Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1051 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by 90minut »

Velkoski wrote: 09/05/2021 20:34
Dopis dostavljen i zaprimljen u FK Sarajevo 28.04.2021. godine objavljujemo u cjelosti
Ne bi se ni objavilo da je neko (čitaj: Sabrina) odgovorila na ovo, a za promjenu je apsolutno sve argumentirano.

Da UO (čitaj: Sabrina) želi dobro klubu ne bismo došli u situaciju da gubimo 13 bodova prednosti (čitaj, defanzivni mag Vinkec bi davno dobio nogu. Evo imamo odličan primjer Chelseaja šta promjena trenera može uraditi). Štaviše, mislim da se i predugo čekalo, trebalo je ovo davno uraditi.
burn it all down if we lose title
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1052 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Velkoski »

yes sir
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#1053 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Velkoski wrote: 09/05/2021 20:34
Dopis dostavljen i zaprimljen u FK Sarajevo 28.04.2021. godine objavljujemo u cjelosti
Ne bi se ni objavilo da je neko (čitaj: Sabrina) odgovorila na ovo, a za promjenu je apsolutno sve argumentirano.

Da UO (čitaj: Sabrina) želi dobro klubu ne bismo došli u situaciju da gubimo 13 bodova prednosti (čitaj, defanzivni mag Vinkec bi davno dobio nogu. Evo imamo odličan primjer Chelseaja šta promjena trenera može uraditi). Štaviše, mislim da se i predugo čekalo, trebalo je ovo davno uraditi.
Vala mi nije jasan nijedan razlog za objavljivanje ovog 4 kola prije kraja, evo tek peto djelomično može imati veze sa gubitkom bodova.

1. Zašto postoji UO?
2. Sistematizacija, na uvid članstvu (dakle svakome ko godišnje da 20KM)
3. Revizija uposlenika (usko vezano sa prethodnim)
4. Plan razvoja, dostupan članstvu
5. Pravilnik o nagrađivanju/kažnjavanju

Ili ja ne vidim dobro ili Sabrina uopšte nije ni prozvana u samom pismu?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1054 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Velkoski »

Sabrina je alfa i omega ovog kluba :mrgreen:

Sve je povezano sa onim na terenu, od tog prvog do zadnjeg.

Jedan primjer ovako nabrzaka - kupujemo 62 Seata, a onda se u više navrata (iz nekoliko izvora, ipak se ovi igrači druže sa ljudima u ovom gradu :D) javljaju informacije da npr. kasne plate. Gdje je logika? A i dalje... Ne mijenjamo trenera koji evidentno nema pojma šta radi (ko tvrdi drugačije ne treba više da prati fudbal, stvarno je ovo ovako kratko i jasno) jer nam je preskupo (a i navodno treba Namu objasniti zašto opet mijenjamo trenera), ali ćemo mu dati otkaz kada zijani titulu (hipotetički, ne d'o Bog) i tako izgubiti pare od Evrope za početak. Gdje je logika?

Sve ovo radi alfa i omega kluba i sve je usko vezano sa ekipom, od "raspoloženja i motiva" pa do svega ostalog.

Ukratko, odavno ne postoji nikakav sistem i nikakva vizija, iz kluba niko nije želio odgovoriti na ovo (a i ko može, realno? :D) tako da je svejedno kada je objavljeno. Ili sada ili kada sve potone, apsolutno irelevantno.

Igrači su dobili podršku na nekoliko treninga, a i zapravo nisu oni krivi što ih vodi ova neznalica.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1470
Joined: 25/07/2015 14:13

#1055 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Ja da sam na mjestu Tana ili Nama, pare bih ulagao u Akademiju, a prvi tim bi imao budžet onoliko koliko zarade od evrope, prodaje igrača, sponzora, marketinga. Pa bujrum gospodo. Lako je Sabrini, Hadžiću i ostalima tuđim kurcem gloginje mlatiti i dok drugi minuse pokriva.
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#1056 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Velkoski wrote: 09/05/2021 21:00 Sabrina je alfa i omega ovog kluba :mrgreen:

Sve je povezano sa onim na terenu, od tog prvog do zadnjeg.

