Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#751 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by bijelo_dugme »

Da dignem ovu temu opet jer mi nesta treba. Imal iko sastav "reprezentecije" u utakmici protvi Azerbejdzana? Trazio sam sat na google nemogu da najdem a treba mi..

bio bi zahvalan ako bi mi neko mogo pomoc.

EDIT:

Evo naso sam tu legendarnu postavu...

In Zenica (Stadion Bilino Poljeprijateljska)
Bosnia-Herzegovina 1 (Stevo Nikolic 72)
Azerbaijan 0
HT: 0-0. Att: 800. Ref: Sudija Radovanovic (Montenegro).
BIH: 12-Jasmin Buric; 2-Stanisa Nikolic, 3-Mehmedalija Covic (Haris
Handzic 46), 4-Vlastimir Jovanovic, 5-Boris Pandza ©, 6-Bojan
Regoje (Josip Tomic 74), 7-Jusuf Dajic (Senad Lulic 56), 8-Edin
Husic, 9-Zelimir Terkes (Stevo Nikolic 71), 10-Mladen Zizovic
(Josip Lukacevic 57), 11-Admir Aganovic (Kenan Cejvanovic 90).
Coach: Denijal Piric.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#752 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Edin H. »

Kucnuo je cas :-)

Uvjeren sam da ce se destine hiljada nasih demokratski nastrojenih gradjana okupiti 17 Decembra pred zgradom Saveza i time izvrsiti pritisak na Paskala Toresa i Teodor Teodoritis da konsoliduju situaciju u nasem Savezu :shock: :run:


FIFA i UEFA premjestile sjednicu u Sarajevo
Sjednica Izvršnog odbora, na kojoj bi trebao biti izabran generalni sekretar Nogometnog saveza BiH, bit će održana 17. decembra s početkom u 11 sati u prostorijama NSBiH u Sarajevu.

- Prihvatili smo datum koji su nam predložile FIFA i UEFA, jer bi njihovi izaslanici tada mogli doći u Sarajevo. Tako smo uvažili i njihov zahtjev da sjednica bude održana u glavnom gradu, a ne u Širokom Brijegu, kako je ranije bilo planirano - saopćio nam je predsjednik NSBiH Iljo Dominković.

Očekuje se da bi sjednici Izvršnog odbora mogli prisustvovati Eva Paskije (Eva Pasquier) iz FIFA-e, Paskal Tores (Pascal Torres) iz UEFA-e i direktor Odjela UEFA-e za nacionalne asocijacije Teodor Teodoritis (Theodor Theodorithis).

- Ključna tačka dnevnog reda bit će izbor generalnog sekretara NSBiH. Planirane su još neke tačke, ali će ovo biti najvažnija tema - dodao je Dominković.

Iako je, praktično, sve spremno za izbor prvog operativca Saveza, prema našim saznanjima, lako bi se moglo desiti da, zbog pritiska FIFA-e i UEFA-e, konkurs bude poništen.

Podsjetimo, međunarodne nogometne organizacije traže promjenu kompletnog menadžmenta Saveza, uključujući i aktuelnog generalnog sekretara Muniba Ušanovića. Tu su nam informaciju ranije potvrdili članovi Predsjedništva NSBiH Sulejman Čolaković i Bogdan Čeko. Zbog ovoga je i najavljeno prisustvo predstavnika FIFA-e i UEFA-e sjednici.

Uz Ušanovića, još su dvojica kandidata prošla izbornu proceduru te će o njima, na prijedlog specijalno formirane Komisije, raspravljati članovi Izvršnog odbora. To su Nijaz Merdanović i Fuad Čolpa.

avaz.ba
User avatar
vee-jay
Posts: 8744
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#753 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by vee-jay »

Edin H. wrote:Kucnuo je cas :-)

Uvjeren sam da ce se destine hiljada nasih demokratski nastrojenih gradjana okupiti 17 Decembra pred zgradom Saveza i time izvrsiti pritisak na Paskala Toresa i Teodor Teodoritis da konsoliduju situaciju u nasem Savezu :shock: :run:

Ja se nadam da bude nekoliko stotina.

:thumbup:
Post Reply