.
Zar ja nedavno ne izrazih sumnju u ovaj scenario, pa si me prvi ti demantovao kao
naduvani operski pjevac i kao pokusao uvrijediti. Ne mozes ti mene uvrijediti, jer ne navijam
ja za twiter investitore i pet glava. Ne treba ti dousnik, toliko je providna ova politika
da se unaprijed zna naredni korak.
Vas je cilj ulagati i proizvoditi igrace za evropsko trziste, a nas je cilj da FKS gledamo
u grupnoj fazi. Ne potcijenjujte FK Sarajevo jer to je veliki klub. Moze, ne moze, cao...
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#103367 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

FantomX wrote: 10/02/2021 16:56 Ma iskreno svi smo znali da je ovo zadnja godina Tataru i Rahmanoviću u našem dresu, samo je pitanje bilo na polusezoni ili na kraju sezone. Nezrelo je po meni što opet rade greške kao i ranije. Igračima ističe ugovor i opet se nadaju da će produžiti. A znaju svi da neće. Oba igrača su rekla garant da idu, neće produžiti ugovor, e sad je pitanje za đaba ili za neke pare, nek uprava odluči. Po meni su ih trebali prodati nakon evrope dok je bio još transfer rok u evropi. Po meni. E sad su uzeli manje para, ok, al nemamo zamjene za njih adekvatne, niti smo doveli. Napadač izgleda fino, al je pitanje kakav će biti, jel ima ono što nam treba.

Ugovora bruku ističe na kraju sezone, mene samo strah da ovima što ističe, ne bude za mjesec dana pucala neka stvar ako im se ne ponudi novi ugovor. Ono, što bi ja davno 100%,kad idem za 3 mjeseca negdje.
Ma da su ih prodali nakon Europe bilo bi drvlje i kamenje po upravi, daleko više nego sada. :-) A očito je da su sada neplanirano otišla obojica. Tatar se uopšte nije trebao prodati, biće da otišao zbog onog što se desilo, ako je uopšte istina. A zamjenu za Rahmanovića imamo. Niti jedan nije kao Rahmanović, ali je imamo. Mislim da vrijedi riskirati.
molotovljev
Posts: 119
Joined: 23/11/2017 22:25

#103368 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by molotovljev »

Da se ne lazemo, nemamo mi zamjenu za Amara i Benju. Da bi ih zamijenio treba nam
min. milion eura, a te pare nemamo, mislim imamo al kao da ih nemamo.
Dovedes dva anonimusa, napravis od njih dva top igraca, evropska, doguraju do reprezentacije
i umjesto da ulozis i na taj nacin zadrzis ova dva igraca kako bi bio blize cilju ti ih poklonis
u dva bezveze kluba i na taj nacin sjebes i klub i njih.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#103369 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Čuj da ih zadržiš, dovoljno si ih zadržao, šta više hoćete. Ja fakat ne razumijem. :lol: Pa nisu jučer došli. Jedan ostao tri i pol godine, drugi godinu manje. Nisu oni uopšte mladi, još malo i imat će po 30 godina. A za ovo vrijeme osvojili su duplu krunu i titulu, igrali dobro u Europi, a golovima i asistencijama da ne govorim. Još što moram dodati da je Rahmanović bio dobar igrač i prije dolaska kod nas.

Da li bi imali motiva da igraju kod nas u ovakvoj ligi još godinu, dvije? :oops: Obojica će sada u ligama u koje su otišli zgrnuti gomilu para. Toliko će uzeti da se mi uopšte sa takvim ponudama ne možemo nositi.

E čuj sjebao se klub sa odlaskom ove dvojice... :roll: Evo nećemo doći sebi narednih 7-8 godina. I što su oni sjebani? Ne razumijem. Momci trče za parama, pogotovo Tatar.
molotovljev
Posts: 119
Joined: 23/11/2017 22:25

#103370 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by molotovljev »

Zar moze biti veci motiv od grupne faze ?!
Da su sjeli sa nasom Upravom i razgovarali na tu temu, da li napadamo grupe ili ne,
u slucaju pozitivnog odgovora siguran sam da bi ostali. Medjutim menadzeri su ih ubijedili
da od toga nema nista, tako da su, jasno, otisli za parama.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#103371 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

molotovljev wrote: 10/02/2021 18:44 Zar moze biti veci motiv od grupne faze ?!
Da su sjeli sa nasom Upravom i razgovarali na tu temu, da li napadamo grupe ili ne,
u slucaju pozitivnog odgovora siguran sam da bi ostali. Medjutim menadzeri su ih ubijedili
da od toga nema nista, tako da su, jasno, otisli za parama.
Jeli stvarno mislis da mozemo napasti grupnu fazu lige sampiona??!!
molotovljev
Posts: 119
Joined: 23/11/2017 22:25

#103372 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by molotovljev »

Da, mislim. Po prirodi sam optimista, medjutim trenutna politika i vizija ne ulijeva
mi optimizam... Mozda ce neko reci da nisam realan, ali moj stav je oduvijek bio
da je FK Sarajevo veliki evropski klub. Zbog toga me boli cinjenica da ne radimo na tome
da opravdamo i da se dokazemo na evropskoj sceni.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#103373 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

molotovljev wrote: 10/02/2021 19:01 Da, mislim. Po prirodi sam optimista, medjutim trenutna politika i vizija ne ulijeva
mi optimizam... Mozda ce neko reci da nisam realan, ali moj stav je oduvijek bio
da je FK Sarajevo veliki evropski klub. Zbog toga me boli cinjenica da ne radimo na tome
da opravdamo i da se dokazemo na evropskoj sceni.
Realno mi miramo jos pure jesti za to, minimalno da zaredom igramo 5 puta u kvalifikacijama lige prvaka da dolazimo do treceg pretkola ili play offa. PA tek da kada skupimo sta bodova i da nas pomazi zrijeb pa da uletimo u grupu europa lige ili sada konferencije lige mozda cesce pa da nesto ocekujemo od lige prvaka i grupa

Mi se prvo trebamo pozabaviti da budemo dominantni u nasem prvenstvu i da lagano osvajamo prvenstvo pa tek onda da se okrenemo jacanju vise za europu.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#103374 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Mi nismo bili "veliki klub" ni u bivsoj Jugoslaviji a kamo li u Evropi niti je Bosna imala ijedan veliki klub.

Nerealni smo, ne mozes puno odskakati od sredine iz koje dolazis. Ekonomski, demografski i na svaki drugi nacin mi smo limitirani sredinom u kojoj bitisemo. Ovo sto sad zivimo je najbolji i najstabilniji period kluba ukljucujuci i ono prije rata.

Ja sam prezadovoljan samo je pitanje kako rijesiti buducnost, da ne zavisis od volje, interesa i zivotnog vijeka jednog lica.
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#103375 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TheTraveler »

Grean wrote: 10/02/2021 19:21 Mi nismo bili "veliki klub" ni u bivsoj Jugoslaviji a kamo li u Evropi niti je Bosna imala ijedan veliki klub.

Nerealni smo, ne mozes puno odskakati od sredine iz koje dolazis. Ekonomski, demografski i na svaki drugi nacin mi smo limitirani sredinom u kojoj bitisemo. Ovo sto sad zivimo je najbolji i najstabilniji period kluba ukljucujuci i ono prije rata.

Ja sam prezadovoljan samo je pitanje kako rijesiti buducnost, da ne zavisis od volje, interesa i zivotnog vijeka jednog lica.

Pa doveli su Talijana, da nam to obezbjedi. Akademija je nasa jedina opcija.
Locked