airbnb

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#26 Re: airbnb

Post by HAVANA »

Paypal ali ne znam hoces li moci...Promjene su neke za bih.
User avatar
Kona__
Posts: 666
Joined: 10/07/2006 13:55

#27 Re: airbnb

Post by Kona__ »

Ne može paypal za BiH :-? niš, hvala.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#28 Re: airbnb

Post by drndalo »

HAVANA wrote:Paypal ali ne znam hoces li moci...Promjene su neke za bih.
Kakve promjene za BiH...?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#29 Re: airbnb

Post by moonca »

blueblue wrote:Ma da mi dodju na dvije noci, plate nesto malo i uniste stan, ima puno objavljenih prica kako su ljudi na airbnb ostali preko noci bez stana. i ko je kriv nakon toga? neka fala :run:
Prilikom rezeravcije uzimas im br kreditne kartice. Nije bas da unistavaju. To je unosan biznis- sredi stancic lijepo, cijena niza nego u hotelu i tu su.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#30 Re: airbnb

Post by HAVANA »

drndalo wrote:
HAVANA wrote:Paypal ali ne znam hoces li moci...Promjene su neke za bih.
Kakve promjene za BiH...?
Za BiH ne podržava više način plaćanja preko paypala...ako se nije sta promijenilo.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#31 Re: airbnb

Post by drndalo »

HAVANA wrote:
drndalo wrote:
HAVANA wrote:Paypal ali ne znam hoces li moci...Promjene su neke za bih.
Kakve promjene za BiH...?
Za BiH ne podržava više način plaćanja preko paypala...ako se nije sta promijenilo.
Hebem li ga, meni legle 1 okt. od airbnb-a, doduse jos imam aktivnu Visu electron od Unicredita. Da to sa Paypalom nema veze sa izdavanjem Mastercarda prisilno kod Unicredita?

Izvini na pitanju, kako ti onda naplacujes smjestaj ako ne preko PayPala, da pripremam rezervnu varijantu...?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#32 Re: airbnb

Post by Dope_Man »

Koristim airbnb dosta, to mi je prvo mjesto gdje idem traziti lokacije gdje cu nociti i primjetio sam nesto smijesno. Ljudi ovdje u BiH, mada se sad vec to primjeti i sire na Balkanu, stavljaju cijene vise od ljudi po EU. Koja je to logika, ona bosnjina I want it all and I want it now?

Dakle nerealno je da u SA skoro nemoguce naci mjesto za ispod 20$. Jasno je i da cijene rastu vremenom, prosle godine sam u ZG imao stan za dvoje po 12 eura noc, danas je taj stan 20. Djevojka sigurno bila zatrpana ponudama pa povecala, vidim da joj je raspored pun i ovako, a ciljano sam htio kod nje jer mi i po toj cijeni odgovara. Imam prijateljicu u Veneciji koja je viska sobu u nekon starom, nikakvom stanu (ala ovi propali austrougarski spomenuti ranije) stavila originalno po 20tak eura. Naravno to je Venecija, zatrpali je gosti, pa onda dizala lagano cijenu i opet je stalno zatrpana a sad uzima visestruko vise.

Ali ovo je Sarajevo, nema turista koliko jedan ZG ili BG, a u BG sam nasao, kod zeljeznicke stanice (dakle 10-15 minuta setnje od centra) za 18 eura (dvije osobe). Na moru u CG, krajem juna, placao 12e noc, Juli i August su 20. Dakle, za one koji se zale da su prazni.. spustis cijenu brate mili. Onda ce biti vise. Pa onda dizes, dok ne nadjes ''sweet spot'' gdje imas dovoljno turista, i uzimas pare.

Problem je valjda sto svi hoce odmah da zive k'o begovi od rente na jednom stanu. To je nemoguce osim ako imas vilu koju izdajes diplomatama ili nesto tako. Airbnb je valjda originalno zamisljen na fazon ''imam viska sobu pa eto nek se ponesto zaradi od nje''. Postoje i hosteli gdje je krevet po 8-10 eura, i naravno da ce neko kome je samo bitno da ima krevet da ubije oko, nebitno gdje, radije tu leci nego dati duplo vise samo jer se radi o stanu kad stan nece ni koristiti. A najvise onih koji putuju su upravo mladi koji samo zele krevet da imaju gdje prenociti, ne porodice kojima treba sirina i komfor stana.
mekses
Posts: 44
Joined: 28/06/2013 01:06

#33 Re: airbnb

Post by mekses »

Pozdrav svima,
vidim da tema nije mnogo aktuelna ali valjda ce neko vidjeti :)..

