Ako Bog naredi genocid, sta tad?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Ako Bog naredi genocid, sta tad?

Ne. Genocid je genocid, pa ko god ga naredio.
10
48%
Da, mi moramo poslusati Boga. A kada On to naredi, tada to nije genocid.
6
29%
Ni jedan od mogucih odgovora. Bog je moralno savrsen. On nikada takvo sto nebi naredio.
5
24%
Tesko je. Ne smijemo ciniti genocid, ali moramo poslusati i naredjenje od Boga. <b>Ne znam</b> kako bih se odlucio.
0
No votes
Neodlucan. Odluka je zaista teska. Ne mogu se <b>nikako</b> odluciti za jedan postupak.
0
No votes
 
Total votes: 21

User avatar
Truba
Posts: 81803
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26

Post by Truba »

prijateljska :D
progDVB
Posts: 806
Joined: 03/04/2004 12:15

#27

Post by progDVB »

komi wrote:
progDVB wrote:
komi wrote: ne vjerovati u boga i ubijati je bolje od vjerovanja i ubijanja
:-?
:D :D :D

jel tako?
Zavisi iz koje perspektive se gleda na ovu tvoju tvrdnju. Iz moje perspektive, svaki vid ubijanja osim ako te neko ugrozi, pa moras da se branis, je vise nego katastrofa. Ubijanje si stavio u obje varijante, i za mene tu nema komparacije koja bi favorizovala bilo koju od te dvije. Mozda ces ti kada objasnis svoju tvrdnju, otvoriti malo siru diskusiju, ali ja za sada samo vidim ubijanja u obje ponudjene varijante. :-?
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#28

Post by MUNAFIK »

Fair Life wrote:
MUNAFIK wrote:... BOG JE ODUVJEK I ZAUVJEK TO MI LJDI NEMOZEMO SVATITI ALI TO JEDNOSTAVNO MORAMO PRIHVATITI! TO JE TO MI SMO OGRANICENI U SVAKOM POGLEDU....
Nejasno mi je ovo tvoje Munafik: da treba jednostavno prihvatiti ono sto se ne moze shvatiti. Da li je to rezultat tvojih razmisljanja ili ti je to rekao neko ko kao i mi hoda na dvije noge obuvene u cipele. Prozracne li misli !

Bilo kako bilo, mene si ubijedio ! Dobio si jednu glavu vise za cesljanje.
kad sam to rekao mislio sam o Bogu. mi kao ljudi nemozemo svatiti da je nesto oduvjek i zauvjek ,bar ja nemogu jer se u tome razmisljanju izgubim, to je to
TIFA29
Posts: 364
Joined: 09/11/2002 00:00
Contact:

#29

Post by TIFA29 »

Posto se u takvom razmisljanju gubis, zasto ti nije prihvatljivo da je svemir oduvijek i zauvijek? :)

Mozda pomislis nesto u stilu i izjavis, a ko je onda stvorio svemir? Tada ja mogu navesti pitanja: A tko je onda stvorio Boga? Dali je on stvorio sam sebe i prije nego je poceo da egzistira? Tada mozda odgovoris: On je oduvijek i zauvijek... i ne gubis se u takvom poimanju. Tada to prihvatas jer to tako. Jel`de? A svemir neces da prihvatis kao nesto sto je oduvijek i zauvijek. To ti je beze, a nije kada je Bog oduvijek i zauvijek. Meni nije beze ni kada je smrfljogud oduvijek i zauvijek. Dovoljno je da vjerujem... a ne da znam. :)
User avatar
zanzibar
Posts: 205
Joined: 21/11/2003 00:00

#30

Post by zanzibar »

Mislim da je nesvrsishodno i blesavo za ljudske gluposti kao alibi upotrebljavati Boga.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#31

Post by MUNAFIK »

