!! AKCIJA !! Sarajevo-X UNITED za Djeciji Dom Bjelave

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#76

Post by _BosanaC »

damirm wrote:Moze kafa, moze sve. Uspjeli smo potpisati ovaj doc i sad smo u fazi nalazenja s ljudima. Steta je nakon ove tragedije manji problem. Ljudima gore treba podrska. Također, prije ovoga sta se dogodilo, u Domu su pokusavali skupiti neke pare da djeca idu na planinu ovo ljeto. Mislim da ce im to poslije svega kroz sta su prosli dobro doci.
Sto se tice tog odlaska na planinu tu vam i te kako mogu pomoci.

Nista, dogovorimo tu kafu, a ja cu svejedno danas popodne otici do Doma, s ovim tvojim dokumentom odstampanim kao smjernicama te sa napomenama prikupljenim od strane drugih forumasa juce i sinoc.
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#77

Post by damirm »

Mi cemo ovaj projekat prezentovati 18. ili 19. 5. Cim ga oblikujemo stavicemo ga na post. U sustini, tu smo, imamo vremena, nije ovaj prob od jucer.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#78

Post by uvjek dobar gost »

Ja sam za sve akcije... sad nisam dobar sa vremenom i nemogu da prezentiram ideje... ali jedno je sigurno... ta djeca trebaju zaštitu od takvog doma, od takvih "dušebrižnih" sestara i osoblja.... djeca i bebe umiru.... u mom gradu u 21. vijeku... a nikom ništa...


Svi u napad jedan je Hase....
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#79

Post by Ivy »

_BosanaC wrote:
damirm wrote:Moze kafa, moze sve. Uspjeli smo potpisati ovaj doc i sad smo u fazi nalazenja s ljudima. Steta je nakon ove tragedije manji problem. Ljudima gore treba podrska. Također, prije ovoga sta se dogodilo, u Domu su pokusavali skupiti neke pare da djeca idu na planinu ovo ljeto. Mislim da ce im to poslije svega kroz sta su prosli dobro doci.
Sto se tice tog odlaska na planinu tu vam i te kako mogu pomoci.

Nista, dogovorimo tu kafu, a ja cu svejedno danas popodne otici do Doma, s ovim tvojim dokumentom odstampanim kao smjernicama te sa napomenama prikupljenim od strane drugih forumasa juce i sinoc.
Heya evo me do kompjutera jutros! Vot is d situejsn?
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#80

Post by damirm »

OK. Moj mail je [email protected] . Sto se tice dokumenta, volio bih da ga prihvatite kao svoj, Direktor ga je potpisao i sada treba ove ciljeve ostvarivati. Pozdravite direktora u moje ime, dobar je covjek.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#81

Post by shuriken »

prvo: direktna i brza pomoc djeci, samo javite kad je i gdje je sastanak

drugo: pomoc ustanovi, ovo sto damir predlaze

trece: postepene sistematske promjene

najbolje sirotiste je prazno sirotiste

institucionaliziranje djece je katastrofa, nazalost komunisti i krscani i muslimani su tome skloni iz raznoraznih razloga. vazno je napomenuti da je i SOS selo u stvari sirotiste sa pseudofamilijama

puno je kultura i religija kod kojih dijete u slucaju da iz bilo kojeg razloga ostane bez roditelja automatski ide u prvu podobnu familiju

radio sam sa tim kategorijama i u boljem je stanju dijete koje je prozivilo ratne strahote i zivi sa nekim od familije ili posvojitelja u supi, nego dijete koje odrasta u najboljem djecijem domu

treba napraviti takve zakone i propise koji ce po hitnom postupku djecu smijestati kod familije, posvojitelja, hranitelja itd. a da neki mali dom postoji samo da bi ljudi u nevolji znali gdje trebaju dovesti djecu, da se napravi evaluacija djetetovog stanja i da pod hitno ide u neku familiju
Meda
Posts: 349
Joined: 28/02/2007 12:33
Location: Sarajevo

#82

Post by Meda »

Molim vas javi te kad je sastanak za dom bijelave i kad se ide gore pred dom .došla bih odmah .

zelim pomoc toj dijeci bilo kako . :(
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#83

Post by Ivy »

Meda wrote:Molim vas javi te kad je sastanak za dom bijelave i kad se ide gore pred dom .došla bih odmah .

zelim pomoc toj dijeci bilo kako . :(
Ceka se potvrda Doma. Bicete obavjesteni na forumu!
Ivy
Meda
Posts: 349
Joined: 28/02/2007 12:33
Location: Sarajevo

#84

Post by Meda »

molim vas ako mi mozete odgovoriti na pitanje , ja bih mogla toj dijeci pomoci u garderobi igrackama i ostalo za malu dijecu jer sama imam sincica koji još nema 3 godine pa bih njegovih stvari puno dala ali u novcu nemam puno jer i ja sam sama sa sinom .
Dali ce se danas skupljat tako nesto ili je samo dogovor pred domom ako mi mozete dati obaviještenje . molim vas
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#85

Post by _BosanaC »

Cuh se sa direktorom doma nema dvije minute.