Naime do 07.11. sam imao redovne isplate sa airbnb na Paypal i nakon toga mi vise ne stize novac. Kontaktirajuci airbnb dobio sam odgovor da Paypal vise ne podrzava slanje novca sa airbnb-a u BiH.. Interesuje me da li i ostali imaju taj problem ili i dalje redovno dobijate pare na ovaj nacin? Ako ne koristite Paypal koja je najbolja alternativa?

Hvala na odgovorima...

Pozdrav
propeler1
Posts: 43
Joined: 10/05/2012 11:02

#34 Re: airbnb

Post by propeler1 »

mekses wrote:Pozdrav svima,
vidim da tema nije mnogo aktuelna ali valjda ce neko vidjeti :)..

Naime do 07.11. sam imao redovne isplate sa airbnb na Paypal i nakon toga mi vise ne stize novac. Kontaktirajuci airbnb dobio sam odgovor da Paypal vise ne podrzava slanje novca sa airbnb-a u BiH.. Interesuje me da li i ostali imaju taj problem ili i dalje redovno dobijate pare na ovaj nacin? Ako ne koristite Paypal koja je najbolja alternativa?

Hvala na odgovorima...

Pozdrav

Pozdrav,

Jesi li se snasao? Sada i ja imam problem...mogu li pare stajati na Airbnb accountu, pa samo povremeno oreuzimati da ne placam bankovne takse?
portugal
Posts: 6
Joined: 19/06/2008 12:00

#35 Re: airbnb

Post by portugal »

Pozdrav svima. Stigla mi je neki dan ova PAYONEER AIRBNB CARD na koju će mi od sada, s obzirom da je paypal u bih onemugućen, lijegati pare od izdavanja stana preko airbnb-a. Sad mene zanima da li neko već ima iskustvo sa ovom karticom, koliki su procenti koje odbija bankomat. Ima li neki bankomat da uzima više, neki da uzima manje i sl.? Molim samo ljude koji imaju direktno iskustvo s ovim da odgovore. Hvala.
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#36 Re: airbnb

Post by ala7 »

portugal wrote:Pozdrav svima. Stigla mi je neki dan ova PAYONEER AIRBNB CARD na koju će mi od sada, s obzirom da je paypal u bih onemugućen, lijegati pare od izdavanja stana preko airbnb-a. Sad mene zanima da li neko već ima iskustvo sa ovom karticom, koliki su procenti koje odbija bankomat. Ima li neki bankomat da uzima više, neki da uzima manje i sl.? Molim samo ljude koji imaju direktno iskustvo s ovim da odgovore. Hvala.
.

Imam slučaj da su mi bili gosti i da mi još nije isplaćeno jer nisam upisao payout method već samo payment method gdje sam odabrao paypal uredno povezao
misleći da će mi novac biti na paypal računu.
Tek sam nov u tome, airbnb je uzeo novac od gosta ali nije isplatio meni jer nisam (iz neznanja) odabrao payout method..
Ponuđene su mi opcije internetional wire i payooner airbnb card.. Kakva je procedura ovih opcija i šta predlažete da uradim..?
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#37 Re: airbnb

Post by Radio Sarajevo »

ala7 wrote:
portugal wrote:Pozdrav svima. Stigla mi je neki dan ova PAYONEER AIRBNB CARD na koju će mi od sada, s obzirom da je paypal u bih onemugućen, lijegati pare od izdavanja stana preko airbnb-a. Sad mene zanima da li neko već ima iskustvo sa ovom karticom, koliki su procenti koje odbija bankomat. Ima li neki bankomat da uzima više, neki da uzima manje i sl.? Molim samo ljude koji imaju direktno iskustvo s ovim da odgovore. Hvala.
.

Imam slučaj da su mi bili gosti i da mi još nije isplaćeno jer nisam upisao payout method već samo payment method gdje sam odabrao paypal uredno povezao
misleći da će mi novac biti na paypal računu.
Tek sam nov u tome, airbnb je uzeo novac od gosta ali nije isplatio meni jer nisam (iz neznanja) odabrao payout method..
Ponuđene su mi opcije internetional wire i payooner airbnb card.. Kakva je procedura ovih opcija i šta predlažete da uradim..?