TIFA29 wrote:Posto se u takvom razmisljanju gubis, zasto ti nije prihvatljivo da je svemir oduvijek i zauvijek? :)
kako nekontas svemir nije oduvjek i zauvjek. Bog je stvorio svemir. a u Kur'anu se govori o stvaranju svemira i to je u harmoniji s naucnim stavovima po tom pitanju...
TIFA29 wrote:Mozda pomislis nesto u stilu i izjavis, a ko je onda stvorio svemir? Tada ja mogu navesti pitanja: A tko je onda stvorio Boga? Dali je on stvorio sam sebe i prije nego je poceo da egzistira? Tada mozda odgovoris: On je oduvijek i zauvijek... i ne gubis se u takvom poimanju. Tada to prihvatas jer to tako. Jel`de? A svemir neces da prihvatis kao nesto sto je oduvijek i zauvijek. To ti je beze, a nije kada je Bog oduvijek i zauvijek. Meni nije beze ni kada je smrfljogud oduvijek i zauvijek. Dovoljno je da vjerujem... a ne da znam. :)
samo je Bog oduvjek i zauvjek to je to.I meni je dovoljno da vjerujem u to jer niko nemoze dokazat da je drukcije a istina je samo jedna.
ti se ufatio svemira? sta je svemir? samo mrvica u nizu onoga sto je bog Stvorio. Samo bog zna sta je sve stvorio i koliko je ''svemira'' stvorio i drugih svjetova itd....
Bog ne da je svemoguc on je iznad svega iznad svemogucnosti, vremena, prostora a svugdje se nalazi.
to tvoje sto svemir smatras oduvjek i zauvjek pokazuje samo ljudsku ogranicenost ti si pred ''velikim'' svemirom blokirao a svemir je bog stvorio pa razmisli....
progDVB
Posts: 806
Joined: 03/04/2004 12:15

#32

Post by progDVB »

TIFA29 wrote:Posto se u takvom razmisljanju gubis, zasto ti nije prihvatljivo da je svemir oduvijek i zauvijek? :)
Niko ozbiljan ne tvrdi da je svemir oduvijek.

Najnovija znanstvena teorija tvrdi da je svemir star između 13 i 14 milijardi godina, čime je &raquo;popravljena&laquo; prijašnja teza koja je davala nešto šire procjene - 12 do 15 milijardi
Najnovija znanstvena teorija tvrdi da je svemir star između 13 i 14 milijardi godina, čime je &raquo;popravljena&laquo; prijašnja teza koja je davala nešto šire procjene - 12 do 15 milijardi.
Novu teoriju postavili su američki astronomi koji su proučavali podatke s najpreciznijeg teleskopa - &raquo;Hubble&laquo; - koji je postavljen u orbitu oko Zemlje. Teleskop je promatrao najstarije zvijezde u galaktičkom klasteru M4 koji je od nas udaljen oko 7000 svjetlosnih godina. Te se zvijezde nazivaju bijeli patuljci, budući da su odavno sagorjele svoje nuklearno gorivo i izgubile sjaj i veličinu. Proučavanjem njihove temperature, otkriveno je da je najstariji bijeli patuljak nastao prije 12 do 13 milijardi godina. Toj brojci pridodana je milijarda - vrijeme koje je bilo potrebno da se nakon strahovite eksplozije stvaranja upale prve zvijezde.
Većina znanstvenika smatra da je otprilike milijardu godina nakon &raquo;Velikog Praska&laquo; svemir bio gotovo ravan - materija i energija bile su ravnomjerno raspodijeljene. Međutim, s vremenom su se pojavile prve neravnine u prostoru, a s njima i jaka gravitacija koja je povezala materiju u prve zvijezde i galaksije. Kako je vrijeme prolazilo, te su prve zvijezde sagorjele svoje nuklearno gorivo. One koje su bile veće i sjajnije sagorjele su ga brže i eksplodirale u obliku nove i supernove.
Manje, štedljivije zvijezde trajale su duže. Umjesto završne eksplozije, u svemir bi odbacivale svoje vanjske dijelove i sve se više smanjivale postajući bijeli patuljci. Oni još uvijek emitiraju toplinu, ali su samo sjena svog nekadašnjeg sjaja. Toliko su mali da su uglavnom veličine Zemlje, ali se u njima nalazi jednaka količina materije kao u našem Suncu - popularna je usporedba prema kojoj bi čajna žličica materija s bijelog patuljka težila koliko i slon. Neki znanstvenici daju im još i ime &raquo;zvjezdani satovi&laquo;, budući da se bijeli patuljci hlade prema stabilnoj i predvidljivoj formuli. Stoga je lako procijeniti njihovu starost - što je bijeli patuljak &raquo;hladniji&laquo; (odnosno što je količina topline koju emitira manja), to je stariji.
Astronomi su do prijašnje procjene starosti svemira došli zaobilaznijim putem. Naime, još 1929. astronom Edwin Hubble (po kome je najmoćniji teleskop dobio ime) pokrenuo je jednu od velikih intelektualnih revolucija prošlog stoljeća svojim iznenađujućim otkrićem da se sve galaksije, uključujući i naš Mliječni put, udaljavaju jedna od druge.
Jednostavno, uperiti teleskop
Drugim riječima, svemir se širi. A ako se galaksije razmiču, znači da su prije bile puno bliže jedna drugoj. Ako odvrtimo film unatrag do kraja, dolazimo do vremena kada je sva materija, prije &raquo;Velikog praska&laquo;, bila skupljena u jednu točku - i to je dosadašnja starost svemira od 12 do 15 milijardi godina, koja je izračunata preko kompliciranih matematičkih jednadžbi i Hubbleovog zakona.
Zato je ovo otkriće vrlo bitno - do njega je došlo tako da su Amerikanci jednostavno uperili teleskop u nebo i pronašli najstariju zvijezdu. Ta potpuno drugačija i nezavisna metoda smjestila je starost svemira unutar Hubbleovih proračuna i tako znanstvenicima koji se bave nimalo jednostavnim poslom traganja za početkom svega dala ohrabrenje i signal da su na dobrome putu.
Priredio Ivan-Filip Jakopović
http://www.vjesnik.com/html/2002/07/07/ ... ?r=sss&c=4

