Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Anquilla
Posts: 2399
Joined: 25/04/2016 19:31

#1776 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Logovan wrote: 07/06/2021 15:52
Čitav intervju mi ide na neku stvar.

Handžić otišao. Hvala i sretno. :thumbup:
Nista haman nije receno, osim da se ubuduce borimo za Evropu.
Ostalo sve isprazne floskule, samoodrzivi, transparentni, Akademija...

Mogu misliti kakva ce nam ekipa biti sljedecih godina, ovo je prvi put da je neko otvoreno rekao da ne idemo na titulu.

Sretno Harisu, evo i Milanovicu.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1777 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Anquilla wrote: 07/06/2021 16:01 Sretno Harisu, evo i Milanovicu.
Za tu ublehu mi je baš drago. Vozdraaaaa Milanoviću
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#1778 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Torlaku otkaz u Sarajevu: I tako dođe tamo neki Cioffi…


Nekadašnji fudbaler i kapiten Sarajeva Sedin Torlak kritikovao je svoj bivši klub.

Torlak je svojevremeno upisao 141 nastup u dresu Sarajeva, u dva navrata je dobio i nagradu “Ismir Pintol” od strane navijača, a nakon karijere radio je u omladinskom pogonu.

Ipak, tome je u međuvremenu došao kraj.

– I tako dođe tamo neki Cioffi Matteo iz Italije u januaru, pregleda dva tvoja trenigna i jedno poluvrijeme utakmice, čak ti ni ime ne zapamti, i kaže hvala na dosadašnjoj saradnji. Ali valjda to tako treba. Što bi moj Čala (Mehmed Janjoš op.a) rekao: ‘Kod trenera su koferi uvijek spremni’ Bahatost i bezobrazluk ljudi koji vode moje voljeno Sarajevo je dno, napisao je Torlak.

Ostaje da se vidi kako će navijači reagovati na ovaj potez. Poznato je kakav Torlak status uživa među Hordama…

https://sportske.ba/torlaku-otkaz-u-sar ... ki-cioffi/
Ne znam sta da mislim, Torlak je jedan od najodanijih poratnih igraca, tesko je ovo citati ali sa druge strane moraju se Italijanu dati ovlasti ako se od njega ocekuje nesto. Ne znam ni koliko je uprava u tom napravila nesto pogresno, kako su ga mogli zastititi da bude sit vuk i ovce na broju.

Ne znam ova cetiri skauta jesu li kompetentniji od Torlaka, moglo je tako nesto da se organizuje. Vidjet cemo. Razumijevanje za njegovo razocarenje sigurno svako od nas ima.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#1779 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

rezultati omladinskih selekcija sve govore. Ili znaš ili ne znaš. Nemaš se šta ponašati k'o uvrijeđena mlada.

Mi više nemamo luksuz trpiti naše da se uče na nama !!!
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#1780 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TheTraveler »

Logovan wrote: 07/06/2021 16:03
Anquilla wrote: 07/06/2021 16:01 Sretno Harisu, evo i Milanovicu.
Za tu ublehu mi je baš drago. Vozdraaaaa Milanoviću
Znaci svi sto su otisli su zasluzeno otisli. Nadam se samo da ce se naci 2-3 prava pojacanja, napadac, 10ka i bek, i zadrzati ovaj ostatak.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#1781 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Logovan wrote: 07/06/2021 15:52
Čitav intervju mi ide na neku stvar.

Handžić otišao. Hvala i sretno. :thumbup:
Sta fali intervjuu?

ovaj dio je najkriticniji da su oni ovo prihvatili bez borbe a moglo je biti drugacije, da Tan, Nam i uprava nisu ovako postavili stvari. Privatno vlasnistvo je besmislena prica jer ljudi ne izvlace marku odavde vec ulazu. Klub se trebao postaviti tako da bez obzira ko upravlja mi treba da imamo isti tretman kao i ostali klubovi.

Ovo smo sami dobrim dijelom krivi, da su napravili drugaciju pricu ne bi ga se tretiralo (samo) kao privatnu svojinu ali ovo je bila njihova rpica prije svega, pogresna poruka i navijacima a i vlastima.

