Akcija čišćenja nacističkih simbola sa zidova u Mostaru

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1 Akcija čišćenja nacističkih simbola sa zidova u Mostaru

Post by valterbranisarajevo »

Akcija čišćenja nacističkih simbola sa zidova i antifašističkih spomenika na Bulevaru

Neformalna grupa građana ''Kre(A)ktiva'' pozvala je na uličnu ''Akciju čišćenja nacističkih simbola sa zidova i antifašističkih spomenika na Bulevaru'' koja će se održati u Mostaru na Dan oslobođenja ovoga grada od fašizma 14. 02. 2010. u 12 sati. Ovom prilikom pozivamo sve sugrađane da nam se pridruže u akciji i da zajedno iz Mostara svim neofašističkim grupama koje se javljaju u Bosni i Hercegovini, bez obzira sa koje strane dolazili, poručimo da fašizam NEĆE PROĆI, navode u priopćenju iz Antifašističke akcije Mostar.

:thumbup:

Ja sam svjestan da je ovakav otpor fašizmu simboličan, odnosno da se protiv ovog zla mora boriti beskompromisno mnogo žešćim sredstvima, ali ipak moje duboko poštovanje organizatorima akcije i poziv svima koji mogu da se pridruže.

S.F-S.N !
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#2 Re: Akcija čišćenja nacističkih simbola sa zidova u Mostaru

Post by valterbranisarajevo »

Povampireni fašizam u gradu na Neretvi

U nedjelju, uz Dan oslobođenja Mostara u Drugom svjetskom ratu, na ulicama grada povampirio se fašizam. Grupu mladih ljudi koji su pokušavali ukloniti neofašističke poruke i poruge ispisane na antifašističkim spomenicima, napali su neki drugi mladi ljudi koji očigledno nisu savladali prvu lekciju iz čitanke savremenog svijeta. Onu da antifašizam nije nikakva ideologija nego veliko civilizacijsko dostignuće.

http://www.slobodnaevropa.org/content/m ... 58772.html
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#3 Re: Akcija čišćenja nacističkih simbola sa zidova u Mostaru

Post by valter.ba »

Koliko vidim na dnevniku "ustase" su upale i u cardak gdje se nalaze prostorije kluba skakaca "Mostari" gdje su se uredno potpisali i ujedno demolirali kompletan interijer. Meni nikako nije jasno kako vise mostarci,stocani,capljinci i ostali trpe ovakvo fasisticko i necivilizirano ponasanje. Pod ovim mostarci,stocani,capljinci i ostali ne mislim iskljucivo na pripadnike bosnjackog korpusa vec na sve civilizirane,razumne ljude,antifasiste i evropljane. Ova gamad iziskuje promptnu reakciju kako policije tako i gradjanstva jer ovo zlo treba zgaziti sada i odmah :x :x :x .
Jos malo pa ce sa kapuljacama i bakljama kao ku klux klan marsirati Hercegovinom dok policija sve nijemo posmatra.
Liske mostarske napravite misevima cheku i he..te im mater vise jer ti shupci izgleda samo to razumiju i onda ih istresti pred muriju pa ce nesto valjda konacno uraditi mimo politike ;-)
User avatar
maslina
Posts: 247
Joined: 19/05/2007 20:40
Location: Sarajevo
Contact:

#4 Re: Akcija čišćenja nacističkih simbola sa zidova u Mostaru

Post by maslina »

Napad u Mostaru na antifašiste, psovali popu u Reljevu, zapalili kombi medžlisa, crtali ustaške simbole kod Startog mosta... Jesam li ja jedini koji u ovome vidi predizbornu kampanju? I to u stilu najvećih afričkih diktatora. Ne mogu, a da ne povjerujem kako će opet takva vrsta kampanje upaliti. :run:
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: Akcija čišćenja nacističkih simbola sa zidova u Mostaru

Post by Truba »

opet je počelo... izborni psi nastoje zadovoljiti svoje gospodare :x
User avatar
striker
Posts: 1253
Joined: 23/03/2007 23:27
Location: atraktivna

#6 Re: Akcija čišćenja nacističkih simbola sa zidova u Mostaru

Post by striker »

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /100221040

Ne znam zašto se ne uradi videonadzor cijelog mosta i pratećih objekata. Nije valjda to problem uraditi. Sad neka malo bolja buregdžinica ima videonadzor, a Stari Most nema!? :?
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#7 Re: Akcija čišćenja nacističkih simbola sa zidova u Mostaru

Post by valterbranisarajevo »

Naučeni da mrze

Ako već postoji agresija među mladima u BiH, ona je opravdana u ime onoga što je njihov svijet, onog što su ih roditelji naučili a škola potvrdila: duboka vjera u istinu kolektivnog pamćenja nacije, lažne istorije, nepovjerenja i duboke mržnje. Sve su to odlike fašizma koji svoj danak uzima u Mostaru i BiH
U Mostaru ništa novo. Jezgro oko Starog mosta išarano je fašističkim grafitima „Mi smo ustaše” a nedelju dana ranije, grupa antifašista koja je krenula na dan oslobođenja grada u Drugom svjetskom ratu da uklanja ta sramna obilježja napadnuta je kamenicama. Zahvaljujući policiji nije ih zadesio, za njih pripremljeni molotovljev koktel.


http://www.e-novine.com/region/region-b ... -mrze.html
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#8 Re: Akcija čišćenja nacističkih simbola sa zidova u Mostaru