U ovako, relativno kratkom tekstu mozes naici na nekoliko podudarnosti sa Kur'anom. Slucajnost??
TIFA29
Posts: 364
Joined: 09/11/2002 00:00
Contact:

#33

Post by TIFA29 »

A mojeg smrfljoguda nisi ni spomenuo. :( :D Izgleda da moram biti jasniji: Bez dokaza svasta mozemo tvrditi.

Sto se tice Big Bang-a i Kur`ana, postoje vec osnovane sumnja da nastanku svemira nije prethodio Veliki Prasak (Big Bang). Tj., da je teorija o Big Bang-u pogresna.


P.S: Pretpostavimo da Kur`an do najsitnijeg detalja objasnjava nastanak svemira (naravno, to on ne cini... ali pretpostavimo samo), da li to onda znaci da to dokaz da Kur`an je od Boga?
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#34

Post by Fair Life »

Nekima je zivot zaista jednostavan.

Za sve ono sto bi trebalo biti dilema ili nejasnoca odgovor je vec unaprijed spreman: Tako mora biti, stvorio je Bog.
Nema sumnje - nema glavobolje.

Sve je do literature. Ja sam na primjer prva "naucna" saznanja o svijetu crpio iz knjige "Poznavanje prirode i drustva", zatim "1000 zasto - 1000 zato" i sl.
Image
Blago onome kome je dovoljna jedna jedina knjiga.
progDVB
Posts: 806
Joined: 03/04/2004 12:15

#35

Post by progDVB »

TIFA29 wrote:A mojeg smrfljoguda nisi ni spomenuo. :( :D Izgleda da moram biti jasniji: Bez dokaza svasta mozemo tvrditi.

Sto se tice Big Bang-a i Kur`ana, postoje vec osnovane sumnja da nastanku svemira nije prethodio Veliki Prasak (Big Bang). Tj., da je teorija o Big Bang-u pogresna.


P.S: Pretpostavimo da Kur`an do najsitnijeg detalja objasnjava nastanak svemira (naravno, to on ne cini... ali pretpostavimo samo), da li to onda znaci da to dokaz da Kur`an je od Boga?
Kao prvo, ne znam ko je tvoj smrfljogud da bih bilo sta komentarisao u tom smislu, a kao drugo, tekst koji sam kopirao se poklapa sa Kur'anom u vise stvari. Procitaj pazljivije, pa ako budes zainteresovan, mozemo svaku pojedinacno obraditi.
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#36

Post by CiCiban »

Nekima je zivot zaista jednostavan.

