Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

last mohicans

#1901 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

tovarish wrote: 12/06/2021 14:14
last mohicans wrote: 12/06/2021 13:11
tovarish wrote: 12/06/2021 11:32

I ja bih volio da izvuku 750 000, ali teško. Možda bi i mogli, ali treba čekati, a našim to nije opcija jer para nema. Još nismo ni prvaci.

A što se tiče podebljanog, koji igrač bi volio ostati. Najgora liga, tereni i infrastruktura užas, korupcija i loše suđenje, jadna i primitivna sredina. Haj da je on Balkanac pa da je navikao, ali kad odrasteš u Engleskoj, ovaj naš shit hole nikome nije primamljiv.

I još nešto, čini mi se da je on već imao i prije ponudu i htio da ide, pa mu nije bilo drago kad mu naši nisu dozvolili.
Sve to stoji, ali svi pobrojani i vecina jačih transfera iz PL su zenit i promociju doživjeli ovdje,bas na tim kaljužama od terena. Isti Benjo,Rahma, pa i Fanimo su igrali
u HR i SLO,pa ne napraviše ništa značajno, dok ne dođoše ovdje. Kod kona, Bajic,Hadziahmetovic, svi su ovdje promociju ostvarili. Jasno je meni da se žele finansijski osigurati, ali imas dosta primjera gdje se vracaju, al Bilbija, Stojčev je u ligu Srbije.. Ne znam koji je pravi put za jačanje lige, da li je to samo plasiranje u neku grupu, barem jednog kluba, to svakako jeste, ali imidz i promocija lige su katastrofalni i tu je savez najvise odgovoran. Nedostatak pravih menadzera,također. Pa onakav golman Šehić,pa ne moze ostvariti transfer makar u Bešiktaš, a jedinica reprezentacije.
Niko ne spori da imamo i nekih kvaliteta, ali kvalitet želi ići i da se obezbijedi financijski. To kod nas ne mogu, samo mogu propasti.

Za jačanje lige treba imati prvo normalnu državu, pa da ti savez ne vode kriminalci i politički poslušnici.

Prvo urediti državu, pa uvesti sistem u svaku sferu života. Danas u Evropi ne možeš imati vrhunskog igrača koji nije imao solidno obrazovanje (ne treba biti intelektualac, već da ima razvijene radne navike, te poštovanje prema autotitetuma i da nije glup, pa da shvata taktička rješavanja), da je hranjen zdravom hranom, a ne jeftinim junk foodom, da ima pristup dobrom zdravstvenom sistemu i da se u ranoj mladosti otklone amomalije. Zamisli da se Messi rodio kod nas, ostao bi još niži jer to niko nebi uočio.

Kod nas svi hoće napredak neke sfere, a sve to ide od vrha i mentaliteta naroda. Švabo nema urođeni talenat za fudbal kao južnjaci, ali sve nadoknadi sistemom, radom i disciplinom.
Nije bas HR bajno uređena, a savez pogotovo nije imun na kriminal i podobnost, IMT.. Znamo sta im je Mamic, pa i Šuker. Mamic im je temelje udario, a sad se zemlja trese od afere podmicivanja sudija. Tako da se ne slazem da moramo biti Njemačka da bi imali bolju ligu. Oni su očito našli pravi sistem. Kao da je HR preko bijela svijeta, pa da se ne moze poslati tim na edukaciju, ali je pitanje da li smo spremni na promjene i sistemski rad. Tu je najveci problem,čini mi se. Vidim po reakciji smijenjenih trenera, gašanje škole fudbala,itd.
tovarish

#1902 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

last mohicans wrote: 12/06/2021 15:06
tovarish wrote: 12/06/2021 14:14
last mohicans wrote: 12/06/2021 13:11
Sve to stoji, ali svi pobrojani i vecina jačih transfera iz PL su zenit i promociju doživjeli ovdje,bas na tim kaljužama od terena. Isti Benjo,Rahma, pa i Fanimo su igrali
u HR i SLO,pa ne napraviše ništa značajno, dok ne dođoše ovdje. Kod kona, Bajic,Hadziahmetovic, svi su ovdje promociju ostvarili. Jasno je meni da se žele finansijski osigurati, ali imas dosta primjera gdje se vracaju, al Bilbija, Stojčev je u ligu Srbije.. Ne znam koji je pravi put za jačanje lige, da li je to samo plasiranje u neku grupu, barem jednog kluba, to svakako jeste, ali imidz i promocija lige su katastrofalni i tu je savez najvise odgovoran. Nedostatak pravih menadzera,također. Pa onakav golman Šehić,pa ne moze ostvariti transfer makar u Bešiktaš, a jedinica reprezentacije.
Niko ne spori da imamo i nekih kvaliteta, ali kvalitet želi ići i da se obezbijedi financijski. To kod nas ne mogu, samo mogu propasti.