...da smo mi klub u de facto privatnom vlasništvu. Niko ne želi da investira u tuđu imovinu, a zbog istog razloga je podrška vlasti minimalna u slučaju našeg kluba. Radi se o drugačijoj situaciji nego kod ostalih klubova u Bosni i Hercegovini, onakvoj kakva je bila u FK Sarajevo prije dolaska Vincenta Tana. Finansijski smo ovisni o vlasnicima glasačkih prava i nažalost se prebacivanje novca iz Vijetnama u doba korone pokazalo kao problem s kojim se i dalje borimo.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#1782 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

Logovan wrote: 07/06/2021 15:52
Čitav intervju mi ide na neku stvar.

Handžić otišao. Hvala i sretno. :thumbup:
Kada covjek cita intervju sa nekim od celnika kluba, uvijek pomisli da se ne radi o nekoj atomskoj fizici ili da ti ljudi, u najmanju ruku, upravljaju nekakvim gradom od 15000 ljudi, sa porodicama, zadrugama, skolama...
Eto vazda neki ebeni termini, neka ozbiljnost, a ovamo jedva dobiju Igmana iz Konjica.
Ovaj bi trebao u politiku.

Lafo da cita Orwella, valjda zbog ovog Vica....da si ti sta skonto trebao bi umjesto 1984 procitati historiju odnosa u BiH, historiju nacionalizma i historiju SDA i SDS-a. Kakav Orwell.
Anquilla
Posts: 2399
Joined: 25/04/2016 19:31

#1783 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Grean wrote: 07/06/2021 16:22
Logovan wrote: 07/06/2021 15:52
Čitav intervju mi ide na neku stvar.

Handžić otišao. Hvala i sretno. :thumbup:
Sta fali intervjuu?

ovaj dio je najkriticniji da su oni ovo prihvatili bez borbe a moglo je biti drugacije, da Tan, Nam i uprava nisu ovako postavili stvari. Privatno vlasnistvo je besmislena prica jer ljudi ne izvlace marku odavde vec ulazu. Klub se trebao postaviti tako da bez obzira ko upravlja mi treba da imamo isti tretman kao i ostali klubovi.

Ovo smo sami dobrim dijelom krivi, da su napravili drugaciju pricu ne bi ga se tretiralo (samo) kao privatnu svojinu ali ovo je bila njihova rpica prije svega, pogresna poruka i navijacima a i vlastima.

...da smo mi klub u de facto privatnom vlasništvu. Niko ne želi da investira u tuđu imovinu, a zbog istog razloga je podrška vlasti minimalna u slučaju našeg kluba. Radi se o drugačijoj situaciji nego kod ostalih klubova u Bosni i Hercegovini, onakvoj kakva je bila u FK Sarajevo prije dolaska Vincenta Tana. Finansijski smo ovisni o vlasnicima glasačkih prava i nažalost se prebacivanje novca iz Vijetnama u doba korone pokazalo kao problem s kojim se i dalje borimo.
U intervjuu ništa novo nije rečeno, osim da ćemo se ubuduće boriti za Evropu.

Dio da trebamo biti samoodrživi se ponavlja neko vrijeme, prioritet Akademija i stadion je rečeno na pressu,
Nekako su i pitanja i odgovori generalni, evo vidi ovo:
Koje su Vaše konkretne ovlasti i zadaci kao predsjednika FK Sarajevo?

- Na osnovu Statuta kluba, Upravni odbor FK Sarajevo ima vrlo široke ovlasti, a predsjednik Upravnog odbora je prvi među jednakim. Međutim, za razliku od ostalih klubova u Bosni i Hercegovini, klubom upravljaju strani ulagači koji putem Skupštine kluba imenuju Upravni odbor. Mi kao Upravni odbor smo savjetodavno tijelo za vlasnike glasačkih prava i menadžment kluba. Radi se o počasnoj i neplaćenoj dužnosti. Što se konkretnih zadataka tiče, oni su raznoliki. Nakon nastupa novog upravnog odbora u februaru ove godine, smatrao sam da se kao predsjednik i uprava ne trebamo previše miješati u rad pojedinih rukovodilaca odjela, sve dok ti odjeli budu ispunjavali svoje zadatke, što je bilo u skladu s voljom većinskog vlasnika glasačkih prava. Međutim, morali smo se mnogo više od predviđenog uključiti u trenutku kad smo vidjeli da sportski rezultati prvog tima idu silaznom putanjom. Borili smo se s eksternim i internim faktorima.
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#1784 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Grean wrote: 07/06/2021 16:10
Torlaku otkaz u Sarajevu: I tako dođe tamo neki Cioffi…


Nekadašnji fudbaler i kapiten Sarajeva Sedin Torlak kritikovao je svoj bivši klub.