Za sve ono sto bi trebalo biti dilema ili nejasnoca odgovor je vec unaprijed spreman: Tako mora biti, stvorio je Bog.
nije bas tako fair... jedno je bez imalo razmisljanja prihvatati.. a nesto sasvim drugo je kada ti se u zivotu dogode stvari .. koje te natjeraju da redefinises svoju sliku svega ...natjeraju te onda kada dotadasnji smisao prestane da postoji
i onda uocis da je savrseno objasnjenje postojalo od pocetka, samo ga nisi mogao uociti i razumjeti... jer si stajao na pogresnoj strani ulice :D i izlozi su ti odvlacili paznju :P :)
progDVB
Posts: 806
Joined: 03/04/2004 12:15

#37

Post by progDVB »

Fair Life wrote: Blago onome kome je dovoljna jedna jedina knjiga.
Fair, ti opet nastavljas po svom vec oprobanom obicaju vrijedjanja ljudi. Zasto vrijedjas ljude koji vjeruju u Kur'an i zasto formiras tvrdnju da je tim ljudima dovoljna samo jedna knjiga, indirektno tvrdeci da ti ljudi nisu procitali nista vise od toga?? Mozda su ti ljudi procitali puno vise nego ti?? Blago onima koji misle da su pokupili svu pamet ovog svijeta. :-) :-)
Mislim da se ovo tvoje ponasanje zove bezobrazluk!!
Last edited by progDVB on 08/06/2004 23:45, edited 1 time in total.
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#38

Post by CiCiban »

Sto se tice Big Bang-a i Kur`ana, postoje vec osnovane sumnja da nastanku svemira nije prethodio Veliki Prasak (Big Bang). Tj., da je teorija o Big Bang-u pogresna.


P.S: Pretpostavimo da Kur`an do najsitnijeg detalja objasnjava nastanak svemira (naravno, to on ne cini... ali pretpostavimo samo), da li to onda znaci da to dokaz da Kur`an je od Boga?
mislim da Kur'an ipak nije prirucnik za naucnike amatere.. i da bi bilo pepo kada mi mogli naci textualnu verziju strucnih predavanja (up to date ) na temu nastanka svemira:) a onda uporediti sa znacenjem ajeta :):) jedno vec postoji ali .. sada su ispitni rokovi.. pa treba vremena da se iskuca.. :)
User avatar
Truba
Posts: 81803
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#39

Post by Truba »

zar bog nije izvršio genocid nad Sodomom i Gomorom

kao i egipatskom vijskom prilikom prelaska onog mora kak se zove Crveno more
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#40

Post by CiCiban »

on je Milostivi, Blagi, Pravedni, Onaj koji strasno kaznjava, Onaj koji prasta ... bili su upozoreni vise puta stanovnici sodome i gomore... bahanalije su dostigle takav nivo, .. da su cak trazili da im se isporuce Boziji izaslanici za slijedecu orgiju, a oni su u tom trrenutku bili gosti u kuci jedine ciste porodice..
jedan od tih izaslanika bio je Dzibril a.s
iliti arhandjeo Gabrijel
fokus
Posts: 17
Joined: 04/10/2003 00:00

#41

Post by fokus »

Fair Life wrote:Nekima je zivot zaista jednostavan.

Za sve ono sto bi trebalo biti dilema ili nejasnoca odgovor je vec unaprijed spreman: Tako mora biti, stvorio je Bog.
Nema sumnje - nema glavobolje.

Sve je do literature. Ja sam na primjer prva "naucna" saznanja o svijetu crpio iz knjige "Poznavanje prirode i drustva", zatim "1000 zasto - 1000 zato" i sl.

Blago onome kome je dovoljna jedna jedina knjiga.
Dakle tvoje mislljenje je da sam ja neobrazovan i glup covjek zato sto Kur'an smatram APSOLUTNOM ISTINOM bez dileme, zar ne?
Pa i ja sam prva znanja sticao iz slicnih enciklopedia i nisam odgajan u bas religioznoj porodici.
Ali kada sam toj "1000 zasto 1000" procitao da je svemir "nastao", poceo sam razmisljati sta je bilo prije nego sto je svemir nastao. STA JE BILO PRIJE NEGO JE ICEGA BILO? Pokusao sam to zamisliti (karakteristicno za bujnu djeciju mastu i znatizelju) i desavalo mi se da sam dugo nakon sto bih legao u krevet razmisljao o tome. Pokusavao sam eliminisati sve slike iz glave, mamu, tatu, oblake, zemlju, zvijezde, sunce i mjesec, sve, sve... Ama nikako mi to nije bilo jasno
Sad znam da je prije svega bio ALLAH Vjecni, koji je oduvijek i zauvijek, koji je stvorio vrijeme...

