AKCIZE: Ko izda - pizda

Post Reply
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#1976 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Zeleni12 »

Ovo sto Bevanda spominje reformu PDV-a koje bi trebalo olaksati poslovanje firmama vjerovatno trebamo zahvaliti Wigemarku. Znam da je Wigemark ranije predlagao da se poveća stopa PDV-a, a istovremeno smanje porezi na plate... Sto znači da bi reforme kako ih oni zamisljaju isle u korist tajkuna, koji bi placali manji porez na place, a manjak prihoda za PIO i zdravstvo bi isao preko ledja građana kroz povecani PDV.
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1977 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Truba »

i tajkuni kupuju robu :D
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#1978 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Roccohljup »

Black swan wrote:i tajkuni kupuju robu :D
aha....u inostranstvu pa onda izvrše povrat PDVa tamo, a ovamo unesu bez ikakvih dažbina :D :D
clone8
Posts: 36
Joined: 27/12/2017 15:03

#1979 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by clone8 »

Roccohljup wrote:
Black swan wrote:i tajkuni kupuju robu :D
aha....u inostranstvu pa onda izvrše povrat PDVa tamo, a ovamo unesu bez ikakvih dažbina :D :D
Naravno, znaju se snaći i imaju mogućnosti, a mi nek se mislimo i patimo
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1980 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Truba »

pa moraju kruh ovdje jesti valjda :D
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#1981 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Roccohljup »

Black swan wrote:pa moraju kruh ovdje jesti valjda :D
ne znam sta im je na sofri, al sta god da je njima to nije problem priuštiti preko naše grbače :D
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#1982 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by klixoris »

Zeleni12 wrote:Ovo sto Bevanda spominje reformu PDV-a koje bi trebalo olaksati poslovanje firmama vjerovatno trebamo zahvaliti Wigemarku. Znam da je Wigemark ranije predlagao da se poveća stopa PDV-a, a istovremeno smanje porezi na plate... Sto znači da bi reforme kako ih oni zamisljaju isle u korist tajkuna, koji bi placali manji porez na place, a manjak prihoda za PIO i zdravstvo bi isao preko ledja građana kroz povecani PDV.
S tim da bi, kao kod zakona o radu, usvojili ovaj prvi dio koji se tice povecanja PDV-a, a drugi dio koji treba smanjiti poreze na plate bi beskonacno zaglavio u proceduri usvajanja :mrgreen:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#1983 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Roccohljup »

klixoris wrote:
Zeleni12 wrote:Ovo sto Bevanda spominje reformu PDV-a koje bi trebalo olaksati poslovanje firmama vjerovatno trebamo zahvaliti Wigemarku. Znam da je Wigemark ranije predlagao da se poveća stopa PDV-a, a istovremeno smanje porezi na plate... Sto znači da bi reforme kako ih oni zamisljaju isle u korist tajkuna, koji bi placali manji porez na place, a manjak prihoda za PIO i zdravstvo bi isao preko ledja građana kroz povecani PDV.
S tim da bi, kao kod zakona o radu, usvojili ovaj prvi dio koji se tice povecanja PDV-a, a drugi dio koji treba smanjiti poreze na plate bi beskonacno zaglavio u proceduri usvajanja :mrgreen:
Pa ista taktika je vec primjenjena. Ako se sjecate kad je bilo price oko ZoR i porezu na dohodak, rečeno je da će se oporezovati sve ali da ce zazvrat biti izmjena zakona o doprinosima pa ce neto efekat na radnike i poslodavce biti neutralan (ovu flaskulu je dilfaš mjesecima spominjao).....i na kraju nista od toga....oporezovaše oni ono sto su nanijetili a doprinosi isti kakvi su i bili :)
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#1984 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by klixoris »