Torlak je svojevremeno upisao 141 nastup u dresu Sarajeva, u dva navrata je dobio i nagradu “Ismir Pintol” od strane navijača, a nakon karijere radio je u omladinskom pogonu.

Ipak, tome je u međuvremenu došao kraj.

– I tako dođe tamo neki Cioffi Matteo iz Italije u januaru, pregleda dva tvoja trenigna i jedno poluvrijeme utakmice, čak ti ni ime ne zapamti, i kaže hvala na dosadašnjoj saradnji. Ali valjda to tako treba. Što bi moj Čala (Mehmed Janjoš op.a) rekao: ‘Kod trenera su koferi uvijek spremni’ Bahatost i bezobrazluk ljudi koji vode moje voljeno Sarajevo je dno, napisao je Torlak.

Ostaje da se vidi kako će navijači reagovati na ovaj potez. Poznato je kakav Torlak status uživa među Hordama…

https://sportske.ba/torlaku-otkaz-u-sar ... ki-cioffi/
Ne znam sta da mislim, Torlak je jedan od najodanijih poratnih igraca, tesko je ovo citati ali sa druge strane moraju se Italijanu dati ovlasti ako se od njega ocekuje nesto. Ne znam ni koliko je uprava u tom napravila nesto pogresno, kako su ga mogli zastititi da bude sit vuk i ovce na broju.

Ne znam ova cetiri skauta jesu li kompetentniji od Torlaka, moglo je tako nesto da se organizuje. Vidjet cemo. Razumijevanje za njegovo razocarenje sigurno svako od nas ima.
Jedan od najdrazih igrača i najboljih stopera uz Vuleta. Ne živi se od stare slave, nazalost. Ako je Italijan dovoljno vidio za dva treninga i jedno poluvrijeme, svaka mu čast, ako je to tako. Pored toga sto je vidio, rezultati najvise govore. Kakav rad, takav i rezultat. Sedine, hvala ti za sve, ali klub mora ici dalje, ka profesionalizmu, kvalitetnim trenerima. Ne znam je li bio za ovog skautskog tima, ali klub ne smije i ne može biti FK Uhljebistan, to sam siguran. Najbolji primjer je ovaj turnir na Zlatiboru, kako su nas pošamarali,sve nase ekipe, pogotovo CZ koja je
7:0 uzela Zeljine momke, a naši su ranije ispali. Jesi ti kačio intervju sa sefom Dinamove akademije, pa kako je čovjek tamo rekao da je desetine trenera zamijenio dok nije našao dobitnu kombinaciju. Današnji fudbal je brutalan i samo strogi profesionalizam i sistematski rad mogu polučiti dugoročne rezultate. Ostalo je sve tavorenje i kratkoročno preživljanje čemu ne težimo.
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#1785 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Grean wrote: 07/06/2021 16:22
Logovan wrote: 07/06/2021 15:52
Čitav intervju mi ide na neku stvar.

Handžić otišao. Hvala i sretno. :thumbup:
Sta fali intervjuu?

ovaj dio je najkriticniji da su oni ovo prihvatili bez borbe a moglo je biti drugacije, da Tan, Nam i uprava nisu ovako postavili stvari. Privatno vlasnistvo je besmislena prica jer ljudi ne izvlace marku odavde vec ulazu. Klub se trebao postaviti tako da bez obzira ko upravlja mi treba da imamo isti tretman kao i ostali klubovi.

Ovo smo sami dobrim dijelom krivi, da su napravili drugaciju pricu ne bi ga se tretiralo (samo) kao privatnu svojinu ali ovo je bila njihova rpica prije svega, pogresna poruka i navijacima a i vlastima.

