AKCIZE: Ko izda - pizda

Post Reply
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2076 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by mayab »

Ja znam da je u Efesu poskupio burek sa 10 na 12 i sir i zelje sa 8 na 10 KM..........

Isto tako znam za koga sigurno neću glasati

:bih:
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2077 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by zippoo87 »

sve je poskupilo ...ovi sto se prodaju za bobu dvije za vijest...cirkusanti
ili je on mislio da ce mozda sve poskupiti 100%,pa tvrdi da nece...kao sto i nije toliko poskupilo
ali nasi trgovci (bingo,konzum,robot,lokalni trzni centri),svaki mjesec dizu cijene svim artiklima za nekih 5 feninga...ovo mislim na zapakovane artikle a ne na voce i povrce...tu cijena varira
i mi za godinu dana imamo isti proizvod koji je skuplji 20-30 feninga za godinu dana,iako je ulazna cijena ostala ista,samo trgovac sebi povecao marzu
e kada se dese ovako neka veca poskupljenja,onda im je to novi izgovor da jos vise poskupe te iste artikle i tako stalno
ovo znam,jer pratim odredjenu grupu artikala u istom trznom centru i vidim kako im lagano i neprimjetno dizu cijenu ili dodje manja gramaza a cijena ostane ista

a od uvodjenja kaciza je poskupilo gorivo (logicno jelTe),poskupio prevoz,poskupila kafa,sok,kolaci,sladoled,pizza,cevapi i ostalo ,barem u mom gradu i naravno vecina zivotnih namirnica
jedino sto nije poskupilo je odjeca i obuca,toga sada ima bas jeftino...jaka konkurencija
Naslovnica
Posts: 27932
Joined: 20/03/2013 15:38

#2078 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Naslovnica »

walk_M-A-N wrote:Što je režimski medij, po njima povećanje znači pojeftinjenje.
E pa novost za idiote, nekima jeste poskupilo svašta.
https://faktor.ba/vijest/est-mjeseci-od ... ica-308268
Ako je tako lijepo, trebali su akcize dići još 50kpf!
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#2079 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by criticos »

Ova tema može pod ključ. Izdao je SBB Radončić. Slikovito rečeno, pizda je na kraju ispao izdajnik i nastavnik likovnog. :mrgreen:
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#2080 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by escobar__ »

Vozači državi "za izgradnju puteva" kroz akcize do sada sakupili 242 miliona KM

Image

Uprava za indirektno oporezivanje BiH je do 31. oktobra 2018. na osnovu putarina za izgradnju autoputeva sakupila vrtoglavih 242 miliona konvertibilnih maraka.

U posljednjem saopćenju UIO navodi se da je Uprava, shodno Odluci Upravnog odbora UIO o privremenoj raspodjeli prihoda od putarine za izgradnju autoputeva i izgradnju i rekonstrukciju drugih puteva, sredstava od putarina u iznosu od 0,25 KM po litri derivata, zaključno sa 31.10.2018. godine, sakupila iznos od 242.999.818,60 KM (90 posto prihoda od putarine).

Također, iznos bi se rasporedio korisnicima na sljedeći način:

- Federaciji BiH 143.369.892,97 KM (59,00 posto)
- Republici Srpskoj 94.769.929,25 KM (39,00 posto)
- Brčko Distriktu BiH 4.859.996,37 KM (2,00 posto)

Oboren rekord

Također, Uprava za indirektno oporezivanje saopćila je da je prikupila 705 miliona KM indirektnih poreza u mjesecu oktobru 2018. godine. To je prvi put od uspostave UIO da su prikupljeni mjesečni prihodi prešli 700 miliona KM.
U deset mjeseci 2018. godine Uprava za indirektno oporezivanje je po osnovu PDV-a, akciza, carina i putarina ukupno prikupila 6 milijardi i 332 miliona KM, što je više za 487 miliona KM ili 8,33 posto u odnosu na isti period 2017. godine kada su iznosili 5 milijardi i 845 milliona KM, saopćeno je iz UIO.

Raspodjela prihoda na period januar - oktobar
"Nakon što je UIO privrednicima izvršila povrat PDV-a u iznosu od 1 milijardu i 138 miliona KM, neto prikupljeni prihodi, koji su otišli u raspodjelu korisnicima u periodu januar-oktobar 2018. godine, a to su država, entiteti i Distrikt Brčko, iznosili su 5 milijardi i 194 miliona KM. Tako su korisnici indirektnih poreza u 2018. godini dobili 403 miliona KM više u odnosu na prihode koje su sa Jedinstvenog računa dobili u istom periodu 2017. godine", kažu iz UIO.
Za finansiranje državnih institucija u periodu januar-oktobar 2018. godine raspoređen je iznos od 625 miliona KM.
U tablici ispod dat je prikaz ukupno raspoređenih sredstava entitetima i Distriktu Brčko sa pripadajućim spoljnim dugom u periodu januar-oktobar 2018. godine u poređenju sa istim periodom prošle godine. Svi iznosi su iskazani u milionima KM.
Image
Pored raspoređenih prihoda u tablici iznad, a po osnovu posebne putarine za izgradnju autoputeva (0,10 KM), Federacija BiH je dobila dodatnih 6,5 miliona KM, Republika Srpska 4,3 miliona KM i Distrikt Brčko 0,2 miliona KM. Razlika predstavlja rezervu na posebnom računu za putarinu.
c/p
User avatar
howdy
Posts: 3546
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#2081 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by howdy »

Sta bi? Jesmo li ili nismo postali najvece gradiliste?
Kako natalitet? Turizam? Sve pojeftinilo?
Anno Domini
Posts: 209
Joined: 19/05/2019 17:01

#2082 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Anno Domini »

howdy wrote:Sta bi? Jesmo li ili nismo postali najvece gradiliste?
Kako natalitet? Turizam? Sve pojeftinilo?
pa od akciza se prave svadbe, školuju djeca po svjetskim destinacijama i internatima, kupuju se nove sise, auta, stanovi, ja ne znam šta ovaj narod više hoće?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2083 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by spreca »

Anno Domini wrote:
howdy wrote:Sta bi? Jesmo li ili nismo postali najvece gradiliste?
Kako natalitet? Turizam? Sve pojeftinilo?
pa od akciza se prave svadbe, školuju djeca po svjetskim destinacijama i internatima, kupuju se nove sise, auta, stanovi, ja ne znam šta ovaj narod više hoće?
Ovi nasi poliricari stvarno imaju srece jer imaju najgluplje izbirace...i u Africi su stali pismeniji od nas
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2084 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by mayab »

mayab wrote:.....

Isto tako znam za koga sigurno neću glasati

:bih:
Ali, kako vidimo, većina ljudi je izabrala baš te koji su izglasali akcize, i sada muljaju, do nezamislivih razmjera , glup i primitivan narod i gotovo!
Svoje dijete odgajam u duhu da završi što bolje škole i razguli...... :run:
Anno Domini
Posts: 209
Joined: 19/05/2019 17:01

#2085 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Anno Domini »

mayab wrote:
mayab wrote:.....

Isto tako znam za koga sigurno neću glasati

:bih:
Ali, kako vidimo, većina ljudi je izabrala baš te koji su izglasali akcize, i sada muljaju, do nezamislivih razmjera , glup i primitivan narod i gotovo!
Svoje dijete odgajam u duhu da završi što bolje škole i razguli...... :run:
velika ga sreća čeka i kad razguli
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2086 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by mayab »

Bake, Dodo, Dragane , jeste to vi :?:
Post Reply