International Wire ti je običan bankovni transfer i koštaće te 20-30 eura. Airbnb card nemam pojma šta je, ali ti je najbolje da pišeš njima i da ih pitaš.
portugal
Posts: 6
Joined: 19/06/2008 12:00

#38 Re: airbnb

Post by portugal »

Airbnb kartica za sada funkcioniše odlično. Dođe poštom u roku od 10-15 radnih dana i s njom se može apsolutno sve plaćati u BiH i kupovati online bez ikakve provizije. Novac nisam još podizao na bankomatima, pa ni ne znam kolika je provizija (čuo sam da nije mala), ali puštam tako da se nakuplja pa ću podići odjednom pa se i neće osjetiti nešto na veliku sumu. Koliko sam se ja raspitao, to je najisplativiji metod primanja uplata.
User avatar
madesa
Posts: 4214
Joined: 26/07/2013 02:37

#39 Re: airbnb

Post by madesa »

Kakva je to kartica? moze li malo detaljnije
User avatar
B6Redhell
Posts: 5911
Joined: 25/12/2010 04:56

#40 Re: airbnb

Post by B6Redhell »

Meni bi trebao stan u julu 2019 na mjesec dana. Trazim bas po airbnb. Ali nekako nejasno skroz. Neki ljudi naplacuju bubreg za krevet. Neki su u redu. Kod nas je to jos nepoznanica
Taj stan bi bio optimalan u vogosci. Ako ne moze i u blizini. Sve dolazi u obzir osim centra, alipasina, stup je ok isto
Znaci mozemo direktno :D (ne zafrkavati se sa airbnb i njihovim provizijama). Hvala unaprijed
:thumbup:
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#41 Re: airbnb

Post by Radio Sarajevo »

B6Redhell wrote:Meni bi trebao stan u julu 2019 na mjesec dana. Trazim bas po airbnb. Ali nekako nejasno skroz. Neki ljudi naplacuju bubreg za krevet. Neki su u redu. Kod nas je to jos nepoznanica
Taj stan bi bio optimalan u vogosci. Ako ne moze i u blizini. Sve dolazi u obzir osim centra, alipasina, stup je ok isto
Znaci mozemo direktno :D (ne zafrkavati se sa airbnb i njihovim provizijama). Hvala unaprijed
:thumbup:
Koliko si spreman platiti dvosoban, renoviran stan, s novim kupatilom, kuhinjom i klima uređajem?
User avatar
B6Redhell
Posts: 5911
Joined: 25/12/2010 04:56

#42 Re: airbnb

Post by B6Redhell »

Radio Sarajevo wrote:
B6Redhell wrote:Meni bi trebao stan u julu 2019 na mjesec dana. Trazim bas po airbnb. Ali nekako nejasno skroz. Neki ljudi naplacuju bubreg za krevet. Neki su u redu. Kod nas je to jos nepoznanica
Taj stan bi bio optimalan u vogosci. Ako ne moze i u blizini. Sve dolazi u obzir osim centra, alipasina, stup je ok isto
Znaci mozemo direktno :D (ne zafrkavati se sa airbnb i njihovim provizijama). Hvala unaprijed
:thumbup:
Koliko si spreman platiti dvosoban, renoviran stan, s novim kupatilom, kuhinjom i klima uređajem?
Poslo sam ti poruku..
User avatar
Gny. Sgt. Hartman
Posts: 79
Joined: 10/06/2006 23:40
Location: Sarajevo

#43 Re: airbnb

Post by Gny. Sgt. Hartman »

B6Redhell wrote:Meni bi trebao stan u julu 2019 na mjesec dana. Trazim bas po airbnb. Ali nekako nejasno skroz. Neki ljudi naplacuju bubreg za krevet. Neki su u redu. Kod nas je to jos nepoznanica
Taj stan bi bio optimalan u vogosci. Ako ne moze i u blizini. Sve dolazi u obzir osim centra, alipasina, stup je ok isto
Znaci mozemo direktno :D (ne zafrkavati se sa airbnb i njihovim provizijama). Hvala unaprijed
:thumbup:
Ako budete zainteresovani, stan odmah pored holiday inna, dvostrana orijentacija...vise na pp
nenadivan
Posts: 209
Joined: 15/07/2018 11:25

#44 Re: airbnb

Post by nenadivan »