...da smo mi klub u de facto privatnom vlasništvu. Niko ne želi da investira u tuđu imovinu, a zbog istog razloga je podrška vlasti minimalna u slučaju našeg kluba. Radi se o drugačijoj situaciji nego kod ostalih klubova u Bosni i Hercegovini, onakvoj kakva je bila u FK Sarajevo prije dolaska Vincenta Tana. Finansijski smo ovisni o vlasnicima glasačkih prava i nažalost se prebacivanje novca iz Vijetnama u doba korone pokazalo kao problem s kojim se i dalje borimo.
Pa oni su najzaslužniji svojom zatvorenom politikom i losim imidzom kluba za manjak podrske. Klub ima tradiciju skoro jedno stoljece, ne moze mu se oteti identitet time sto je dobio vecinskog vlasnika. To je nonsens i glupa konstatacija. Ovo je totalno pogresna percepcija. Treba se znati dodvoriti politici,ljudima koji vode bitne resore, opcine, a naši su navijači. Pa koliko su anamo oni izmuzli naših para od Koldze,itd.
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#1786 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TheTraveler »

last mohicans wrote: 07/06/2021 17:17
Grean wrote: 07/06/2021 16:10
Torlaku otkaz u Sarajevu: I tako dođe tamo neki Cioffi…


Nekadašnji fudbaler i kapiten Sarajeva Sedin Torlak kritikovao je svoj bivši klub.

Torlak je svojevremeno upisao 141 nastup u dresu Sarajeva, u dva navrata je dobio i nagradu “Ismir Pintol” od strane navijača, a nakon karijere radio je u omladinskom pogonu.

Ipak, tome je u međuvremenu došao kraj.

– I tako dođe tamo neki Cioffi Matteo iz Italije u januaru, pregleda dva tvoja trenigna i jedno poluvrijeme utakmice, čak ti ni ime ne zapamti, i kaže hvala na dosadašnjoj saradnji. Ali valjda to tako treba. Što bi moj Čala (Mehmed Janjoš op.a) rekao: ‘Kod trenera su koferi uvijek spremni’ Bahatost i bezobrazluk ljudi koji vode moje voljeno Sarajevo je dno, napisao je Torlak.

Ostaje da se vidi kako će navijači reagovati na ovaj potez. Poznato je kakav Torlak status uživa među Hordama…

https://sportske.ba/torlaku-otkaz-u-sar ... ki-cioffi/
Ne znam sta da mislim, Torlak je jedan od najodanijih poratnih igraca, tesko je ovo citati ali sa druge strane moraju se Italijanu dati ovlasti ako se od njega ocekuje nesto. Ne znam ni koliko je uprava u tom napravila nesto pogresno, kako su ga mogli zastititi da bude sit vuk i ovce na broju.

Ne znam ova cetiri skauta jesu li kompetentniji od Torlaka, moglo je tako nesto da se organizuje. Vidjet cemo. Razumijevanje za njegovo razocarenje sigurno svako od nas ima.
Jedan od najdrazih igrača i najboljih stopera uz Vuleta. Ne živi se od stare slave, nazalost. Ako je Italijan dovoljno vidio za dva treninga i jedno poluvrijeme, svaka mu čast, ako je to tako. Pored toga sto je vidio, rezultati najvise govore. Kakav rad, takav i rezultat. Sedine, hvala ti za sve, ali klub mora ici dalje, ka profesionalizmu, kvalitetnim trenerima. Ne znam je li bio za ovog skautskog tima, ali klub ne smije i ne može biti FK Uhljebistan, to sam siguran. Najbolji primjer je ovaj turnir na Zlatiboru, kako su nas pošamarali,sve nase ekipe, pogotovo CZ koja je
7:0 uzela Zeljine momke, a naši su ranije ispali. Jesi ti kačio intervju sa sefom Dinamove akademije, pa kako je čovjek tamo rekao da je desetine trenera zamijenio dok nije našao dobitnu kombinaciju. Današnji fudbal je brutalan i samo strogi profesionalizam i sistematski rad mogu polučiti dugoročne rezultate. Ostalo je sve tavorenje i kratkoročno preživljanje čemu ne težimo.