Ako procitas knjigu "Kur'an - najsavrsenija mudziza (cudo)", a pri tom znas osnovne matematicke operacije, shvatices da je Kur'an BOZIJA KNJIGA. JEdnostavno. Procitaj ovu knjizicu i neces moci poreci. Osim ako si slijep za istinu.
User avatar
Truba
Posts: 81803
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#42

Post by Truba »

CiCiban wrote:on je Milostivi, Blagi, Pravedni, Onaj koji strasno kaznjava, Onaj koji prasta ... bili su upozoreni vise puta stanovnici sodome i gomore... bahanalije su dostigle takav nivo, .. da su cak trazili da im se isporuce Boziji izaslanici za slijedecu orgiju, a oni su u tom trrenutku bili gosti u kuci jedine ciste porodice..
jedan od tih izaslanika bio je Dzibril a.s
iliti arhandjeo Gabrijel
a šta je sa slobodom i mogućnošću čovjeka da bira

znači radite šta hoćete osim ovoga ovoga toga i ovoga :lol: :lol: :lol:
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#43

Post by CiCiban »

uvijek se moze birati (ruke su ti potpuno slobodne)
..pitanje je medutim..kud stizes sa svojim izborima
znas ono ---> pazi sta zelis :) :P
progDVB
Posts: 806
Joined: 03/04/2004 12:15

#44

Post by progDVB »

Zbog cega postoje zakoni, nego da "kazu" ovo smijes, a ovo ne smijes.
Covjek je takav, uvijek mu treba nesto iznad da ga "opominje".
User avatar
Truba
Posts: 81803
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#45

Post by Truba »

[quote="progDVB"]Zbog cega postoje zakoni, nego da "kazu" ovo smijes, a ovo ne smijes.
Covjek je takav, uvijek mu treba nesto iznad da ga "opominje".[/quote]

zato je i čovjek izmislio boga
zbog ograničenosti svojih pet čula
zbog nemogućnosti da percepira cjelolokupnu stvarnost
već samo na osnovu djelova koje vidi
zaključuje da postoji nešto više od puke slučajnosti
progDVB
Posts: 806
Joined: 03/04/2004 12:15

#46

Post by progDVB »

komi wrote:
progDVB wrote:Zbog cega postoje zakoni, nego da "kazu" ovo smijes, a ovo ne smijes.
Covjek je takav, uvijek mu treba nesto iznad da ga "opominje".
zato je i čovjek izmislio boga
zbog ograničenosti svojih pet čula
zbog nemogućnosti da percepira cjelolokupnu stvarnost
već samo na osnovu djelova koje vidi
zaključuje da postoji nešto više od puke slučajnosti
OK...a zbog cega covjek negira Boga?
Zato sto zakljucuje samo na osnovu dijelova koje vidi??
Zato sto mu je lakse da odbaci neke stvari nego da pokusa da ih istrazuje?
User avatar
Truba
Posts: 81803
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#47

Post by Truba »

čovjek je u neznanju imao bogove munja
neka plemena ne jedu ribe jer su za njih to bogovi
u indiji ne jedu govedinu

sada na višem stupnju razvoja izmišljeni su razni sinovi božji i poslanici

ne kažem da isus nije postojao ili muhamed

ali nije bio ono što kažu danas da je bio

stoljećima su nadodavane priče i mitovi na njegovo ime i stvoren je religijski sistem
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#48