Jedan primjer ovako nabrzaka - kupujemo 62 Seata, a onda se u više navrata (iz nekoliko izvora, ipak se ovi igrači druže sa ljudima u ovom gradu :D) javljaju informacije da npr. kasne plate. Gdje je logika? A i dalje... Ne mijenjamo trenera koji evidentno nema pojma šta radi (ko tvrdi drugačije ne treba više da prati fudbal, stvarno je ovo ovako kratko i jasno) jer nam je preskupo (a i navodno treba Namu objasniti zašto opet mijenjamo trenera), ali ćemo mu dati otkaz kada zijani titulu (hipotetički, ne d'o Bog) i tako izgubiti pare od Evrope za početak. Gdje je logika?

Sve ovo radi alfa i omega kluba i sve je usko vezano sa ekipom, od "raspoloženja i motiva" pa do svega ostalog.

Ukratko, odavno ne postoji nikakav sistem i nikakva vizija, iz kluba niko nije želio odgovoriti na ovo (a i ko može, realno? :D) tako da je svejedno kada je objavljeno. Ili sada ili kada sve potone, apsolutno irelevantno.

Igrači su dobili podršku na nekoliko treninga, a i zapravo nisu oni krivi što ih vodi ova neznalica.
Pa bolje bi bilo da je postavljeno to konkretno pitanje, kome su kupljena 62 :shock: seata, ukoliko je bilo problema sa isplatom plata.
Čuj 62, ccc, pa max je bilo 35 igrača :run:

E za trenera ne znam, pretpostavljam da ga nisu mijenjali zbog otpremnine, ali, fkt, mislim da ni sami ne znaju koga bi doveli...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1057 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Velkoski »

Ma to 62 karikiram, sorry. Bilo ih je manje :lol: :mrgreen:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1058 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by 90minut »

Velkoski wrote: 09/05/2021 21:23 Ma to 62 karikiram, sorry. Bilo ih je manje :lol: :mrgreen:
All!
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#1059 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Hahaha, dobro je, ja kontam neka konkretna info, pa razmišljam ko ih je tolike vozio :lol:
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#1060 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Maharadza »

Velkoski wrote: 09/05/2021 21:00 Sabrina je alfa i omega ovog kluba :mrgreen:

Sve je povezano sa onim na terenu, od tog prvog do zadnjeg.

Jedan primjer ovako nabrzaka - kupujemo 62 Seata, a onda se u više navrata (iz nekoliko izvora, ipak se ovi igrači druže sa ljudima u ovom gradu :D) javljaju informacije da npr. kasne plate. Gdje je logika? A i dalje... Ne mijenjamo trenera koji evidentno nema pojma šta radi (ko tvrdi drugačije ne treba više da prati fudbal, stvarno je ovo ovako kratko i jasno) jer nam je preskupo (a i navodno treba Namu objasniti zašto opet mijenjamo trenera), ali ćemo mu dati otkaz kada zijani titulu (hipotetički, ne d'o Bog) i tako izgubiti pare od Evrope za početak. Gdje je logika?

Sve ovo radi alfa i omega kluba i sve je usko vezano sa ekipom, od "raspoloženja i motiva" pa do svega ostalog.

Ukratko, odavno ne postoji nikakav sistem i nikakva vizija, iz kluba niko nije želio odgovoriti na ovo (a i ko može, realno? :D) tako da je svejedno kada je objavljeno. Ili sada ili kada sve potone, apsolutno irelevantno.

Igrači su dobili podršku na nekoliko treninga, a i zapravo nisu oni krivi što ih vodi ova neznalica.
Ali zamisli logike eto nećemo još otjerati trenera jer mu moramo isplatiti ostatak ugovora a na kraju sezone kada zijani titulu (što niko nikada nije uspio sa +13, i neće ja mislim još duuugo dugo vremena) svakako ćeš ga otjerati i opet mu morati isplatiti finu cifru samo što te je onda koštao još pare od Evrope... znači amaterizam koji jednostavno niko razuman ne bi smio oprostiti.

I mi još maštamo o evropskom FKS a ovamo ti uprava nije sposobna ni PLBiH izdominirati, samo radi toga zaslužuju nogiranje, makar i da nekim čudom uzmemo titulu na kraju.
last mohicans
Posts: 11691
Joined: 09/08/2012 23:19