:thumbup:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8585
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#1787 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

last mohicans wrote: 07/06/2021 17:26 Pa oni su najzaslužniji svojom zatvorenom politikom i losim imidzom kluba za manjak podrske. Klub ima tradiciju skoro jedno stoljece, ne moze mu se oteti identitet time sto je dobio vecinskog vlasnika. To je nonsens i glupa konstatacija. Ovo je totalno pogresna percepcija. Treba se znati dodvoriti politici,ljudima koji vode bitne resore, opcine, a naši su navijači. Pa koliko su anamo oni izmuzli naših para od Koldze,itd.
Ma laze! Sta je to Zeljo dobio a da mi nismo?
Osim travnjaka, ali su i za to ljudi zapeli i imali sta ponuditi. I Kosevom se kite, da nije Seme bilo ( a i glasa navijaca) sipak bi Sabrina ista ucinila.
Ali treba osmisliti projekat, razraditi, zapeti malo. Malo sr potruditi, nasikirati.
Jah eto sad bi Nam odnio sponzora od 100k da ga dovedu jer kao znas upravljacka prava bla bla.
Bruka sta frajer izjavljuje jbt.
Cuj ti dometa, Sarajevo u borbi za evropu u PL BiH :lol:
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#1788 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Od pravljenja bosanskog Dinama, prekucavanja lige, pišanja sirotinje, grupnih faza došli smo do boriti ćemo se za evropu.
Jebem vam majku bezobraznu, marš iz kluba.
Anquilla
Posts: 2399
Joined: 25/04/2016 19:31

#1789 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Sedin ne vidi nikakav problem u ovome, izgleda...

Image

A Uprava u ovome...
Dobio sam zvaničan mail od šefa iz Italije dok sam bio na sahrani legende kluba Murata Šarana. Molim vas, na sahrani niko nije bio od čelnika kluba, na sahrani naše legende.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#1790 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1791 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Grean wrote: 07/06/2021 16:22 Sta fali intervjuu?

ovaj dio je najkriticniji da su oni ovo prihvatili bez borbe a moglo je biti drugacije, da Tan, Nam i uprava nisu ovako postavili stvari. Privatno vlasnistvo je besmislena prica jer ljudi ne izvlace marku odavde vec ulazu. Klub se trebao postaviti tako da bez obzira ko upravlja mi treba da imamo isti tretman kao i ostali klubovi.

Ovo smo sami dobrim dijelom krivi, da su napravili drugaciju pricu ne bi ga se tretiralo (samo) kao privatnu svojinu ali ovo je bila njihova rpica prije svega, pogresna poruka i navijacima a i vlastima.

...da smo mi klub u de facto privatnom vlasništvu. Niko ne želi da investira u tuđu imovinu, a zbog istog razloga je podrška vlasti minimalna u slučaju našeg kluba. Radi se o drugačijoj situaciji nego kod ostalih klubova u Bosni i Hercegovini, onakvoj kakva je bila u FK Sarajevo prije dolaska Vincenta Tana. Finansijski smo ovisni o vlasnicima glasačkih prava i nažalost se prebacivanje novca iz Vijetnama u doba korone pokazalo kao problem s kojim se i dalje borimo.
Ma čini mi se kao presipanje iz šupljeg u prazno, mi ćemo ovo, ono, imamo u planu, teško nam je ali se borimo, bla, bla i tako ta priča.
Što se vašeg pitanja tiče, u proteklih nekoliko sedmica intenzivno smo razgovarali s kandidatima za trenersku poziciju i za poziciju sportskog koordinatora. Svjesni smo da su javnost i naši navijači nestrpljivi i očekuju konkretna imena. Međutim, radi se o osjetljivom procesu s kojim, nažalost, ne možemo ići u javnost dok ga ne završimo.
Pa završite ga konačno. Mjesec dana do prve zvanične utakmice. :shock:
User avatar
tovarish
Posts: 3508
Joined: 26/05/2008 23:57

#1792 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

Dinostula wrote: 07/06/2021 20:57 Aldin Cajic evo prvog potencijalnog pojacanja - ofanzivni vezni

https://sportsport.ba/fudbal/aldin-caji ... ori/400986

https://www.transfermarkt.com/aldin-caj ... ler/163380
Meni je ovaj potez bezveze i nikako ne ide sa podmlađivanjem ekipe. Ne pljujem po igraču, vjerovatno je dobar igrač, ali dovesti ovakav tip igrača nema smisla. Vjetovatno je patka.

