Agencija za pružanje usluga kućne njege starim licima?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Kimur
Posts: 192
Joined: 24/06/2004 23:51

#1 Agencija za pružanje usluga kućne njege starim licima?

Post by Kimur »

POzz svim forumashi(ca)ma,

Interesuje me koju agenciju za pružanje usluga kućne njege starim licima mi možete preporučiti, vaša iskustva, preporuke?

Čuo sam za agenciju Maxivita iz Sarajeva koja se bavi ovom vrstom posla, ali interesuje me koje još agencije postoje ..


Svaki savjet je dobrodošao i Hvala unaprijed :wink:
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#4 Re: Agencija za pružanje usluga kućne njege starim licima?

Post by mamica papucarka »

i mene jako interesuje ova tematika. Ustvari, jel neko zna da li u Bosni manjka ovakvih agencija. Primijetila sam da je mnogo starijih osoba o kojima nema ko da brine, ili osoba , dugogodisnjih invalida .
Gledam ove cijene u Vitalisu. Realno, nije skupo, ali za bh. uslove i penzije jeste. Znam o cemu pricam jer sam upoznata sa ovim poslom.
skoro sam cula za jedan tezak dugogodisnju slucaj (necu detaljisat). Uglavnom zenana je brinula za muza (star covjek, skoro pa potpuno oduzet), tako da je i ona na kraju obolila. Trazili su osobu koja bi ga njegovala i znam da je to bila visemjesecna procedura. Staracki dom je nesto uzasno skup, tako da je ta opcija otpala. Cini mi se da jako manjka ovakvih organizacija, starackih domova i sl.

jel zna neko da li ove agencije (evo cula sam da imaju dvije) djeluju na prostoru cijele BiH ili samo u Sarajevu???I ako ko zna nesto vise o ovoj tematici, bas bih bila zahvalna ako bi nam dao jos pokoju informaciju :)
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#5 Re: Agencija za pružanje usluga kućne njege starim licima?

Post by LeeLooSA »

Mislim da ovih agencija ima jos, no nisam sigurna. Sto sigurno znam jeste da starackih domova ima malo i da su uslovi uzasni. Pricam konkretno o sarajevskom, koji je u ocajnom stanju, a cijena boravka nadmasuje penziju od koje se u biti boravak i placa. Ove agencije su dosta skupe i malo ih ljudi moze priustiti. Mislim da ih svakako treba vise ali po pristupacnijim cijenama, jer je ovo stvarno previse (1500 KM za cjelodnevnu brigu je way too much)
Kimur
Posts: 192
Joined: 24/06/2004 23:51

#6 Re: Agencija za pružanje usluga kućne njege starim licima?

Post by Kimur »

jel zna neko da li ove agencije (evo cula sam da imaju dvije) djeluju na prostoru cijele BiH ili samo u Sarajevu???I ako ko zna nesto vise o ovoj tematici, bas bih bila zahvalna ako bi nam dao jos pokoju informaciju
i mene ovo veoma interesuje ...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#7 Re: Agencija za pružanje usluga kućne njege starim licima?

Post by PipiDugaDevetka »

Oslobođenje, mali oglasi, Usluge: Agencija za kućnu njegu starih ''Fenis'',...Tel.# 062/546-154; 061/364-950.

Ne znam ništa o ovoj agenciji.
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#8 Re: Agencija za pružanje usluga kućne njege starim licima?

Post by Asana »

LeeLooSA wrote: 1500 KM za cjelodnevnu brigu je way too much
Nije too much. 24 sata je 3x8, dakle 500 KM za 8 sati svakodnevne brige. Neka to podrazumijeva samo namjestanje jastuka i dodavanje vode, pa opet je 8 sati svakog dana. Pokusaj dodati tome i davanje lijekova, hranjenje, mjerenje pritiska, mijenjanje pelena, odrzavanje higijene svih ostalih dijelova tijela - pranje zuba, ciscenje noktiju, preokretanje i masiranje... Brigu o bolesniku treba i fizicki i psihicki podnijeti.
Da li bi ti to radio za 500 KM po 8 sati SVAKOG dana?
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#9 Re: Agencija za pružanje usluga kućne njege starim licima?