Roccohljup wrote: Pa ista taktika je vec primjenjena. Ako se sjecate kad je bilo price oko ZoR i porezu na dohodak, rečeno je da će se oporezovati sve ali da ce zazvrat biti izmjena zakona o doprinosima pa ce neto efekat na radnike i poslodavce biti neutralan (ovu flaskulu je dilfaš mjesecima spominjao).....i na kraju nista od toga....oporezovaše oni ono sto su nanijetili a doprinosi isti kakvi su i bili :)
Pa to je to o cemu pricam, tj pisem :) Nameti odmah usvojeni, a prateci zakoni koji se odnose na smanjenje doprinosa su "slucajno" zaglavili u beskonacnoj petlji odlucivanja i siguran sam da ce tako zaglavljeni jos duuugo...
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#1985 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Roccohljup »

klixoris wrote:
Roccohljup wrote: Pa ista taktika je vec primjenjena. Ako se sjecate kad je bilo price oko ZoR i porezu na dohodak, rečeno je da će se oporezovati sve ali da ce zazvrat biti izmjena zakona o doprinosima pa ce neto efekat na radnike i poslodavce biti neutralan (ovu flaskulu je dilfaš mjesecima spominjao).....i na kraju nista od toga....oporezovaše oni ono sto su nanijetili a doprinosi isti kakvi su i bili :)
Pa to je to o cemu pricam, tj pisem :) Nameti odmah usvojeni, a prateci zakoni koji se odnose na smanjenje doprinosa su "slucajno" zaglavili u beskonacnoj petlji odlucivanja i siguran sam da ce tako zaglavljeni jos duuugo...
jakako....pune budžet da se ima za plate, rodbinu, nova auta...a to sto tjeraju firme da se zatvaraju, rade na crn, i tjeraju investitore........ma to nek se neko drugi brine u narednom mandatu :)
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1986 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by problemnatravunu »

Gledaj ti države i kurca, jučer kupovao plinsku bocu, kao da kupujem drogu ili automatsko oružje, i pitam prodavača, šta ako sam dosao bez auta u kupovinu, koju ćete tada registraciju upisati, ili ako uopće nemam auto .... naravno on se izvinjava, jer i sam vidi nebulozu u svemu tome, i kaže da pojedini kupci ne žele da daju informacije, naravno...
Jebomater, država sama sebi zamazuje oči ovakvim budalastinama, umjesto da se problem rješava tamo gdje se i nalazi!
Ovo je kao u onom "vicu":
sretne prolaznik čovjeka uveče po mraku kako se muva ispod stuba rasvjete i nesto kao traži, pita ga sta trazi , kaze ključeve, ispali mi, i ovaj počne skupa s njim gledati, tražiti, i nema ništa!
Onda prolaznik pita , jesi siguran da su ti tu ključevi ispali, na šta mu ovaj odgovori, nisam, ali kako ću tražiti po mraku, ovde je osvjetljeno, lakše mi je ovde gledati (bez obzira što neće biti uspjeha!)

Image
Novak20
Posts: 13961
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1987 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Novak20 »

problemnatravunu wrote:Gledaj ti države i kurca, jučer kupovao plinsku bocu, kao da kupujem drogu ili automatsko oružje, i pitam prodavača, šta ako sam dosao bez auta u kupovinu, koju ćete tada registraciju upisati, ili ako uopće nemam auto .... naravno on se izvinjava, jer i sam vidi nebulozu u svemu tome, i kaže da pojedini kupci ne žele da daju informacije, naravno...
Jebomater, država sama sebi zamazuje oči ovakvim budalastinama, umjesto da se problem rješava tamo gdje se i nalazi!
Ovo je kao u onom "vicu":
sretne prolaznik čovjeka uveče po mraku kako se muva ispod stuba rasvjete i nesto kao traži, pita ga sta trazi , kaze ključeve, ispali mi, i ovaj počne skupa s njim gledati, tražiti, i nema ništa!
Onda prolaznik pita , jesi siguran da su ti tu ključevi ispali, na šta mu ovaj odgovori, nisam, ali kako ću tražiti po mraku, ovde je osvjetljeno, lakše mi je ovde gledati (bez obzira što neće biti uspjeha!)