Post by torcida »

valter.ba wrote:Koliko vidim na dnevniku "ustase" su upale i u cardak gdje se nalaze prostorije kluba skakaca "Mostari" gdje su se uredno potpisali i ujedno demolirali kompletan interijer. Meni nikako nije jasno kako vise mostarci,stocani,capljinci i ostali trpe ovakvo fasisticko i necivilizirano ponasanje. Pod ovim mostarci,stocani,capljinci i ostali ne mislim iskljucivo na pripadnike bosnjackog korpusa vec na sve civilizirane,razumne ljude,antifasiste i evropljane. Ova gamad iziskuje promptnu reakciju kako policije tako i gradjanstva jer ovo zlo treba zgaziti sada i odmah :x :x :x .
Jos malo pa ce sa kapuljacama i bakljama kao ku klux klan marsirati Hercegovinom dok policija sve nijemo posmatra.
Liske mostarske napravite misevima cheku i he..te im mater vise jer ti shupci izgleda samo to razumiju i onda ih istresti pred muriju pa ce nesto valjda konacno uraditi mimo politike ;-)
dnevniku?? :shock: :lol: :lol: :lol:
dakle, šta je rekla PU, da li su počinitelji uhvaćeni, privedeni i procesuirani, postoje li kakve indicije da su to uradile ''ustaše'' sa desne obale neretve, dilber se znači potpisao i odma je krivac upraćen?? jel se isto tako moglo napisati tvoje ime i prezime u tim prostorijama, da li bi po automatizmu ti bio glavni krivac??
spusti malo tu šuplju retoriku, kad pravosudni organi odrade svoj posao i pronađu pravog krivca ma tko god on bio, onda možemo donositi zaključke i prebrojavati krvna zrnca, do tada..drži loptu na zemlji!
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#9 Re: Akcija čišćenja nacističkih simbola sa zidova u Mostaru

Post by torcida »

striker wrote:http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /100221040

Ne znam zašto se ne uradi videonadzor cijelog mosta i pratećih objekata. Nije valjda to problem uraditi. Sad neka malo bolja buregdžinica ima videonadzor, a Stari Most nema!? :?
X

hebga, izborna godina je učinila svoje, torovi se opet elektriziraju...stari i viđeni scenarij koji je i dalje jako učinkovit
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#10 Re: Akcija čišćenja nacističkih simbola sa zidova u Mostaru

Post by uvjek dobar gost »

.....Slične ako ne iste akcije trebalo bi da se dese širom BiH.....
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#11 Re: Akcija čišćenja nacističkih simbola sa zidova u Mostaru

Post by valter.ba »

torcida wrote:
valter.ba wrote:Koliko vidim na dnevniku "ustase" su upale i u cardak gdje se nalaze prostorije kluba skakaca "Mostari" gdje su se uredno potpisali i ujedno demolirali kompletan interijer. Meni nikako nije jasno kako vise mostarci,stocani,capljinci i ostali trpe ovakvo fasisticko i necivilizirano ponasanje. Pod ovim mostarci,stocani,capljinci i ostali ne mislim iskljucivo na pripadnike bosnjackog korpusa vec na sve civilizirane,razumne ljude,antifasiste i evropljane. Ova gamad iziskuje promptnu reakciju kako policije tako i gradjanstva jer ovo zlo treba zgaziti sada i odmah :x :x :x .
Jos malo pa ce sa kapuljacama i bakljama kao ku klux klan marsirati Hercegovinom dok policija sve nijemo posmatra.
Liske mostarske napravite misevima cheku i he..te im mater vise jer ti shupci izgleda samo to razumiju i onda ih istresti pred muriju pa ce nesto valjda konacno uraditi mimo politike ;-)
dnevniku?? :shock: :lol: :lol: :lol:
dakle, šta je rekla PU, da li su počinitelji uhvaćeni, privedeni i procesuirani, postoje li kakve indicije da su to uradile ''ustaše'' sa desne obale neretve, dilber se znači potpisao i odma je krivac upraćen?? jel se isto tako moglo napisati tvoje ime i prezime u tim prostorijama, da li bi po automatizmu ti bio glavni krivac??
spusti malo tu šuplju retoriku, kad pravosudni organi odrade svoj posao i pronađu pravog krivca ma tko god on bio, onda možemo donositi zaključke i prebrojavati krvna zrnca, do tada..drži loptu na zemlji!
Ja sam svoje rekao baby i vise mi je pun k... takvih kao sto si ti, no offence ;-) Jedni stalno moraju drzati loptu na zemlji dok je drugi bjesomucno nabijaju,wtf :x. Moram ti priznati da mi se u Hercegovinu vise i ne ide jer gdje god pogledam vidim neprirodno zapishanu teritoriju ( znas na sta mislim ;-)) i toliki primitivizam u ispoljavanju nacionalnog. Posto vidim da si torcidas da ti razjasnim neke stvari, volim Hrvatsku, plakao za Dubrovnikom i Vukovarom, medju prvima poslao pomoc za Dubrovnik, trebao ici u Zenge ali nazalost ne dobacih iz dobro poznatih razloga...ovo samo da ne pomislis da nekoga ne volim ;-) I ako se monstrum potpisao sa "ustasa" nema razloga da da sumnjam u retardinja,nije mu prvi put a ima ih na svakom koraku i to ispoljavaju na razne nacine :x.
P.S.
Ne kontam ovaj smjeh vezano za dnevnik ali pridruzujem ti se, neka je veselo :lol: :lol: :lol:
Post Reply