Do nekih doba veceras ima obaveze na svakih petnaest minuta, ali me zamolio sto prije da se nadjemo, tako da mu obecah ujutro u 9h da cu biti gore. Hajde sada da se prebrojimo i skontamo ko moze u ta doba, zbog posla i ostalih obaveza? Ja odoh uzeti slobodno do podne.
Meda
Posts: 349
Joined: 28/02/2007 12:33
Location: Sarajevo

#86

Post by Meda »

_BosanaC wrote:Cuh se sa direktorom doma nema dvije minute.

Do nekih doba veceras ima obaveze na svakih petnaest minuta, ali me zamolio sto prije da se nadjemo, tako da mu obecah ujutro u 9h da cu biti gore. Hajde sada da se prebrojimo i skontamo ko moze u ta doba, zbog posla i ostalih obaveza? Ja odoh uzeti slobodno do podne.
ja radim ali mogu uzeti sat vremena slobodno sa posla samo javite tacno vrijeme .to je utorak ujutro u 9 jeli ???
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#87

Post by _BosanaC »

Meda wrote:
_BosanaC wrote:Cuh se sa direktorom doma nema dvije minute.

Do nekih doba veceras ima obaveze na svakih petnaest minuta, ali me zamolio sto prije da se nadjemo, tako da mu obecah ujutro u 9h da cu biti gore. Hajde sada da se prebrojimo i skontamo ko moze u ta doba, zbog posla i ostalih obaveza? Ja odoh uzeti slobodno do podne.
ja radim ali mogu uzeti sat vremena slobodno sa posla samo javite tacno vrijeme .to je utorak ujutro u 9 jeli ???
Da, sutra (utorak) ujutro u 9h pred domom, zakucano. Nece biti pomjeranja, obecao mi je.
User avatar
Rania
Posts: 395
Joined: 09/10/2006 11:40
Location: Sarajevo

#88

Post by Rania »

da li vi mislite da je bolje da nas je vise, ili samo da posaljemo par predstavnika?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#89

Post by Alfons Kauders »

ljudi ja nisam sarajlija, ne znam puno ljudi koji mogu pomoci, ali sta mislite da nekako kontaktiramo "jake" firme koje se plaho kurce po medijima...a ako odluce da ne pomognu da ih posteno isprozivamo gdje god stignemo ? cilj opravdava sredstva...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#90

Post by _BosanaC »

Alfons Kauders wrote:ljudi ja nisam sarajlija, ne znam puno ljudi koji mogu pomoci, ali sta mislite da nekako kontaktiramo "jake" firme koje se plaho kurce po medijima...a ako odluce da ne pomognu da ih posteno isprozivamo gdje god stignemo ? cilj opravdava sredstva...
:D :thumbup:

A i forsirati politicare s @valterovim i @markovim prijedlogom :D
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#91

Post by privremeni »

Nema me sa porodicom u Sarajevu do 5.maja, ali ovako:
1) spremni smo (jer smo o tome davno razmisljali ali nismo znali da li je moguce to realizirati s obzirom na nasu birokraciju) uzeti jedno dijete pod dodatnu "skrb" sa svim sto to znaci od redovne finansijske pomoci, garderobe, izlazaka, mora, ucenja;
2) u mogucnosti smo i spremni smo, od trenutka povratka, primiti dvoje skolske djece do osposobljavanja Doma, sa svim obavezama koje to podrazumjevaju;
3) ucestvujemo u svim ostalim kratkorocnim i dugorocnim akcijama finansijske prirode koje ce biti organizirane.
S obzirom da ne mogu "Visiti" na forumu narednih dana, imajte me u vidu, a ocekujem savjete i pomoc onih sa iskustvom za tacku 1.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#92

Post by tempora »

Ja sam spremna organizovati se ovdje u Holandiji, ( samo mi morate dati par dana) te poslati pozarne alarme, te sve moguce zastite za uticnice,stolove i slicno, novu djeciju gardarobu, igracke itd.Samo neko od vas treba da preuzme odgovornost na sebe, da te posiljke preuzme i proslijedi ih u Dom.
Stoga, javite mi, sta trebam poslati da sto prije pocnem sa kupovinom i prikupljanjem.Mozda je najbolje da u domu kazu koji i kakvi aparati su im potrebni i ja cu uciniti sve sto je u mojoj moci da to i obezbjedim.AKo alarmi i protupozarna sredstva ne odgovaraju nasima, onda cu poslati novce da se ta sredstva kupe.Ako odgovaraju licno cu ih nabaviti i poslati.