Što se tiče Torlaka, podržavam ako će i drugi letiti, primjerice Uščuplić. Ne vidim razlog da on više vodi juniore. Evrntualno nek bude novom treneru u stručnom štabu, a Oruč nek ide u penziju.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1793 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

tovarish wrote: 07/06/2021 21:35 Meni je ovaj potez bezveze i nikako ne ide sa podmlađivanjem ekipe. Ne pljujem po igraču, vjerovatno je dobar igrač, ali dovesti ovakav tip igrača nema smisla. Vjetovatno je patka.

Što se tiče Torlaka, podržavam ako će i drugi letiti, primjerice Uščuplić. Ne vidim razlog da on više vodi juniore. Evrntualno nek bude novom treneru u stručnom štabu, a Oruč nek ide u penziju.
Pa nećemo podmladiti komplet ekipu. :D Moraš imati neke iskusnije.

A Torlak i ostali bivši igrači koji su ostali značajan trag kod nas moraju shvatiti da se kod stranaca drugačije radi. U roku 5 minuta procijeni znaš li ili ne. Ako ne znaš noga ti je, jebe mu se kakav si igrač bio. Naravno da i stranci mogu pogriješiti, ali samo što kod njih ima manje mjesta za greške.
User avatar
tovarish
Posts: 3508
Joined: 26/05/2008 23:57

#1794 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

Logovan wrote: 07/06/2021 21:41
tovarish wrote: 07/06/2021 21:35 Meni je ovaj potez bezveze i nikako ne ide sa podmlađivanjem ekipe. Ne pljujem po igraču, vjerovatno je dobar igrač, ali dovesti ovakav tip igrača nema smisla. Vjetovatno je patka.

Što se tiče Torlaka, podržavam ako će i drugi letiti, primjerice Uščuplić. Ne vidim razlog da on više vodi juniore. Evrntualno nek bude novom treneru u stručnom štabu, a Oruč nek ide u penziju.
Pa nećemo podmladiti komplet ekipu. :D Moraš imati neke iskusnije.

A Torlak i ostali bivši igrači koji su ostali značajan trag kod nas moraju shvatiti da se kod stranaca drugačije radi. U roku 5 minuta procijeni znaš li ili ne. Ako ne znaš noga ti je, jebe mu se kakav si igrač bio. Naravno da i stranci mogu pogriješiti, ali samo što kod njih ima manje mjesta za greške.
Mislim da imamo dovoljno iskusnih igrača, a ako dovodimo nekog izgrađenog igrača, onda dovesti onog ko će praviti razliku, recimo Zakarić ili Bilbija.

Za drugi dio teksta se slažem.

A što se tiče novog trenera i sd-a, ne treba žuriti uprkos tome što pripreme brzo počinju. Bolje naći kvalitet sa zakašnjenjem, nego nešto bezveze da bude što prije. A Škoro je realno bezvezna opcija.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1795 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

tovarish wrote: 07/06/2021 21:49 Mislim da imamo dovoljno iskusnih igrača, a ako dovodimo nekog izgrađenog igrača, onda dovesti onog ko će praviti razliku, recimo Zakarić ili Bilbija.

Za drugi dio teksta se slažem.

A što se tiče novog trenera i sd-a, ne treba žuriti uprkos tome što pripreme brzo počinju. Bolje naći kvalitet sa zakašnjenjem, nego nešto bezveze da bude što prije. A Škoro je realno bezvezna opcija.
Pa mislim da ovaj može praviti razliku na terenu, tako mi djeluje kad mu pogledam karijeru.