Image
Ovo je neka zaje*ancija. Koliko je prostora predviđeno za kolonu redni br. a koliko (malo) za kolone ime i prezime kao i adresa kupca. :D
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#1988 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by jahh »

Je li se pocelo sta graditi od ovih akciza? :-)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1989 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by JThomas »

https://www.klix.ba/biznis/privreda/efe ... /180313050

samo strpljenja i povjerenja u vlast, to će u drugoj fazi... :mrgreen:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#1990 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by putokaz1 »

Prije akciza cijenja goriva je bila
1,86 KM po Litru
Pošto je Bakir ali i ekonomski stručnjaci rekli da cijene neće mnogo skočiti cijena danas je
2,23 KM po Litru
Šta reći.....
Novak20
Posts: 13961
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1991 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Novak20 »

putokaz1 wrote:Prije akciza cijenja goriva je bila
1,86 KM po Litru
Pošto je Bakir ali i ekonomski stručnjaci rekli da cijene neće mnogo skočiti cijena danas je
2,23 KM po Litru
Šta reći.....
Poskupilo gorivo na evropskoj berzi. :D
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#1992 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by putokaz1 »

Znači pratimo evropske tokove
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1993 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Logovan »

jahh wrote:Je li se pocelo sta graditi od ovih akciza? :-)
Naravno da jeste. :)
https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-saraj ... /180313080
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#1994 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by walk_M-A-N »

Ko j za još jednu turu akciza, dobiće i baklavu i tursku kafu. Pa da pružimo ovaj put do Gusinja, da we-ce kadrovi mogu lakše otići. Vrijdi to i više od tri milijarde.
http://nap.ba/new/vijest.php?id=44009

To što je.Federalna vlada usvojila Plan zaduživanja za 2018. godinu u visini od 1,3 milijarde KM je za tekuću potrošnju i izbore, nije za puteve.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#1995 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by horkesh »

Još se nisu dogovorili ni kako da podijele te pare. RS traži da se i dalje dijeli po ključu 59 posto FBiH, 39 posto RS, dva posto za Brčko, ustanovljenom 2009. godine.
Dino79
Posts: 803
Joined: 05/02/2017 13:41

#1996 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Dino79 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/eib-odo ... /180426145

Zaduzivanje se nastavlja.
Akcize za plate.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#1997 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by horkesh »

Dino79 wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/eib-odo ... /180426145

Zaduzivanje se nastavlja.
Akcize za plate.
Jest, ali ovi se i dalje ne mogu dogovoriti oko raspodjele :D
Otkazana sjednica UO UIO BiH, nema dogovora entiteta o raspodjeli putarina

velikosrpska-kuhinja-sa-hdz-ovim-specij ... 25450.html
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#1998 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by walk_M-A-N »

Jedno od idiotskih Fadilovih opravdanja za akcize je da je cijena nafte bila niska.
A to se naravno mijenja, samo što boli briga ove što ih vozaju vozači.
ttps://faktor.ba/vijest/od-ponedjeljka-nove-cijene-u-fbih-gorivo-skuplje-za-pet-do-deset-feninga-po-litru-295431
Novak20
Posts: 13961
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1999 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by Novak20 »

Poskupi dizel još 5 pfeninga. Jbt. Krenulo je žestoko.
zippoo87
Posts: 15602
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2000 Re: AKCIZE: Ko izda - pizda

Post by zippoo87 »

kako je krenulo,ide gorivo na 2,5 KM preko ljeta
katastrofa cijena...ponovo ce sve da poskupi...problem kod nas je sto svi dignu cijene kada nesto poskupi ali niko ih ne vraca,kada to isto pojeftini i onda imamo kontantna poskupljenja a plata ista ...sto znaci sve nizi i nizi standard

prije mi je duze moglo biti 400 KM,nego sada duplo toliko
Post Reply