Za jačanje lige treba imati prvo normalnu državu, pa da ti savez ne vode kriminalci i politički poslušnici.

Prvo urediti državu, pa uvesti sistem u svaku sferu života. Danas u Evropi ne možeš imati vrhunskog igrača koji nije imao solidno obrazovanje (ne treba biti intelektualac, već da ima razvijene radne navike, te poštovanje prema autotitetuma i da nije glup, pa da shvata taktička rješavanja), da je hranjen zdravom hranom, a ne jeftinim junk foodom, da ima pristup dobrom zdravstvenom sistemu i da se u ranoj mladosti otklone amomalije. Zamisli da se Messi rodio kod nas, ostao bi još niži jer to niko nebi uočio.

Kod nas svi hoće napredak neke sfere, a sve to ide od vrha i mentaliteta naroda. Švabo nema urođeni talenat za fudbal kao južnjaci, ali sve nadoknadi sistemom, radom i disciplinom.
Nije bas HR bajno uređena, a savez pogotovo nije imun na kriminal i podobnost, IMT.. Znamo sta im je Mamic, pa i Šuker. Mamic im je temelje udario, a sad se zemlja trese od afere podmicivanja sudija. Tako da se ne slazem da moramo biti Njemačka da bi imali bolju ligu. Oni su očito našli pravi sistem. Kao da je HR preko bijela svijeta, pa da se ne moze poslati tim na edukaciju, ali je pitanje da li smo spremni na promjene i sistemski rad. Tu je najveci problem,čini mi se. Vidim po reakciji smijenjenih trenera, gašanje škole fudbala,itd.
Koliko god da su HR jadni, mi smo 100x gori. Oni su ipak jednonacionalna država i sa mnogo većim prihodima, a na kraju i dio EU, iako najgora država u EU.
GandalfSivi

#1903 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by GandalfSivi »

Ljudi vicesampioni svijeta, Dinamo sad vec redovno igra grupne faze, izbacili Tottenham, Rijeka isto dobro igra u Evropi, Hajduku vazda pun stadion, ne mozemo se mi porediti sa njima, ali to nije do njih nego do nas...
Velkoski

#1904 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Velkoski »

Sretno Sabliću
tovarish

#1905 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

S obzirom da ozbiljna imena neće u ovu kaljužu od lige, Sablić nije loše rješenje. Mlad je i gladan uspjeha, još da zna sa mladima, moglo bi to biti ok.
Grean

#1906 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

GandalfSivi wrote: 12/06/2021 15:24 Ljudi vicesampioni svijeta, Dinamo sad vec redovno igra grupne faze, izbacili Tottenham, Rijeka isto dobro igra u Evropi, Hajduku vazda pun stadion, ne mozemo se mi porediti sa njima, ali to nije do njih nego do nas...
Ne treba zaboraviti da nikad nismo mogli.

BiH je u bivsoj Jugoslaviji imala veliki broj prvoligasa uvijek ali to je bila uglavnom sredina ili donji dio tabele uz pojedine bljeske. Znala se velika cetvorka, prije svega zahvaljujuci ekonomiji. BIH je spadala u manje razvijene republike pa se to odrazavalo i na sport. Sarajevo komunikacijski, politicki nikad nije bio centar za BiH na nacin na koji su centri bili Zagreb ili Beograd (npr. iz Tuzle je lakse bilo ici u Bg ili iz Bihaca, Prijedora u Zg). Danas je ocekivano jos gore. Nije opravdanje ali tako je.

Btw, 1991 sampionska reprezentacija, prvaci svijeta u U21, je imala cini mi se jednog igraca iz BiH, slovom i brojem jednog.
Velkoski wrote: 12/06/2021 15:27 Sretno Sabliću
Sretno i da bude bolji od prethodnika. Mjerilo ce biti igra, mladi igraci a vidjet cemo koliko ce piti vode prica uprave da titula nije pod moranje.
Anquilla

#1907 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Napokon se završi saga o treneru.
Sretno mu.
Logovan

#1908 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Konacno trener! :lol: Sretno Gorane!