Od igrača koji imaju 30 i više godina imamo Oremuša, Dupovca, Ahmetovića i Velkoskog, a Hebiboviću i Džafiću su istekli ugovori, sumnjam da će produžiti. Malo manje od 30 godina imaju Sušić, Miličević i Adukor, s tim da će i od ove trojice neko otići.
User avatar
tovarish
Posts: 3508
Joined: 26/05/2008 23:57

#1796 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

Logovan wrote: 07/06/2021 22:06
tovarish wrote: 07/06/2021 21:49 Mislim da imamo dovoljno iskusnih igrača, a ako dovodimo nekog izgrađenog igrača, onda dovesti onog ko će praviti razliku, recimo Zakarić ili Bilbija.

Za drugi dio teksta se slažem.

A što se tiče novog trenera i sd-a, ne treba žuriti uprkos tome što pripreme brzo počinju. Bolje naći kvalitet sa zakašnjenjem, nego nešto bezveze da bude što prije. A Škoro je realno bezvezna opcija.
nnk-Pa mislim da ovaj može praviti razliku na terenu, tako mi djeluje kad mu pogledam karijeru.

Od igrača koji imaju 30 i više godina imamo Oremuša, Dupovca, Ahmetovića i Velkoskog, a Hebiboviću i Džafiću su istekli ugovori, sumnjam da će produžiti. Malo manje od 30 godina imaju Sušić, Miličević i Adukor, s tim da će i od ove trojice neko otići.
Ja mislim da je dovoljno, plus što su Đokanović, Kovačević i Fanimo također igrači sa iskustvom, iako mlađi.

A ja sam pobornik podmlađivanja, pa i po cijenu rezultata. Naravno ne onako radikalno kao sa Agimovim bebama. Po meni treba dovesti 3-4 mlađa igrača iz lige ili okruženja, još 3-4 naša mlada i eventualno 1-2 kapitalca, zavisno od odlazaka pojedinih igrača.
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#1797 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Jel sta valja u Radniku,Olimpiku,MDK,ako ispadnu. Koliko F.Handzic ima godina? Nisam pratio Olimpik,ne znam vrijedi li zivaca vracati i njega. Vezu moramo osvjeziti, nema Peje, Susica vjerovatno, jos ako prodamo Andreja.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1798 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

tovarish wrote: 07/06/2021 22:25 Ja mislim da je dovoljno, plus što su Đokanović, Kovačević i Fanimo također igrači sa iskustvom, iako mlađi.

A ja sam pobornik podmlađivanja, pa i po cijenu rezultata. Naravno ne onako radikalno kao sa Agimovim bebama. Po meni treba dovesti 3-4 mlađa igrača iz lige ili okruženja, još 3-4 naša mlada i eventualno 1-2 kapitalca, zavisno od odlazaka pojedinih igrača.
Pa isto od te trojice možda nas neko napusti u ovom ljetnom prelaznom roku. Ustvari, ne možda, nego sam siguran da će neko otići, tipujem na Kovačevića. Mogli bi mi imati pravo dobru ekipu, samo eto da je pameti.
last mohicans wrote: 07/06/2021 22:38 Jel sta valja u Radniku,Olimpiku,MDK,ako ispadnu. Koliko F.Handzic ima godina? Nisam pratio Olimpik,ne znam vrijedi li zivaca vracati i njega. Vezu moramo osvjeziti, nema Peje, Susica vjerovatno, jos ako prodamo Andreja.
Handžić 26 godina, neozbiljan fudbaler skroz. On trenutno nije ni za Olimpika. Fakat nema logike njega vraćati.

Iz Radnika vratiti Novakovića i Huseinbašića. :mrgreen: Mislim da nema niko da valja, jedino možda od mlađih vrijedi uzeti nekoga.
karabaja1987
Posts: 25
Joined: 02/12/2019 23:32

#1799 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by karabaja1987 »

Sedam dana do prozivke mi nemamo trenera,ne znam plan priprema,igraci odlaze ... Nek' nam je Bog na pomoci :zoka:
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#1800 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by HarTar »

karabaja1987 wrote: 07/06/2021 23:24 Sedam dana do prozivke mi nemamo trenera,ne znam plan priprema,igraci odlaze ... Nek' nam je Bog na pomoci :zoka:
SabRinu za trenera :D :lol: :lol: :lol:
Post Reply