Post by otherside »

Medicinske sestre i tehnicari to isto rade kad su u pitanju nepokretni ili slabije pokretni ili vitalno ugrozeni pacijenti (i to vise njih) svaki radni dan za manje od 1000 KM mjesecno.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#10 Re: Agencija za pružanje usluga kućne njege starim licima?

Post by problemnatravunu »

ima li iko direktna iskustva sa Agencijom "Ruža", trebali bi ih angažovati , pa bih volio čuti iskustva!
Ovi https://agencijaruza.wordpress.com/
Hvala!!
:thumbup:
User avatar
gentoo
Posts: 3288
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#11 Re: Agencija za pružanje usluga kućne njege starim licima?

Post by gentoo »

problemnatravunu wrote:ima li iko direktna iskustva sa Agencijom "Ruža", trebali bi ih angažovati , pa bih volio čuti iskustva!
Ovi https://agencijaruza.wordpress.com/
Hvala!!
:thumbup:

Ako ti cinjenica da nemaju 20KM za domenu i da imaju brojeve mobitela kao "sluzbene", ne uljeva dovoljno sigurnosti ja ne znam sta ce..

Edit:

..več 5 godina , CIJENOVNIK
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#12 Re: Agencija za pružanje usluga kućne njege starim licima?

Post by problemnatravunu »

znam, sve sam odmah i ja primijetio :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#13 Re: Agencija za pružanje usluga kućne njege starim licima?

Post by moonca »

LeeLooSA wrote:Mislim da ovih agencija ima jos, no nisam sigurna. Sto sigurno znam jeste da starackih domova ima malo i da su uslovi uzasni. Pricam konkretno o sarajevskom, koji je u ocajnom stanju, a cijena boravka nadmasuje penziju od koje se u biti boravak i placa. Ove agencije su dosta skupe i malo ih ljudi moze priustiti. Mislim da ih svakako treba vise ali po pristupacnijim cijenama, jer je ovo stvarno previse (1500 KM za cjelodnevnu brigu je way too much)
Tu bi trebala drzava da pomogne tj razliku od penzije do smjestaja. Vecinom je to onda dom nizeg standarda.

Mislim da je boje naci privatno lice. Poznajem slucaj da zena ima pomoc 24 sata, ima dvije zene koje dolaze naizmjenicno,hrane se tu i jos obradjuju bastu. Placene su po 600 maraka. Ali, doalze iz Lukavice.
User avatar
mayab
Posts: 27167
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#14 Re: Agencija za pružanje usluga kućne njege starim licima?

Post by mayab »

gentoo wrote:
problemnatravunu wrote:ima li iko direktna iskustva sa Agencijom "Ruža", trebali bi ih angažovati , pa bih volio čuti iskustva!
Ovi https://agencijaruza.wordpress.com/
Hvala!!
:thumbup:

Ako ti cinjenica da nemaju 20KM za domenu i da imaju brojeve mobitela kao "sluzbene", ne uljeva dovoljno sigurnosti ja ne znam sta ce..

Edit:

..več 5 godina , CIJENOVNIK
Jeste, stvarno mi je muka kad vidim ovakve gramatičke vratolomije :lol: , ima ih još poneka na strani, a uz to mene pravo iritira što im je kao adresa napisano
"Nalazimo se na Dobrinji Kod Mercatora
Kvadrant C-5 DOBRINJA" :-)
Dakle, ni prave internetske domene, ni fiksnog telefona (haj' to je i najmanji problem), ni adrese :shock: , skoro nikakvi " rivjui"....
Šta ja znam, a možda su zapravo korektna firma!
Mislim, sa jako malo truda bi podigli dojam o sebi... ili je u meni problem, možda sam "prepametan" i možda previše nepovjerljiv :zoka:
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#15 Re: Agencija za pružanje usluga kućne njege starim licima?

Post by simbabimba »

Ima li neko licno iskustvo sa agncijom Ruza da napise, molim vas?
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#16 Re: Agencija za pružanje usluga kućne njege starim licima?

Post by Dinostula »

Kakvo je stanje danas u 2023 godini neka preporuka i sadasnja iskustva ?
Post Reply