Podrzati covjeka pa sta bude.
Logovan

#1909 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

GORAN SABLIĆ NOVI ŠEF STRUČNOG ŠTABA

https://fksarajevo.ba/vijesti/goran-sab ... staba/6107

Evo dovest će Sablić dvojicu sa sobom u stručni štab. Valjda ovo izađe na dobro.
svi u napad

#1910 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by svi u napad »

Ne moze sirotinja sa svojim shvatanjem nista napraviti. Evo od polugotovine smo napravili kokuzluk. Vlasnik daleko a ljudi u klubu bez vizije i ideja. Taman kad je malo krenulo pocela fukara u upravi da krade i da se bogati. Koliko god ja volio nas klub moras priznati da nema razlike izmedju nas i drugih. Zasto? Pa kao i vlasti preko koje kakvih veza dodju nesposobnjakovici i sve zaseru. Da bi imao velike transfere moras biti brand i moras imati sposobnog direktora. Kad si bio na putu d postanes brend na bosanskom nivou i da ti zbog toga pozeli iole bolji igrac iz nase lige doci oni prodaju 2 najbolja igraca za 600 000. E sad pogledajte koji su to glupsoni, Borac dobiva kao prvak 1 000 000 za ucesce. Dakle da smo mi bili prvaci a trebali smo biti kazes Rahmanu koji je htio ostati u Klubu i Tataru gospodo vasih je 500 000 i oni obadvojica odmah ostaju. Prossle godine smo igrajuci Evropu zaradili cinimi se oko 3 miliona. Ove godine bi kao prvaci bili nosioci u prvom kolu kvalifikacija i pobjedom bi bilo jos para tako da bi mogao platiti i Fanima da ostane. Da si ovo uradio klub bi napredovao na rejting listi UEFE postajes vec neko osrednje ime za 2-3 godine a igrace prodajes po puno vecoj cijeni od sadasnje sto ti donosi mogucnost kupovine kvalitetnijih pojacanja. No gdje ce to gladni seljacici shvatiti. Oni kao i svi u nasem drustvu znaju samo za ono gdje sam ja tu? Tuzno sta rade od najveceg i najboljeg kluba u drzavi. Zivjeli.
tovarish

#1911 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

https://pressmedia.ba/sport/2021/12/06/ ... angazmana/

Izgleda i Kovačević ima ponudu. Ne piše koliko nude.
Analiticarr

#1912 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

Nas vlasnik, gospodin Nam je konacno poceo da vjeruje i shvata da je opljackan. Slijedi provjeravanje kako i gdje su potroseni svi ti silni novci u 2020 i 2021 a nakon toga nadajmo se da ce biti i podnesene TUZBE IN SHA ALLAH!!! :thumbup: :kiss:
Velkoski

#1913 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Velkoski »

Hoće li otjerati alfu i omegu? TO NAM RECI ANALITIĆARE
Analiticarr

#1914 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

Velkoski wrote: 13/06/2021 05:15 Hoće li otjerati alfu i omegu? TO NAM RECI ANALITIĆARE
Ne znam. Slijepo joj vjeruje. I ja sam joj uvijek vjerovao ali mi nekako neshvatljivo da nije vidjela ili znala sta se desava i koliko se krade. Vidjecemo koga ce gospodin Nam zaduziti za provjeravanje i kako ce odreagovati kada sazna gdje su uzaludno potroseni (citaj baceni ili bolje receno UKRADENI) toliki novci.
izbjeglica_iz_besmisla

#1915 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Manje je bitno pitanje hoce li Nam podizati tuzbe ili ne, u nasem sistemu i tuzilastvu se moze i halaliti s tim parama. Jer ce osijediti dok ih naplati, nema on vremena za te zajbancije s nasim sudovima.

Mene vise zanima jel skontao sta zeli od kluba. Lafo radi akademije po vijetnamu, uzeo FKS koji je bio solidno okrenut akademiji i onda rekao - dovodite mi kapitalce. De nek on prvo viziju odredi, kao CEO firme, pa ce se ostalo slagati u to i na to ko puzzle. Nije to komplikovano toliko ako znas sta zelis.
Post Reply