Post by Fair Life »

progDVB wrote:
Fair Life wrote: Blago onome kome je dovoljna jedna jedina knjiga.
Fair, ti opet nastavljas po svom vec oprobanom obicaju vrijedjanja ljudi. Zasto vrijedjas ljude koji vjeruju u Kur'an i zasto formiras tvrdnju da je tim ljudima dovoljna samo jedna knjiga, indirektno tvrdeci da ti ljudi nisu procitali nista vise od toga?? Mozda su ti ljudi procitali puno vise nego ti?? Blago onima koji misle da su pokupili svu pamet ovog svijeta. :-) :-)
Mislim da se ovo tvoje ponasanje zove bezobrazluk!!
Nigdje ne spominjem niciji nick, nikoga nisam citirao, nisam spomenuo Kur'an, nigdje nisam spomenuo da ti ljudi nisu procitali vise od toga (jedne knjige, napisao sam da im je jedna dovoljna) ... I otkud ti to za Kur'an ? Ne spominjem Allaha, vec Boga sto bi trebalo asocirati na Bibliju !

A sada polako usporedi svoje optuzbe sa onim sta sam ja napisao:
Fair Life wrote:Nekima je zivot zaista jednostavan.

Za sve ono sto bi trebalo biti dilema ili nejasnoca odgovor je vec unaprijed spreman: Tako mora biti, stvorio je Bog.
Nema sumnje - nema glavobolje.

Sve je do literature. Ja sam na primjer prva "naucna" saznanja o svijetu crpio iz knjige "Poznavanje prirode i drustva", zatim "1000 zasto - 1000 zato" i sl.
Image
Blago onome kome je dovoljna jedna jedina knjiga.
Image
Last edited by Fair Life on 09/06/2004 12:21, edited 1 time in total.
progDVB
Posts: 806
Joined: 03/04/2004 12:15

#49

Post by progDVB »

komi wrote:čovjek je u neznanju imao bogove munja
neka plemena ne jedu ribe jer su za njih to bogovi
u indiji ne jedu govedinu

sada na višem stupnju razvoja izmišljeni su razni sinovi božji i poslanici

ne kažem da isus nije postojao ili muhamed

ali nije bio ono što kažu danas da je bio

stoljećima su nadodavane priče i mitovi na njegovo ime i stvoren je religijski sistem
Tacno...covjek je u ne znanju iznislio bogove munja, vina, pjesme i sl.
ali da li to sad' treba da znaci da je sve laz?
Isus i Muhamed koje spominjes su dio istog lanca koji je star od kada postoji prvi covjek. Objave koje su bile prije njih, tj o poslanicima koji su bili prije njih su sadrzane i u objavama koje su oni dobili.
Sa velikom preciznoscu, u njihovim objavama se opisuju stvari koje su se desavale puno prije njih. Oni niti su se bavili istorijom, niti su mnoge objavljene stvari mogli da znaju. Njihova objava se nikako ne moze porediti sa bogovima vatre i sl. I povrsnom poznavaocu religije je jasno da su oni dio jednog te istog lanca koji nema veze sa bogovima vatre.
Nisu sve knjige kalmeljene, jer je npr Kur'an stoljecima ostao ne izmjenjen. Ostao je onakav kakav je bio jos za zivota Muhammeda a.s. tako da je mogucnost korekcije te knjige ravna nuli. U Kur'anu je napisano da ce On bdjeti nad svojom posljednjom objavom, jer je upravo sve ostale objave prije Kur'ana zadesila sudbina ljudskih uplitanja i izmjena sadrzaja. Ovo je malo lakse shvatiti ako se procita ona knjiga koju sam preporucio na ovom podforumu, a zove se "Trijumf istine". Najlakse je sve stvari u startu odbaciti jer je bilo, a i sada ima onih koji pogresno propovjedaju i navode na pogresan put, a najteze je malo pozabaviti se tim stvarima.
progDVB
Posts: 806
Joined: 03/04/2004 12:15

#50

Post by progDVB »

Fair Life wrote: ... I otkud ti to za Kur'an ? Ne spominjem Allaha, vec Boga sto bi trebalo asocirati na Bibliju
Svejedno...spomenuo Boga ili Allaha dz.s. tvoj komentar je poprilicno bezobrazan. Ti si sve koji vjeruju u Bibliju, dakle svrstao u grupu ljudi kojima je dovoiljna jedna knjiga, a sebe u grupu "malih naucnika".
Fair, shvati kako hoces, ali ti cesto imas nedostatak kucnog odgoja, ali samo-reklame ti ne nedostaje koliko vidim.
Post Reply