#1061 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Ma treba Sabrina malo spustiti ego i ne trati nosem po plafonu.. To znam jer su mi neki potvrdili koji su pokušali uspostaviti saradnju s njom. Dosta stvari ne razumije, a umislila je da je velika direktorica. Lahko je u Sarajevu vedriti i oblačiti kad imaš backup skoro u svaka doba dana i noci, ako zapne. Treba gospođica pokazati umijeće, pa donijeti koju markicu u klub, a ne plaćati obestećenja..Šprdamo se s konama, a u goroj situaciji bi bili da nemamo vlasnika. Oni sad bukvalno marke ne mogu navući i prazna ne puca, sto kažu. Dzaba ti svi treneri svijeta kad ti nemas za plate. Previse se para sprcalo za neke idiotske poteze, tipa Cmiljanic, koji je došao da se izliječi i još neki drugi igrači koji za masne pare sjede na klupi, a ne doprinose klubu. Isti VM, pa i svi drugi treneri treba da su sretni sto vode jedan klub kao Sarajevo, gdje nemas infrastrukturalnih i ekonomskih problema, a ne da postavljaju posebne uvjete kada u drugim ekipama se za puno manje para radi isti posao. Onda kao nešto se spominje pritisak i imperativ titula. Pa naravno, da se od tebe očekuju titule, kad sve uzmeš u obzir. Ne treba trenerima uopce duge ugovore davati, upravo radi ovih obeštećenja ili se klauzama debelo zaštiti. Pa ne dovodimo mi neke Murinje koji su osvajali Ligu prvaka, da bi na obestecenjima meditirali godinama i kad nemaju posla.
User avatar
enko 1964
Posts: 1069
Joined: 11/02/2010 10:45

#1062 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by enko 1964 »

Gdje god se zaposliš, moraš donijeti ljekarsko. Kod nas dolaze povrijeđeni ko u sanatorijum il' u banju.
Nije Cmiljanić prvi.
Sarajlijaaa
Posts: 28
Joined: 25/12/2019 17:47

#1063 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Sarajlijaaa »

Marinoviću je otkaz planiran kad i Emiru, međutim velika odšteta je problem. Nam je bio jasan, uprava ako nabavi 50% novca za odstetu, on ce ostalo pokriti.
Emir Spahić je kontaktiran za SD-a.
User avatar
East_side
Posts: 4041
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#1064 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by East_side »

Sarajlijaaa wrote: 10/05/2021 17:52 Emir Spahić je kontaktiran za SD-a.
Los izbor po meni. Nit ima kakve veze s nasim klubom, nit je upucen u relacije ove nase lige...

Ja bih radije nekog naseg bivseg igraca za tu poziciju. Ali ono bas neko ime, neko ko je ostavio traga, koga su voljeli navijaci i td.
User avatar
Dinostula
Posts: 3594
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#1065 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

Sta je ovo ? Zar svako kome se digne ima pravo prodavati majice sa grbom FK Sarajeva ?

Image
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1066 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Redovna pojava, jebi ga.

Zar ne želiš biti unikatan @Dinostula? :mrgreen:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1067 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by foxlife »

East_side wrote: 10/05/2021 18:42
Sarajlijaaa wrote: 10/05/2021 17:52 Emir Spahić je kontaktiran za SD-a.
Los izbor po meni. Nit ima kakve veze s nasim klubom, nit je upucen u relacije ove nase lige...

Ja bih radije nekog naseg bivseg igraca za tu poziciju. Ali ono bas neko ime, neko ko je ostavio traga, koga su voljeli navijaci i td.
Zaposljavati bivse igrace jer su kao eto legende kluba su uglavnom katastrofe
Sarajevo je se mora toga rijesiti i zaposljavati po sposobnosti a ne po tome jesu li te navijaci voljeli ili ne

Klub treba gledati kao firmu a mjesto sportskog direktora kao menadzera u firmi gdje ce biti spona izmedju uprave i ne sportskog dijela sa jedne strane i struke zajedno sa igracima sa druge strane
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9890
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#1068 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by bordo gandalf »

East_side wrote: 10/05/2021 18:42
Sarajlijaaa wrote: 10/05/2021 17:52 Emir Spahić je kontaktiran za SD-a.
Los izbor po meni. Nit ima kakve veze s nasim klubom, nit je upucen u relacije ove nase lige...

Ja bih radije nekog naseg bivseg igraca za tu poziciju. Ali ono bas neko ime, neko ko je ostavio traga, koga su voljeli navijaci i td.
Semjon Milosevic
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#1069 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ruud »

šta im znači ovo, grb željenog kluba na prsima a drugog na leđima :D
User avatar
East_side
Posts: 4041
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#1070 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by East_side »

foxlife wrote: 11/05/2021 07:23
East_side wrote: 10/05/2021 18:42
Sarajlijaaa wrote: 10/05/2021 17:52 Emir Spahić je kontaktiran za SD-a.
Los izbor po meni. Nit ima kakve veze s nasim klubom, nit je upucen u relacije ove nase lige...