Takodjer Vas molim, da Vi koji ste zaduzeni za akciju, imate uvida i pratite raspodjelu sredstava, jer iz iskustva znam, da jako mali dio ode onamo gdje je potrebno.Ne bih da budem pogresno shvacena, ali u ovim momentima ne trebamo vladati samo emocijom, zaradi nekih buducih situacija.
Recite i saznajte sta treba i javite.Hvala.
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#93

Post by damirm »

Najbolje da ostavis kontakt, da se cujemo. Ekipa sa polako konsoliduje. Mozda ne bi bilo lose da se organizujemo u organizaciju Prijatelji doma, tako da organizovano mozemo praviti akcije koje si spomenuo, na dugorocnoj osnovi. Napraviti fond ya skolovanje te djece i sl.
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#94

Post by damirm »

Predlazem da napravimo group na yahoo!
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#95

Post by suncica24 »

Ja sam free sutra ujutro, BosanaC, je li se vidimo pred Domom?
Damirm: "Prijatelji doma" prihvaćeno s moje strane. Super je imati nekog ko je profesionalno upućen u temu pri ovakvoj akciji.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#96

Post by _BosanaC »

tempora wrote:Ja sam spremna organizovati se ovdje u Holandiji, ( samo mi morate dati par dana) te poslati pozarne alarme, te sve moguce zastite za uticnice,stolove i slicno, novu djeciju gardarobu, igracke itd.Samo neko od vas treba da preuzme odgovornost na sebe, da te posiljke preuzme i proslijedi ih u Dom.
Stoga, javite mi, sta trebam poslati da sto prije pocnem sa kupovinom i prikupljanjem.Mozda je najbolje da u domu kazu koji i kakvi aparati su im potrebni i ja cu uciniti sve sto je u mojoj moci da to i obezbjedim.AKo alarmi i protupozarna sredstva ne odgovaraju nasima, onda cu poslati novce da se ta sredstva kupe.Ako odgovaraju licno cu ih nabaviti i poslati.

Takodjer Vas molim, da Vi koji ste zaduzeni za akciju, imate uvida i pratite raspodjelu sredstava, jer iz iskustva znam, da jako mali dio ode onamo gdje je potrebno.Ne bih da budem pogresno shvacena, ali u ovim momentima ne trebamo vladati samo emocijom, zaradi nekih buducih situacija.
Recite i saznajte sta treba i javite.Hvala.
Zapisano, provjerim i to i javim odmah.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#97

Post by _BosanaC »

suncica24 wrote:Ja sam free sutra ujutro, BosanaC, je li se vidimo pred Domom?
Damirm: "Prijatelji doma" prihvaćeno s moje strane. Super je imati nekog ko je profesionalno upućen u temu pri ovakvoj akciji.
NaraFski :)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#98

Post by Alfons Kauders »

nesto sam malo pogurao, koliko sam mogao... evo i zoka catic reklamira akciju na efmu...
Princess Fiona
Posts: 313
Joined: 16/03/2007 20:45
Location: far far away

#99

Post by Princess Fiona »

Princess Fiona wrote:

Molila bih da sutra na sastanku vidite da li neko od forumasa ima PAYPAL account (ili mogucnost da otvori isti) da bi mi koji nismo u BiH mogli napraviti uplatu. Time bi se skupilo vise novca jer se ne bi placala provizija banci, npr. moja banka mi naplacuje 30GBP (90KM) za transfer u drugu zemlju, a tih 90KM bi ipak nesto znacilo. Kada se skupi odredjena svota to bi se onda moglo uplatiti na ziro racun Doma.

Umjesto PAYPAL-a mozda bi se mogao iskoristiti MONEYBOOKERS account koji je Pegasus317 ponudio na koristenje (sad sam citala na ovom linku http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... c&start=25).

Na taj PAYPAL ili MONEYBOOKERS account bi onda mogli redovito uplacivati, te bi se moglo pomoci i drugima.
Moze li se i ovo provjeriti? HVALA!
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#100

Post by suncica24 »

Ja prekosutra, nekim drugim poslom, idem do Kantonalne tv, pa mogu predložiti/ organizovati da neko gostuje u Jutarnjem programu.
Također, imam dobre kontakte u Oslobođenju, Danima, Graciji i nekim drugim printanim medijima, pa da i tu poguramo koji članak? Pokušat ću vidjeti i na FTV-u šta se može uraditi, pa...
Možda se u međuvremenu sjetim još koga s kojeg bh medija koga bih mogla povući za rukava, pa...
Uglavnom, mislim da sve o treba slijediti nakon sutra... kad utanačimo šta i kako.
I da, BosanaC, ja ću sjesti večeras i pribilježiti sve prijedloge koji su dati, da koji u frci ujutro ne zaboravimo, pa da ti pošaljem na private ili na mail, ako hoćeš, da "provjeriš"?
Post Reply