Pozdrav svima, da oživim temu....
Pokušavam da dodam način isplate kod Airbnb pa imam nedoumice. Nudi mi tri načina :
Prvo "Međunarodni transfer, valuta: USD
Primite novac u roku 5 – 7 radnih dana
Vrijeme obrade može biti duže tijekom vikenda i praznika
Bankarske naknade"
Drugo: "Payoneer prepaid debitna MasterCard kartica, valuta: EUR
Primite novac u roku 3 – 4 sati
Fizička kartica poslat će vam se poštom nakon što kreirate račun za Payoneer MasterCard prepaid debitnu karticu. Mogu se upotrijebiti već postojeći računi.
Moguća je naplata naknada"
U treće Western Union.
E sad koji je bolji od ova prva 2 metoda? Negdje sam pročitao da je to ovaj drugi Payoneer prepaid debitna Mastercard.
Ali šta je to uopšte? Je li to devizni račun? Je l može bilo kakav devizni račun? U mojoj banci nisu nikad čuli za tu Payoneer karticu.
Pomagajte, dolaze mi gosti večeras a ja nemam pojma šta i kako :)
Hvala unaprijed
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#45 Re: airbnb

Post by dobar osjecaj »

Iskustvo s Airbnb u doba pandemije.

Imali smo nekoliko potpuno uplacenih putovanja od maja i dalje u toku godine, smjestaj rezervisan djelimicno preko Airbnb-a. Rezervisan i placen u potpunosti prilikom rezervacije. U aprilu smo dobili informacije o otkazanim letovima za maj, info od razlicitih domacina da nece i ne mogu izdavati smjestaj u maju i posegnuli smo za dostupnim rjesenjima na Airbnb stranici. Jasno je ponudjena opcija za vracanje potpunog iznosa novca na bankovni racun, ili u vidu novca koji ce biti kao neki fond kod Airbnb za naredna putovanja. Sve smo uredno popunili, zakacili trazene dokumente o odlukama nadleznih i dokaz o otkazanom letu za to majsko putovanje. Ja imam dosta strpljenja za citanje sitnih slova, instrukcija i bas sam pazljivo sve pregledala i popunila. Posto ne zelim uskoro zakazivati nikakva putovanja i ne zelim ici nigdje dalje osim sto moram za posao, izabrala sam da zelim nas novac nazad na racun. Rok za obradu zahtjeva je bio od 24-48 sati uz zastitu Airbnb-a nekom recenicom da moze trajati duze zbog pandemije. Primicanjem datuma putovanja, Airbnb nam samo salje podsjetnike da se putovanje priblizilo i slicne genericke poruke. Nas zahtjev za povratom sredstava je nestao u rupi suplje price. Danima su lose dostupni, djelimicno dostupni, niko se ne javlja na broj telefona koji sam dobila, nego dobijam more opcija u vidu snimljene poruke a nijedna opcija nije opcija za nas. U sustini, nakon sati i sati protracenog vremena jedino sto su dopustili je da nam novac "vrate" u neki Airbnb fond za naredna putovanja s rokom koristenja do 30.12.2021. To je jos lijepo iskustvo u odnosu na robote s Bookinga koji nisu zavrsili ni toliko.
User avatar
madesa
Posts: 4214
Joined: 26/07/2013 02:37

#46 Re: airbnb

Post by madesa »

AIRBNB JE jedna od najboljih stranica za izdavanje. Prije 3-4 godine kada su mi bili neki Njemci i kad su mi pokrali neke sitnice( od peskira,tava,sampona i svega jos ) ,ljudi iz Airbnb mi napisali samo kolika je okvirna steta i kroz 2-3 dana uplatili taj iznos.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#47 Re: airbnb

Post by melb26sa »

Kakvo je sada stanje sa airbnb/booking ili sto se vec koristi u Sa? Uzeli bi period od mjesec dana Avg 5-Sep 2 2 odrasle osobe i dvoje mladje djece (7 i 2g). Bez kucnih ljubimaca. Sa kolicima pa pristup i lift ako je u zgradi pozeljan. Lokacija pozeljno centralno.
User avatar
madesa
Posts: 4214
Joined: 26/07/2013 02:37

#48 Re: airbnb

Post by madesa »

melb26sa wrote: 10/02/2022 14:06 Kakvo je sada stanje sa airbnb/booking ili sto se vec koristi u Sa? Uzeli bi period od mjesec dana Avg 5-Sep 2 2 odrasle osobe i dvoje mladje djece (7 i 2g). Bez kucnih ljubimaca. Sa kolicima pa pristup i lift ako je u zgradi pozeljan. Lokacija pozeljno centralno.
izdajem ja pa se javi u PM da se dogovorimo :D
Post Reply