Ja bih radije nekog naseg bivseg igraca za tu poziciju. Ali ono bas neko ime, neko ko je ostavio traga, koga su voljeli navijaci i td.
Zaposljavati bivse igrace jer su kao eto legende kluba su uglavnom katastrofe
Sarajevo je se mora toga rijesiti i zaposljavati po sposobnosti a ne po tome jesu li te navijaci voljeli ili ne

Klub treba gledati kao firmu a mjesto sportskog direktora kao menadzera u firmi gdje ce biti spona izmedju uprave i ne sportskog dijela sa jedne strane i struke zajedno sa igracima sa druge strane
Sve to stoji ali ipak smatram da je Emir Spahic los izbor. Ne znam koliko je skolovan za tu funkciju ali bih vise volio nekoga ko je igrao, pa potom i pratio tj. jos uvijek prati ovu nasu ligu. Emir Hadzic jest kiksao debelo u zadnje vrijeme, zato je i nogiran. Ali je ipak u toku mandata uradio i dobrih stvari, to mu ne mozemo osporiti. Eto ja bih tako nekoga ali da je ipak bliskiji klubu, bivsi kapiten i sl.
bordo gandalf wrote: 11/05/2021 07:39 Semjon Milosevic
Sto da ne :thumbup: nek odmah danas potpise sto se mene tice. To je upravo profil covjeka o kojem sam govorio u postu iznad.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1071 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by foxlife »

East_side wrote: 11/05/2021 14:54
foxlife wrote: 11/05/2021 07:23
East_side wrote: 10/05/2021 18:42

Los izbor po meni. Nit ima kakve veze s nasim klubom, nit je upucen u relacije ove nase lige...

Ja bih radije nekog naseg bivseg igraca za tu poziciju. Ali ono bas neko ime, neko ko je ostavio traga, koga su voljeli navijaci i td.
Zaposljavati bivse igrace jer su kao eto legende kluba su uglavnom katastrofe
Sarajevo je se mora toga rijesiti i zaposljavati po sposobnosti a ne po tome jesu li te navijaci voljeli ili ne

Klub treba gledati kao firmu a mjesto sportskog direktora kao menadzera u firmi gdje ce biti spona izmedju uprave i ne sportskog dijela sa jedne strane i struke zajedno sa igracima sa druge strane
Sve to stoji ali ipak smatram da je Emir Spahic los izbor. Ne znam koliko je skolovan za tu funkciju ali bih vise volio nekoga ko je igrao, pa potom i pratio tj. jos uvijek prati ovu nasu ligu. Emir Hadzic jest kiksao debelo u zadnje vrijeme, zato je i nogiran. Ali je ipak u toku mandata uradio i dobrih stvari, to mu ne mozemo osporiti. Eto ja bih tako nekoga ali da je ipak bliskiji klubu, bivsi kapiten i sl.
bordo gandalf wrote: 11/05/2021 07:39 Semjon Milosevic
Sto da ne :thumbup: nek odmah danas potpise sto se mene tice. To je upravo profil covjeka o kojem sam govorio u postu iznad.
Nisam ja opravdavao emira spahica tako da se slazem da je los izbor ako je u opticaju ikako
Jedino pozitivno kod njega je sto poznaje dosta ljudi
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1072 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

East_side wrote: 10/05/2021 18:42 Ja bih radije nekog naseg bivseg igraca za tu poziciju. Ali ono bas neko ime, neko ko je ostavio traga, koga su voljeli navijaci i td.
Da, ali ako zna raditi svoj posao. Nemoj Boga ti bivšeg igrača kojeg svi vole, koji je ostavio dubok trag, a kao SD je taraba. :D
User avatar
ZonFon
Posts: 2107
Joined: 17/11/2013 01:58

#1073 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon »

Spaha je dobar jer je igrao u velikim klubovima i iskusio je organizaciju koja je nezamisliva na ovim prostorima i moze prenjeti svoja iskustva na nas. Npr. kako je to organizovano u Sevilji ili Leverkuzenu. Druga pozitivna je da sigurno ima dosta poznanstava sto bi mu/nam moglo pomoci da imamo veci izbor kvalitetnijih igraca.
User avatar
PhilJacksonIzvala
Posts: 585
Joined: 30/04/2020 10:35

#1074 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by PhilJacksonIzvala »

Ali Spahic ti nece moci pomoci da dovedes juniora iz Leotara kojeg ces kasnije prodati za milionski iznos, a to je ono sto nama treba.
Post Reply